Filmide hindamine

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas LiveForThis » 06. Jaanuar 2009, 00:23

Soprano kirjutas:Kuidas on lood hindamisega Filmiveebi edetabelis? Kui tihti seal hindeid jagate?

Hetke TOP 3:

1. Eagle Eye (8.60) :!:
2. Burn After Reading (8.17)
3. The Dark Knight (8.11)


Oih, ma ei olegi sellel viisil hindeid jaganud :$
Võib olla üks või kaks oli, ei mäleta enam.

Nüüdsest peab usin olema
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 06. Jaanuar 2009, 00:28

LiveForThis kirjutas:
Soprano kirjutas:Kuidas on lood hindamisega Filmiveebi edetabelis? Kui tihti seal hindeid jagate?

Oih, ma ei olegi sellel viisil hindeid jaganud :$
Võib olla üks või kaks oli, ei mäleta enam.

Nüüdsest peab usin olema

Kui mul meeles püsib, siis panen kohe peale vaatamist hinde ära. Mõned ammu vaadatud filmid olen ka ära hinnanud. Väga kahju, et oma hindeid kuidagi näha ei saa. Või muuta...
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Gang-pae » 11. Jaanuar 2009, 20:33

Kui panen hinde, siis tahaks ka põhjendada, aga kuna ma ei oska kirjutada, siis jääb ka hinne panemata. Blogis mingi hinde viskan, aga see on rohkem enda pärast, et hiljem oleks parem meelde tuletada, et mis on head ja mis kehvad filmid.
Ühte vihikusse kirjutan ma vaadatud filmid üles (kordused jäävad välja), siis algul panin ka hinde, aga pärast hakkasin neid omavahel võrdlema - no see on ju tegelikult parem kui see eelmine ja miks sellel nii kõrge hinne - siis loobusin üldse.
Mõned filmid väärivad rohkem kui lihtsalt mingi numbriga oma elamust ja emotsioone väljendada.
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

Re: 18. PÖFFi lühiarvamused #1

PostitusPostitas rauls » 25. November 2014, 23:11

Level kirjutas:
Soprano kirjutas:Hindamisest nii palju, et otsustasin tulevast aastast üldse loobuda filmide hindamisest. Saaks lõpuks filme rahulikult vaadata, mitte pidevalt peas hinnet kalkuleerida jne.

Teen vist sama ja hindan IMDb-s kui tuju tuleb, siis saab ehk rahulikuma tundega filme vaadata.

Kes siis filmi ajal hakkab hinde üle kalkuleerima!? :?
Mina mõtlen hinde peale pärast filmi lõppu ja see on minu arust meeldiv protsess. Tavaliselt hinne ei kujune välja vahetult peale lõppu, vaid pärast natukest seedimist. Kurb iseenesest, et üha vähem tahetakse hindeid jagada. Hinde panemine on kõige kiirem ja lihtsam viis anda mingit aimu, kui palju film meeldis. Arvustusi kirjutatakse ju vähe.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: 18. PÖFFi lühiarvamused #1

PostitusPostitas Soprano » 26. November 2014, 07:25

Ma teen vaatamise ajal peas nö. märkmeid plussidest ja miinustest, võrdlen teiste filmidega jne. ning filmi lõppedes on tavaliselt esialgne hinne paigas. Lõpuks päevikut täites tuleb aga nii tihti ette seda, et kas see oli nüüd ikka 6/10 või 7/10 vms ehk siis kulutan liiga palju energiat mingi tühise numbri mõtlemiseks. Minu jaoks on lihtsalt kogu see hindamise protsess muutunud tülikaks kohustuseks, mis ei lase filmi "normaalselt" nautida. Lisaks hinded muutuvad aja möödudes (tavaliselt vähenevad), mis muudab selle eriti mõttetuks. Üks mõte oli uuest aastast hakata päevikus kasutama vanu häid (Y) ja (N) hinnanguid, aga pole veel otsustanud.

Minu meelest on just filmide üle arutelu tähtsam kui paljas hinne. Oleks mul vaid aega, et kirjutada arvustusi nagu vanasti. :(
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: 18. PÖFFi lühiarvamused #1

PostitusPostitas Ralf » 26. November 2014, 14:01

Mul on ka tihti nii, et kui pool filmi vaadatud, siis on mingi hinne juba välja mõeldud ja lõpust sõltub, kas ma langetan või tõstan seda. :P
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: 18. PÖFFi lühiarvamused #1

PostitusPostitas CM-Girl » 26. November 2014, 16:08

Ralf kirjutas:Mul on ka tihti nii, et kui pool filmi vaadatud, siis on mingi hinne juba välja mõeldud ja lõpust sõltub, kas ma langetan või tõstan seda. :P


+1

Tahes tahtmata mõtlen filmi vaatamise ajal, mis hinne filmile panna. Tavaliselt läheb hinne kiiresti paika ja tõesti, vahest hinne ka muutub, oleneb filmi lõpust. On ka olnud (õnneks üksikuid) kordi kui peale filmi lõppu ei tea mis hinne panna, vajab veidi rohkem mõtlemist. Samas selle hinnete panekuga on ka see, et kui filmi satud uuesti (nt telekast) nägema, siis teistkordsel vaatamisel meeldib ehk rohkem ja vahest olen ka hindeid muutnud, mis on üpris tüütu.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: 18. PÖFFi lühiarvamused #1

PostitusPostitas Rasmus » 26. November 2014, 16:37

rauls kirjutas:Hinde panemine on kõige kiirem ja lihtsam viis anda mingit aimu, kui palju film meeldis.

Täpselt — mis neid filme siis üldse vaadata, kui hindeid ei pane?

Mind häirib rohkem see, et hakkan filmi ajal juba sellekohast kommentaari välja mõtlema. Hinne tuleb naturaalselt ning eriti pikka mõtisklemist kunagi ei nõua. Nii võiks iseenesest siin ju ka teistel olla, kuna keegi meist ei ole just mingi eriline arvamusliider, kelle hinded raketiteadust nõuaksid.

Tahtsin kuidagi oma kommentaari ka teema tegeliku eesmärgiga siduda, aga mul pole absoluutselt midagi lisada ega vastu väita.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 18. PÖFFi lühiarvamused #1

PostitusPostitas rauls » 26. November 2014, 21:37

See on küll minu jaoks uudis, et paljudele siin foorumis hinde panemine nii suurt peavalu tekitab. Selles osas olen ma Rassuga sarnane, et hinde panemine tuleb naturaalselt ja mingit räiget mõtlemist ei vaja. Mis siin siis nii keerulist on?
Kui film tohutult meeldis ja on eriti erakordne, siis 10/10. Kui lihtsalt meeldis väga-väga, siis 9/10. Kui on lihtsalt hea, aga ei midagi väga erilist siis 7/10. Kui keskpärane, siis 5/10 või 6/10. Jne, jne. Siin ei ole ju mingit raketiteadust. Minu jaoks on hinde panemine filmi vaatamise juures üks toredadamaid asju ja see on kõige kiirem võimalus näidata (anti)sümpaatiat filmi suhtes. Samas ei tasu ületähtsustada hinnet!!! Loomulikult on arvamuseavaldus ja arutelu olulisemad!
Mulle lihtsalt meeldib vahest kiirelt vaadata, kuidas kellegile viimati vaadatud filmid on meeldinud. Selles suhtes on Filmipäevik hea asi siin foorumis. Kahju ainult et vähesed seda täidavad.

Soprano kirjutas:Minu meelest on just filmide üle arutelu tähtsam kui paljas hinne.
Selge see! Ma arvan, et keegi ei vaidle selle vastu. Lihtsalt arvustusi/arvamusi kirjutatakse küllaltki vähe.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Eelmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron