Soovitused ja avastused

Uued albumid, popimad bändid ja kõik taoline muusika kohta siia foorumisse.

Moderaator: Meeskond

Soovitused ja avastused

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2009, 16:55

Siin teemas soovitame kaasfilmiveeblastele erinevaid artiste, kes ei ole niivõrd tuntud ja kirjeldame paari sõnaga antud esitaja stiili, ja kirjutame oma hiljutistest avastustest.

Ja kui kellelgil on vaja soovitusi teatud eelistuste suhtes, siis küsige aga siin. ;-)

Mina näiteks avastasin täitsa hiljuti kanadalasest naislaulja Feist, kelle särtsakas album "The Reminder" on perfektne vihmasel päevasel kuulamiseks. Tutvusin ka kunagise Belle and Sebastiani liikme Isobel Campbelli sooloprojektidega ja eriti tema ja Mark Lanegani nimelise meeslaulja duoga.

http://en.wikipedia.org/wiki/Feist_(singer)

Raziel'i kaudi jõudsin aggrotech / black metal stiilis pundi Psyclon Nine'ini ning hakkasin ka ohtralt Arcade Fire'it ja Cat Stevensit kuulama. Cat Stevens ruulib. Tema muusika ongi filmis "Harold and Maude". Väga elujõuline ja samas melanhoolne kraam.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 26. Jaanuar 2009, 20:00

Donovan on räigelt hea feelgood
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas IlseV » 26. Jaanuar 2009, 21:22

Feistile midagi sarnast on A Fine Frenzy.

Ma ei tea, kui paljud CSS'i ehk Cansei de Ser Sexy'd teavad, aga nad on üllatavalt positiivne leid Brasiiliast; laulavad inglise ja portugali keeles. 'Alala' jääb heas mõttes kummitama.
Wiki link: http://en.wikipedia.org/wiki/CSS_(band)
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Garli » 26. Jaanuar 2009, 21:43

CSSilt "Music is my hot, hot sex" on tase.

Soovitan omalt pooltki mõnda sellist, mida päris igaüks ei tea.
1. The Subways http://en.wikipedia.org/wiki/The_Subways
Tänu filmile RocknRolla on nad päris palju kuulsust kogunud viimase kuu aja jooksul. Nende laul Rock & Roll Queen on päris popp hetkel. Endal üks lemmikutest see bänd olnud viimasel nädalal.

2. 65daysofstatic http://en.wikipedia.org/wiki/65daysofstatic
Väga omapärane muusika, mis naljalt igaühel jalga tatsuma ei võta. Üsna "raju" kõlaga elektrooniline post-rock on stiiliks. Muusika on instrumentaalne.
Radio Protector

3. Elliott Smith http://en.wikipedia.org/wiki/Elliott_smith
Kõik, kes te armastate akustilist ja rahulikku rokkmuusikat - see on midagi teile. Albumid "XO" ja "Figure 8" on kuldaväärt.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas null » 26. Jaanuar 2009, 23:01

CSS on hea. artbitch oli vist lemmik plaadilt.
so what
Kasutaja avatar
null
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 593
Liitunud: 31. August 2007, 19:14

PostitusPostitas LiveForThis » 27. Jaanuar 2009, 19:11

Poets of the Fall Soome rokkbänd. Avastasin kui Max Payne 2 läbi sain. Kohati väga mõnus bänd. Soovitan.
Arvan, et peaks igaühele peale minema. ;-)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 27. Jaanuar 2009, 20:53

LiveForThis kirjutas:Poets of the Fall Soome rokkbänd. Avastasin kui Max Payne 2 läbi sain. Kohati väga mõnus bänd. Soovitan.
Arvan, et peaks igaühele peale minema. ;-)

Mulle ei meeldi eriti, liiga noortekas, aga muusikavideod on küll väga head.

Ma tahaks veel Zero 7't soovitada. Parim elektroonilise muusika bänd, mida tean. Ja samuti Bohren & der Club of Gore, kuid too on natuke liiga aeglane ja unine.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Spellbound » 27. Jaanuar 2009, 21:52

Viimasel ajal olen Heaven Shall Burni kuulama hakanud. Huvitav kui palju siin foorumis sellise karmima muusika austajaid üldse kokku on? HSB on mulle igatahes väga meelt mööda.
Lugu kah siis: http://www.youtube.com/watch?v=4AfiN2RmZcU
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 27. Jaanuar 2009, 21:59

Aeg-ajalt tuleb ette, et kuulan karmimat. Cannibal Corpse, Nile, Children of Bodom ja Xasthur on lemmikuteks. 8)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Spellbound » 27. Jaanuar 2009, 22:04

Ralf kirjutas:Aeg-ajalt tuleb ette, et kuulan karmimat. Cannibal Corpse, Nile, Children of Bodom ja Xasthur on lemmikuteks. 8)


CoB jeah. Vägga hea 8) Cannibali nii väga ei kuula aga muidu paistavad hästi müristavat ;-)
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 28. Jaanuar 2009, 00:02

ansamblist kaseke teab keegi midagi?
neilt on ilmunud viimati väljaanne 2000. aastal, 'põletus/sõnum', mis ühendas nende kaks kunagi ilmunud väljaannet, 1981. aasta ep 'sõnum' ning 1983. aasta lp 'põletus'. bänd viljeles 80-ndatel instrumentaalproget, oli väga populaarne üliõpilaste seas, osales mitemetel tartu levimuusikapäevadel, kus teeniti ka žürii ning publiku tunnustust.
nende muusikas on 80-ndate maiku, aga siiski huvitavad lood, nende 'põletus/sõnumist' veel enam meeldib mulle aga nende live-salvestused 1984. aasta tartu levimuusikapäevadelt, eriti lood 'linnujaht' (väga head helilahendused minu meelest) ja 'syrinx'. ansamblis olid tegutsevad priit kuulberg, ivo varts, ain varts, peeter malkov, andrus vaht, riho sibul...
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas KiiZ » 28. Jaanuar 2009, 17:06

Peata Ratsanik kirjutas:ansamblist kaseke teab keegi midagi?


Loomulikult tean (Y)
Tänu oma isale, kes on suur progefänn ja tänu kellele olen ka Eesti progerokki uurind ja kuuland. Ruja ja Propelleri fännamine viis mind lõpuks ka Kasekeseni ja ei kahetse.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Ralf » 28. Jaanuar 2009, 17:58

Kas keegi The Raveonettes'iga on tuttav? Nende viimane album pole küll kõige parem kuid "Pretty in Black" on suurepärane!

http://www.youtube.com/watch?v=mRUqpgg-8Ps
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas IlseV » 28. Jaanuar 2009, 18:32

Ralf kirjutas:Kas keegi The Raveonettes'iga on tuttav? Nende viimane album pole küll kõige parem kuid "Pretty in Black" on suurepärane!

http://www.youtube.com/watch?v=mRUqpgg-8Ps


Keegi sõber kunagi soovitas kuulata, aga nad läksid mul meelest.
Taasavastamisrõõm on suur.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 28. Jaanuar 2009, 23:26

ansambel psycho tegutses 70-ndatel, suht meeldiv nähtus eesti muusikamaastikul. ühtegi väljalaset pole neil, põhiliselt viljelesid instrumentaalset muusikat. neil on salvestatud ka koos tõnis mägi vokaalidega rein rannapi kirjutatud lugu 'naera, naera' (mulle meeldib). vähemalt üks instrumentaallugu on neilt ilmunud ka helikandjal, selleks siis 'nomina sunt odiosa', mis ilmus vinüülil 'noorte laulud 1978'. siiski on neilt säilinud ka päris hea kvaliteediga live-esinemine viljandi rokkfestivalilt 1976. aastast. oma lemmiklooks neist, mida olen kuulnud, pean mahukat, ligi 10-minutist (mitte siiski kõige pikem lugu :)) ) instrumentaali 'brontosaurus dream', ühtlasi on neilt võimalik kindlasti leida kusagilt lugusid nagu 'pime köögis', 'last night', 'beautiful sunday' ja 'klassikaline teema (bizet' 'farandole')'. nad esitasid veel teisigi lugusid, millest olen vaid kuulnud (nt. 'ühismajandi veis'), mitte aga lugusid ise kuulanud. nende üheks tipphetkeks olevat välismaal mahuka eepilise muusikapala 'apocalypse' esitamine koos mahavisnu orchestraga.
ühtlasi võib pidada ansambli muusikuid väga headeks improvisaatoriteks :))

soovitan igatahes järele uurida, kellele selline muusika võiks huvi pakkuda. ühtlasi ka pakkuda tagasisidet, kui kellelgi on infi veel mõnede psycho lugude kohta, ntx. kas need salvestused on säilinud ja kust neid saada. 8)
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

Järgmine

Mine Muusika

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron