Anime

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Anime

PostitusPostitas Mihkel » 27. Juuli 2006, 12:16

Kui sin käis juttu arvutianimatsioonist, siis nüüd aeg rääkida Jaapani animest.

WWW.BAKA.EE

Mis on anime?
lühidalt vastas Treasure

Kui anime on sinu jaoks täiesti uus, siis siin on lühike seletus, mida see endast kujutab. Sõna 'anime' tähistab jaapani keeles animatsiooni. Enamasti kasutatakse seda sõna tähistamaks kindla joonistamisstiiliga jaapani animafilme.
Tähtis on teha vahet animel ja mangal. Kui esimene tähistab liikuvat ehk animeeritud pilti, siis teine on kasutusel ainult koomiksite tähistamiseks. Arvata, et anime on lihtsalt laste multifilmid, on täiesti vale. Joonisfilmide lastekraamiks tunnistamine on 'lääne' mõtlemisviis, Jaapanis on anime joonistamine võrdväärne 'päris' filmi väntamisega. Seepärast on parimad animed:

1) joonistatud suurema detailsusega ja animatsioonikvaliteediga kui mistahes lääne multifilm (arvutianimatsioon ei käi multifilmi alla)
2) süzheega, milles on oma osa tunnetel ja motiividel nagu kättemaks, armastus, vihkamine jne.; mõned anime'd on piisavalt keerulised, et süzhee arengu üle mitu päeva/nädalat/aastat:) pead murdma jääda.

Nagu ka filmide puhul, leidub anime't igas zhanris alates romantilistest ja komöödiatest verise actioni, sci- fi ja erootikani välja. Lai valik teeb nauditava anime leidmise korraga nii kergeks kui keeruliseks. Parim soovitus on jätta kõrvale eelarvamused ja leida (nt. siin soovitatavate hulgast) mõni parem isend ja lihtsalt vaadata!

Minu üks leemikutest anime filmidest on eelmise aasta "Howl's Moving Castle", mis kandideeris parima anima filmi Oscarile.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Priit » 27. Juuli 2006, 12:40

Mul mingid animed on, aga ajapuuduse tõttu vaatamata.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Mihkel » 01. September 2006, 12:41

Ma sain endale kaks (4) uut animet hiljuti. Üks oli Otomo film "Steamboy" ja teine oli kolmest lühiloost koosnev "Memories".

!Steamboy" on väga tempokas ja actionit täis anime. Koguperefilmiks lugeda ei saaks. Näeb verd ja muud, aga kindlalt jääb see Otomo animele "Akira" alla. "Steamboy" kuulub zanri alla mida kustutakse steampungiks. Selle üks edukaimaid kirjutajaid oli Jules Verne ja arvtavasti aimate jube, et film räägim 19 sajandist ja imelistest leiutistest.

"Memories" on kolmest loost koosnev filmike. Esimene "Magnetic Rose" on selgelt kõigist üle. See räägib kosmoseränduritest, kes avastavad hädakutsungi. Järgmine "Stink Bomb" on minu lemmik nendest kolmes. See räägib minist bioloogilisest relvast ja mehest. Natuke huumorit on kah seal. Kolmas on Otomo "Cannon Fodder". See pole küll väga huvitav, aga ikkagi päris hea. See räägib rahvast, kes ainult sõdivad ja sõdivad nad olematu vastasega.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas lostinthemist » 01. September 2006, 12:44

Nõustin täielikult Mihkliga "Memories" osas. Vaatasin selle VHS peal ammu.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Cochrane » 01. September 2006, 14:31

Ka 'läänes' on tehtud joonisfilme, mida ei saa just lastekateks pidada. Stiililt ei paneks neid ilmtingimata jaapani animatega võrduma, kuid disney toodangust erinevad kindlasti.
Palju tõepoolest ei oska näiteid tuua, kuid kindlasti sobiks Heavy Metal
ning Bill Blymptoni filmid.
See Saksamaal valminud joonisfilm pole samuti lastekas:
http://www.filmiveeb.ee/index.php?leht= ... loe&id=648

Jaapani omadest kindlasti lemmikud Ghost in the Shell ja Hellsing
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Mihkel » 01. September 2006, 15:08

Hellsingi pole näinud, aga "Ghost in the Shell" on ikka väärt anime.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Mortena » 03. September 2006, 12:41

Appleseed! Soovitan vaadata kindlasti, ülihästi tehtud ja huvitav. Ghost in the shell samuti.
Kasutaja avatar
Mortena
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 55
Liitunud: 15. Juuni 2006, 22:00

PostitusPostitas CyberRax » 04. September 2006, 13:02

Need mis senimaani ette on sattunud on igati asjalikud olnud. Enim meeldinud on "Trigun"i sari, aga ka näiteks "Excel Saga", "Hellsing" ja "Colorful" on omapärased olnud. Täispikkadest... ei meenugi, vist ainult "Akira"t olen poolikult näinud.
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tam » 04. September 2006, 14:17

natuke olen vaadanud. digimon ei loe. shingetsutan tsukihime vaatasin tervenist ära. onegai teacheri ka. siis olen veel mõndasid osi niisama vaadanud. filme küll rohkem.
mulle meeldib anime. jah. mangad ka. need on väga lahedad ja ilusad ja huvitavad. joonistamisel olen ka palju animest mõjutusi saanud.
tam
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 215
Liitunud: 10. Jaanuar 2006, 11:36

PostitusPostitas MegaMuzi » 12. November 2006, 12:43

Ei noh minu arvates need on huvitavad ja soovitan vaadataVaadata saab http://www.youtube.com
Soovitan vaadata Fruits Pasket ,Aishiteruze baby,Tokyo mew mew,Suzuka.Suffle
Need on mul praegu meeles võibolla kunagi lisan juurde. :)) :pööritus:
Ela oma elu..Idioot
MegaMuzi
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 12. November 2006, 12:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Priit » 12. November 2006, 14:01

Ise vaatan Love Hina't ja Narutot. :P
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Mihkel » 12. November 2006, 18:22

Seda mingit Fullmetal asja :)
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas kiq » 21. November 2008, 14:11

Kuidas ja kust saaks eetsikeelse peale lugemisega anime filme - eriti just Hayao Miyazaki loomingut - mu kuueaastane poeg on vaimustuses nendest ja ma ise olen väga suur animefänn aga mul kõik vales keeles ja et poiss ikka 100% nautida saaks, oleks tore hankida eestikeeles filme - näiteks Totoro ma leidsin aga näiteks see Howli liikuv loss - ja Vaimudest Viidud - samuti Mononoke hime - kuigi see natuke suurematele vaatajetele, ent siiski. Ja siis veel Kaze no tani no Naushika - valley of the wind Nausicaa ja Laputa
kiq
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 21. November 2008, 14:00

PostitusPostitas kbong » 21. November 2008, 20:06

Viru Keskuse Rahva Raamatus nägin vist eestikeelset "Vaimudest viidud", "Howli Liikuv Kindlus" peaks ka olema dubleeritud ja DVD müügil...
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Cochrane » 21. November 2008, 20:23

Laseringi lehel on järgmised:
Tuulte oru Nausikaa
Howli liikuv kindlus
Laputa, lendav kindlus
Pom Poko: Pesukarude sõda
Minu naaber Totoro

Kahjuks on Sonatiin täielikult loobunud nende puhul subtiitrite pealepanekust, seega pole ise neist ühtegi ostnud, kuna jääb vaid kaks valikut - kuula pealelugemisega või õpi jaapani keel ära. Ilma naljata võin öelda, et olen ennem valmis selleks teiseks kui esimeseks. See pole kriitika eestikeelse dubleeringi suhtes, pole seda kuulnudki, tegu vaid isikliku eelistusega.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Järgmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist

cron