Bändid, mis teid enim on mõjutanud

Uued albumid, popimad bändid ja kõik taoline muusika kohta siia foorumisse.

Moderaator: Meeskond

Re: Bändid, mis teid enim on mõjutanud

PostitusPostitas Rasmus » 09. September 2015, 19:56

Esiteks muidugi Terminaator, kuna suht kogu mu lapsepõlv põhineb muusikalises osas ainult nende loomingule. Nende vanem materjal on mulle hindamatu väärtusega ja kuulan praegugi väga hea meelega, kuigi muusikamaitse on üldiselt vähe raskemaks muutunud. Metali juurde tõi mind lõplikult Judas Priest, ehkki isa lemmikbänd on viimased 30+ aastat olnud Black Sabbath, nii et paratamatult olen sünnist saati mainitud stiiliga kokku puutunud. Tegelikult oligi ilmselt vaid aja küsimus, millal ma metali enda jaoks avastan ja pehmemalt kraamilt tõsisema muusika peale üle lähen. Winny Puhh tuleks tõenäoliselt ka õigsuse huvides ära mainida, sest nad olid mulle teatud mõttes sillaks Eesti rokilt kõrgema vokaaliga metal-muusika juurde.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Bändid, mis teid enim on mõjutanud

PostitusPostitas Jolt » 26. Oktoober 2015, 23:46

Proloog.
Nonii. Väga hästi sihitud kindavise. Vanal inimesel on ju palju, mida meenutada. Proovin siis mitte teha sellist eesti popmuusika suveturnee stiilis säästukat nagu Soprano siin maha on pannud.


Algab see asi selle osaga, mida ei tahaks meenutadagi. Muusika meeldis mulle umbes sama palju nagu igale teisele minuealisele, aga midagi konkreetset või kindlapiirilist mu eelistustes polnud.
Esimene bänd, mis mind muusika teemal tõsiselt rabas ja kaasa kandis oli Must Q. Ma ei tea kust ja kellelt mu kodukohta üks kassett tekkis, kuid see levis kulutulena üle kooli. Kõik lindistasid selle enda kassettidele ümber ja kuulatud sai see üsna otseses mõttes ribadeks. Ja noh, see kuulamine eeldas maki ääres passimist. Miks see nii rabav oli? Ilmselt selle pärast, et see oli esimene kokkupuude jõhkra lüürikaga, mis oli mõistetav. Ja muusikaliselt oli see palju kindlavormilinem, kui see sünt, mis tollal muusika põhimassi moodustas.
Õnneks olid mitmed mu sõbrad oluliselt vanemad ja see etapp sai nende suunamisel üsna kiiresti läbi.

Järgmiseks epohhiks, mis jäi pikemalt kestma, oli metal. Segatuna grungega, sest 90ndad. Bänd, mida ma selle etapi algusega kõige rohkem seostan on ilmselt Helloween. Taaskord midagi, mis sai kuskilt ja kelleltki lindistatud. Kursi hoidsin seega metali poole, kuid kuna see žanr lihtsalt ei olnud esindatud nendes kanalites, mille kaudu muusika minuni jõudis... siis põhiliselt ilmselt Filtri mõjul mahenes see mingil hetkel millekski rocki seguseks.

Järgmine märgiline bänd on ka konkreetse albumina antud teema esimeses postituses ära mainitud. Offspring "Americana" , armastus esimestest nootidest. Metali ja rockiga veel lõplikult hüvasti ei öelnud, aga maitse kaldus üha kindlamalt punk-muusika poole.
Nii et see, et mu järgmiseks suureks lemmikuks sai Vennaskond oli lihtsalt asjade loomulik kulg. Nende mingid lood on osa lapsepõlvest, kuid keskkoolist alates oli armastas täielik ja hõlmas kogu loomungit.

Järgmine suur pidu, kuhu jõudsin kohale alles kolmanda plaadi ajaks, oli Vaiko Eplik. Sealt sai alguse suur eesti kaasaegse popmuusika armastus, mis kestab tänaseni.
Kes näitas kätte sihi välismaiste artistide poole, keda hetkel kõige enam kuulan, ei oska ma välja tuua. Mingit rabavat arenguhüpet ilmselt pole toimunud ja olen kuidagi loomulikult leidnud artistid, kes sümpaatsed.

Punkti paneks Girl Talkiga. Teda kuulates sain aru, et olen tagasi alguses. Ehk kuigi kõik läbikäidud epohhid on jätnud oma jälje ei ole mu tänases muusikamaitses midagi nii kindlapiirilist, et seda saaks paika panna mõne kindla bändi või žanri abil.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Eelmine

Mine Muusika

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist