Eesti Laul

Uued albumid, popimad bändid ja kõik taoline muusika kohta siia foorumisse.

Moderaator: Meeskond

lugege omal vastutusel!

PostitusPostitas Ronet » 24. Veebruar 2013, 03:35

1. Üle vee – Liisi Koikson ja Söörömöö
Hakkas mitmendat korda kuulates kuskil kuklas vaikselt kummitama. Ilus ja siiras. 6,5/10

2. Et uus saaks alguse – Birgit Õigemeel
Ma miskipärast hakkasin loo esimestes taktides aevastama ja ei lõpetanud enne, kui laul läbi sai. Noh, täitsa ilus ja normunks ballaad muidu. 4/10

3. Balance Of Water & Stone – Tenfold Rabbit
Kõik bänd ja muusika on väga vinks-vonks, kuid see aktsent jääb ikka häirima. Selline eestikeelne Mumford & Sons vms laadne looming oleks igati teretatav. 6/10

4. Uhhuu – Liis Lemsalu
See 'uhhuu' koht hakkaks justkui midagi kaasahaaravat aretama, kuid siis jooseb laul vastu seina. 5/10

5. Maybe – Marie Vaigla
Igati sümpaatne ja mahe värk, ainult et lõpus kisus venima. 5/10

6. Dance – Rasmus Rändvee & Facelift Deer
Ilmselgelt mingisugused Arctic Monkeys ja Good Charlotte mõjutused. Poisi hääl kisub ära vajuma, kuid kokkuvõttes üsna kaasahaarav lugu. 6/10

7. With U – Rolf Roosalu
Arvatavasti oleks see lugu akustilisena paremini toiminud, ja kui mälu ei peta, siis kuskil saates ta seda tegi ka. 4/10

8. Missing Light – Flank
Minu selle aasta MID. Synthpop on tore ja hää. Päris Depecheks ei tembeldaks.
Pigem olid muude syndiartistide mõjutused juures, tho täpseid nimesid ei oskagi hoobilt nimetada. 7,5/10

9. Lune Sournoise – Neogeen
Parim selles poolfinaalis. Sellist kraami kuulaks/kuulan ka vabatahtlikult kuskilt MCMi pealt. 8,5/10

10. Meil on aega veel – Põhja-Tallinn
Selle loo ainus võlu olid need lapsed. Kui need ära võtta, siis on tegu ikka suht jubeda üritusega. Muidu kui kuulan, siis kuulan ainult Maia pärast seda grupeeringut, kuid ka tema ei päästnud seda rongiõnnetust ära. 2/10

Žürii ja esinejate valikud läksid publikuga võrreldes ikka väga lahku. Seda ei oleks oodanud.
Finaalis hääletan Winny Puhh'i (see lugu läheb iga kuulamisega aina paremaks) ja Kõrsikute poolt.

Tänan kriitikut algse žablooni eest!
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: lugege omal vastutusel!

PostitusPostitas rauls » 24. Veebruar 2013, 23:08

1. Üle vee – Liisi Koikson ja Söörömöö
Ilus ja äärmiselt mahe lugu, 2. poolfinaali üks lemmikuid. 8/10

2. Et uus saaks alguse – Birgit Õigemeel
Igati viisakas ja parajalt rahulik laul. Birgitile sobivad sellised muusikapalad nagu rusikas silmaauku. 6,5/10

3. Balance Of Water & Stone – Tenfold Rabbit
Mõnus lugu. Sellist tüüpi kantri(rokk) mulle meeldib, parajalt meeleolukas. Täitsa minu teetass. Liisi Koiksoni kõrval teine lemmik. 8/10

4. Uhhuu – Liis Lemsalu
Midagi väga ei häirinud, aga ka sedasorti lihtne poplaul pole minu teema. Liis Lemsalu sai iseenesest suurepäraselt hakkama. 6/10

5. Maybe – Marie Vaigla
Hea. Hästi esitatud. 7,5/10

6. Dance – Rasmus Rändvee & Facelift Deer
Ei teagi, mida öelda. Rasmus on omamoodi lahe esineja, aga see lugu pole päris ... 4/10

7. With U – Rolf Roosalu
Mulle ei meeldi, kui meesterahvas laulab nii haleda ja liiga kõrge häälega. Rolfi esitatud ballaadid ei lähe kohe üldse peale. Lugu tegelt kõige hullem pole. 4/10

8. Missing Light – Flank
Natuke igav. Ei jäänud millegi erilisega meelde. 5/10

9. Lune Sournoise – Neogeen
Ideaalne taustalugu restoranis või näiteks siin samas foorumis ringi kolamise ajaks. Igati hea ja mahe. Kolmas lemmik. 8/10

10. Meil on aega veel – Põhja-Tallinn
Korralik. Mulle on õnnestunud seda lugu mitte üle kuulata, kuigi seda on raadiost viimastel kuudel meeletult lastud nagu ma kuulnud olen. Üldiselt mulle räpp ei meeldi, aga siin on see täitsa okeilt välja tulnud. Naislaulja (kes on muidu äärmiselt meeldiv naisterahvas) hääl oli pisut nõrk nagu juba Rassu ütles. 7/10

Teine poolfinaal oli üldise taseme pooles tugevam. Siiski minu lemmikud on samad mis Levelil:
Level kirjutas:Finaalis hääletan Winny Puhh'i (see lugu läheb iga kuulamisega aina paremaks) ja Kõrsikute poolt.

Also:
Level kirjutas:Tänan kriitikut algse žablooni eest!
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas ruut » 25. Veebruar 2013, 14:27

Taaskord, järelkuulamine.

Üle vee – Liisi Koikson ja Söörömöö - Selline uinamuina lugu. Üldiselt võib ta ju ilus ja kena olla, aga üldiselt suhteliselt igav. Ei tundu eriti Eurovisiooni lauluna.

Et uus saaks alguse – Birgit Õigemeel - Siia võiks kopeerida eelmise laulu kohta kirjutatud teksti ning see oleks kehtiv. Aga originaalsuse mõttes ma ei tee seda. Kuigi ma arvan siiski nii.

Balance Of Water & Stone – Tenfold Rabbit - Parem kui eelmised. Kaks korda siiski järjest ei kuulaks.

Uhhuu – Liis Lemsalu - Miskipärast tundub väga retrolikuna see lugu. Umbes nagu oleks taas 90ndad, raadiost kõlab kergelt imal popplugu ja siis mõtled, et läheks kuhugi, aga kUhhuu?

Maybe – Marie Vaigla - Youtubes on selle kloo all üks hea kommentaar - "Jumala hea laul. :) Refrään on nii goood.. :) Mõnus laul. :)" Mina eelkõneleja vaimustust ei jaga, pigem leidsin loo olevat pisut näotu ja mittemidagiütleva.

Dance – Rasmus Rändvee & Facelift Deer - Seal videos, mida ma vaatasin, oli Rasmusel nina all õhkõrn vuntsike. Muud nagu ei oskagi öelda, suht enam-vähem lugu.

With U – Rolf Roosalu - Esimesed kaks rida ajasid juba naerma. Lootsin, et tuleb hea lugu. Ei tulnud. Klassikaline Rolf, ühesõnaga.

Missing Light – Flank - Selleks hetkeks on minu keskpärasust kujundavad kommentaarid otsakorrale saanud, seega rohkem ei kirjuta selle loo kohta mitte midagi.

Lune Sournoise – Neogeen - Järjekordne kommentaar Youtubest - "Haha, see tamburiini naine tapab mu ära lihtsalt. Nii pull" Minu meelest nii pull ei olnud. Laul oli ka nukker.

Meil on aega veel – Põhja-Tallinn - Teades, milline on Wild Disease olnud minevikus, siis väga huvitav oli näha niivõrd kohmakat laval käega vehkimist. Tema potisoeng ei aidanud kaasa. Üldiselt mulle lugu ei meeldi, kuidagi väga võltsilt kõlab ning originaalis jättis mulje justkui oleks pingutatud, et midagi sügavmõttelist luua. Neiu siia loo sisse ei sobi, ent muidugi tunduvalt parem, kui vahepeal olnud ilma lauluoskuseta taustalauluneiud.


Boonus - Getter Jaani "Kes on süüdi" on parim asi, millest ta kunagi osa on võtnud.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Pixie » 25. Veebruar 2013, 15:02

Olude sunnil sattusin nägema viimast Eesti Laulu saadet. Muidu olen viimastel aastatel sellelaadsetest tegemistest eemale hoidnud - kunagi võis Eurovisiooni vaatamine olla suur sündmus, kuid nüüdseks ei huvita see mind absoluutselt. Laulud on liiga sarnased, mitte midagi ütlevad ja paar häda veel. Kui satub ka nende sekka mingi pärl, saab sellest teada mujalt. Igatahes, kümnest vaadatud laulust ei valmistanud ülipositiivset üllatust keegi, kuid favoriitideks arvestasin need palad, mis olid enam-vähem meeldejäävad. Uhhuu, Dance ja Missing Light istusid kõige paremini. Esimest korda kuulasin (teadlikult) ka Põhja-Tallinnat. Ei olnud minu maitse.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Spellbound » 25. Veebruar 2013, 19:24

Olude sunnil (õnneks) pole kunagi Eesti laulu vaadanud. Ei tea isegi, millal see toimub + televiisori ette ei satu üldse. Ei kahetse midagi.

Puhhi olen kuulnud. Puhh on hea.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Re:

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 03. Märts 2013, 00:11

Eesti Laul 2013 finaal

1. "With U" – Rolf Roosalu
Ilmselt kõige nõrgem. 1,5/10

2. "Üle vee" – Liisi Koikson ja Söörömöö
Oli aru saada, et Liisi pisut haige. Muidu meeldib, 6/10.

3. "Dance" – Rasmus Rändvee & Facelift Deer
Tänu subtiitritele saab umbes aimu, millest laul on. Kohutav inglise keel, 2/10.

4. "Enough" – Elina Born
B00bs! 6,5/10

5. "Meil on aega veel" – Põhja-Tallinn
7/10.

6. "Suuda öelda ei" – Kõrsikud
Ilma plagiaadita poleks siin üldse midagi kuulata, 3/10.

7. "Et uus saaks alguse" – Birgit Õigemeel
Teiste kõrval ei tundunud enam nii hea, 5/10.

8. "Ring The Alarm" – Teele & Tuuli & Ula
3/10

9. "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" – Winny Puhh
Jube, 1/10.

10. "Päästke noored hinged" – Grete Paia
7/10

Ei ole küll ülemäära õnnelik, aga vähemalt suudeti kõige hullemat vältida. Malmsteni ja Uuspõllu naljad üldiselt meeldisid, mõned olid kahjuks igavad, aga see sõjakurjategija ("No on joodikud!"), soomlane H&Mis, Itaalia meeste motorboating ja "Vastu hambaid tahad saada?" olid õnnestunud.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas CM-Girl » 03. Märts 2013, 00:15

Teistkordsel kuulamise hakkasid rohkem meeldima Kõrsikute ja Õigemeele lugu. Paia ja Borni lood meeldisid juba varem.

Uuspõllu ja Malmsteni vaheklipid olid nii ja naa. Mõni ajas naerma, mõni mitte.

Oti esitus alguses ja siis koos Taneli ja Jalmariga. (Y)
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas CM-Girl » 03. Märts 2013, 00:52

Veidi üllatas, et Birgit ja Paia said edasi. Aga meeldisid mõlemad võrdselt. Nüüd saab Birgit siis lõpuks Eurovisioonile.

Päris napikas võit. 51%-49%
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Rasmus » 03. Märts 2013, 01:14

Väga pettunud olen ikka, üllatusin juba siis, kui Birgit poolfinaalist edasi sai. Winny Puhh vääris tänase show puhul seda võitu sajaprotsendiliselt, kahjuks suutis žürii jälle asja ära rikkuda (millal nad neilt hääleõiguse ära võtavad?). Grete võidu üle oleksin ka väga õnnelik olnud, aga seekord võitis nimi laulu. Birgiti lugu kaob teiste samasuguste imalate ballaadide seas ära, halb valik.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Defexer » 03. Märts 2013, 01:23

Pettunud, mida kuradit...Winny vääris võitu teised võivad oma abikaasale neid unelaulu laulda kuid Eurovisioonil peaks ikka show'd ka olema.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Spellbound » 03. Märts 2013, 14:15

Olude sunnil sattusin vaatama ja nähtu põhjal võiks öelda, et Winny Puhh oleks pidanud võitma. Muu oli jube jama eurosolk.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Ronet » 03. Märts 2013, 15:22

Eesti Laul 2013 finaal

1. "With U" – Rolf Roosalu
Muidu tore poiss. Äkki näkkab kunagi ja pääseb Eurovisioonile 2/10

2. "Üle vee" – Liisi Koikson ja Söörömöö
Rahulik JazZ- 6/10.

3. "Dance" – Rasmus Rändvee & Facelift Deer
Kopp on ees sellest loost. Superstaari finaalis oli energilisem ja kõlas kuidagi paremini. 5/10.

4. "Enough" – Elina Born
Elina on vaikselt meeldima hakanud. Mahe raadiomuss. Esitus jäi kehvapoolseks ja kostüüm oli off. 6,5/10

5. "Meil on aega veel" – Põhja-Tallinn
Aapo Ilves kirjutas:Põhja-Tallinn saab hitivalemile praegu täitsa kogemata pihta, ootan põnevuse ja kerge hirmuga aega, mil nad selle tegelikult ka selgeks õpivad. Põhja Tallinn on õpikunäide sellest, mis juhtub, kui võistluse reglementi läbi ei loeta, kurb ju, kui ilus tüdruk nüüd peab talle mittesobivas helistikus lastekoori mängima.
1,5/10.

6. "Suuda öelda ei" – Kõrsikud
Teine lemmik. 7,5/10.

7. "Et uus saaks alguse" – Birgit Õigemeel
Õigemeel vs Paia heitluses olin Team Birx. Hääletama enam ei hakanud tho. 4,5/10.

8. "Ring The Alarm" – Teele & Tuuli & Ula
Suht vulgaarne porr. Ei saanudki aru, kas erutab või mitte. Au au meenutas SEDA 4/10

9. "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" – Winny Puhh
Parim lugu ja parim šõu. 8/10.

10. "Päästke noored hinged" – Grete Paia
Eesti keeles laulmine ei tule alati kasuks, kui nii tardid sõnad on.
ruut kirjutas:"On ainus tõde vana graffiti seina peal" ehk Ants on tõepoolest homo. #eestilaul
2,5/10


Parim sketš oli kindlasti Jugoslaavia, teised (no võibolla peale araabia kerjuse) olid ikka päris halvad.
Kirjutasin muidu pikemalt, aga tegin 2x näpuka ja tekst kadus.. asd.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Zinera » 03. Märts 2013, 15:42

1. "With U" – Rolf Roosalu
Nii loo kui ka hääle poole nõrk esitus - 1,5/10

2. "Üle vee" – Liisi Koikson ja Söörömöö
Meeldis, päris eurolik - 5/10.

3. "Dance" – Rasmus Rändvee & Facelift Deer
Halb inglise keel, show polnud ka suurem asi - 2,5/10.

4. "Enough" – Elina Born
Uus kleit ja niisama ülbelt laval tatsamine ei meeldinud, eelmine esitus oli armsam - 6/10

5. "Meil on aega veel" – Põhja-Tallinn
Maia hääl oli nii nõrk ja segaselt laulis ka - 4/10.

6. "Suuda öelda ei" – Kõrsikud
Ikkagi täiesti vale koht neile - 2/10.

7. "Et uus saaks alguse" – Birgit Õigemeel
Tavaline Birgit, igav kuulata - 3,5/10.

8. "Ring The Alarm" – Teele & Tuuli & Ula
Isegi uued kostüümid ei aidanud... - 2/10

9. "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" – Winny Puhh
Haiglane - 1/10.

10. "Päästke noored hinged" – Grete Paia
Kõige kaasakiskuvam, eurolik - 7/10

Malmsten ja Uuspõld tegid enam-vähem head nalja, siiski mõnel juhul ebaõnnestusid. Saatejuhid olid enam-vähem, aga märkasin, et taheti kogu aeg hullult nalja teha, näiteks roheline kittel seljas jne, polnud väga õnnestunud.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Rasmus » 03. Märts 2013, 15:49

Eesti Laul 2013 finaal

1. "With U" – Rolf Roosalu
Seekord nii väga silma ei jäänudki, finaali tase on üldiselt päris tugev. Kahju, et Rolf nüüd enam Eesti Laulule tagasi ei tule, nii ei kuule temast vist mitte midagi. Aga äkki teeb endale suurepäraselt sobivas žanris midagi lahedat veel, hääl on ju super. 7/10

2. "Üle vee" – Liisi Koikson ja Söörömöö
Endiselt üldse ei meeldi, thank god, et rahvas sama loll pole kui žürii. Naersin, kui ta ainult kaks punkti sai. :)) 3/10

3. "Dance" – Rasmus Rändvee & Facelift Deer
Nah, meeldib ikka. Salvestatud versioon läheb paremini peale kui see live-esitus. Bänd on lahe. (Y) 6,5/10

4. "Enough" – Elina Born
Nõrk, algus eriti. 3,5/10

5. "Meil on aega veel" – Põhja-Tallinn
Täitsa okei. Bänd tundus olema paremas meeleolus kui poolfinaalis. Kuigi naislauljale ei sobi see kooriosa kohe üldse. 7/10

6. "Suuda öelda ei" – Kõrsikud
Mõnus laul, kuid eurovisioonile absoluutselt ei sobi. Tubli siiski. 8/10.

7. "Et uus saaks alguse" – Birgit Õigemeel
Igav laul, kardan, et ei jõua sellega kuhugi. Viimastel aastatel on hästi läinud, nii et ei tahaks kuidagi sellest finaali põnevusest lahti öelda ning loodan, et ei peagi, aga ilmselt ei eristu see muust eurojamast kuidagi... 4/10.

8. "Ring The Alarm" – Teele & Tuuli & Ula
Üllatav, et nad viimaseks jäid. Laul on üsna meeldejääv ja kostüümide järgi sobiks eurovisioonile näiteks Kreekat esindama, aga tundub, et eestlastele selline asi peale ei lähe. 5/10

9. "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" – Winny Puhh
Laul läheb iga kuulamisega aina paremaks ja eilne show oli nii võimas, et ei suuda madalamalt hinnata. Oleks tahtnud näha, mida nad eurolaval teevad, aga žürii tegi jälle seda, mida nad kõige paremini oskavad. :pööritus: 10/10.

10. "Päästke noored hinged" – Grete Paia
Ülimõnus laul, Lõhmuselt täistabamus. Rahvalt sai ka täispunktid, nii et oleks võinud lõppvõistlusele minna, aga läks nagu läks... 8,5/10


Klipid jätsid enamjaolt külmaks, soomlase oma meeldis kõige rohkem. Malmsten on äge. (Y)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Forzelius » 03. Märts 2013, 16:10

Ma tean, et Reikop on vikerkaare mõlemast otsast kullapaja leidnud, aga kas ma olen ainus, kelle arvates ta laupäeval oli kuidagi eriti...teistsugune? Rääkis kuidagi aeglasemalt ja flambojantsemalt. Ja mingi smirk nägu oli koguaeg ees.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

EelmineJärgmine

Mine Muusika

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist

cron