Arvutianimatsioonid

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Arvutianimatsioonid

PostitusPostitas Ralf » 05. Juuli 2006, 11:49

Olen aru saanud, et nende pidev juurdetegemine on tingitud sellise "žanri" menus kinokassas. Kuu aja pärast esilinastub "Cars" ja hiljuti jooksnud "Ice Age: The Meltdowni" peetakse eelkäijale vägagi vääriliseks järjeks, samas kui "Over the Hedge" kah mudilistele meeldivaks osutuks.

Nüüd, milline on teie suhtumine arvutianimatsioonidesse? Mina ise neid kinos vaatamas ei käi, kuigi muudel viisidel vaatan nad siiski ära. Olen tähele pannud, et igal animatsioonil on mingi oma hea lüli - "Madagaskaris" karakterid (eriti pingviinid), "Finding Nemo" rabavalt ilus visuaalne pool, "Shrek'is" huumor, jne. jne.

Kõige kehvemaks, mida seni näinud olen, osutus "Robots". Lemmik aga see-eest kindlasti "Toy Story".

Kommentaarid?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Sir_PuRuStAjA » 05. Juuli 2006, 12:24

Ega need animatsioonid ongi mõeldud rohkem lastele vaatamiseks. Ma olen ikka oma 8-aastase õega neid omajagu kinos vaatamas käinud. Talle täitsa meeldivad.
Kasutaja avatar
Sir_PuRuStAjA
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 56
Liitunud: 18. Veebruar 2006, 10:59

PostitusPostitas Priit » 05. Juuli 2006, 12:39

Mõned ikka suht lõbusad. Kuid enamjaolt neid kinno vaatama ei lähe, vaid muretsen kusagilt mujalt.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Weirdo » 05. Juuli 2006, 17:36

Suhtun nii, et ei meeldi :( Pole ühtki täielikult vaadanud. Mõned minutid "Jääaega" olen vaadanud, mis mulle ka ei meeldinud. Eelistan reaalset maailma jne.
Kuigi võib-olla mõni on tõesti hea, aga eelarvamusest polegi läinud vaatama. Ehk meeldiksid ainult otseselt täiskasvanutele suunatud arvutianimatsioonid.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas Mihkel » 05. Juuli 2006, 18:03

Vatan igasugust animatsiooni ja meeldib väga. Ise õpin kah natuke arvutianimatsiooni. Olen pea kõiki uuemaid arvutianimatsiooni kinos vaatamas käinud peale "Jääaega". Arvutianimatsioon hakkas mulle peale Jurassica Parki vaatamist väga meeldima.

"Robots" on kõige halvem arvutianimatsioon.

Kõige ilusama pildiga cgi animatsioonid on "Shrek 1&2" ja "Autod". Minu lemmikud ongi Shrekid ja Autod. Rohkem meeldivad siiski Pixari lühianimatsioonid ja ka mõned üksikute üritajate lühifilmid jne. (siin on palju arvutigraafika alast juttu) ja Kõik need cgi animatsioonid sobivad igale vanusele, kuid siiski selliseid pg13 animatsioone tuleb väga harva kinodesse. Mõne aasta pärast on tulemas ka üks natuke tõsisema sisuga täispikk cgi animatsioon "9". See põhineb eelmise aasta cgi animatsioonil "9" (30 min pik), mis oli ühe inimese mitme aasta töö (see cgi anima kandideeris Oscarile kah). Täispikka filmi produtsendiks on Tim Burton!
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Forzelius » 06. Juuli 2006, 13:12

Enamus animatsioone on vaadatavad. Suht lõbusad. see-eest mõned ei ole jällegi. Maitse asi...
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas CyberRax » 06. Juuli 2006, 14:53

Iseenesest... meeldivad. IMO on selline uus visuaalne külg meeldiv vahendus traditsioonilisele "päris" ning joonistet filmile. Mis aga ei istu on see kui tüüpilises joonistatud filmis on ka ilmselgelt arvutiga genereeritud kohti (olen küll kursis et sageli on niikuinii terve film arvutil loodud, aga võiks ikkagi ühe stiili juurde jääda, et siis kas "joonistatud" või "renderdatud" välimus, mitte segamini). Niipalju kui ma neid näinud olen paistavad nad kõik olevat ka sihilikult suuremale sihtgrupile kui lapsed loodud olevat (näiteks naljad millest lapsed ei pruugi arugi saada).
Kokkuvõtlikult: seni kuni arvutigraafika täielikult traditsioonilist animatsiooni ei asenda pole mul ta vastu midagi.
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas V » 06. Juuli 2006, 21:53

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas Robert » 06. Juuli 2006, 21:57

Nõustun Fletchuga - jah, igal animafilmil on oma hea lüli. Kuid senini mu üks lemmikuim on vist Hoodwinked.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 06. Juuli 2006, 23:43

Mina ootan hetkel kõige rohkem Shreki kolmandat osa ja Pixari "Ratatouille'i"

Ja sellest "Hoodwinked" pole ma kuulnudki, aga väga hea nüüd on mu teadmiste salv suurem :D
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 06. Juuli 2006, 23:54

"Hoodwinked" on filmiveebiski vist olemas, sisu järgi päris huvitav.
Enda lemmik on minu jaoks seniületamatu "Shrek 2."
Kõige rohkem ootan "Shrek" kolmandat.
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Robert » 17. Juuli 2006, 22:11

Üks pingviinide film tuleb kah - Happy Feet, kus hääli kehastavad:

Robin Williams .... Ramone (voice)
Hugh Jackman .... Memphis (voice)
Elijah Wood .... Mumble (voice)
Nicole Kidman .... Norma Jean (voice)
Brittany Murphy .... Gloria (voice)

Vot nii...
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 17. Juuli 2006, 22:18

Ant Bully
http://www2.warnerbros.com/antbully/
---
Barnyard
Stiil on võibolla Pixari sõpradele natuke häiriv, kuna mängus on ka Nickelodeoni multikate tegijad.
http://www.barnyardmovie.com/home.html
http://www.apple.com/trailers/paramount/barnyard/
---
Mõni aeg tagasi ilmus dreamworksi esimene lühianimatsioon First Flight, mis jooksis USAs animatsiooni Üle heki ees.
---
Selle aasta Novembris tuleb dreamWorks Animationilt animatsioon Flushed Away, aga on ka juba tegemisel 2007 linastuv animatsioon Bee Movie.
---
Pixarilt ilmus mõni aeg tagasi ka lühifilm One Man Band.
---
Üks hea animatsioon Pixarilt on veel A Bugs Life, ma olin väga noor kui seda nägin ja see oli ka esimene arvutianimatsioon mida nägin, peale seda on mulle arvutianimatsioon väga meeldinud. Pole pixari parim animatsioon, kuid ikkagi väga hea. Antz on kah märkimistväärt dreamworksi animatsioon.
---
Selle aasta üks kehvemaid animatsioone on The Wild. See on nagu Madagaskar ainult, et vähem koomiliste tegelastega. Stoori pole õnneks väga sarnane.
---
Kaks väga suureeelarvelist (mõlemad üle 100 miljoni dollari) arvutianimatsiooni on Dinosaurus ja Polaar ekspress
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Ralf » 17. Juuli 2006, 22:35

See rääkivate loomade teema hakkab juba vananema kahjuks. Kuigi "Over the Hedge" oli siiski igati super.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas V » 18. Juuli 2006, 01:07

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

Järgmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist