Eesti - Läti 2:1

Jalgpall, korvpall, sumo, kettaheide - ühesõnaga alateema spordi jaoks!

Moderaator: Meeskond

Eesti - Läti 2:1

PostitusPostitas Forzelius » 03. September 2005, 19:54

Eesti surus Läti vastu muru

Eesti alistas MM 2006 valikturniiri Euroopa 3. alagrupi kohtumises A.LeCoq Arenal täismaja ees Läti 2:1.

Andres Operi ja Maksim Smirnovi väravad aitasid teoks teha selle, mis eelmisel sügisel Riias vormistamata jäi. Eesti oli Lätit viimati võitnud 65 aastat tagasi.

Nii Eesti kui Läti on 10st valikmängust kogunud 14 punkti.

11. minutil suunas Oper Enar Jäägeri audi sisseviske lätlaste karistusala keskele. Läti kaitsjad ei suutnud palli puhtaks lüüa ja Oper ise lükkas palli, mis puudutas ka väravavahti, väravavõrku.

71. minutil eksis väljajooksul lätlaste puurivaht ja Smirnovil jäi üle vaid pall väravasse veeretada. Lätlaste kaotusseisu vähendas Jurijs Laizans, kes 90. minutil postipõrkest tabas. Külalised üritasid kolmel lisaminutil maruliselt, kuid viiki ei sündinud.

Venemaa võitis Kodus Liechtensteini 2:0 ja nii on enne õhtust Portugal - Luksemburgi mängu endiselt liidrikohal Portugal 20 punktiga kaheksast mängust. Slovakkial ja Venemaal on 18 silma, mõlemad on pidanud üheksa kohtumist. Eesti on neljas ja Läti viies.

Eesti alustas ettevaatlikult ja rünnakuürituses toimusid läbi pikkade pallide Kristen Viikmäe suunas. Kümneminutilise mängu järel valitses aga lätlaste karistusala sel nädalal Hollandi kõrgliigasse kuuluvasse Kerkrade Rodagasse suundunud Oper, kes kaitsjate segaduse meie jaoks resultatiivselt ära kasutas.

Eestil tegi seejärel veel paar innukat rünnakut, kuid poolaja keskosas valdas initsiatiivi Läti. Ohtlikuim olukord toimus 27. minutil, kui Laizans pääses Vitas Rimkuse söödust vastakuti Artur Kotenkoga. Eesti puurivaht jäi olukorra peremeheks ja tõrjus löögi jalgadega.

Poolaja viimasel veerandtunnil minutil oli Eestil mitu paljutõotavat olukorda Aleksandrs Kolinko värava all. Kõigepealt lõi Maksim Smirnovi tsenderduse üle värava Sergei Terehhov. Seejärel nurjas Viikmäe läbimurde Kolinko. 39. minutil tegi kauglöögi Liivo Leetma, mille Kolinko suunas üle põiklati. Sellele järgnenud Dmitri Kruglovi nurgalöögi lõi Viikmäe peaga maapõrkega üle värava.

Poolaja üleminutil sai veelkorra löögile Laizans, kuid Kotenko püüdis probleemideta. Poolaja lõpetas Operi tugev pealelöök, mis läks napilt nööda.

Teine poolaeg algas mõlemapoolsete võimalustega. Eestil jõudsid esimese viie minuti jooksul löögile Viikmäe ja Terehhov. Lätil oli suurepärane löögivõimalus Rimkusel, kuid õnneks ta ei saanud pallile korralikult pihta.

57. minutil asendas Viikmäed Tarmo Neemelo. Eesti meistriliiga suurim väravakütt sai kohe ka palli ja lätlased niitsid ta murule, millele järgnes kohtumise ainus kollane kaart Igors Stepanovsile. Poolteist minutit hiljem jõuab Neemelo palliga trahvikasti, kuid seekord lükkab Stepanovs ta maha määrustepäraselt.

66. minutil mängis kaitse üle Oper, aga 7 meetrilt sooritatud löök läks Kolinko jalgadesse. 69. minutil pääses üks-üks olukorda Neemelo, kuid kahjuks lõi üle värava.

Smirnovi värav sündis pärast Kolinko ebaõnnestunud väljajooksu. Lätlaste väravavaht tuli 25 m väravast välja ja soovis palli ära lüüa, kuid eksis ja segamatult värava suunas liikunud Smirnov lõi oma koondisekarjääri teise värava. 78. minuti asendas teda Ingemar Teever.

SPORTNET
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Robert » 03. September 2005, 19:59

Väga tore uudis:)
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 03. September 2005, 20:25

Ikkagi 65 aastat. Ma olen ka rõõmus. :):):):):)
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Kama » 04. September 2005, 00:12

Hea mäng oli,võimalusterohke,eestlased jätsid mitu head võimalust kasutamata,kõvasti oldi lätist üle.
Kasutaja avatar
Kama
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 131
Liitunud: 21. Veebruar 2005, 20:43

PostitusPostitas Forzelius » 04. September 2005, 09:09

Võimalusi oli tõesti palju. Neemelol ja Operil oli kõige rohkem.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Edvard » 04. September 2005, 11:23

Üks parimaid mänge Eestilt, mida mina oma eluajal näinud olen,kui mitte just köige parem!!
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Forzelius » 17. September 2005, 18:44

OFFTOPIC: irw, see ongi ju Offtopic.
Edvard vana sa üldse oled?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Edvard » 17. September 2005, 19:12

15
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Forzelius » 17. September 2005, 19:15

aaa...
Vanem, kui ma arvasin.
Ma 14
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Edvard » 17. September 2005, 21:21

Vanem kui sa arvasid? kas mu jutt on siis nii lapsik?
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Forzelius » 17. September 2005, 22:06

Edvard kirjutas:Vanem kui sa arvasid? kas mu jutt on siis nii lapsik?


Ei, ei :) :) :)
Mitte seda. Lihtsalt, arvasin ,et oled noorem.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Fiilja » 17. September 2005, 23:14

Mäng oli super hea...
lõpp tulemus oleks pidand olema 7:1 :D
Fiilja
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 15
Liitunud: 16. September 2005, 10:32
Asukoht: ida


Mine Sport

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist