Filmide hindamine

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Filmide hindamine

PostitusPostitas Taavi » 24. August 2005, 14:27

Eesti madal valimisaktiivsus avaldab Filmiveebile ka vist mõju. :D
Hinnake filme ka ikka.. edetabelit ka huvitav vaadata ju ;-)
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Robert » 24. August 2005, 14:33

Heh, ma olen enamus filme hinnanud, mida näinud olen. Aga jahh, hinnake rohkem :D
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas athen » 25. August 2005, 08:29

Et objektiivselt hinnata peab näinud ka polema :P Aga vaatamiseks nii palju aega pole, kui tahaks :( :D
athen
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 98
Liitunud: 04. Märts 2005, 12:27

PostitusPostitas Biiig » 26. Oktoober 2005, 19:30

njaa, üritan :D
Einoh, sellist lolli ikka annab otsida :S
Kasutaja avatar
Biiig
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 204
Liitunud: 26. Oktoober 2005, 15:15
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Priit » 04. Veebruar 2007, 13:57

On küll teema kaevamine, kuid see hindamine ajab naerma. Näiteks enamus inimesi viskab näitlejale ühe, et Depp saaks ettepoole. Ja nii on ka paljude muudega.

:D
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Jolt » 05. Jaanuar 2009, 17:53

Mul tekib haruharva kiusatus panna punkte n+0.5 , aga limiteerin ennast täisarvudele. Pole mõistnud, kuidas mõned oskavad nii täpselt plusse-miinuseid kalkuleerida. Sellist täppishindamist on siin foorumis olnud veelgi. Mul oli kunagi füüsika õpetaja - Galina -, kes hindas ka tekstvastuseid kümnendkoha täpsusega. Keegi, va ta ise, ei suutnud hoomata, et millest need punktid tulid.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Hülss » 05. Jaanuar 2009, 18:17

Isiklikult olen loobunud punktidega hindamisest siin foorumis. Tähtsam on see arvamus, mitte see hinne. Enamus piirduvad puhtalt hindega, ega põhjenda ennast. Filmiveebis on ta suuremalt osalt kaotanud minu jaoks oma tähtsuse, sest see enamus hindab filme päris absurdselt. Ma ei pea siinkohal isiklikku maitset silmas, teatud punktid lendavad lihtsalt liiga kergekäeliselt. Rohkem mõtlemist võiks selle numbri formuleerimisse minna.

Loodan, et asi areneb rohkem diskussiooni suunas, mitte ei võrrelda teineteise numbreid. Enamasti jätab see nö kusemisvõistluse mulje.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 05. Jaanuar 2009, 20:07

Ponjal. Minu jaoks see üllatuslik ei olnud, enda meelest olen siin foorumis ennegi näinud hindeid stiilis 6,3; 7,7 vms.

Hindamine iseenest on tõesti päris põhjalikku arutlust ja põhjendust vääriv teema. Põhiline kusemisvõistlus, filmi vallas (ja vist üleüldse ka), milles mina osalen on IMDb oma. Kui võrrelda arvustust ja numbrit, siis pole konkurentsi - minagi pean eelkõige lugu esimesest.

Hindel on aga üks päris tähtis funktsioon - see on selgitav... selles mõttes, et minu jaoks eksisteerib selline asi nagu "Makarovi paradoks" (vabandust, hetkel sõnastasin just). Vaatasin minagi mingil määral, perekonna kõrvalt, "Hoia ja keela!'t". Panin tähele, et Makarov keskendus oma hinnangutes alati väga selgelt positiivsele ja mainis paari sõnaga ka neid asju, mis oleksid võinud "paremad olla". Kogu selle kiituse lõpuks pani ta punkte siiski vähem, kui enamus teisi kaaskohtunikke. Samamoodi on siis arvustuse ja hindega. Viimane on lihtsalt vahend esimese täpsemaks mõistmiseks.

Muidu aga jah... arvudest ei maksa liigselt ärrituda. Mõned puistavad neid päris heldekäeliselt - mis teha, kui iga nädal tuleb vähemalt kaks uut "lemmik"filmi, teised arvavad, et teatud žanrid ei saagi olla rohkem kui 7 puntki väärilised. Subjektiivsust kui palju.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Soprano » 05. Jaanuar 2009, 20:57

Tegin sellegi kohta eraldi teema, sest on suhteliselt aktuaalne siin foorumis.

Enda kaitseks võin öelda, et panen filmidele tavaliselt ainult hinde, kuid lingin alati blogi arvustusele. Mõnikord olen arvustused siia copynud ja üritan edaspidi seda rohkem teha.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas hau » 05. Jaanuar 2009, 21:00

Ei nummerda. Kui midagi öelda, siis ütlen.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 05. Jaanuar 2009, 21:12

Kuidas on lood hindamisega Filmiveebi edetabelis? Kui tihti seal hindeid jagate?

Hetke TOP 3:

1. Eagle Eye (8.60) :!:
2. Burn After Reading (8.17)
3. The Dark Knight (8.11)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas hau » 05. Jaanuar 2009, 21:15

Soprano kirjutas:1. Eagle Eye (8.60) :!:

Not anymore:)
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Garli » 05. Jaanuar 2009, 21:22

Üritan ka vähem neid hindeid toppida. Siiski vahepeal tekib tahtmine hinnata. Hindan alati kas täisarv või täisarv + 0.5. Ei topi kunagi hindeid nagu 5.9 või 8.8 või 3.1. See vahepealne 0.5 tuleneb ka sellest, et näiteks kaheksa tundub natuke liiga vähe ja üheksa tundub jälle natuke liiga palju ja siis polegi muud teha, kui ilusti aritmeetiline keskmine võtta. Minu arust natuke totter hinnata filmi mingi 7.8551 või midagi sarnast.

Kõige targem on siiski üldse hinne panemata jätta ja korralik arvamus kirjutada. Kõigil meeldivam lugeda, k.a. endal.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Spellbound » 05. Jaanuar 2009, 21:37

lulzzz kirjutas:
Kõige targem on siiski üldse hinne panemata jätta ja korralik arvamus kirjutada. Kõigil meeldivam lugeda, k.a. endal.


Nii hinne kui ka arvamus pikemalt. Hinne pole tegelikult eriline ütleja aga esmamulje kujuneb näiteks IMDB-st hinde vaatamise järgi. Seepärast on ka hindel oma tähendus olemas.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 05. Jaanuar 2009, 22:57

Minule väga meeldib, kui inimene lisab ka oma arvamusele hinde. See näitab ikkagi väga konkreetselt ära, kas meeldis või ei või oli keskpärane. Teinekord mõni ajab veidi hägust juttu või toob ainult plusse või miinuseid välja ja siis ongi hinne abiks. Loomulikult ei tohi unustada oma arvamust. Olen nõus, et ainult "kuivasid" hindeid jagades pole ka asjal mõtet.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Järgmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron