Eesti Laul

Uued albumid, popimad bändid ja kõik taoline muusika kohta siia foorumisse.

Moderaator: Meeskond

Re: Eesti Laul kerge promilliga

PostitusPostitas Rasmus » 08. Veebruar 2015, 13:30

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:10. Bluestocking - Kordumatu — Oeh... tekitab küsimusi, et kui see 20 parima sisse pääses (nagu ka "Saatuse laul"), siis kas viga on žüriis või millised need ülejäänud lood veel olid??? :pööritus:

Usun, et ilma visuaalita korralikult salvestatud versioon võis märksa parem olla. Muusikalises mõttes ei olnud tegu sugugi kõige hullema looga (ehkki solist pani otse lauldes korralikult mööda), aga bändiliikmed tundusid visuaalsel hinnangul küll hullumajast põgenenud olevat.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas rauls » 08. Veebruar 2015, 21:36

Mul hea meel, et Maia edasi sai. Kõik muu pole oluline :)

1. Karl-Erik Taukar - Päev korraga - 6/10; kidrasoolo oli hea, muidu tavaline Taukar
2. Miina - Kohvitassi lugu - 4/10
3. The Blurry Lane - Exceptional - 6/10
4. Liis Lemsalu & Egert Milder - Hold On - 4/10; Liis meeldis, muu ei meeldinud
5. Airi Vipulkumar Kansar - Saatuse laul - 4/10; laulul polnud suurt hädagi, aga lauljanna tämber hakkas tõeliselt vastu, väga kehvasti lauldud
6. Maia Vahtramäe - Üle vesihalli taeva - 7/10; lemmik
7. Robin Juhkental & The Big Bangers - Troubles - 5/10
8. Elephants From Neptune - Unriddle Me - 5/10; keskpärane rokk
9. Elisa Kolk - Superlove - 4/10; ülimklišee, tüüpiline europop
10. Bluestocking - Kordumatu - 2/10; tobe lasteetendus

Also
ruut kirjutas:Juur ja Oja naljad olid ka magedad ja üleüldse oli kogu see üritus kuidagi ekstramage. Ma juba eos vaatan seda saadet selle eelarvamusega, et see kindlasti sakib, aga seekord ei jäänud kohe üldse midagi silma. Kõik oli nii lõdva randmega tehtud, et kurb hakkab. Kõik oli lihtsalt nii igav.

Ja saatesse lastud tviidid olid ka kohutavad.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Kickflick » 09. Veebruar 2015, 10:49

1. Karl-Erik Taukar - Päev korraga - 3/10 Härra Taukar, küll te olete alles tüütu noormees.
2. Miina - Kohvitassi lugu - 7/10
3. The Blurry Lane - Exceptional - 6/10
4. Liis Lemsalu & Egert Milder - Hold On - 3/10 Tore, et Liisil tuli, aga lugu oli siiski jama.
5. Airi Vipulkumar Kansar - Saatuse laul - 2/10 Pole okseleajava optimismi austaja.
6. Maia Vahtramäe - Üle vesihalli taeva - 4/10
7. Robin Juhkental & The Big Bangers - Troubles - 7/10 Kuidagi väga ettearvatav meloodia ja struktuur, kuid Robini hääl, energia ja bänd on ikka ägedad.
8. Elephants From Neptune - Unriddle Me - 6/10 Bänd oli hea, meenutas Muse'i mõnusat hüsteerilisust. Samas pealaulja hääl vajaks kerget koolitust, ei kõlanud eriti hästi.
9. Elisa Kolk - Superlove - 5/10 Tüüpilinre ballaad, aga kõrva ei riiva.
10. Bluestocking - Kordumatu - 1/10 Kaduge Nukuteatrisse oma mõmmidega. Nii piilnlik oli, et peale 20 sekundit läksin teise tuppa.

Üldiselt oli väga tore see, et elektroonilist tümakat (mida ma tulihingeliselt vihkan) ja koreograafilist karglemist ei olnudki. Ka edasipääsenute valikuga jäin täiesti rahule. Hääle andsin Robin Juhkentalile & The Big Bangers'ile.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Rasmus » 15. Veebruar 2015, 00:00

Oli tõepoolest parem poolfinaal. Täna siiski hääletama ei hakka.

1. Wilhelm - Light Up Your Mind - 3/10 - miks?
2. Kruuv - Tiiu talu tütreke - 6,5/10 - nii lustakas, jee
3. Demie feat. Janice - Kuum - 6/10 - mulle meeldib see lugu ikka märgatavalt rohkem, kui peaks
4. NimmerSchmidt - Kellega ma tutvusin? - 6,5/10 - sellel lauljal on mingi imelik võlu
5. Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday - 7,5/10 - see laul on kusjuures tõesti hea
6. Daniel Levi - Burning Lights - 5/10 - natuke läila
7. Triin Niitoja & John4 - This Is Our Choice - 5/10 - natuke läila
8. Kali Briis Band - Idiot - 5/10 - refrään on ikka ilgelt hea
9. Luisa Värk - Minu päike - 1/10 - miks Luisa ikka veel arvab, et ta kellelegi meeldib? täiesti haige kräpp ja kõige rõvedama näoga laulja ever
10. Mari - Kolm päeva tagasi - 7/10 - Sal-Saller on viimased 10 aastat ainult unistanud, et ta nii häid laule suudaks kirjutada
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas rauls » 15. Veebruar 2015, 01:07

1. Wilhelm - Light Up Your Mind - 8/10 - 2 poolfinaali peale suurim lemmik
2. Kruuv - Tiiu talu tütreke - 5/10 - omamoodi tore isegi
3. Demie feat. Janice - Kuum - 1/10 - ülihalb
4. NimmerSchmidt - Kellega ma tutvusin? - 5,5/10 - hea rahulik lugu, loo algus meeldib väga, laulja pole piisavalt tasemel
5. Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday - 7,5/10 - võiks võistluse kinni panna, ilmselgelt on neil parimad võimalused Eurovisioonil, väga head lauljad mõlemad
6. Daniel Levi - Burning Lights - 4/10 - teismelistele peaks meeldima
7. Triin Niitoja & John4 - This Is Our Choice - 5/10 - keskpärane kantri, Triinul ei ole kantri jaoks häälematerjali
8. Kali Briis Band - Idiot - 5/10 - natuke lahe, aga ei midagi erilist
9. Luisa Värk - Minu päike - 4,5/10
10. Mari - Kolm päeva tagasi - 4/10 - tavaline Eesti pop, pole päris minu maitse

Tulemusi küll südamesse küll ei võta, aga pettunud olen ikka, et Wilhelm ei saanud finaali. Pakun, et olen ainuke siin filmiveebis, kelle jaoks on Wilhelm suurim lemmik. Mulle lihtsalt meeldis see. Siuke mahe ja ilus lugu, väga kenasti esitatud. Austriasse saadaks anyway Elina ja Stigi.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Audrey » 15. Veebruar 2015, 03:27

Mängisime Eurovisiooni.

1. Wilhelm - 9p
2. Kruuv - 3p
3. Demie feat. Janice - 1p
4. NimmerSchmidt - 6p
5. Elina Born ja Stig Rästa - 5p
6. Daniel Levi - 8p
7. Triin Niitoja & John4 - 7p
8. Kali Briis Band - 10p
9. Luisa Värk - 2p
10. Mari - 4p
Kasutaja avatar
Audrey
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 141
Liitunud: 03. August 2009, 18:29

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Zinera » 15. Veebruar 2015, 22:35

Võtaksin kokku mõlemad poolfinaalid kui maitselagedad ja peamiselt alternatiivset muusikat täis üritused, mis kuidagi oma repertuaariga Eurovisioonile ei sobi. Eesti Laul on oma aja ära elanud ja igavaks muutunud. Praegusest valikust sobiks Eurovisioonile vaid Elisa Kolk - Superlove või Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday (viimane oli ka kehvake, see Stig Rästa ei laula eriti hästi).
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Kickflick » 15. Veebruar 2015, 23:56

1. Wilhelm - Light Up Your Mind - 5/10 - Läheb kõrvust mööda, aga riivamata.
2. Kruuv - Tiiu talu tütreke - 2/10 - Okseleajav optimism taaskord.
3. Demie feat. Janice - Kuum - 3/10 - Nii kuum, et aju hakkab suitsema.
4. NimmerSchmidt - Kellega ma tutvusin? - 8/10 - Siit voorust mu lemmik. Fredy hääle omapära, loo meloodia ning kogu sound üldiselt on väga nauditavad.
5. Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday - 7/10 - Meeldiv.
6. Daniel Levi - Burning Lights - 4/10 - Liiga teismeliste kõlaga.
7. Triin Niitoja & John4 - This Is Our Choice - 4/10
8. Kali Briis Band - Idiot - 3/10 - Suht idiootne lugu.
9. Luisa Värk - Minu päike - 4/10
10. Mari - Kolm päeva tagasi - 5/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas JazZ- » 16. Veebruar 2015, 03:23

Ma ei tea, kas ma olin selleks vooruks veel rohkem kibestunud kui varem, aga seda "II poolvoor on parem kui I" asja ma väga ei tajunud.

1. Wilhelm - Megaigav - 3/10
2. Kruuv - Lõbus diskolugu - 4.5/10
3. Demie feat. Janice - Kohutav lugu, kui kohutav see lugu on - 1/10
4. NimmerSchmidt - Hea rahulik laundžimuusika - 6/10
5. Elina Born ja Stig Rästa - Poleks enam väga oodanud, et selline asi juhtuda võib, aga peaaegu nagu hea laul isegi ju. Vastupidiselt mõnele teisele Zinerale on minu meelest Stig Rästal väga mõnus hääl - 7.5/10
6. Daniel Levi - Üsna catchy - 5/10
7. Triin Niitoja & John4 - Keskmiselt catchy - 4.75
8. Kali Briis Band - Näevad nii tüütud välja, et panen ette 1/10 ära. (Hiljem tõstsin hinde siiski 5.5/10-le)
9. Luisa Värk - Oeh, vihkan absoluutselt kõiki laule, mis sisaldavad sõna "päike" - 2/10
10. Mari - Kuigi Mari näeb pisut Idina Menzeli moodi välja, ei näe lugu kahjuks kohe mitte üldse "Let it Go" moodi välja - 2/10

On muidugi võimalik, et poole aasta pärast pole mu suhtumine nendesse lugudesse enam üldse nii negatiivne.

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Ronet » 16. Veebruar 2015, 13:21

Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday - Miks te Stigist nii palju jaurate? Elina Born ftw!
Kali Briis Band - Idiot - Mingi Wolf Man'i stiilis lugu oleks rohkem meeldinud, kuid tasapisi on Idikas ka meeldima hakanud.
Triin Niitoja & John4 - This Is Our Choice - Tore paar. Jaanus on palju arenenud.
NimmerSchmidt - Kellega ma tutvusin? - Ma pole endiselt aru saanud, kas Fredy Schmidtil on mingi kergem asperger või ta on lihtsalt m*nn. Nende lood on siiski üsna mõnusad.
Kruuv - Tiiu talu tütreke - Kuldsed lindid for men.
____________________________________________________________________
Wilhelm - Light Up Your Mind - Sümpaatne solist jne, kuid lugu jääb teist aastat järjest natuke nõrgaks. Kuskil Jüri Üdi Klubis läheks peale ehk.
Daniel Levi - Burning Lights - Shiny happy people. Ei taha väga osta seda, mida nad müüvad.
Demie feat. Janice - Kuum - Kui mingit dnb-laadset tümmi vokaalidega teha, siis võiks šnitti Rudimentalilt, Pendulumilt vms võtta.
Mari - Kolm päeva tagasi - Ma tean, et Sal-Saller on talle laule kirjutanud, kuid kuidas ta selle Soome aktsendi talt pärinud on?
Luisa Värk - Minu päike - sähh sulle päikest, JazZ-!
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 16. Veebruar 2015, 15:30

JazZ- kirjutas:Ma ei tea, kas ma olin selleks vooruks veel rohkem kibestunud kui varem, aga seda "II poolvoor on parem kui I" asja ma väga ei tajunud.

Mhmh, nõus.

"Ma valisin selle loo, sest ma olin seda juba raadiost mitmel korral kuulnud". Väga hea, et meil Eesti Laulul vähemalt selline professionaalne žürii on. (Y)

1. Wilhelm - Ei meeldinud, aga nendest 10-st kõige halvem ei olnud. Õnneks enam ei meenu.
2. Kruuv - Kindlasti on ka sellise muusika austajaid, aga mina nende hulka ei kuulu.
3. Demie feat. Janice - Endalegi üllatuslikult olin seda varem kuulnud (või siis jäi eelmise nädala klipist meelde). Tütarlaps laulab laivis kehvasti.
4. NimmerSchmidt - Jube, nagu kuulaks värvi kuivamist.
5. Elina Born ja Stig Rästa - Ilmselt sellest poolfinaalist kõige vähem halb, aga eriti peale ei lähe. Refrään vist oli veidi nakkav, aga hetkel ei meenu seegi. Stig ei meeldi. Meenutas mulle seda, mis on palju-palju parem.
6. Daniel Levi - Kõikide teismeliste tüdrukute unistus. Mittemidagiütlev lugu.
7. Triin Niitoja & John4 - Jaanusel ei ole häält, naine okei. Lugu igav.
8. Kali Briis Band - Mälu järgi sellest poolfinaalist kõige halvem.
9. Luisa Värk - Keskpäraselt halb.
10. Mari - Üritas uus Ines olla, aga eriti ei õnnestunud. Lugu ei meenu.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Kickflick » 16. Veebruar 2015, 22:42

Level kirjutas:Ma pole endiselt aru saanud, kas Fredy Schmidtil on mingi kergem asperger või ta on lihtsalt m*nn.


Mina arvan, et ta on lihtsalt hästi lahe ja isikupärane tüüp.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Rasmus » 22. Veebruar 2015, 00:43

Minu pisut adekvaatsem edetabel:

1. Robin Juhkental & The Big Bangers - Troubles - Endiselt suurepärane.
2. Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday - Väga hea lugu, aga Eurovisiooni kontekstis eriti ei tööta. Oleks oluliselt parem, kui see laul umbes 5-minutiline oleks. Bondi-kitarrikäik on mõnus.
3. Elisa Kolk - Superlove - Kõige ehtsam eurovisioonikas, aga vähemalt hästi tehtud, ning Robot Unicorni soundtrack on mulle alati väga meeldinud. Lauljatar on ka haiglaselt ilus.
4. Kali Briis Band - Idiot - See laul on väga kaasahaarav ja meeldib mulle oluliselt rohkem, kui peaks.
5. Maia Vahtramäe - Üle vesihalli taeva - Heini Vaikmaa kitarrikäik on niivõrd andekas, et peidab kogu ülejäänud loo igavuse kenasti enda alla. Maia on tore.
6. Triin Niitoja & John4 - This Is Our Choice - Täiesti mõttetu lugu, aga Jaanuse ja Triinu keemia on lihtsalt liiga mõnus, et märkamata jääda. Jaanuse lauluhääl on ka kõvasti edasi arenenud, ta on neist kahest ilmselgelt andekam vokalist.
7. Daniel Levi - Burning Lights - Mida rohkem ma seda laulu kuulen, seda häirivamaks kogu kompott muutub. Laulja on irriteerivalt positiivne ja lugu pisut liiga tavaline.
8. The Blurry Lane - Exceptional - Ei mäleta sellest loost endiselt midagi.
9. Elephants From Neptune - Unriddle Me - Tore, et ka rock-žanr esindatud on, aga lool oleks siiski ka rütmi ja mingitki meeldejäädavust vaja. Küllaltki nõrk.
10. Luisa Värk - Minu päike - Ikka veel täiesti kohutav. Väga hea, et see saate esimeseks looks pandi, nii ei jäänud hilisemad vaatajad millestki ilma.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Hea Aasta » 22. Veebruar 2015, 01:12

Reformi sündroom lõi lõpuks ka Värgi-Rõivasel välja... Väljendab päris hästi oravate suhtumist (Y)
Pilt
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 22. Veebruar 2015, 14:10

Minu lõplik paremusjärjestus oleks järgnev:

Pilt 1. Elisa Kolk - Superlove - Meeldis juba oluliselt rohkem, kui poolfinaalis. Kuulaks ja vaataks hea meelega uuesti.
Pilt 2. Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday - Kuulates meeldib üha enam, hea.
Pilt 3. Maia Vahtramäe - Üle vesihalli taeva - Eurovisioonile ei oleks seda küll erilise innukusega saatnud, aga Eesti kontekstis üsna õnnestunud pala. Maia (Y).

Ülejäänuid on raske järjekorda panna ja kuna see midagi enam juurde ei anna, siis ei hakka sellele ka aega kulutama.

Show oli üsna mage, eriti tekitas küsimusi külalisesinejate valik. Kalmet ja vaheklipid, millest päris mitmed olid head (vene turist, abieluettepanek, vallandamine jms), natuke päästsid.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

EelmineJärgmine

Mine Muusika

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist

cron