Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

Uued albumid, popimad bändid ja kõik taoline muusika kohta siia foorumisse.

Moderaator: Meeskond

Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas JazZ- » 11. Mai 2018, 13:23

Nonii, varastan ulti iga-aastase teema - ex tehke mulle trahvi*.
*Teades ulti tausta, pole see tegelikult küll asi, millega naljatada.


Esimene poolfinaal
08.05.2018

Teine poolfinaal
10.05.2018

Finaal
12.05.2018

Spoiler :
1. POOLFINAAL 08.05

01. Aserbaidžaan —
02. Island —
03. Albaania —
04. Belgia —
05. Tšehhi —
06. Leedu —
07. Iisrael —
08. Valgevene —
09. Eesti —
10. Bulgaaria —
11. Makedoonia —
12. Horvaatia —
13. Austria —
14. Kreeka —
15. Soome —
16. Armeenia —
17. Šveits —
18. Iirimaa —
19. Küpros —


2. POOLFINAAL 10.05

01. Norra —
02. Rumeenia —
03. Serbia —
04. San Marino —
05. Taani —
06. Venemaa —
07. Moldova —
08. Holland —
09. Austraalia —
10. Georgia —
11. Poola —
12. Malta —
13. Ungari —
14. Läti —
15. Rootsi —
16. Montenegro —
17. Sloveenia —
18. Ukraina —


FINAAL 12.05

01. Ukraina —
02. Hispaania —
03. Sloveenia —
04. Leedu —
05. Austria —
06. Eesti —
07. Norra —
08. Portugal —
09. Suurbritannia —
10. Serbia —
11. Saksamaa —
12. Albaania —
13. Prantsusmaa —
14. Tšehhi —
15. Taani —
16. Austraalia —
17. Soome —
18. Bulgaaria —
19. Moldova —
20. Rootsi —
21. Ungari —
22. Iisrael —
23. Holland —
24. Iirimaa —
25. Küpros —
26. Itaalia —
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas JazZ- » 11. Mai 2018, 15:32

"Prantsuse keelt on sellel Eurovisioonil ainult need kolm lauset, mida te ei kuule, kuna ma räägin peale." - MR

Ehk kuna Eurovisiooni tegelik võlu peitub minu jaoks hoopis Marko Reikopi kommentaarides, siis otsustasin sellel aastal neid üles kirjutama hakata. Järgnevalt väike väljavõte, juhul kui ise sellest aasta tipp-sündmusest ilma jäite:

Spoiler :
1. POOLFINAAL 08.05

02. Island"Tema lemmiktoiduks on mereelukad."

06. Leedu"Lõpus ilmub lavale ka tema enda abikaasa, kes oli hiljuti depressioonis, nüüd on sellest üle saanud."

(Laulu lõpus)
"No see oli loodetavasti ehtne armastus!"

07. Iisrael"Võitleb naisõiguste eest, võitleb õiguse eest olla paks."

10. Bulgaaria"Kaotas narkomaanias pere."

11. Makedoonia"Kaotas korterivõtmed ära."

13. Austria"On tumedanahaline - kunagi oli tal sellega probleeme, enam mitte."

14. Kreeka"Terve elu on tahtnud lauljaks saada, nüüd ta siis ongi laulja."

15. Soome"Korduvalt on Eestis käinud."

18. Iirimaa"On õnnelik, et on Eurovisioonil nüüd, kui laulud tagasi on."


2. POOLFINAAL 10.05

01. Norra "Kui aplausi järgi hinnata, siis see tuleb küll kõrgele kohale!"

02. Rumeenia — (Marko tutvustab kollektiivi) "Isegi Rumeenias ei tea neid keegi" (Marko räägib laulu sõnumist) "...et me ei kaotaks emotsioone ja ei muutuks tundetuks - no issand küll."

03. Serbia "Sanjale aitas laulu kirjutada tema naine Tanja - Sanja ja Tanja!"

04. San Marino"No nendel on terav sõnum, et kõik on erinevad." "Aga San Marinoga on viletsad lood, tuleb tunnistada. Neid ennustatakse viimaseks."

05. Taani"Talle otsiti ekstra pikkade juuste ja habemega lavapartnereid ja üks tingimus oli, et nad peavad oskama laulda."

08. Holland"On suur Waylon Jenningsi austaja, võttis ka tema nime nagu ise kuulete."

10. Georgia"On viisakas "Georgia" öelda, kui nad ise seda tahavad, kuigi NSVL ajal öeldi "Gruusia", ärge pange seda mulle pahaks."

"Kuulus Portugali kreemikook - see on tõesti väga hea!"

13. Ungari"Sussidega Sipelgad on siis nende bändi nimi."

15. Rootsi "Tahtis juba varem Eurovisioonile tulla, aga läks siis tüdrukust lahku - tüdruk läks USA-sse. Ja ta tahtis selle tüdruku enda seest lihtsalt välja tantsida. Tänaseks on ta selle tüdruku nii välja tantsinud, et see tuli tema juurde tagasi ja neil on kõik suurepärases korras!"

16. Montenegro"Lapsena mängis jalgpalli ja unistas, et saab oma maad jalgpallis esindada, aga nüüd saab hoopis lauljana esindada."

17. Sloveenia"Lauljannal on täiesti Eesti nimi - Lea Sirk - aga ei ole eestlanna!"

"Ma ei taha Kiki-Mikit solvata, aga midagi sarnast siin oli!"


Mis lugudesse ja etteastetesse puutub, siis siiani pean oma kindlaks lemmikuks Taani laulu. Kujutan väga selgelt ette, kuidas ma selle saatel koos vähemalt ühe Skarsgårdi vennaga mööda Läänemerd ringi seilaks, sarvest grokki jooks ja külasid põletaks (naisi vägistaks?). THE DREAM!

Teisele kohale platseeriksin praegu Austria loo - suht Sam Smithi vibe'iga, kuigi ma pole päris kindel, kas Sam Smith mulle üldse meeldib ja lisaks pole ma ka päris kindel, millist muusikat ta teeb. Muusikavideo põhjal kujutan muidu ette, et see on nagu Heathcliffi perspektiivist (Kate Bushi) Wuthering Heights (sõnu ma loomulikult kuulanud pole).

Ungari on mõnes mõttes ka põnev, sest sellises koguses ohutusnõuete eiramist pürotehnikat ei tule isegi Eurovisioonil väga tihti ette. Mis laulu endasse puutub, siis kõlab küll rohkem nagu mingi 00ndate emo-metal (Linkin Park) kui tõeline metal (System of a Down).

Hollandis olen pisut pettunud, sest The Common Linnets mulle omal ajal suht meeldis, aga selle Waylon Jenningsi fänni tänavune lugu kõlab küll nagu esinduslugu sellele videole, mida ma kunagi nägin ja kus räägiti, miks tänapäeva mainstream kantrimuusika imeb. Vihkan seda nasaalset laulmist ROHKEM KUI STAR WARSI!!!!!!!!!!!

Norra on ka nii ja naa - "Fairytale" on üks mu lemmikvõidulugusid (sellest on muide ÜHEKSA aastat möödas!!!) ja Alexander Rybaki energia on endiselt surematu (välimuse põhjal eeldades tema ise ka), aga tema seekordne laul on liiga Childish Gambino "This is America" ilma "This is America" osadeta. Tahaks rohkem tulistamist näha! Lisaks on lavasõu nagu Måns Zelmerlöw võiduloolt rotitud.

Natuke üllatav, et Malta finaalist välja jäi, sest minu meelest tabasid need "Euphoria" autorid seda "tore-tore, nüüd see kummitab mind terve ülejäänud päeva" sweetspot'i taaskord päris hästi.

Palju furoori tekitanud Iisraeli loost ei oska ma eriti midagi arvata, peale selle, et laulu sõnad on KULDAVÄÄRT. Näide sobilikust kasutusest:

<Sopano> Uudiste linkidega on mingi jama, kas saaksid vaadata?
<JazZ-> I'm not your toy, you stupid boy!

Eesti lugu pole suurt mõtet kommenteerida, sest ajalugu on näidanud, et igasugune objektiivsus on Eurovisiooni ajaks end ammu minetanud. Alati on mingi:

Pärast Eesti Laulu võitja selgumist: No see on küll ilge sitt! Lihtsalt uskumatu kui kohutav maitse Eesti rahval on - Eurovisioonil pole küll viimasest kohast kõrgemat mõtet oodata.

Eurovisioonil: "Rockefeller Street" on parim lugu, mis iial kirjutatud on! MIKS Euroopa seda vääriliselt hinnata ei oska??? Fuck see poliitika ja Balkanimaad oma sõpradega.


Jään nüüd suure põnevusega Marko muljeid finaalist ootama.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas CM-Girl » 12. Mai 2018, 17:17

1. POOLFINAAL 08.05

Spoiler :
01. Aserbaidžaan — Aseritelt taas väga hea lugu. Uskumatu, et edasi ei saanud. See ja Leedu lugu on minu selle aasta lemmikud. See riik ikka oskab häid laule võistlusele saata. Mõnusalt catchy
02. Island — Ilus laul, aga ei midagi erilist.
03. Albaania — Outfit meeldib, aga laul on meh.
04. Belgia — Igav, AGA ..refrään hakkab mitmel kuulamisel isegi meeldima.
05. Tšehhi — Algus koheselt meenutas eelmise aasta Moldovat. Moldova lugu oli äge, see..mitte eriti.
06. Leedu — Ilus esitus ja laul.
07. Iisrael — Fucking terrible ja see on favoriit?!
08. Valgevene — Dima Bilani noorem vend? Anyway, mittemidagi ütlev lugu. (Huvitav, hääletamisel uuesti kuulates siis isegi meeldib)
09. Eesti — Kõik kleidis kinni. Lugu pole minu teetass. Ei meeldi.
10. Bulgaaria — Igavamapoolsem.
11. Makedoonia — Hea.
12. Horvaatia — Pigem meeldib.
13. Austria — Meeldib.
14. Kreeka — Kreekal on olnud paremaid esitusi.
15. Soome — Väga hea hääl. Laul pole ka kõige halvem. Mõnus popikas.
16. Armeenia — Meh.
17. Šveits — Mõnusalt rokilik.
18. Iirimaa — Laul ei koti. Kutid tagaplaanil meeldivad. (Kuigi suht pissed off, et edasi sai, Aserid oleks võinud saada)
19. Küpros — Laulja meenutas Ciarat. Esitus meenutas Kreekat 2005. Mõnus energia, rütmikas. FIRE!


2. POOLFINAAL 10.05

Spoiler :
01. Norra — Nii veider. Olen harjunud Rybaki eelmise looga, mis 1 mu lemmikumaid Eurovisiooni laule.
Vähemalt oli viiul. :irw: Esimese kuulamise järel see lugu mingeid emotsioone ei tekita. Samas teisi laule kuulates mitmel korral mõtlesin hoopis Norra peale.
02. Rumeenia — Täitsa OKEI!
03. Serbia — Lavaline liikumine sucks. Veidrad liigutused. Lugu on enam-vähem.
04. San Marino — Laulja on väga ilus, laul on meh.
05. Taani — Opaa. Mis kenad mehised viikingi mehed. Hea lugu, aga tahaks rohkem powerit. Hääled võiksid karmimad olla. Aga siiski kena vaadata. In looove (üks meestest oli eriti kena). :irw:
06. Venemaa — Kahju lauljannast. Ei olnud nii halb kui olin lugenud. Parem kui see kuradima Iisrael.
07. Moldova — YAS. Esitus mille puhul on mida vaadata. Lugu suht catchy.
08. Holland — Ouyeah. Taas üks tuttav nägu. Mõnus.
09. Austraalia — Väga hea hääl. Veidrad liigutused. Laul meeldib.
10. Georgia — Väga imelik valik Georgialt. Jama lugu ja esitus. Selle aasta nõrgim.
11. Poola — Täitsa pekkis, et see lugu edasi ei saanud. Jummala mõnus klubikas. Kujutaksin seda lugu ka weekendil ette. :)
12. Malta — Meeldib.
13. Ungari — Äge esitus.
14. Läti — Igav.
15. Rootsi — Hea, aga juba nähtud. Rootsi võiks vahelduseks proovida midagi uut. Viimaste aastate esitused lähevad sarnasesse auku. Samas tundub, et see toimib.
16. Montenegro — Igaaaaaav.
17. Sloveenia — Hea tants. Laul on päris hea.
18. Ukraina — Meeldib.



I poolfinaal oli tunduvalt parem. II poolfinaali lemmikuid oli raske valida (halvas mõttes), ei olnud nagu kindlaid esitusi mis koheselt oleks meeldinud nagu Aserite ja Leedu oma I poolfinaalis.
Õhtujuhid igavad. Tõesti oli vaja nelja naist? Samas tore näha tuttavat nägu nende seas, tore ja veider. :)
Ei kasuta laulude (filmide, sarjade, näitlejate, artistide jne) puhul sõna "VIHKAN". Aga teen erandi. VIHKAN Iisraeli lugu. Kõige ehmatavam on, et see on 1 favoriitidest. Pea peale kukutud v? Naljakas kuidas muidu Eurovisiooni lugusid ei kuula, aga kui see aeg käes, siis emotsioonid möllavad kui enda (suur) lemmik edasi ei saa ja siis mingi crap saab (jajaa, sellepeale ütleks nii mõnigi, et ainult crap lood ongi sellel võistlusel). Viimased aastad nii vähe lemmikuid tekkinud, ka siis kui olen kõiki lugusid uuesti kuulanud. Olen vahepeal kuulanud varasemaid aastaid ja 2000 alguse esimesed aastad olid parimad.

Mis puutub automaatselt edasipääsenutesse, siis Saksamaa on kõige parem. Portugal jama, Hispaania nunnu, aga laul paneb õlgu kehitama, Inglismaa saatis Lennoxi teisiku tavalise looga, Itaalia jama, Prantsusmaa OK.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas CM-Girl » 13. Mai 2018, 02:11

Kunagi sai suurema innuga Eurovisiooni vaadatud. Samas olen ikka püüdnud kursis olla. Iga aasta on vähemalt mõnigi väääääga hea esitus. Nüüd teatud aastaid tagantjärgi kuulates olen avastanud, et meeldivad enamus lood. Nüüd aga leian käputäie lugusid ainult mis meeldib. TOP10 paneks kokku vajadusel tänavustest lugudest, aga lihtsam on TOP3 moodustada. Absoluutsed lemmikud tänavu olid Leedu, Taani (need mehedPilt ) ja Aserbaidžaan.

Esimene reaktsioon Iisraeli võidule oli, et lõpetan Eurovisiooni vaatamise, aga tean, et järgmine aasta vaatan ka. :irw:
Hate this song.

Tore, et Eesti TOP10-sse pääses, aga rohkem olin rõõmus Taani üle. Kartsin, et jäävad lõppu. Positiivselt üllatas Austria hea koht. Negatiivselt, aga Itaalia ja Tšehhi head tulemused.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas Kickflick » 13. Mai 2018, 11:28

Kommentaare ei viitsinud vaatamise ajal kirja panna, kuna veiniklaas segas, kuid toon välja mõned lemmikud.

Austria - täitsa mõnusa minekuga laul. Laulja on vokaalilt ka tugev. Poleks midagi Austria võidu vastu olnud.
Saksamaa - ilus ja hingeminev laul, mis on loodetavasti siiralt kirjutatud ega pole nunnumeetri peale välja mindud.
Albaania - väga kihvt meloodia, laulja vokaal on väga võimas ning kogu lavaline teostus on intelligentselt lahendatud. Teenisid mu hääle välja.
Holland - väga lahe, vaimukas ja stiilne.

Rõõm on mul selle üle, et suuremas osas osalejad olid muusikud, kes oskasid korralikult laulda ja julgesid eristuda oma stiiliga tüüpilisest eurotümakast. Piinlikkust valmistasid vaid Moldova oma uksekomöödiaga ja Iisrael. WTF? Ma sooviksin kohtuda mõne muusikaeksperdiga, kes mulle üksipulgi selgeks teeb, kust otsast see lugu hea on. Lootsin, et alates eelmisest aastast hakkavad saama võitjateks taas musikaalsed ja omapärased lauljad ning lõpeb ära see paksude, sõjaohvrite ja transvestiitide haletsemine. Aga ei. Sellises olukorras ma polegi üldse kurb, et Elina Nechayeva võrratu esitus jäi 8. kohale, sest ilmselgelt ei oska ei žürii ega publik midagi nii erilist hinnata.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn


Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas Rasmus » 13. Mai 2018, 15:55

Poolfinaale ei vaadanud (v.a Eesti esitust) ja finaalis jäin viiest esimesest loost ilma, aga nii palju, kui midagi öelda oskan, oli täitsa normikas aasta ja laulude seas väga palju talutavat stuffi. Mingit megalemmikut ei tekkinud, aga samas eelmisel aastal olin finaali vaadates poolkoomas, kuna 99% oli õudselt igav kräpp, nii et pigem on toimunud edasiminek. Või siis on mu ootused lihtsalt langenud ja neid on kergem ületada.

Mis puutub konkreetsetesse lugudesse, siis mul on neist äärmiselt raske rääkida, kuna riik-lugu seosed on mu ajust täielikult puudu ja unustasin enamiku esitustest kohe pärast nende lõppu. Siiski-siiski:

Eesti on lõpuks ikkagi täitsa decent. "Eesti laulu" tänavu väga ei jälginud ja võitjaga olin rahul vaid seetõttu, et midagi paremat kõrva ei jäänud, aga korraliku lavasõuga on sel lool lööki küll. Finaalis oli esitus selgelt parem kui poolfinaalis, oleks võinud ehk isegi 8. kohast ettepoole jõuda. Elina on sellegipoolest ebameeldiv tegelane.

Taani oli tõesti väga cool. Laul mitte just kõige silmapaistvam, aga esitus meeldejääv. Lisaks meenutas "Troonide mängu", nii et plusspunktid selle eest.

Norra ja Tšehhi lähevad suhteliselt ühte auku. Mulle sellised tantsulised ja lustakad lood Eurovisioonil ikka meeldivad. Võiks sellist sorti kraami ja puusanõkse ikka rohkem olla.

Itaalia oli mu kindel lemmik ja väga-väga hea meel, et rahvas selle kolmandaks hääletas. Oleks žüriil ka aru peas olnud, oleks võinud isegi võidule pretendeerida. Kui eelmise aasta võitja kohta räägiti, et "lõpuks võitis üks ilus laul", siis tänavune Itaalia pala oleks minu hinnangul selle kommentaariga palju paremini haakunud. Kui ma tänavusest Eurovisioonist midagi üldse kaasa võtan, siis just nimelt selle laulu.

Iisrael on selles mõttes veider kombinatsioon, et lugu oli tegelt täiega lahe, aga see lavasõu tekitas minus, eriti alguse poole, palju kahtluseid. Miks tal mingi geisha look olema pidi? See aasia temaatika häiris mind läbivalt. Refrään, nagu JazZ-ki mainis, õigustab loo eksistentsi ja üks taustameloodiatest on näpatud laulust "Sweet Dreams (Are Made of This)", mis mulle juhuslikult väga meeldib, nii et ei saa midagi ette heita (mixisin kaks nimetatud lugu kokku - link - isegi tempot ei pidanud muutma). Selliste jaburuste pärast ma Eurovisiooni siiani vaatangi ja pole midagi selle laulu võidu vastu. Kindlasti parem kui Austria (okei, seda laulu ma tegelt ei kuulnud) või Küpros, millel oli küll üliesteetiline tants, aga täiesti unustamisväärne laul.

Ungari ei olnud ka sugugi nii halb metal, kui ma JazZ-i kommentaari põhjal kartsin. Täitsa decent Linkin Park, korralik vokaal ja üleüldse äge lugu. Ilmselt on iga normaalse artisti unistus, stiilist ja muusikamaitsest hoolimata, sellise hiiglasliku lava peal joosta ja karjuda, nii et mul on nende kuttide pärast igati hea meel.

Norm!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas Ronet » 13. Mai 2018, 16:32

Läks suht hästi. Peale La Forzelius_wrki oli ka minu lemmik just Itaalia. Kõige paremini esitatud lugu sel aastal imo.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 13. Mai 2018, 21:05

1. POOLFINAAL 08.05

01. Aserbaidžaan — 3/10. Jalad head, aga lugu tavaline.
02. Island — 1,5/10. Väga igav.
03. Albaania — 3,5/10. Albaania kohta hea.
04. Belgia — 3/10. Meenutab Bondi-lugu, laulja ei meeldi.
05. Tšehhi — 2/10. Jälle saksofon. Suht õudne.
06. Leedu — 3,5/10. Hääl so-so, lugu muidu meeldib.
07. Iisrael — 1/10. Võidulugu, what? Õudne!
08. Valgevene — 2/10. Väga piinlik roosi väristamine, igav lavashow. Aktsent häiris.
09. Eesti — 8/10. Meeldis.
10. Bulgaaria — 4/10. Normaalne.
11. Makedoonia — 5,5/10. Hea hääl ja refrään, meenutab mingit poplugu, mis ei meenu.
12. Horvaatia — 4/10. Kahju, et edasi ei saanud.
13. Austria — 4/10.
14. Kreeka — 1,5/10. Jura.
15. Soome — 3/10. Meh.
16. Armeenia — 1,5/10. Igav.
17. Šveits — 3,5/10.
18. Iirimaa — 3/10.
19. Küpros — 4/10.
____________________
Keskmine: 3,24/10

Kahju, et Makedoonia edasi ei pääsenud, mis oli üks lemmikutest. 1. poolfinaali tase tundus keskmisega võrreldes üsna kõrge (väga vähe jubedaid lugusid).


2. POOLFINAAL 10.05

01. Norra — 3/10. Mage.
02. Rumeenia — 2,5/10. Meh.
03. Serbia — 1/10.
04. San Marino — 3/10.
05. Taani — 3/10.
06. Venemaa — 2/10. Sama kleit, mis Eestil...
07. Moldova — 2,5/10. Vene hingele.
08. Holland — 3/10. Jälle kantri, aga kahjuks mitte nii hea.
09. Austraalia — 3,5/10. Väga energiline, pigem meeldis.
10. Georgia — 0,5/10. JUBE.
11. Poola — 2,5/10.
12. Malta — 4/10. Huvitav lavakujundus.
13. Ungari — 2,5/10. Teistsugune.
14. Läti — 2/10. Mitte midagi erilist.
15. Rootsi — 3/10.
16. Montenegro — 1,5/10.
17. Sloveenia — 2,5/10.
18. Ukraina — 2/10. Liigne tulemöll.
____________________
Keskmine: 2,44/10

Selgelt nõrgem poolfinaal.


FINAAL 12.05

01. Ukraina — 3/10.
02. Hispaania — 2,5/10. Keemiat pole, fake.
03. Sloveenia — 2/10.
04. Leedu — 4/10. Parem kui poolfinaalis.
05. Austria — 4/10. Poleks võidule vastu.
06. Eesti — 8/10. Finaalis nii rõõmsameelne esitus.
07. Norra — 3/10.
08. Portugal — 1/10. Igav.
09. Suurbritannia — 2/10. Mikrofoni käest tõmbamine oli ikka päris julm. Imelik, et Marko selle maha magas.
10. Serbia — 1/10.
11. Saksamaa — 4/10. Korralik. Oleks võinud paremalgi kohal lõpetada.
12. Albaania — 3/10.
13. Prantsusmaa — 4/10. Täitsa hea.
14. Tšehhi — 2/10.
15. Taani — 2,5/10.
16. Austraalia — 4/10. Refrään catchy.
17. Soome — 3,5/10. Pigem esimese poole lugu, mitte üks viimastest.
18. Bulgaaria — 3/10.
19. Moldova — 2/10.
20. Rootsi — 2,5/10. Meist kindlasti parem ei olnud.
21. Ungari — 2/10.
22. Iisrael — 1/10. Tüütu kana.
23. Holland — 3/10.
24. Iirimaa — 2,5/10.
25. Küpros — 3,5/10. Polnud küll lemmik, aga võiduloost kindlasti etem.
26. Itaalia — 1,5/10.
____________________
Keskmine: 2,87/10

Meeldisid — Leedu, Eesti, Austria, Saksamaa, Prantsusmaa, Austraalia.
Kõige ebameeldivamad — Iisrael, Portugal, Serbia, Itaalia.

Meeldis korralik keskmine tase sel aasta — kohutavaid lugusid oli tavapärasest vähem. Paraku üks selline võitis. Õnneks ei andnud Eesti sellele mitte ühtegi punkti (ka publik). Sestap kokkuvõttes kahju, et magama ei läinud.

Imestama paneb veel Itaalia viies ja Tšehhi kuues koht, mis mõlemad üldse ei sümpatiseerinud.

Makedoonialt, Moldovalt ja Portugalilt 12, Georgialt ja Šveitsilt 10 punkti, aga Rootsi, Belgia, Albaania, Norra, Prantsusmaa, Armeenia, Bulgaaria, Ungari, Soome, Iisrael ja Leedu ei pidanud paljuks meid punktidega jätta. Aastal, mil meil tõesti oli korralik lugu, on sellest väga kahju.

Eesti punktide jagunemine
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas Zinera » 13. Mai 2018, 22:02

1. POOLFINAAL 08.05

01. Aserbaidžaan — 3/10. Mitte väga hea hääl, imelik koreograafia.
02. Island — 2/10. Päris halb inglise keel.
03. Albaania — 4/10. Ootamatult hea.
04. Belgia — 1,5/10. Hääl jura.
05. Tšehhi — 1/10. Jube.
06. Leedu — 1,5/10. Lauljal hääl päris käre.
07. Iisrael — 0,5/10. Paks kana, õudne!
08. Valgevene — 1,5/10. Lauljal olematu hääl.
09. Eesti — 8,5/10. Meeldib.
10. Bulgaaria — 4/10. Täitsa okei.
11. Makedoonia — 5/10. Hea hääl, aga päris jube lavakostüüm.
12. Horvaatia — 3,5/10. Hästi nõksutas.
13. Austria — 4,5/10. Ilus sammas, lugu päris pervo.
14. Kreeka — 1,5/10. Igav.
15. Soome — 2,5/10. Ootasin midagi enamat.
16. Armeenia — 1,5/10. Igav.
17. Šveits — 3/10.
18. Iirimaa — 2,5/10. Laulu teema ei läinud peale.
19. Küpros — 3,5/10. Tantsib rohkem, laul n-ö teisejärguline.


2. POOLFINAAL 10.05

01. Norra — 2,5/10. Igav, eelmine kord oli parem.
02. Rumeenia — 2/10. Juram.
03. Serbia — 1/10.Täpselt, mida Serbialt ootasin.
04. San Marino — 2/10.Nagu "Heroes"-i koopia.
05. Taani — 3/10.Vähemalt jääb meelde.
06. Venemaa — 1/10. Oleks võinud laulja saata...
07. Moldova — 3/10. Ei meeldi, aga see kava paneb jälgima.
08. Holland — 3,/10. Tantsuliigutused arusaamatud.
09. Austraalia — 3/10. Nunnu.
10. Georgia — 0,5/10. Ei viitsinud isegi kuulata.
11. Poola — 2/10.Isegi klubis kehv.
12. Malta — 4/10. Teavad, kuhu raha paigutada.
13. Ungari — 2,5/10. Eristusid hoolega.
14. Läti — 1,5/10.
15. Rootsi — 2,5/10. Beebihääl.
16. Montenegro — 1/10. Metsikult igav.
17. Sloveenia — 3/10.
18. Ukraina — 2/10.


FINAAL 12.05

01. Ukraina — 3/10. Mõttetu lääts.
02. Hispaania — 2/10.
03. Sloveenia — 2/10.
04. Leedu — 3/10.
05. Austria — 4/10.
06. Eesti — 9/10. Veidi parem, kui poolfinaalis.
07. Norra — 2,5/10.
08. Portugal — 1/10.
09. Suurbritannia — 2,5/10.
10. Serbia — 1/10.
11. Saksamaa — 4/10.
12. Albaania — 3/10.
13. Prantsusmaa — 4,5/10. Päris hea.
14. Tšehhi — 1,5/10.
15. Taani — 3/10.
16. Austraalia — 4,5/10.
17. Soome — 4/10.
18. Bulgaaria — 2,5/10.
19. Moldova — 2,5/10.
20. Rootsi — 1,5/10.
21. Ungari — 2/10.
22. Iisrael — 0,5/10.
23. Holland — 3/10.
24. Iirimaa — 2/10.
25. Küpros — 5/10.
26. Itaalia — 1/10.


Veidi rohkem oli sellel aastal kuulata. Siiski võtjaks valiti kindlasti vale esitaja, sest seda jama väga lauluks nimetada ei saa. Õudne. Ükskõik kes teine oleks võitnud rohkem väärinud.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas JazZ- » 15. Mai 2018, 15:29

<onu> "See Marko võiks ka vait olla vahepeal."
<t2dipoeg> "Sa võiks ise vait olla vahepeal!"

Ehk kuna ma olen nagu need "A Quiet Place'i" elukad, kelle ohvriks alati kõige valjemat heli põhjustavad isikud langevad, siis pääses Marko mu onu kommentaaride kattevarjus seekord puhta naha paberiga. Muuhulgas mahutas onu täie veendumusega esikolmikusse vähemalt 10 laulu, täiendas eesti keelt Iisraeli loo iseloomustamiseks arvukate uute roppustega ja ütles Hollandi loo ajal, et kantrimuusika talle meeldib - ning hakkas siis kõva häälega Alphaville'i "Forever Youngi" laulma. Igatahes oli antropoloogiliselt põnev jälgida, kuidas muidu küllalt poliitkorrektsest mehest iga joodud õllepudeli järel üha suurem ekrelane kujunes. Detailsemad tsitaadid kavatsen siiski mustadeks päevadeks hoida, kuna tegu on vähemal-rohkemal (vähemal) määral prominentse isikuga ja seega hea võimalusega oma paberilehe Delfile ärimisega mõned kopikad juurde teenida. Kuigi onu frustratsiooni Iisraeli triumfi üle oli küllalt lõbus jälgida, siis kardan, et teismelise tädipoja jaoks oli see sündmus nii traumeeriv, et trigereeris temas pikaaegse kliinilise depressiooni. Asjaoludele ei aidanud kaasa ka tõsiasi, et terve eelneva päeva oli ta läbi teinud vähemalt 20 "Milline Marveli tegelane sa oled?" quizi ja kui väga ta oma vastuseid ka selles suunas force'ida poleks üritanud, ei õnnestunud tal ühelgi korral tulemuseks Thori saada. Ehk kui palju valu üks noor süda korraga taluda suudab? Igatahes esimesed minutid pärast Netta võidu välja kuulutamist korrutas ta vähemalt 13 korda järjest: "Ei!!! Miks SEE lugu võitma pidi?", muutus siis järjest vaiksemaks ja jäi lõpuks lihtsalt tühja pilguga diivanile lebama. Ja kui ta vahepeal üles tõusnud pole, siis lamab ta seal tänapäevani, sest minust jäi ta sinna ootama, ta jäi sinna uskuma, et kõik Eurovisioonid hästi peavad lõppema.

Iisraeli lugu (ja selle võit) minus siiski nii suurt kur(b/j)ust kui onus, tädipojas, CM-Girlis, Kickflickis, Ultis, Zineras ja üldse pooles Eesti rahvas ei tekitanud, sest a) olen väga tolerantne inimene ja b) see oli päris lõbus. Lisaks kadus mu usk üldsuse maitsesse juba pärast Pitbulli populaarsuse tippaegu, nii et võitjaks mõne mu isikliku lemmiku tulekut oleks sellelt matsikarjalt nagunii palju oodata olnud.

Rasmus kirjutas:Miks tal mingi geisha look olema pidi? See aasia temaatika häiris mind läbivalt.


Sattusin Facebookis ühe kommentaari peale, mis terve Iisraeli loo üsna sügavalt läbi analüüsis ja muuhulgas seletas ka selle aspekti päris kenasti ära:

Spoiler :
/-/ Sõnumist. Esiteks selle laulu sõnum ei ole feminism, mida ma esitaks poliitilise avaldusena Riigikogule. See on toores emotsionaalne räntimine, milles ei ole täpsust ega päris ratsionaalseid argumente. See on nagu No.99 Ühtse Eesti Suurkogu "Minge kõik perse" klipp. Ja see on toores mäss kõige selle vastu, mis üks naine, kes on geek culture'is (nohikukultuuris?) sügavalt sees, tajuma peab - aga ka väljaspool seda.

Usun, et see aspekt jääb eriti Eestis paljudele võõraks. Ma ise ei ole väga sügavalt anime/manga/koomiksid/cosplay kultuuris, aga mul on sellega tegelevaid tuttavaid, kes tulid Nettat nähes kohe meelde. See on täiskasvanute - parema sõna puudumisel ja laulutemaatikale vihjates - mänguasjade kultuur. Seal oli vihje Pikachule. Seal oli Wonder Woman. On inimesi, kelle jaoks koomiksid, filmid, nende kangelased on väga oluline osa nende elust. Jaapanipärased detailid ja riietus viitab sellele, kui tugevalt on kogu see kultuur Jaapanist mõjutatud.

Aga nagu palju muugi, on see kultuur tugevalt domineeritud meeste poolt. Naistegelased koomiksites ja filmides ning anime multikates on tihti väga seksualiseeritud, kindla kehatüübiga ja meeste unistuste orjalikud iseloomuta teenrid. Kuid ometigi on selles kultuuris ka naisi, kes ei vasta loomulikult sellele ootusele - nad on nagu Netta, indiviidid, nohikud ja selle üle uhked ja nad ei taha olla meeste mänguasjad, nagu paljud meesindiviidid selles kultuuris, aga ka ka väljaspool seda naisi kohtlema kipuvad./-/


Kuna keskooli lõpus valiti mind "most likely to become a successful rapper"-iks (või vähemalt oleks valitud, kui sellised valimised toimunud oleks), siis läks see "nohikukultuuri" osa minustki selle loo juures üsna mööda. Ei tea neid tuupurnuskude asju, mis teha!

Aga kui jutt juba nohikutele ja minu tolerantsusele läks, siis tuleks mainida, et nendel Tšehhi poistel õnnestus siiski minu kaitsemüürist oma seljakottide ja prillidega läbi murda ning mingi ürgne koolikiusaja viha välja päästa. Vahel halva sõnaga, vahel suisa rusikaga, lööks ma neid või peksa teeks, mõnda päris jalaga, mõnda raske pinaliga, kiusu pärast luku taha pistaks kooli raadiosõlme ööks. Ehk siis Tšehhi võidu puhul oleksin tõenäoliselt isegi Postimehele maailma täielikust hävingust arvamusartikleid vorpinud.

Veel mõned muljed lugudest-esitustest, mida poolfinaalides kas polnud või mis polnud end mulle veel piisavalt külge haakida suutnud:

Soome lugu muutub iga kuulamisega järjest catchy'maks.

Kas catchy = hea?
Ma ei tea.
Aga ma arvan jaa.

Halvad uudised, Reket, või mis? Sa pole enam nr. 1 siin Eestis.

Itaalia on vahepeal ennast Taanist ette pressinud ja mu poodiumi kõrgeima koha jõhkralt anastanud. Lisaks on see lugu nagu Roger Watersi märg unenägu - selline, mille peale ta keset ööd pisarais silmadega üles ärkaks, sest talle meenus taakord, et ta isa on surnud. Too soon? Rogeri jaoks ilmselt küll.

Varalahkunud vanemad juhatavad meid nüüd otse Saksamaa lauluni, mis minu jaoks tuigerdab nagu purjus elevant kuskil Ed Sheerani ja hea maitse piiri peal. Ehk siis mõnel päeval krigistaksin selle peale hambaid ja oigaks, kui cheesy see on ja mõnel teisel päeval nutaksin ennast tühjaks. Täna on igatahes selline päev, et lisan selle koos Itaalia, Taania, Austria ja Soomega oma top-kolme.

Eesti esitus oli täitsa tutske ja 8. koht päris tubli tulemus, kuigi 4. oleks parem olnud, sest panin oma rahad sõnad just sellele.

Kickflick kirjutas:Piinlikkust valmistasid vaid Moldova oma uksekomöödiaga /-/


Üks vanatädi ütles selle kohta Omniva-laul. Mis on üsna tabav, kui minu arvamust teada tahate.

Mis etteastete vahele jäävasse sõusse puutub, siis isegi kui Suurbritannia oma koomikute absoluutse koorekihi kokku koondaks, ei õnnestuks neil kamba peale ragistades ka nii rasket cringe-huumorit toota kui Eurovisiooni õhtujuhtidel see läbi aegade edukalt õnnestunud on. Ja seekord polnud mingi erand, felicitaciones! Samas on see halb huumor koos tobedate etteastetega (mille hulka vahel küll ka mõni parem lugu ära eksib) Reikopi kommentaaridele lisaks üks põhjuseid, miks Eurovisioon minu jaoks nii vahva on. Jätkakem samas vaimus!

Aa, tahtsin veel öelda, et minu jaoks oleks live'is rahvahääletuse punktide jagunemise nägemine žürii omadest palju huvitavam, aga kuna need kattuvad nähtavasti nii kihlveokontorite kui lõpptulemusega tunduvalt rohkem kui žürii omad, siis on enam-vähem mõistetav, miks mind selle otsepildis nägemisest röövida on otsustatud.

P.S. Zinera ja ulti "3.5/10 - mulle meeldis" kommentaare oli taaskord väga tore lugeda.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Eurovisiooni ühisvaatamine 2018

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 02. Juuni 2018, 15:12

JazZ- kirjutas:Samas on see halb huumor koos tobedate etteastetega (mille hulka vahel küll ka mõni parem lugu ära eksib) Reikopi kommentaaridele lisaks üks põhjuseid, miks Eurovisioon minu jaoks nii vahva on. /-/

/-/ minu jaoks oleks live'is rahvahääletuse punktide jagunemise nägemine žürii omadest palju huvitavam /-/

Nõus. Saan aru, et kasutusele võetud süsteem tagab põnevuse lõpuni, kuid palju huvitavam oleks live'is rahvahääletuse punktide avaldamine. Mis mõte sel eelneval venitamisel muidu üldse on, kui sisuliselt selgub tulemus viimase 5 minuti sees. Kui tahavad nii jätkata, siis piisaks ju ka sellest, et põnevuse hoidmiseks avaldatakse lõpus hoopis žürii punktid, mis "võivad kõike veel muuta"!!!

P.S. Aitäh.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12


Mine Muusika

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist