Viimane seriaal, mida vaatasite (mis puudub FV andmebaasist)

Siin räägime seriaalidest, tv-showdest jms.

Moderaator: Meeskond

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas ZeMonsta » 30. Jaanuar 2013, 21:16

Nonii-nonii-nonii. Käes on kolmapäev, mis tähendab loomulikult seda, et on aeg järjekordsest Utopia episoodist muljetada. Kolm osa kuuest vaadatud, järelikult (kui mu matemaatilised võimed mind selle keeruka rehkenduse juures alt ei vea) on sarja näitamisega poole peale jõutud.

Kolmandas osas jäi eelkõige silma Arby, kelle kohta avaldati üht-teist mõtlemapanevat. Tema tegelaskuju näitamine teise nurga alt tuli mulle väikese üllatusena.
Härra Jänku identiteet seevastu on endiselt suur saladus.

Ma parema meelega ei hakkaks siinkohal rohkem spoilerdama. Räägiks selle asemel hoopis Utopia erakordselt lahedast muusikalisest poolest, mis annab sarja kõhedale ja natuke ebamugavust tekitavale õhustikule väga palju juurde. Nimelt tuleb heliriba eest tänada sellise huvitava nimega meest nagu Cristobal Tapia de Veer, kellel on Utopia kohta öelda järgmist:
Spoiler :
Pilt
Yup! those are human, and sound pretty cool, too. After doing a great posthumous job as percussion instruments for my UTOPIA score, they now reside at the Brompton Cemetery in London. They've been on the road for years (ever since I took them out of Chile for a ride) and now that they've accomplished a very fitting role in the bold UTOPIA show, it was time to let them rest again, now under British soil.
When I first read the script for Utopia I was pretty disturbed by its violence and ultimately by the subject (no spoilers here).
As a composer I need to be absorbed into the story and to surround myself with imagery that'll help me live in that world, not unlike what an actor does. It's what attracted me to scoring in the first place.

Utopia was as dark and edgy an experience as it was funny and surreal, the awkward instrumentation (which also included a rhino turd that I brought from Zimbabwe) was just a small part of the equation. Director Marc Munden just won't stand for a generic score, which makes our collaboration a truly interesting experience as we both like to stay away from the obvious, making the search for the "tone" a very intuitive and spontaneous trip.

Directors Alex Garcia Lopez and Wayne Yip did an amazing job with the last 3 episodes from the series, ensuring continuity to master Munden's vision, as well as adding their own flavor and masterfully crafting the grand finale.
I think we all got lost in the insanity of this piece at one point or another during the process, just like its characters, then got back on track as we found the tone and just rolled with the madness :) What an amazing trip!

Siit moraal: tavapärased trummid, viled ja pasunad on niiii 2012. ÕIGET muusikat tehakse Tšiilist toodud inimluude ja Zimbabwest korjatud ninasarvikujunnidega.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Forzelius » 31. Jaanuar 2013, 04:05

Dexter S01E07

Juba läheb. Loodan vaid, et see vinge, otsekohene üksildus ja see "teesklemise" põhimõte liialt tahaplaanile ei jää, kui sari tõeliselt pihta on hakanud. Also, üks lahedamaid isa-poja suhteid, nende flashbackide põhjal. Frailty's oli küll midagi sarnast, aga siin on need isakarakteri õpetussõnad kuidagi mõjuvamad ja praktilisemad, mitte nii bluusivennalikult abstraktsed ja ähmased.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Forzelius » 31. Jaanuar 2013, 23:07

Dexter - Season 1

Ma usun, et sellel seriaalil on potentsiaal teha minu sarjaajaloos midagi haruldast. Nimelt on mul harva sarjade 1. hooajad lemmikud. Enamasti ikka 2., 3. või viimane. Tavaliselt on 1. hooaeg semi-uimane märk asjadest, mis tuleb ja tihti tuleb, vabandust väljenduse eest, kannatada, et sisse elada. Dexteri 1. hooaeg oli aga midagi erilist. Peamiselt vist seetõttu, et lugu oli midagi, mis ei keskendunud lambistele üksikutele osadele, et kõrvalkaraktereid tutvustada vaid võttis kohe ühe väga julge ja suure sündmuse, mis tavapäraselt on sarjade keskpaigas. Näiteks The Shieldi ja Mad Meni 1. hooaja sisud on mul suuresti meelest läinud, sest see, mis neid sarju minu peas defineerib, algas hiljem. Filmikeelde pannes: establishing shot oli väga-väga võimas. Nip/Tuckil oli sarnane asi alles 3. hooajas. Olen kuulnud, et tõsiselt häid hooaegu on kuni neljandani, kuid tugev tunne on, et just selle julge avapaugu tõttu jääb see mu lemmikhooajaks. Kunagi ei tea, tho.

9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas CM-Girl » 31. Jaanuar 2013, 23:25

Ben and Kate 1x01 Vaatasin eile selle episoodi ära ja mu peavalu süvenes. Halvad tegelased,halb sisu jne.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 01. Veebruar 2013, 01:39

Conan - Season 3, Episode 27

Pilt

Lets wait till that gosling turns into a goose. :irw:
Andy (Y)
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Spellbound » 02. Veebruar 2013, 23:34

Pilt
Cracked SE1, E1

Ebausutav, ebaveenev ja veel pealekauba suutmatus müüa oma ideed vajaliku ja värskena.
Peategelane meenutab kõnnakult ja hoiakult kohati Justifiedi Raylan`i.
Blondi naiskangelannat kehastav näitleja ei tea vist oma ande puudulikkusest.

Esimene osa on ikka ülioluline. Cracked`i jätsin eile pooleli ja lõpetasin alles täna.
Näiteks Prime Suspect (USA vesrioon) sundis peaegu et kohe kõik osad ära vaatama. Aga enam seda pole :(

Kanada sari ka veel...
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas CM-Girl » 04. Veebruar 2013, 00:56

Archer 4x03
Common Law 1x02-12
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Forzelius » 04. Veebruar 2013, 10:20

Dexter S2

Loodetavasti erinevalt levinud arvamusele, ei ole sari veel päris peakinud. Teine hooaeg oli vähemalt sama nauditav kui esimene, kui esimene läks rohkem korda ja kaevasin seda lugu rohkem. Teises mindi veel julgemaks. Imestasin ainult, et selline osa Dexteri loost ei tulnud kuskil viimase või eelviimase hooaja jooksul - oleks nagu sobivam olnud ja laual oleksid ka alternatiivsed lõpud. Momendil oli loomulikult kergem teada, kelle jaoks asi lõppeb hästi ja kelle jaoks pigem halvasti. Aga kvaliteetvärk.

9/10

Banshee S01E04 - sigavinge nagu ikka
Legit S01E03 - larrydavidlik eh - pole konkreetseid tundeid selle projekti vastu. võiks naljakam olla.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Spellbound » 06. Veebruar 2013, 21:28

The Following SE1, E3
Pilt

Kõige põnevam seik senise 3 osa juures oligi sellel posteril kujutatud stseen.
Kevin Bacon`ist ei ütle kunagi ära, aga kui loojaks on tüüp, kelle selja taga seisavad sellised nimed nagu Wes Craveni "Scream" ja "Cursed" ning omal ajal päris ägedana tundunud (enam mitte, thank you "Scary Movie")"I Know What You Did Last Summer"ja veel hiljaaegu "The Vampire Diaries", siis ei suuda isegi alati šarmikas Bacon sarja vajumist peatada.

Nii hull asi ei ole, aga teemade ehituses on toimunud päris suured möödarääkimised.
Spoiler :
Antagonistiks on geniaalne jutuvestija ja õppejõud, kes on sisse võetud Edgar Allan Poe töödest ja tappis oma uue sissekujunenud moraalse maailmanägemuse järgi 15 naist ja juhib nüüd vanglast teda austavat kultust.
Sari üritab küll veenda kui geniaalse, manipuleeriva ja šarmantse härraga on tegemist, aga James Purefoy`s pole tilkagi seda, mida sari üritab saavutada.
See oleks siis esimene tõrvatükike.

Teiseks oleksid laisad kordused ja igivanad stereotüübid. 3. osas lahendati üks neist väga delikaatselt.
Spoiler :
They killed the black guy. Amazing stuff.


Paar osa veel. For Bacon`s sake.

Monday Mornings SE1, E1
Pilt

Ving Rhames prohvetliku kirurgina, kes avastab iga vea ainult patsiendile otsa vaadates ja kes lohutab töökaaslasi siis kui seda kõige enam vaja.
Isalik, aga samas natuke kuri, kuid siiski head sooviv Alfred Molina (need kulmud :shokeeritud: ).
Dr. House`ilik korealasest (?) ajukirurg vms, kellel on samuti oma jüngrid ja kes käitub inimestega nagu nad oleksid tüütud putukad, aga muidugi mitte siis kui kellegi elu päästab, Siis lubab endale ühe nõrga naeratuse.
Ja siis veel kaks valget - Dr. ja Dr. something something. Üksteist toetavad näiliselt varsti paarikeseks kujunev tandem.

Stiililt oli kõik kuidagi väga laiali. Ühel hetkel karikatuurne ja lõbus ning teisel surmtõsine ja dramaatiline.
Siiski huvitav.
Üks osa veel.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Forzelius » 07. Veebruar 2013, 20:07

Dexter S3

Arusaadavalt nõrgem kui eelmised. Siiski, nautisin Prado vendade lugusid. Inimlikku Dexterit on ka kuidagi rohkem kui eelnevalt. Enam pole see "I need to kill" faktor nii määrav tema igapäevaelus. Samas, eks suur osa kolmandast hooajast oli eelnevatele sarnane kassi-hiire mäng, nii et võib-olla polnudki aega niisama oma kilega tuiama minna. Quinni tegelane on so-so, naljakal kombel. Pooltel kordadel mõtlen, et ult häiriv jorss on, pooltel kordadel, et norm. Eks näis.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Spellbound » 08. Veebruar 2013, 01:32

Legit, SE1, E3
tjah, vist vaatan edasi.

Cougar Town SE4, E5
endiselt puhas nauding

Modern Family SE4, E14
kõik on alati nii lihtne, aga nalja saab ropult.

Supernatural SE8, E13
eelmine osa üllatas, aga uue ajal tekkis tunne, et uued stsenaristid on saabunud või on tekkinud ajude sissevool. Vana hea supeka tunne + minu lemmikteema filmides
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Forzelius » 08. Veebruar 2013, 03:01

Spellbound kirjutas:Supernatural SE8, E13
eelmine osa üllatas, aga uue ajal tekkis tunne, et uued stsenaristid on saabunud või on tekkinud ajude sissevool. Vana hea supeka tunne


Mitte midagi otseselt sinu pihta, aga kui ma saaks dollari iga kord, kui mul viimase 2 hooaja jooksul on see "oh, nagu vana hea supekas jälle ju. äkki läheb nüüdsest paremaks..." tunne olnud, oleks ma rikas mees. (6. hooaja jooksul seda ei mõelnud, kuna see oli doomed get-go'st alates). Üldiselt olen supekaga alla andnud ja lihtsalt lasen lõpuni. Nagu jalgpallur, kes ei saa Euroopa tippliigades enam lepingut ja läheb Katarri.

Endal Dexter 4x5. Huvitav teema selle Trinity'ga. Arvan, et meeldib rohkem kui 3. hooaeg.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Rasmus » 08. Veebruar 2013, 11:50

Kingdom Hospital S01E01

Pilt

Piloodi järgi tundub päris tore. Õudusel võiks edaspidi vähe suurem rõhk olla, kuigi paar kohta olid juba esimeses osas ebameeldivad vaadata. Hetkel tundub selline 8/10, aga ühe episoodi järgi on vist vara veel mingit hoiakut võtta.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Forzelius » 09. Veebruar 2013, 23:34

Banshee 1.5

Sari läheb oma teed ja loodan, et teeb seda hooaja lõpuni sama tugevalt kui senini. Loodan, et šerif ja Proctor teevad koostööd samasuguses ei-taha-aga-peab kastmes nagu senini. Kütkestav.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Viimane seriaal, mida vaatasite!

PostitusPostitas Ralf » 10. Veebruar 2013, 06:27

"Banshee" 1x01 - mitte just kõige intelligentsem sari, aga cast on hea (karismaatiline peategelane tuleb kasuks) ning tegelased hästi kirjutatud.
"The Following" 1x01 - täpselt minu maitsele, Kevin Bacon läbipõlenud eks-FBI agendina vs isiklikku kultust moodustav psühhopaadist sarimõrvar, lisaks natuke räigusi ja hea sünge toon. Sellega jätkan kindlasti. Loved it.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

EelmineJärgmine

Mine Telejutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist