Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

Uued albumid, popimad bändid ja kõik taoline muusika kohta siia foorumisse.

Moderaator: Meeskond

Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

PostitusPostitas Kadii » 25. Jaanuar 2016, 14:49

Inspireeritud Leveli lisatud filmist (aga film ise nägemata), hakkasin ise mõtlema, et mida ma siis teeksin. Teismeline mina oleks ilmselt väga löödud, tänane mina mitte nii palju, aga natuke ikkagi.
Kaks aastat baaris öösiti leti taga olemist tegi mu mürataluvusega ikka päris üks-null, mis nüüd, kaks aastat hiljem alles natuke taastuma hakkab. Tol ajal tulin koju ja ei pannud midagi käima, ei muusikat, ei telekat, isegi kõikvõimalike chattide helid olid (ja on siiamaani) maha keeratud. Uut muusikat ei otsinud enam ning vana ununes täieikult. Lihtsalt harjumusest ja lootusest tõstan oma 10+ aastat tagasi tõmmatud muusikat kõvakettalt kõvakettale, et "äkki ma ükspäev ikka kuulan seda A Perfect Circeli albumit või seda Avril Lavigne oma", aga tõsiasi on, et pole kumbagi kuulanud juba aastaid. Isegi Foo Fighters on nii kõrvale jäänud, et poolteist viimast albumit on korralikult läbikuulamata. Võib muidugi argumente tuua, et mu kunagi kuulatud muusika ei olnudki eriti kvaliteetne ja oli määratud hangumisele, aga ma ise ei ütleks seda.
Viimase aasta aga olen hakanud kõvasti rohkem kuulama raadiot (kuigi ainult Raadio 2) ja hakanud rohkem hindama jutusaateid. 0lli pärast oskan isegi argumenteerida, miks "Olukorrast Riigis" on parem kui "Rahva Teenrid" või vastupidi, kaks aastat tagasi oleks ma iseennast kõva häälega välja naernud sellise asja peale. Vaieldamatu lemmik on Raadio 2 Hommikuprogramm.
Aga muusikat meelega kuulan ma vähe. Kõige rohkem päeval töö juures, aga siis panemad enamasti teised inimesed oma pleiliste käima. Kui ise valin, siis eelistan sellist rahulikku ja minimalistlikku muusikat, mis taustaks sulandub. Valik ja kuulamistihedus oleneb mingil määral ka kõlarite kvaliteedist, sest arvuti plekistest kõlaritest ei suuda minutitki midagi kuulata. Kui vahepeal olid kodus korralikumad kõlarid, panin tähele, et kuulasin rohkem muusikat ka. Need läksid aga katki ja pärast seda pole kodus eriti midagi kuulanud ka. Ammugi ei kuula muusikat kõrvaklappidest.
Muusikal pole kahjuks mulle enam ka seda teraapilist mõju. Mäletan veel soojalt seda tunnet, kui mul olid mingid hilisteismeliste probleemid ja ma kell kolm öösel poolkogemata sattusin kuulama All Saints - Pure Shores'i ja tundsin, kuidas mured ära läksid. Eks ole mured ka muutunud, aga ka ligilähedaselt ei töötaks see enam.

Ühesõnaga, ma oleksin kurb, aga saaksin ilmselt paremini hakkama, kui enamus teist muusikagurmaanidest siin.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

PostitusPostitas Ralf » 25. Jaanuar 2016, 15:00

Kas sul on järsku meelest läinud ka nende laulude meloodiad ja sõnad, mida varem peast teadsid?
Kas laulude sõnad jäävad kuskile alles?
Ja kas nt filmidest, reklaamidest jne kaob samuti muusika ära?

Mind see ilmselt väga ei kõigutaks. Ma ei tunne, et vajaksin normaalselt funktsioneerimiseks muusikat ja üleüldse, inimese üks märkimisväärsemaid oskusi on adapteerumine. Muusika, mis mulle tähtis, on nagunii pähe kulunud, nii et kui muusika kadumine mu mälu ei muuda, siis on kõik okei. Mul on ka pikki perioode olnud, kus ma üldse muusikat ei kuula.

Üldiselt olen sama meelt Andyga "The Shawshank Redemptionis":
That's the beauty of music. They can't get that from you...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

PostitusPostitas Kadii » 25. Jaanuar 2016, 15:08

Ralf kirjutas:Kas sul on järsku meelest läinud ka nende laulude meloodiad ja sõnad, mida varem peast teadsid?
Kas laulude sõnad jäävad kuskile alles?
Ja kas nt filmidest, reklaamidest jne kaob samuti muusika ära?


Mõtlesin ise ka sellele ja ilmselt see töötaks ainult nii, et meloodiad ja sõnad ja kõik muusika, mis kuskil on, kaoks ära, sest muidu poleks ju probleemi neid uuesti sisse laulda või asendada.
Et jääks ainult mõte, et oli muusika ja see oli imeline, aga enam ei ole ja keegi ei mäleta ka, milline see muusika täpselt oli.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

PostitusPostitas Ralf » 25. Jaanuar 2016, 15:22

"The Giveris" oli vist nii, onju, inimesed elasid täitsa must-valges maailmas ilma kunsti ja meelelahutuseta.
Ei usu, et kuidagi elu segaks, kui järsku muusikat enam poleks. Eksistentsiaalses mõttes võib-olla see kauge ähmane mälestus muusika ilust oleks piinav.

P.S. Mulle pakuks ilmselt rahuldust teadmine, et Pitbull ja need teised tolgused töötavad nüüd keevitajatena vms.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

PostitusPostitas Rasmus » 25. Jaanuar 2016, 20:23

Elaksin seda ilmselt suht raskelt üle. Muusika (ja filmid) on üks vähestest edasiviivatest jõududest, mis mind rasketel perioodidel aidanud on, ja vabatahtlikult sellest küll mingil juhul lahti ei ütleks. Kahtlen, et ilma metal-muusika terapeutilise mõju avastamiseta hetkel veel normaalse vaimse tervise juures oleksin. Just täna hommikul panin trammis klappidest Iron Maideni "Dream of Mirrorsi" mängima ja tundsin, kuidas refrääni ajal mingi sõnulseletamatu jõud minusse voolama hakkas. Sama efekt tekib ka siis, kui mõnikord pärast pikka ja väsitavat koolipäeva koduteel klapid kõrva panen ning näiteks Priesti "Living Bad Dreamsi" blastin. Tõenäoliselt on oma roll mängida ka sellel, et praegused klapid lõikavad mu heliliselt muust maailmast täiesti ära ja aitavad mõttes kuhugi teise kohta rännata.

Muusika kadumine paneks paraja põntsu ka fänluse osas, kuna olen muuhulgas üsna mitme lemmikbändi raamatuid lugenud ja suht suure osa oma ajast kulutan järgmiste kontsertide otsimise ning nendeks valmistumise peale. Hetkelgi ketran läbi Manowari diskograafiat, et 8. veebruariks valmis olla. Facebooki feed on samuti valdavalt muusikauudiste all, ehkki filmid pakuvad parajat konkurentsi. Ühtlasi läheks raisku kogu see meeletu vaev, mida olen oma last.fm-i library korrastamise peale kulutanud.

Mingil perioodil panin päris tihti Priesti "Sad Wings of Destiny" tervikuna mängima, kui magama läksin. Nüüd hiljuti kuulasin seda koolis religiooniõpetuse ajal ja see on ka ainus kord, mil olen tunni ajal päriselt magama jäänud. Tegelikult pole üldse uinutav album, aga millegipärast on selline assotsiatsioon tekkinud.

Kusjuures kui Level selle filmi lisas, siis mõtlesin ise ka hetkeks, et ta on lihtsalt uue teema algatanud.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

PostitusPostitas CM-Girl » 31. Jaanuar 2016, 18:30

Taga nutma ei hakkaks. Vahepeal ei kuula päris mitu kuud muusikat näiteks üldse ja siis mingi hetk kuulan muusikat päevast päeva. Ega mingit maailmalõputunnet tekiks kui ärgates ühel hommikul selgub, et muusika maailmast kadunud. Peaasi, et seriaalid / filmid jäävad.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud

PostitusPostitas Soprano » 03. Veebruar 2016, 02:07

Spoiler :
Pilt
P.S. Otsisin seda Fb postitust VÄGA kaua.

Pildi ajalugu on järgnev: ammustel aegadel, kui ma veel Twitterit kasutasin, siis tulin sellise hiilgava säutsu peale, mis läheb veidi praeguse teemaga kokku. Tollal oli mul Twitter Facebook'iga ühendatud ja ühtedeks kommenteerijateks olid ka mind hetkel taginud IlseV ja keegi JazZ-. Kahjuks peale ääretult vaimukate kommentaaride ma ise seal mingit põhjalikku vastust ei andnud, peale selle:
Lõpetasin just Micmacs'i vaatamise ja ainuüksi selle fantastilise filmi põhjal olen liikuvate piltide meeskonnas.


Ehk siis pean nüüd ikkagi nullist alustama seda arutelu. Ütleme veel ca. 4 aastat tagasi oleksin olnud ääretult masenduses, sest muusika oli mu elus ülitähtsal kohal. Avastasin pidevalt uusi artiste, koostasin blogis mixtape'e, haldasin Queen'i foorumit (lõpetasime tegelikult juba 2011 alguses) ja ma ei tea mida veel. Võrreldes 2012'ga on mu elu praeguseks ikka kardinaalselt muutunud ehk koos blogi hääbumisega jäi muusika jaoks samuti aega vähemaks. Viimastel aastatel olen ikka üritanud enda lemmikartistide uued albumid (või vähemalt singlid) ära kuulata + veel tähtsamad reliisid, kuid ei jõua enam kätt pulsil hoida nagu vanasti. Eks huvide muutumine nagu nt. lauamängud on ka osaliselt süüdi, et ei jää muusika jaoks enam nii palju aega. Kuigi, huvitav fakt, panin eile Eldritch Horror'i taustaks The Hateful Eight'i soundtrack'i mängima ja oli täitsa lahe!

Ma tegelikult lepiks selle muusika-vaba olukorraga ühel väga tähtsal põhjusel. Nimelt ükski laul pole mind veel suutnud nutma ajada, kuigi nt. Queen + Paul Rodgers'i kontserti ajal Bohemian Rhapsody alguses pildis Freddie't näha ja kuulda, tegi silmad niiskeks küll... varuge Softiseid 5. juunil minejad! Mitte et ma nüüd unistaks sellest, et saaksin muusika saatel muudkui nutta, ent filmid teevad seda pidevalt (olgu siis need rõõmu- või kurbusepisarad). Viimati nt. Creed'i ajal. Kui kehtiks ka see reegel, et filmides enam muusikat pole, siis oleksin küll ikka väga väga kurb.

Samas muusika on naerma küll ajanud. Muusika tekitab veel tugevat nostalgiat, sest mingi teatud loo kuulamine viib sind nagu ajamasina väel kindlasse kohta ajas ja ruumis. Eks ma olen nende 31+ aasta jooksul palju muusikat juba nautinud ja oma kõrvu kahjustanud, et kokkuvõttes lepiks ilmselt olukorraga.

Üks uus lugu veel siia lõppu, sest mine tea, äkki homme seda enam polegi... https://www.youtube.com/watch?v=7ReW0jJkag8
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24


Mine Muusika

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist

cron