Aastavahetus Eesti telekanalitel

Siin räägime seriaalidest, tv-showdest jms.

Moderaator: Meeskond

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas JazZ- » 01. Jaanuar 2016, 20:01

"Aastavahetus Kinoteatriga" ei ole ma ise veel vaadanud, aga kahtlemata on tegu aastavahetuse parima saatega!

"Edekabel"

Ei mäletagi täpselt, millal "Edekabelit" viimati täispikkuses vaatasin, aga arvan, et see võis olla umbes samal ajal kui "Johnny Englishit" maailma kõige naljakamas filmiks pidasin. Normanni suhtes olen küllaltki neutraalsel arvamusel: ei tekita ta minus just väga suurt sümpaatiat, aga samas ka mitte soovi kedagi mõrvata. Sketšid olid üsna seinast seina (kuigi seinade vahe polnud ehk just väga suur): ""Kuldvillakus"" kõlanud "mida on liiga vähe" ajas ka mind üsna kõvasti naerma ja seadis lati kohe saate alguses üsna kõrgele, millest Normannil enam kahjuks väga üle ronida ei õnnestunudki. Toobal oli sellegipoolest üsna naljakas. Põhiliselt sellepärast, et Toobal on alati naljakas. Avandi huumori alustalad tabas Normann küll üsna kenasti ära, aga maailma kõige naljakamat inimest parodeerida on samas üsna tulutu tegevus (kuigi ei ole ta palgaga tegelikult kursis).

"Tujurikkuja 2015"

Alustaks kõige tähtsamast:

Spoiler :
Pilt

KAS SEE ON FORZA ???


Tänavuste sketšide jagunemise suhtes "väga headeks" ja "mitte päris nii headeks" olen ultiga ühte meelt. Isiklik lemmik oli "1944", mis võib olla isegi parim filmisatiir, mis "Tujurikkujast" selle eluaja jooksul läbi on käinud, aga käsi igaks juhuks veel alla panema ei hakka. Igatahes tabati sellega igas mõttes naelapea pihta ja teeksin omalt poolt ettepaneku filmiveebis vastava linateose senine sisukokkuvõte järgneva lause vastu ümber vahetada: "Ülejäänud viis kaksikvenda on veel venelaste poolel, küll see on kurb."

Spoiler :
Pilt
Tõenäoliselt möödunud aasta kõige naljakam pilt.


Lõpulugu oli igatahes sotsiaalkriitiline satiir oma parimas võtmes, millele pühaviha täis Postimehe kommentaarid ainult lisakinnitust annavad.
Mingi lastekari lörtsib eestlaste jaoks püha laulu. Lennal pole haridustki, aga muudkui leelotab. Mitu ülikooli need Padarid ja muud kakerdajad on lõpetanud?


Lauljate haridustase antud teema juures on peaaegu sama relevantne kui Reet Linna biograafia seitse aastat hiljem!

MESSIAS kirjutas:Tujurikkuja oli algusest peale maitsetu,vaimuvaene ja lame! Meeldis ta inimestele ,kelle naerma ajamiseks just palju vaja pole.


Igatahes! Jään Postimehe anonüümset kommentaariumit igatsema sama palavalt kui "Tujurikkujat".

"Tõuske püsti!"

Minu arvates oli päris tore, nii et tegelikkuses ilmselt vaimuvaene ja lame. Valdava enamuse naljade kogutervikust moodustas muidugi pagulasteema, aga esinejad lähenesid sellele õnneks piisavalt erinevate vaatenurkade alt, nii et otseselt tüütuks see oma lühikese kestvusaja vältel muutuda ei jõudnud. Kõige rohkem ajas mind naerma aga hoopis nali, mis (umbes) nii kõlas: "Tartus on inimesed hakanud ka rohkem tallinlaste moodi käituma: kõnnivad tänaval pisut kiiremini nagu neil oleks kuhugi minna."

Presidendi uusaastatervitust ma ei näinud, nagu ka kõik teised inimesed, kellel elu on. Või piisavalt rikkad naabrid, kelle viie raketi õhkulaskmist puude vahelt pealt vaadata.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Forzelius » 01. Jaanuar 2016, 21:51

Olen seda meelt, et Tujurikkuja käis juba aastaid alla ja peale 2010. aasta peakimist ei taastunud nad kaugeltki samale tasemele. Seega hea, et läbi on. Iga aasta ootasid nagu uut Nokiat vms, mida kunagi korralikult ei tulnud. Positiivsema poole pealt oli tegemist täitsa toreda lahkumiskõmmuga.

Vaatasin veel Edekabelit, mis oli suht meh, paari hea erandiga.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Soprano » 01. Jaanuar 2016, 23:59

Aastavahetus Kinoteatriga - Jälgisime seda seltskonnas alguses muu tegevuse kõrvalt ilma erilist tähelepanu pööramata, aga iga järgneva sketšiga tõmbas rohkem vaatama. Ükshetk katkematut montaaži tähele pannes laususin "kas see on Eesti oma Birdman?" ja lõpus a la "Tujurikkujale on kõva konkurent tekkinud". SPOILERID... see jäigi õhtu parimaks pika puuga, meeldiv üllatus. Loodetavasti võtavadki sujuvalt Tujurikkuja "kohustused" nüüd üle. Võib-olla nad sellepärast kaasasid ka Sepa ja Avandi ühte sketši. Also, olen Piuside vastu neutraalne. Viimasel ajal kogu aeg nagu Pius siin, Pius seal. Ma sain üldse alles pärast 1944 vaatamist teada, et neid on 2. Kehitasin õlgu ja läksin eluga edasi.

Tujurikkuja kohta on juba kõik öeldud. Endalgi olid lemmikuteks Ott Sepa 1944 (olin filmi ka näinud, mis tegi eriti heaks) ja muidugi viimane laul. RIP Tujurikkuja.

Tõuske püsti! oli üllatavalt soliidne. Kui siiani olen Comedy Estonia raames ainult tuntuid koomikuid vaatamas käinud (Moran, Bailey, Carr, Sepp jt.), siis äkki üheks uue aasta lubaduseks oleks ka Eesti vähemtuntuid vaatama minna. Lahe, et stand-up on meil päris kiirelt edasi arenenud.
JazZ- kirjutas:Kõige rohkem ajas mind naerma aga hoopis nali, mis (umbes) nii kõlas: "Tartus on inimesed hakanud ka rohkem tallinlaste moodi käituma: kõnnivad tänaval pisut kiiremini nagu neil oleks kuhugi minna."

+1

Juba uuel aastal jäi telekas Armastus kolme apelsini vastu peale. Seda on ikka NII palju nähtud, aga pole siiani ära tüüdanud. Võiksin vabalt selle re-make'i näitlema minna, sest tekstid on suht sõna-sõnalt peas.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Hea Aasta » 02. Jaanuar 2016, 00:02

"Aastavahetus Kinoteatriga" oli projekt, millest liiga palju eelnevalt ei teadnud, kuid et Piusidel oli seal kandev roll, siis pidasin vajalikuks seda vaadata. Ja ei pidanud pettuma! Väga korralikult ja detailideni läbimõeldud sketšisaade. Märt ja Priit Pius tegid oma ära, nagu ka Tõnis Niinemets ja Henrik Kalmet. Poliitikute cameo'd olid üle ootuste hästi läbi mängitud! Kindlasti aastavahetuse parim saade.

Kõige oodatum oli televaatajatele ilmselt "Tujurikkuja". Noh, huumorit oli, aga ehk ilmselt seda aastatetagust sära siiski mitte. Gripisketš oli kindlasti tabav, nagu ka spordilugu ja Ott Sepa "1944". Lõpuloo osas pean veel veidi mõtteid koguma. Oodatult on see palju vastukaja saanud, nii positiivset kui negatiivset. Ühest küljest mõnusat eneseirooniat seal tajuda. Teisalt jällegi võimendab see võltskuvandit eestlastest, mille on loonud praegune valitsuskoalitsioon. Asjaolu, et peaminister on seda avalikult ülistanud, jätab asjale hapu maigu.

Edekabel oli ajaviiteks täiesti sobiv. Mõned kohad olid isegi hiilgavad, eesotsas Kuldvillaku sketš. Aga oli ka mitte kuigi meeldejäävaid stseene.
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Jolt » 04. Jaanuar 2016, 12:48

Soprano kirjutas:Also, olen Piuside vastu neutraalne. Viimasel ajal kogu aeg nagu Pius siin, Pius seal. Ma sain üldse alles pärast 1944 vaatamist teada, et neid on 2. Kehitasin õlgu ja läksin eluga edasi.


Kuna neid on kaks, siis on mõnevõrra loogiline, et nad on kahekordse esindatusega.
Igatahes, ma olen ennast mitmel korral tabanud mõttelt, et mis valemiga valivad lavastajad Piusidest just selle õige välja. Aga vb on neil mingi selge iseloomude vahe, mida ma ära ei ole tabanud. Või siis teistpidi, nad on nii sarnased, et pole vahet kumb valida.

Ma seda tõrviku üleminemist Tujurikkujalt Kinoteatrile sedavõrd selgelt ei näe. Tujurikkuja sisaldas alati heal hulgal sotsiaalkriitikat, mis tabas väga teravalt ja täpselt möödunud aasta olulisemate teemade tuumasid. Sellest raadioparandamise šketsist, mis hetkes mõjus lihtsalt uskumatult ajuvabalt, saab kindel klassika. Spordiškets oli nii ehe, et ei teagi kas nutta või naerda. Ja lõpulugu oli taaskord nime vääriline ning suutis juba anonüümsed netikommentaatorid vahtu lüüa.
Kinoteater oli rohkem nagu one-shot ETV metahuumor, millesse sissepikitud poliitikud mõjusid pigem viidetena kui kommentaarina. Kaja Kallase "kaunite silmade" teema oli ehk teistest veidi tähendusrikkam... ja kui see teema ongi nüüd temaga jäädavalt kokkulaulatatud on omakorda tähendusrikas.

Väga kvaliteetselt teostatud uusaastaprogrammid olid siiski mõlemad ning Linnateatri tuumikuga seltskond suutis suurepäraselt ära teostada võimalused, mis teatrilaval puuduvad.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Defexer » 04. Jaanuar 2016, 19:01

Jolt kirjutas:
Soprano kirjutas:Also, olen Piuside vastu neutraalne. Viimasel ajal kogu aeg nagu Pius siin, Pius seal. Ma sain üldse alles pärast 1944 vaatamist teada, et neid on 2. Kehitasin õlgu ja läksin eluga edasi.


Kuna neid on kaks, siis on mõnevõrra loogiline, et nad on kahekordse esindatusega.
Igatahes, ma olen ennast mitmel korral tabanud mõttelt, et mis valemiga valivad lavastajad Piusidest just selle õige välja. Aga vb on neil mingi selge iseloomude vahe, mida ma ära ei ole tabanud. Või siis teistpidi, nad on nii sarnased, et pole vahet kumb valida.


Saates "Hommik Anuga" andsid nad su küsimusele vastuse. http://etv.err.ee/v/meelelahutus/hommik ... d00e24e39d
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Soprano » 04. Jaanuar 2016, 22:29

Vaatasin Aastavahetus Kinoteatriga uuesti rohkem keskendunult. Flow oli üldiselt hea, kuid vahepeal olid ka langused (nt. grimmeerija sketš). Kokkuvõtlikult eks ta ole tõsi, et nt. Tujurikkuja "Ei ole üksi ükski maa" loost räägitakse tulevikus rohkem kui ühestki Kinoteatri sketšist, aga positiivne üllatus oli see siiski.

Sattusin veel vaatama Rahvasaadik Pius saadet eelmiselt aastavahetuselt. Pean tunnistama, et täitsa andekas teine. Go, Pius(id)?
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 05. Jaanuar 2016, 22:58

Soprano kirjutas:Vaatasin Aastavahetus Kinoteatriga uuesti rohkem keskendunult. Flow oli üldiselt hea, kuid vahepeal olid ka langused (nt. grimmeerija sketš). Kokkuvõtlikult eks ta ole tõsi, et nt. Tujurikkuja "Ei ole üksi ükski maa" loost räägitakse tulevikus rohkem kui ühestki Kinoteatri sketšist, aga positiivne üllatus oli see siiski.

Sattusin veel vaatama Rahvasaadik Pius saadet eelmiselt aastavahetuselt. Pean tunnistama, et täitsa andekas teine. Go, Pius(id)?

"Rahvasaadik Pius" oli möödunud aastavahetusel tõesti väga hea, õnneks oli sellele ka seekordses "Aastavahetuses Kinoteatriga" mitmeid viiteid. Seoses grimmeerija sketšiga jäin taas meenutama, kui hästi terve Kinoteatri lugu läbi oli mõeldud. M. Raud tuleb rääkima meelerahust seoses lapse sünniga ja M.-L. Lill sallivusest ...

Tujurikkuja valusalt ausaid torkeid jään ikkagi igatsema. Möönan kerget langust, aga mingist allakäigust rääkida ei saanud.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Rasmus » 01. Jaanuar 2018, 23:34

"Edekabel" oli suht norm isegi seekord. Normanni maailmataju on üllatavalt koherentne ja meeldiv, pilked ahistamisskandaalide ja igasugu muude solvumiste pihta (SNKT sketš) olid väga naelapea pihta. Naljakas muidugi eriti polnud, aga seda ma otseselt ei oodanudki. Midagi muud ei vaadanud.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Ronet » 01. Jaanuar 2018, 23:51

Kas keegi teab, miks Kinoteater midagi ei teinud?
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas JazZ- » 02. Jaanuar 2018, 00:10

Ronet kirjutas:Kas keegi teab, miks Kinoteater midagi ei teinud?


Ei tea, aga olin üsna löödud, kui aru sain, et etv 2 kavas olnud "Kinoteater" on lihtsalt eelmise aasta kordus ja et ma sellele tõenäoliselt sama vähe pihta saan kui eelmisel aastal, sest "Hateful 8" on mul endiselt vaatamata.

Rasmus kirjutas:"Edekabel" oli suht norm isegi seekord. Normanni maailmataju on üllatavalt koherentne ja meeldiv, pilked ahistamisskandaalide ja igasugu muude solvumiste pihta (SNKT sketš) olid väga naelapea pihta.


Loodetavasti pead "üllatavalt koherentse ja meeldiva" all silmas "on viimase aasta jooksul vähemalt korra Postimehe lahti löönud", sest midagi tabavat tema sketšides küll polnud, suutis lihtsalt viimase aasta paari kõmulisema teema üle väga halba ja forsseeritud nalja visata.

Mis ülejäänud programmi puutub, siis vaatasin "Õnne 13", mis oli üsna vahva, "Ärapanijat", mis oli norm, ja natuke Ivo Linna laulmist, mis oli kuuldav.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Rasmus » 02. Jaanuar 2018, 02:24

JazZ- kirjutas:
Rasmus kirjutas:"Edekabel" oli suht norm isegi seekord. Normanni maailmataju on üllatavalt koherentne ja meeldiv, pilked ahistamisskandaalide ja igasugu muude solvumiste pihta (SNKT sketš) olid väga naelapea pihta.


Loodetavasti pead "üllatavalt koherentse ja meeldiva" all silmas "on viimase aasta jooksul vähemalt korra Postimehe lahti löönud", sest midagi tabavat tema sketšides küll polnud, suutis lihtsalt viimase aasta paari kõmulisema teema üle väga halba ja forsseeritud nalja visata.

Mm, imo illustreerisid "Suud puhtaks" ja SNKT sketšid väga ilusti 2017. aasta ühiskonda. Need olid muidugi ka enam-vähem ainukesed saated, millega ma niivõrd-kuivõrd kursis olen. See "viimase aasta jooksul vähemalt korra Postimehe lahti löönud" kommentaar on suht tühi, kuna programmi eesmärk ongi ju lõppenud aastat peegeldada, ja mida meil ikka paremat kaasa võtta on, kui pidev SJW-de ving ja ühiskondlik ülesensitiivsus. Nalja ta väga ei visanudki, pigem lihtsalt konstateeris fakte.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas JazZ- » 02. Jaanuar 2018, 20:07

Rasmus kirjutas:Mm, imo illustreerisid "Suud puhtaks" ja SNKT sketšid väga ilusti 2017. aasta ühiskonda. /-/ See "viimase aasta jooksul vähemalt korra Postimehe lahti löönud" kommentaar on suht tühi, kuna programmi eesmärk ongi ju lõppenud aastat peegeldada, ja mida meil ikka paremat kaasa võtta on, kui pidev SJW-de ving ja ühiskondlik ülesensitiivsus.


Mhm, sain su esimesest postitusest pisut valesti aru: arvasin, et pidasid "naelapea pihta" kommentaaridega silmas, et Normann suutis fookuse õigesse kohta suunata, aga tegelikult kiitsid lihtsalt ta läätse valikut. Selles osas pole ma sinuga oluliselt rohkem nõus: saan küll aru, miks Normanni "Suud puhtaks" ühele keskmise Delfi kommenteerija mentaliteediga inimese jaoks "kohenrente ja meeldiv" võis tunduda, aga sisuliselt ei teinud see peale vastava teemaga niigi sageli kaasas käiva sisutühja naeruvääristamise suurt midagi. Lähen alati natuke närvi, kui keegi kasutab sõna "ülesensitiivne" kontekstis, mis pole mõeldud Alisa võimete kirjeldamiseks, sest minu meelest visatakse see väljend lauale rohkem mingi pimeda konformatsiooni kui kõlapinda saanud probleemile pühendatud mõttetöö tulemusel. Mingi kontingent inimestest võtab seda, et "kaasaegne ühiskond on ülisensitiivne" lihtsalt iseenesestmõistetava faktina, umbes nagu III Reichis oli teada värk, et juudid on sitad, sest keegi kuskil ütles nii ja paar head anekdooti pitseerisid selle omakorda vanumatuks tõeks. Nagu oleks kellegi (khm, Linnar Priimägi) inimõigusi räigelt rikutud, et nad enam suvaliselt "neegreid" õhku visata ei tohi - oma sõnavara laiendamine pole küll nüüd väga suur ohver, kui on mingigi lootus, et keegi ennast sellearvelt veidi vähem halvasti tunneb. See, et mingil sõnal (või teol) ühe inimese jaoks semantiliselt halba tähendust ei ole, ei tähenda, et kellegi teise jaoks ei võiks olla. Ehk kogu see "võeh, küll see kaasaegne ühiskond on ikka tundlik, nõuka ajal sellist jama küll ei olnud" on veidi nagu uue Windowsiga mitte kohanevate vanainimeste halin. Ma ei tea täpselt, mida sa "SJW-de hala" all silmas pead, aga arvestades et näiteks suurema osa "Naised IT valdkonnas" artikli kommentaariumi postitustest moodustasid laused stiilis "naiste ajuehitus ei võimalda neil kahjuks arvutitest aru saada", siis on sellelgi teel veel üsna tükk maad minna (naiste ajusid opereerida?).
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas Rasmus » 02. Jaanuar 2018, 22:13

Bla-bla-bla #TeamLinnar

Ja ma olen täiesti kindel, et sul on oma väärtusliku ajaga parematki teha kui Delfi kommentaare lugeda. Need värdjad on (häälekas) vähemus ega peegelda Eesti (ega mistahes arenenud) ühiskonna väärtushinnanguid.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Aastavahetus Eesti telekanalitel

PostitusPostitas JazZ- » 02. Jaanuar 2018, 22:21

Rasmus kirjutas:#TeamLinnar


Nojah, seda tean ma kahjuks ammu. Muus osas väga valgustav postitus, kohe näha, et oled hästi informeeritud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Eelmine

Mine Telejutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist