Filmipäevik arutlus

Foorumlaste filmi- ja seriaalipäevikud.

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Soprano » 05. Jaanuar 2017, 03:59

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Garli » 06. Jaanuar 2017, 04:22

Nagu alates 2014. aastast kahjuks kombeks on, siis ei vaadanud jälle suurt midagi. Lõppsaldoks jäid massiivsed (!!!) 47 filmi, nii et siin teiste numbreid vaadates peaksin ilmselt nurka häbenema minema või midagi.

Avalikult pole oma vaadatud asjade nimekirjasi juba paar aastat jaganud, aga enda tarbeks olen kõik endiselt kirja pannud. Tegin just veidi aega parajaks ja vormistasin ilusti ära (nii palju, kui Notepad vormistamist lubab) oma txt-dokumendi, kus mul alates 2009. aastast on kirjas kõik vaadatud filmid ja seriaalide hooajad. Nimelt mul olid seal varasemalt lihtsalt foorumist kopeeritud nimekirjad ja millegipärast olin ma igal aastal oma siinse teema erineva vormistusega teinud, nii et seal dokumendis oli kuni praeguseni täielik kaos.

Kel soovi uudistada, kuidas ma enam midagi ei vaata ja kuidas nimekirjad iga aastaga lühemaks jäävad, siis link on SIIN. Avalik kaust kaob varsti Dropboxist ära, nii et kiirustage! Käesolev aasta on kõige üleval, sest ei viitsi uuendades iga kord metslase moodi alla kerida.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Ronet » 01. Jaanuar 2018, 23:37

2017. aastal vaatasin 196 filmi, millest 54 ka samal aastal välja tulid. Seriaalide numbrid langesid ka mullu. Episoode tuli kokku 759.
Kinoskäike: 47
Kordusvaatamisi: 15

Kõige kõrgemad hinded ehk 9/10 läksid järgnevatele filmidele:
Trainspotting (kordus)
13th (2016)
Moana (kordus)
Silence (2016)
Spider-Man: Homecoming
War for the Planet of the Apes
Blade Runner 2049
Icarus (2017)


Hea blockbusterite aasta.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Soprano » 01. Jaanuar 2018, 23:37

Spoiler :
Soprano kirjutas:2016 ma ei pidanud enam salaja jooksvat arvet, kui palju filme ja seriaale olen vaadanud, kuigi filmipäevikuga oli visuaalselt näha, et see kipub minema 2015 kanti ja nii ka lõpuks läks. Filme tuli kokku 97 ehk 2 rohkem kui mullu. 2017 tuleb 100 täis? :shokeeritud: Kinos käisin 84 korda ehk ma vaatasin kodus (+ kokkutulekul) ainult 13 filmi...

Seriaali episoodidega tuli üllatavalt suur langus: 459, aga mis seal ikka.

Esmakordselt pidasin ka lauamängude päevikut ja neid tuli kokku 117. Ei tea veel, kas seda on vähe või palju, kuid arvan, et on täitsa reaalne see sel aastal ületada.

Kuna ma jällegi aasta jooksul arvet ei pidanud, siis praegu oli kerge hasart sees oma päevikuid Excelisse copy'des, et näha seda lõpptulemust. Filmidega tundus juba visuaalselt, et panin veidi "hullu" (põhiliselt PÖFFil) ning 127 on igati tubli tulemus minu kohta. Ennustan, et 2018 vaatan sellest vähem, sest rohkem ei julge küll lubada. Kinos käisin 111 korda ehk jätkub see trend, et ma vaatan kodus väga harva filme. Oli muidu päris kirju aasta, sest lisaks tavapärastele kohtadele vaatasin filme Karlovy Vary ja Montevideo kinodes ning näiteks ka lennukis.

Seriaalid jäid väga samasse auku ehk 452, mis on vaid 7 vähem kui 2016. Äkki see ongi mu sweet spot?
Tegelikult on see number suurem, sest panin seriaalipäeviku lõppu ühe lause:
Soprano kirjutas:
    Lisaks terve aasta vältel öövahetuses olles Rootsi TV6 kanalilt "poole silma/kõrvaga" vaadatud persetäis seriaale nagu American Dad!, Family Guy (kahjuks jah), My Name Is Earl, Seinfeld, Scrubs, Community, Married with Children jt.

Neid ma aga ei pannud päevikusse, sest ei vaata neid 100%-liselt.

Lauamängud valmistasid kerge pettumuse, kuid pole ka midagi hullu: 105 ehk 12 vähem kui 2016. Nendega ma annan küll lubaduse, et proovin seda ületada. 2018 on plaanis teha kindlalt iga kuu 2 lauamänguõhtut + muud mängimised sinna juurde. Kui me lõpuks leiaks ühise aja, et alustada Pandemic Legacy: Season 1 ja 2'ga, siis ainuüksi neid mängukordi tuleks minimaalselt 24 (kui peaksime väga halvasti mängima, siis topelt sama palju).
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Rasmus » 03. Jaanuar 2018, 16:12

2017. aastal vaatasin 165 filmi.
Kinoskäike: 80 (sh festivalid ja erilinastused)
Kordusvaatamisi: 39
2017. aasta filme: 58

Sealjuures on märkimisväärne, et kinoskäikude ja mulluste teoste vahel on 22-filmised käärid, mis eeldab muuhulgas kordusvaatamisi ja vanemate filmide erilinastusi (which is nice).

Maksimumpunkte jagasin 4 korda, kahel korral juba esmavaatamisel: ohvriteks "Rammstein: Paris" ja "78/52".
Miinimum läks kasutusse kolmel korral.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Kadii » 03. Jaanuar 2018, 19:29

2017. aastaga tuli 10 rohkem kui 2016, seega 80 filmi.
Kinos sai käidud 13 korda, mis minu puhul suhteliselt tavaline arv.
Kordusvaatamisi kaks, mis on ka tavaline.
Aasta parimaks jäi märtsis nähtud "Logan", mis sai 9/10. Vanus on oma töö teinud ja ma pole maksimumini hinnatavat filmi juba aastaid näinud, kui vanade kordusvaatamised välja arvata. Äkki peaks mõtlema oma ootuste alandamisele?
Küll aga tundub visuaalselt ja ilma Excelit kasutamata, et hinded kuus ja seitse käisid kõige rohkem läbi, mis on üle-eelmisest aastast juba samm paremuse poole. Mainiks ära siis ka oma kaks 8/10 ehk "Wonder Woman" ja "Moonlight".
Tundub, et ma kinos käisin kas väga häid või kohutavaid filme vaatamas, sest madalaima hinde sai aasta esimene film "Bye Bye Man" ja 2/10 filmid olid "Despicable Me 2" ja "The Snowman" (pluss "Resident Evi").
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Ralf » 07. Jaanuar 2018, 16:10

Praegu on mu päeviku kujundus selline, et õrnalt tumedam järjekorranumber tähistab kinoskäiku ja tärn pärast pealkirja korduvat vaatamist.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Rasmus » 07. Jaanuar 2018, 16:21

Propageerin endiselt päeviku jaoks letterboxdi kasutamist. Näeb kena välja ja (kordusvaatamiste) statistika jaoks ääretult mugav.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas JazZ- » 13. Jaanuar 2018, 19:09

Tahaks teada, mis ÕUDUS Garli filmipäevikus valitseb????
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Garli » 13. Jaanuar 2018, 23:21

Eks ma siis põhjendan. Panin kõik kokku, kuna tahtsin seekord seepe ka logida, aga olen liiga laisk, et kuupäevade kaupa kaks erinevat nimekirja teha. See tundus kõige lihtsam lahendus ja boldiga on filme sealt väga kerge eristada. Jazile tekitasid ka segadust need numbrid ja tähed, mis sarjade juures on. Need tähistavad sarjade hooaegasi ja vaadatud episoodide arvu. Ei vaja seda endale järjehoidjaks, nii et ei hakanud igat episoodi eraldi panema. Pakub lihtsalt huvi päevas vaadatud episoodide arv.

Letterboxdi kiidaksin samuti, aga kuna mitte keegi siit peale Rasmuse ei taha seda kasutada (proovisin juba mitu aastat tagasi inimesi sinna meelitada), siis ei viitsi ise ka seal väga tihti käia, kui mul ainult üks kasutaja jälgimiseks on.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas JazZ- » 01. Veebruar 2018, 17:14

Miks Kadii enda filmipäevikut mitte kunagi ei uuenda? Umbes nagu ütleks kellelgi enda aadressi ja hoiaks siis päevad läbi kardinad ees. :vihane:

Jaanuaris vaatasin kokku 18 filmi, millest 5 olid kordusvaatamised, 1 korduse kordusvaatamine ja 10 kinokülastused. Parimad esmanähtutest olid "Molly's Game" (8/10) ja "Call Me by Your Name" (9/10) ning halvim "Everything, Everything" (3/10), mille kritiseerimiseks ma veel julgust leidnud pole, sest ei taha Ralfile "Vihkad foorumlast?" teema jaoks kütet juurde anda.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Kadii » 01. Veebruar 2018, 20:08

JazZ- kirjutas:Miks Kadii enda filmipäevikut mitte kunagi ei uuenda? Umbes nagu ütleks kellelgi enda aadressi ja hoiaks siis päevad läbi kardinad ees. :vihane:.


Ma uuendan iga uue kuu alguses eelmise kuu nimekirjaga, sest mulle ei meeldi, kui suur mu see esimese posti "Seda posti on muudetud .... korda" arv nii suur on ja proovin seda võimalikult väiksena hoida.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Rasmus » 01. Veebruar 2018, 20:40

Kadii kirjutas:proovin seda võimalikult väiksena hoida.

Selle jaoks veits hilja pole vä?
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Kadii » 01. Veebruar 2018, 20:51

Rasmus kirjutas:
Kadii kirjutas:proovin seda võimalikult väiksena hoida.

Selle jaoks veits hilja pole vä?



No eks me kõik teeme noorena lollusi, mida me hiljem kahetseme, sul see aeg ees veel. Tuleb nende tehtud teadmistega elada lihtsalt.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Filmipäevik arutlus

PostitusPostitas Rasmus » 01. Veebruar 2018, 20:53

Kadii kirjutas:sul see aeg ees veel.

viewtopic.php?p=184893#p184893
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

EelmineJärgmine

Mine Päevikud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron