Järjed, mis on paremad kui esimene osa

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 04. Juuni 2009, 18:41

Esimene Alien meeldib mulle atmosfääri pärast just. Väga kõhe ja see in space no one can hear you scream.

Die Hardidest mõtlesin Die Harderit. See, oma lumetormiga on midagi ligilähedast esimesele osale. Kolmas ja neljas on juba 6/10 teema. SLJ ja Justin Long ei sobinud eriti. Tegid John McClane'ist midagi muud. Esimeses ja teises on ta pidevalt üksi ja just nii peabki.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas hau » 04. Juuni 2009, 19:36

Siin ongi juba kaks teemat segi. Järjed, mis on paremad kui esimene osa ja järjed mis on niisama head. Teine teema on väga lai ja siis ei viitsi isegi näiteid tuua. Esimese teema alla oskaks tuua vaid väheseid näiteid, ning need on ka igal arvamusel omad. The Good, The Bad and The Ugly on ilmselt kõige suurema enamuse arvates parem kui esimesed osad, siis veel The Godfather II, TDK, Evil Dead II, T2. The Silence of the Lambs on ka tegelt sequel. Üldiselt SW fanboyde arvates on ka Empire Strikes Back ja Return of the Jedi paremad kui esimene SW, aga i couldn't care less..
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 04. Juuni 2009, 22:11

No nüüd võib edasi rääkida, ei pea kartma, et offtopicuks muutub.
No ütleme umbes nii, et ~70% filmi järgedest on crap. On ju umbes nii... :)
No ma ütlen ka paar enda näided. Näiteks Resident Evil, I ja II ei istunud kuidagi mulle, aga III oli väga hea.
Bourne, II ja III olid minu jaoks täielikud igavusepommid, I peaks ka kunagi ära vaatama.
TDK, eelmistest osadest pole ma ühtegi vaadanud, aga see see oli küll väga hää.:)
Clerks, kumbki polnud hea.
Crank, I oli hea, II oli üpriski halb võrreldes eelmisega.
Die Hard- 3/5 on head.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas eerik » 04. Juuni 2009, 22:33

Rain93 kirjutas:Bourne, II ja III olid minu jaoks täielikud igavusepommid, I peaks ka kunagi ära vaatama.
Clerks, kumbki polnud hea.

Taara avita! Taara avita!
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Garli » 04. Juuni 2009, 23:05

the fuck
Bourne'i filmid on siiani just järjest paremaks läinud.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas rauls » 04. Juuni 2009, 23:19

Garli kirjutas:the fuck
Bourne'i filmid on siiani just järjest paremaks läinud.

Täiesti nõus. "The Bourne Ultimatum" (2007) on trioloogia parim film!
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Jolt » 04. Juuni 2009, 23:49

Ideeliselt pole maitseküsimustes õiget seisukohta, aga nii suur ja ületamatu arvamuste erisus paneb ihkama mingi objektiivse mõõdu järgi.

Veidi mõtteid Star Wars'st. SW'ga on mingil määral umbes sama teema nagu LOTR'ga, Lucasel oli juba enne esimese osa üllatavat edu visioon triloogiast (samas, LOTR oli filmitud kogu täiesti ühte jutti ja seetõttu on ta isegi terviklikum; Godfather't planeeriti ka ilmselt koguaeg triloogiana). Võrreldes paljude teiste raha krabamiseks juurde punnitatud järgedega on SW triloogia ühtsem ja Empire Strikes Back's tehti päris julgeid asju, mis tollal olid blockbusterites ennenägematud. Seepärast ongi SW mudel hetkel standard triloogia ülesehituseks.

Ma tean, et päris paljud nutavad järgede mahu üle, aga minu meelest toodab see mudel päris palju head kraami. Parim efekt on nähtavasti koomiksite/raamatute sarjade adapteerimisel. Ilmselt seepärast, et need on piisavalt episoodilise loomuga, kuid neis on siiski läbiv sisuliin (sama kehtib tegelikult TV sarjade puhul, kui on kindel siht tuleb super asi ntks The Shield, The Wire, Lost; kui asja ehitatakse käigu pealt võib väga kergesti juraks keerata ntks Prison Break, Heroes). Esimene osa peab eelkõige tegelased ja universumi kehtestama ja kui tulemus on piisavalt edukas saab järgmistes osades juba veidi sügavamaid ja julgemaid teemasid sissepunuda. Minu arust pole frantsiiside otsimine nii hull midagi, kui on olemas korralik baas.
Need uued lauamängudel ja fckn mõttetutel mänguasjadel põhinevad filmid tunduvad kordi hirmutavamad.

Seda kõike arvestades on siiski päris lahe, et suur osa parimaid järgesid ei valminud tolle loogika alusel. Sarja jätkav lavastaja + paremate võimalustega (rohkem raha*rohkem kontrolli) = kvaliteedi tõus.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas hau » 05. Juuni 2009, 00:30

Jolt kirjutas:Godfather't planeeriti ka ilmselt koguaeg triloogiana.

Wrong.
Teine osa on puhas näide stuudio ahnusest. Kuna esimene film oli üliedukas, siis Coppola oli sunnitud tegema järje ning Puzoga põhimõtteliselt oludesunnil mõtlesid välja teise filmi. Lihtsalt see, et film tuli välja nii hea on toores Coppola ja Puzo geniaalsus. Raw power. Kolmas osa oli samuti money, ja siis oli juba Coppola hiilgeaeg möödas ja film ei tulnud enam nii hea jne.
Peale kauba http://www.worstpreviews.com/headline.p ... 47&count=0
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 05. Juuni 2009, 00:48

Mkay, muidu ma käin ca kord kuni paar WP lehelt läbi, aga pole sinna viimasel ajal eriti jõudnud.
Ristiisast ei tea paraku midagi jah, pole raamatut lugenud ega filme näinud. Eeldasin alati, et baasmaterjali oli niivõrd palju, et ei mahtunud ühte filmi ära. Raks, Coppola nägemata kraam on ilmselt suurim prohmakas, peale koolipinge vaibumist peaks need puudused parandama.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Forzelius » 05. Juuni 2009, 00:57

Kui kirjanik poleks ära surnud, oleks neljas osa kah tulnud. Ja see on fakt. Imo võttis kolmas kõik ilusti kokku. Esimene 10, teine 10, kolmas 8.5
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Trash » 05. Juuni 2009, 01:37

Jolt kirjutas:Veidi mõtteid Star Wars'st. SW'ga on mingil määral umbes sama teema nagu LOTR'ga, Lucasel oli juba enne esimese osa üllatavat edu visioon triloogiast


Ei olnud. Seda juttu hakati alles teise valmimise ajal rääkima ning film on mitmeid (!) kordi ümber lõigatud, et jääks mulje justkui oleks see triloogia algus. Aastal 1977 nägin inimesed kinos mitmeti erinevat filmi kui meil praegu võimalik. Tsiteerin oma blogist: "Eriti äge oli näha kuidas film 30 aastaga muutunud on, sest meile praegu müüdav DVD erineb nii mitmeti aastal 1977 kinos linastunud versioonist. Audiot on uuesti peale loetud, muutes sellega sisukäänakuid, montaažiga on loodud uusi vaatenurki ja peidetud teisi ning hiljem on digitaalselt kõiksorti kraami juurde lisatud. Kui seitsmekümnendail arvati, et tegu on vaid üheainsa kompaktse filmiga, siis nüüdseks on Star Wars´ist lõigatud eepose episoodi variant ja kui sulle erinevused punaseks värvituna ette näidatakse on aeg vaid imestada."

Soovitan vaadata head dokumentaalfilmi Star Wars : Deleted Magic
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas Soprano » 05. Juuni 2009, 02:07

http://www.youtube.com/watch?v=PFpNlycKrz8
James Rolfe toob näiteid SW muudatustest, mida on aja jooksul tehtud. Näiteks kas Han Solo lasi baaris esimesena või mitte.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Jolt » 05. Juuni 2009, 09:12

Hmm... TV3'l on ju too vanem variant, ilma üleliigsete ja filmidest väljakiskuvate digitaalsete lisadeta? Toda müügis oleval DVD varianti olen näinud vaid korra. Han shot first vaidlust tean ka. Ma ei leia, et see on praegu DVD erinevus on liiga pädev argument, kuid kui muid muudatusi on sama palju kui digitaalset lisatud hullaballud, siis võibolla küll.

Ma mõtlesin rohkem seda, et kuigi esimene osa on eraldiseisev, siis ntks kurjus jääb ju karistmata, Darth Vader on esimese osa lõpus vägagi elus ja Empire pole võidetud, nad kaotavad vaid ühe tipptehnoloogilise relva. Seega, ma olen alati mõelnud, et Lucasel olid mingid edasised sisuliinid eelnevalt valmismõeldud. Hiljem on need tõesti paremini kokkusõlmitud, lisades kõiksugust üleliigset, ebavajalikku ja liiga silmatorkavat.

Wikipediast (tunnistan, et ma olen senini seda juttu pimesi uskunud):
The fourth draft of the script underwent subtle changes that made it more satisfying as a self-contained film, ending with the destruction of the Empire itself by way of destroying the Death Star. However, Lucas had previously conceived of the film as the first in a series of adventures. Later, he realised the film would not in fact be the first in the sequence, but a film in the second trilogy in the saga. This is stated explicitly in George Lucas' preface to the 1994 reissue of Splinter of the Mind's Eye:

It wasn't long after I began writing Star Wars that I realized the story was more than a single film could hold. As the saga of the Skywalkers and Jedi Knights unfolded, I began to see it as a tale that could take at last nine films to tell - three trilogies - and I realized, in making my way through the back story and after story, that I was really setting out to write the middle story.


Niisiis, täpsustan enda arusaama: ma mõtlesin pigem seda, et Lucasel olid sisuliinid ja väga lai universumi mütoloogia väljamõeldud ja see ulatus igas suunas Star Wars (1977) raamidest välja. Oli olemas eellugu, millega meid viidi kurssi filmi käigus... ja ma siiski arvan, et oli järellugu, mis sai hilisemate osade loomisel vundamendiks.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas scorpion » 05. Juuni 2009, 21:52

Fast & Furious (2009) on parem kui teine ja kolmas film! Esimesele jääb ehk alla... :pööritus:
scorpion
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 11
Liitunud: 25. Mai 2009, 17:53

PostitusPostitas Trash » 12. Juuni 2009, 01:15

Mad Max 2
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

EelmineJärgmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist