Filmid, mis on...

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Filmid, mis on...

PostitusPostitas Ralf » 02. November 2006, 21:36

...teid millekski inspireerinud?
...teie vaadet maailmale muutnud?
...teid tõsiselt mõjutanud?

Et kodanik V "Fight Clubi" teemas üsnagi elevil tooniga kõneles, nagu oleks see kuidagi temale eeltoodud viisidel mõjunud, siis otsustasin laiemalt küsida! Häid filme on palju, aga kas on ka neid, mis on teile mingil määral eriliselt mõjunud ?

Ise pean hiljem täiendama, sest raske on midagi välja mõelda. Üks kindel pealkiri on "Requiem for a Dream"... ehk ka "Bang, Bang, You're Dead".

Öelge kah sõna sekka. ;)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 02. November 2006, 21:46

Mind mõjutas tõsiselt "Schindleri nimekirja" nimeline film. Andis kohutava, tervikliku pildi Holokaustist. Kohutav oli ikka vaadata, mida inimesed tegid ellujäämise nimel, kui kergelt neid tapeti.
Tõsiselt hea film, kes pole näinud, peaks kindlasti ära vaatama...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Weirdo » 03. November 2006, 01:14

Väga hea teema :!: Filmid peakski mõjutama, milleks nad muidu on.
Kahjuks otseselt ei ole ma veel kunagi ühtki filmi näinud ega raamatut lugenud, kust oleksin leidnud nö. selle Tõe. See tähendab, et mitte midagi niisugust, mis oleks ühe hetkega mu maailmavaadet muutnud.
Aga on selliseid filme tõesti, mis on väga mõjutanud.

...teid millekski inspireerinud? "Hobulausuja", kuna jäi filmi teine osa nägemata ja see inspireeris raamatut lugema, mis omakorda...Tegi minust täieliku hobufanaatiku, inspireeris hobustega tegelema nö. Ja sellest juba lahti ei saa, ma olen elu lõpuni "nakatunud". Need, kes on asjas sees, need mõistavad. Minu jaoks ei ole hobune lihtsalt loom, ta on midagi imelist...aga ma olen napakas ka :P
...teid tõsiselt mõjutanud?
"Finding Neverland" Kuna mind väga puudutas selle filmi teema ja ühtlasi on see siiamaani mu lemmikutest lemmikum film. Lihtsalt läks väga hinge, sest olen sisemiselt ikka väga lapsik...
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas kbong » 03. November 2006, 01:39

Kindlasti juba Fletchu poolt mainitud 'Requiem for a dream' ja 'Bang Bang, You're Dead'. Aga ka 'Man Behind the Sun' näiteks - jõhkruste abil näidati jõhkrusi, mida jaapanlased hiinlaste peal tegid Teise Maailmasõja ajal.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sepateus » 05. November 2006, 13:31

Forza kirjutas:Mind mõjutas tõsiselt "Schindleri nimekirja" nimeline film. Andis kohutava, tervikliku pildi Holokaustist. Kohutav oli ikka vaadata, mida inimesed tegid ellujäämise nimel, kui kergelt neid tapeti.
Tõsiselt hea film, kes pole näinud, peaks kindlasti ära vaatama...

Juutide kohta on veel mõningaid filme. Ise vaatasin hiljuti "Põgenemine Sobiborist", mis oli samuti üks surmalaagritest. See film on küll natuke kahvatu "Schindleri nimekiri" kõrval, ja oleks võinud rohkem välja mängida seda olukorda, kuid peab samuti austama neid 600 inimest, kelle mälestuseks see film tehti ning kes viisid alustatu lõpuni.
Kui see teema meeldib siis ei tohiks ka kõrvale jätta NL-tegemisi, kes olid mõnes mõttes hullemad kui natsid, sest nemad represseerisid lisaks teistele ka omaenda rahvast. Sellel teemal on ka välja antud canada väliseestlastlastel film "Gulag 113" ja aastal 2000 inglaste film "Gulag".
Esimest neist pole ma kusagilt veel leidnud, ega ka tõsiselt otsinud ning Gulag on mul lihtsalt vaatamata.
Soovitan veel vaadata venelaste 12-osalist seriaali "Trahvipataljon". Müügil on ta aga 11-osalisena VHS-i näol. Keskelt on üks osa lihtsalt puudu, ei oska öelda miks.
Ei saa ka mainimata jätta 9. roodu, mis on üks paremaid filme ja peale eestlaste mälestusfilmi "Afganistani armid" ainuke afgaani teemaline film, mis nähtud.
See on teema, mis mulle tõsiselt korda läheb ja kui õnnestub kellegil purki salvestada ka hea teos, siis need ongi filmid, mis mind tõsiselt mõtlema panevad.
si vis pacem para bellum
Kasutaja avatar
Sepateus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 221
Liitunud: 15. September 2006, 20:22
Asukoht: tartu

PostitusPostitas Kaido » 05. November 2006, 14:10

...teid millekski inspireerinud? "Kariibi mere piraadid", "American Pie" osad
...teie vaadet maailmale muutnud? mingil määral ehk "American history X" ja ka "Dresden"
...teid tõsiselt mõjutanud? "Saw I", "AI: Tehisintellekt" - kumbki film pole mind ehk tõsiselt mõjutanud, kuid mingil määral kindlasti
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Gamma14 » 20. Detsember 2006, 10:53

"The Magdalene Sisters" kindalsti...
Uhh, kristlased! Väkk.
Kasutaja avatar
Gamma14
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 151
Liitunud: 09. Detsember 2006, 17:03
Asukoht: The Infinite Darkness?


Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist