Filme tuleb vaadata kinos!

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Filme tuleb vaadata kinos!

PostitusPostitas rauls » 19. Jaanuar 2009, 23:16

Selline asi küll õige ei ole, et enne kinos linastumist vaadata kodus arvutist või telerist film ära. See on filmi reetmine!
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Hülss » 19. Jaanuar 2009, 23:26

rauls kirjutas:Selline asi küll õige ei ole, et enne kinos linastumist vaadata kodus arvutist või telerist film ära. See on filmi reetmine!


Aga pärast linastumist võib ?

Tänu piraatlusele elutseb see foorum, so take it or leave it. ;)

Kui väga meeldis, siis inimene võib teist korda kinos vaadata, sõpradega, perega, üksi. Ja kui väga väga meeldis, siis saab alati raha saata filmi tegijatele DVD'd ostes.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 19. Jaanuar 2009, 23:45

Hülss kirjutas:
rauls kirjutas:Selline asi küll õige ei ole, et enne kinos linastumist vaadata kodus arvutist või telerist film ära. See on filmi reetmine!


Aga pärast linastumist võib ?

Tänu piraatlusele elutseb see foorum, so take it or leave it. ;)

Kui väga meeldis, siis inimene võib teist korda kinos vaadata, sõpradega, perega, üksi. Ja kui väga väga meeldis, siis saab alati raha saata filmi tegijatele DVD'd ostes.

Piraatlus piraatluseks, aga filmi esilinastus võiks ikka kinos toimuda. Esilinastus on ikka hoopis midagi muud, kui teine või ma ei tea mitmes vaatamine. Minu arust on filmi enne kinno jõudmist piraatluse teel ära vaatamine lihtsalt nõme, eriti veel, kui pead ennast filmihuviliseks.
Ise olen täielikult filmipiraatlusest suutnud kõrvale hoiduda. Endal ka hea meel selle üle. Minu jaoks on KINO tähtis koht.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 19. Jaanuar 2009, 23:46

Kino võiks odavam olla. Ülivaese tudengina ei saa lihtsalt lubada kõiki filme kinos vaadata. Loomulikult eelistan kino.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Forzelius » 19. Jaanuar 2009, 23:48

Soprano kirjutas:Kino võiks odavam olla. Ülivaese tudengina ei saa lihtsalt lubada kõiki filme kinos vaadata. Loomulikult eelistan kino.

Sama siin. Eriti selliseid filme nagu Gran Torino. Tundub puhas kinolaks olevat.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Hülss » 20. Jaanuar 2009, 00:06

rauls kirjutas:Piraatlus piraatluseks, aga filmi esilinastus võiks ikka kinos toimuda. Esilinastus on ikka hoopis midagi muud, kui teine või ma ei tea mitmes vaatamine. Minu arust on filmi enne kinno jõudmist piraatluse teel ära vaatamine lihtsalt nõme, eriti veel, kui pead ennast filmihuviliseks.
Ise olen täielikult filmipiraatlusest suutnud kõrvale hoiduda. Endal ka hea meel selle üle. Minu jaoks on KINO tähtis koht.


No selge see, et kino on see nö õige. See oleneb aga inimesest ja kõigil ei ole võrdselt raha meelelahutuse peale kulutamiseks. Kui ma toon kasvõi sinu siinkohal näiteks, ja ma ütlen seda täie lugupidamisega, PÖFFile circa 1200 krooni eest pileteid osta - kõik ei ole selleks suutelised, kõigil pole see võimalik. Või kasvõi kuu jooksul kinos 10 filmi ära vaadata, alati peab tegema valikuid ja kodutööd, kas on väärt seda 70 krooni ? Piletihinnad loodetavasti kukuvad allapoole, kui see uus Tallinna kino avatakse.

Loomulikult ma käiks rohkem kinos, kui mul selleks raha on ja paljud filmid on ka väärt esimesel päeval ära vaatamist. Kuna asi on niivõrd kättesaadav, ja siin ma ei õigusta sellega vargust, siis teevad seda apsoluutselt kõik, alates kuradi 8 aastastest lõpetades...ma ei tea...50-70 aastasteni välja. Inimesed tõmbavad tööl filme massiivselt, sest firma ühendus on kiirem ja film tuleb alla 5 minutiga. Kõik see ühe programmi installeerimise kaugusel. Isegi firma siseseid servereid leidub, kus on haiglasel määral filme ja seriaale kõigile töötajatele tõmbamiseks üles pandud. Kas mulle selline olukord meeldib ? Loomulikult mitte, sest hea film nõuab rasket tööd. Kõik ülejäänud saast, mis ei vääri kinopileti hinda - nende filmide üle ma und ei kaota.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 20. Jaanuar 2009, 00:36

Lükkasin teemad lahku. Saab pikemalt arutada.


Tahtsin lisada, et peale rahalise takistuse olen teinud endale ranged valikud, mida tasub just kinos vaadata. Varsti näiteks Watchmen. Lisaks on sel aastal tulemas mitmeid 3D filme ja neid pole üldse mõtet arvutist vaadata.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Kidd » 20. Jaanuar 2009, 09:01

Hülss kirjutas:Kuna asi on niivõrd kättesaadav, ja siin ma ei õigusta sellega vargust, siis teevad seda apsoluutselt kõik, alates kuradi 8 aastastest lõpetades...ma ei tea...50-70 aastasteni välja.


Kui asi on nii kättesaadav, siis aeg oleks filmitööstusel midagi uut välja mõelda, seda kättesaadavust ära kasutada, mitte iniseda. Mis puudutab kinos filmi vaatamist, siis selle vastu ei saa ilmselt ükski arvuti.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Hülss » 20. Jaanuar 2009, 17:39

Kidd kirjutas:Kui asi on nii kättesaadav, siis aeg oleks filmitööstusel midagi uut välja mõelda, seda kättesaadavust ära kasutada, mitte iniseda.


Täpselt. Asi liigub filmide poolel tasapisi digital distribution'i suunas, mis sööb vaikselt välja ka füüsilised filmilaenutused. Kino ei sure kindlasti selle tagajärjel ja vaevalt ka retail müük, sest alati leidub inimesi kes eelistavad kinos käimist ja/või dvd soetamist, lihtsale data allalaadimisele. Paraku just piraatluse lihtsus on see, mis tema nii ülemaailmseks on teinud. Hind on muidugi teine eelis, aga internetiühenduse eest me maksame kõik niivõiteisiti. Üks ettepanek, mida ma kord lugesin, oli selline variant, et ISP tõstaks teenuse hinda, millest teatud protsent läheks muusika-, filmi-, mängu-, tarkvaratööstusele. See idee kindlasti palju pooldajaid ei leiaks, aga mine sa tea.

Digital distributioni vallas on muusikatööstus hetkel esirindel, aga nii filmid kui ka PC mängud jõuavad tasapisi järgi. Kui on odav legaalne alternatiiv ja sama kättesaadav ning lihtne kasutada, siis piraatluse saab välja süüa kindlasti (pikema aja jooksul).
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ronet » 21. Jaanuar 2009, 08:47

Mulle meeldib kodus vaadata.

On vähesed äärmised juhused kui ma kinno lähen.

Ja ärge muretsege hea teema algataja - ma ostan dvdsid ka ikka. ;p
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas lostinthemist » 21. Jaanuar 2009, 16:38

Olen suhteliselt aktiivne kinokülastaja. Vähemalt üks kord nädalas saab kinos käidud, enamasti pühapäeva õhtuti. Kinopiletid võiksid tõepoolest odavamad olla, kuid vähemalt Ekraan langetas oma hindasid: 30.- ja 50.-
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas LiveForThis » 26. Jaanuar 2009, 00:59

Meeldib vaadata nii kinos kui ka kodus, aga eelistan kino. Olen alati eelistanud. Praegu olen viimased kolm nädalat järjest kino külastanud.
Viimasel ajal olen küll rohkelt kodus vaadanud, sest kõrgete hindade pärast valin hoolega mida kinos näha.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas null » 26. Jaanuar 2009, 13:58

läinud aastal käisin vaid kaks korda kinos ja polnd rahul. esimenekord oli heli imelik ja teinekord filmi kvaliteet tundus sitt, muidugi subtiitrid olid ka kehvad. vahepeal ei näinud eestikeelseid.
so what
Kasutaja avatar
null
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 593
Liitunud: 31. August 2007, 19:14

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 26. Jaanuar 2009, 14:20

Eelmine aasta sai pea iga nädal vähemalt korra kinos käidud. See aasta olen ainult korra või paar vist jõudnud...meeldib igalpool vaadata filme. Kinos muidugi võib halb publik ära rikkuda kõik aga njah...Kavatsen ikka rohkem käia. tartu kinodest ikka Ekraan mulle meeldivaimaks jäänud:)
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2009, 16:25

Mulle ei meeldi Saksamaa kino. Inimesed on lärmakad. Dublaaž häirib.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist