2015 parimad/halvimad filmid

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Rasmus » 26. Detsember 2015, 14:32

Oleks vist aeg.

Lõpliku nimekirja jaoks on veel vara, aga esialgsed kandidaadid:

"Black Mass"
"Star Wars: The Force Awakens"
"Deathgasm"
"Mad Max: Fury Road"
"The Final Girls"
"The Visit"
"Furious Seven"
"Tales of Halloween"
"Terminator: Genisys"
"Bloodsucking Bastards"
"Minions"


Halvimad:

"Paranormal Activity: The Ghost Dimension"
"Lake Placid vs. Anaconda"
"Old 37"
"Blackhat"
"The Last Witch Hunter"
"Muck"
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas eerik » 26. Detsember 2015, 14:52

Olen mõnda uut filmi isegi vaadanud sel aastal.

Hea:
Inherent Vice

Halb:
Furious 7
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Spellbound » 26. Detsember 2015, 17:28

Olen aasta peale näinud ainult 81 filmi ja nendest mahub 2015. aasta alla üksnes natuke üle 20 filmi.

Parimad:
1. Mad Max: Fury Road
2. Ex Machina
3. Macbeth
4. Son of Saul
5. It Follows
6. Tangerine
7. Mistress America
8. Baahubali: The Beginning
9. Star Wars: The Force Awakens
10. Furious 7

Filmid, millest ootasin palju enamat (mõne osas ootused puudusid) ehk pettumused.
1. Avengers: Age of Ultron
2. Jurassic World
3. Terminator: Genysis
4. Angry Painter
5. Inside Out
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas ruut » 26. Detsember 2015, 20:18

Vaieldamatult parim: Mad Max: Fury Road

Nostalgia eriauhind: Star Wars: The Force Awakens

Ei-olnud-isegi-lõbus-saast saast: Terminator: Genisys
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas rauls » 26. Detsember 2015, 20:45

Mina võtsin aastaarvu aluseks IMDb. Muidugi ülipalju veel nägemata, aga hetkel oleks parimate top 5 selline:
1. Youth
2. Louder Than Bombs
3. The Paradise Suite
4. Der Nachtmahr
5. Tale of Tales


Halvimatest võiks ära mainida sellised pettumused nagu "Crimson Peak" ja "The Automatic Hate".
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Rasmus » 29. Jaanuar 2016, 22:27

üks tühi rida - hinde ühepalline muutumine

Parimad

1. "Creed" - 10/10

2. "Star Wars: The Force Awakens"
3. "Black Mass"
4. "The Hateful Eight"
5. "The Martian"

6. "Sicario"
7. "The Final Girls"
8. "Deathgasm"
9. "Furious Seven"
10. "The Visit"

Halvimad

1. "Paranormal Activity: The Ghost Dimension" - 1/10


2. "El Club"
3. "Love"

4. "Blackhat"
5. "Carol"
6. "The Last Witch Hunter"

7. "Southpaw"
8. "Ant-Man"
9. "Avengers: Age of Ultron"
10. "Fantastic Four"
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Rasmus » 13. Veebruar 2016, 17:31

Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Forzelius » 22. Veebruar 2016, 01:57

Ei viitsi mingit listi panna, aga tundub, et praegu pole just väga tugev aasta olnud. Üllatavalt rohkem filme, mis ei istu, kui tavaliselt.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Ronet » 06. Märts 2016, 15:29

Ei viitsi enam jokutada. Mõni teos ehk jäi nägemata, mis oleks võinud siin tabelis figureerida.

PARIMAD
1. "Mad Max: Fury Road"
2. "Room"
3. "Spotlight"
4. "Star Wars: The Force Awakens"
5. "The Hateful Eight"
6. "Mustang"
7. "Youth"
8. "Ex Machina"
9. "Something Better to Come"
10. "Me and Earl and the Dying Girl"

Veel suve lõppedes arvasin, et tuleb alla keskmise filmiaasta, aga võta näpust - Oscari hooaeg peaaegu et lunastas selle.

HALB
1. "Rock the Kasbah"

Kuna ma meelega halbu filme ei vaata, siis nimetan ainult ühe, mis erksalt oma halbsusega meelde jäi.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Soprano » 21. Aprill 2016, 03:40

Ma pole varem neid top'e teha tahtnud, sest nii palju filme on alati nägemata, et see nimekiri poleks "aus" nende teiste filmide suhtes, aga üritan siis raulsi soovi täita. Hea oli, et sa teema eile ära muutsid, sest "Parima kinoelamuse" teemas olin juba kunagi mingid (säästu)kommentaarid teinud.
Muuhulgas on mul hetkel nägemata Anomalisa, The Look of Silence, The Man from U.N.C.L.E., Carol, Victoria ja Youth. Kuna ma viimasel ajal vaatan kodus äärmiselt harva filme, siis on täiesti võimalik, et need jäävadki "limbosse", kuid hetkel olen veel optimistlik.

Mul kehtib juba aastaid üks kuldreegel: filmid, mida ma käin kinos vaatamas 2+ korda, on ka hiljem minu aasta lemmikute hulgas.
2015 olid nendeks:
  • Mad Max: Fury Road
  • The Martian
  • The Hateful Eight
  • Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
  • The Revenant
  • Avengers: Age of Ultron
Age of Ultron on seal ainus must lammas, sest see parimate hulka ei mahu, ent oli siiski piisavalt hea meelelahutus, et kaks korda vaadata. Boldis aga ongi põhimõtteliselt mu esiviisik veel ühe väikese mööndusega. Nimelt mu arvamus The Revenant'ist langes teise vaatamisega, aga see selleks.

Järgnevalt filmid, mis läksid mulle veel korda ainult ühe vaatamisega (enam-vähem paremuse järjestuses):
  • Son of Saul
  • Inside Out
  • The Lobster
  • Steve Jobs
  • Spotlight
  • Bahubali: The Beginning
  • Creed
  • Slow West
  • Cobain: Montage of Heck
  • Amy

Aasta parimaks pean endiselt Mad Max: Fury Road'i. Vaatasin seda kolmandat korda Filmiveebi kokkutulekul ja oli ikka sama põnev nagu esimesel korral. Võib-olla haruldaseim film mu nimekirjas on PÖFFil nähtud Bahubali: The Beginning, mida pean Fury Road'i kõrval eelmise aasta parimaks eepiliseks märuliks... kus vahepeal lihtsalt lauldakse.

Halvimatele ei viitsi energiat kulutada.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Jolt » 21. Aprill 2016, 09:23

Soprano kirjutas: Hea oli, et sa teema eile ära muutsid, sest "Parima kinoelamuse" teemas olin juba kunagi mingid (säästu)kommentaarid teinud.


Viimase postituse vormistuses oli üks ebatäpsus. Tegin vajaliku täienduse ise ära.
Pole tänu väärt.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas Soprano » 21. Aprill 2016, 14:16

Härra viimane postitaja võiks parem teemas püsida ja oma 2015 parimad loetleda.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: 2015 parimad/halvimad filmid

PostitusPostitas JazZ- » 28. Aprill 2016, 21:06

Kuna suur hulk eelmise aasta huvipakkuvaid filme pole veel saanud võimalust minu vaatevälja jõuda, siis midagi ega kedagi lukku panema ei hakka (ma pole Josef Fritzl, kammoon). Siiski vaadates otsa karmile tõele, et minu kuus vaadatud filmide keskmine hakkab lähenema 0.5-le, ei ole ka väga suurt lootust, et neil lähiajal seda teha õnnestuks, nii et jagan teiega lahkelt oma seniseid kogemusi.

Head kuni päris head kuni "no küll see oli alles hea" filmid

  • 1. "Creed" - Saate ju isegi aru, et kõik, kelle arvates see eelmise aasta parim film pole, elavad pimeduses. Väljaspool Jõgevat elutsevatele inimestele ma aga vabandusi välja mõtlema ei hakka - sellisel juhul võivad nad küll ainult enda ääretut rumalust süüdistada. Või siis teha midaiganes nad tahavad, sest mina neist enam ei hooli!

  • 2. "Louder than Bombs" - Noh, selle filmi suhtes võib samuti täheldada nii vaimupimedust kui ka lihtsalt juhmard olemist, sest olgugi, et see imeväärne linateos, mis aitaks teil oma närused nimekirjad ümber teha (või neile avalöögi anda), praegu kinos jookseb, ei näi keegi foorumirahvast selle suunas jooksvat. See-eest kogub aga "Batman v Superman: Dawn of Justice" rodumisi uusi vaatajaid - KUS ON JUSTICE? Kui Scaliast jutt, siis tema on surnud, rip. See kurb sündmus ei tee aga olematuks fakti, et teis kõigis väga pettunud olen.

  • 3. "Steve Jobs" - Siinkohal tuleks jälle kokku panna mingi lause, mis sisaldab sõnu "Fassbender" ja "Sorkin" ja "fantastiline" ja "Winslet polnud ju ka päris halb", nii et käed tööle, mu kallid orjad.

  • 4. "The Visit" - Ma pole tegelikult Ma varasemast loomingust midagi peale "The Sixth Sense'i" näinud, nii et seega ei oska ma ka anda adekvaatset hinnangut selle kohta, kuivõrd suure hüppe tegi "The Visit" tema vahepealsetest katastroofilistest katastroofifilmidest vähem katastroofiliste suunas. Siiski liigitus see minu jaoks kiiresti nutikate ja omanäoliste õudusfilmide kategooriasse ning suutis sealjuures vanavanemate juures veedetud koolivaheadegade õhustikku edasi anda paremini kui ükski teine film, mille peale mu silm hakanud on. Märkimist väärib ka tõsiasi, et filmi ajal ei tekkinud mul kordagi soovi, et kumbki seal üles astuvatest lastest kiirelt vagaseks tehtaks, mida ei saa paraku öelda nende jõnglaste kohta, kes mulle aeg-ajalt Elronis seltsi pakuvad.

  • 5. "Jurassic World" - Hetkel ei meenu mulle filmist õigupoolest suurt midagi, aga tean, et seal oli mootorrattaga Chris Pratt ja veel lahedama sõiduvahendiga Nick Robinson ja vist mõni dinosaurus ning et kogu see krempel tekitas minus suhteliselt õndsa tunde.

  • 6. "The Lobster" - Vist seetõttu, et suur osa minu filmipäevikusse jõudvatest filmidest on läbi astunud Hollywoodist, mõjus "The Lobster" oma mustast huumorist tulvil veidra maailmaga küllaltki ainulaadselt. Plusspunktid ka selle eest, et ühe tüdruku viimaseks sooviks inimesena oli "Stand by Me" vaatamine. Sellele summale võib omakorda juurde liita Ben Whishaw osaluse ja rohkem polegi vaja. Kui ehk logaritmi võtmine, sest vastasel juhul ei mahuks filmihinne enam 10-palli skaalale.

  • 7. "The Big Short" - Noh, see film oli hea ja tema paarimees "Spotlight" ei olnud, aga kui püüaksin selle tõsiasja hämarad tagamaad päevavalgele tuua, oleks see juba lihtsalt silmakirjalikkus.

  • 8. "Carol" - Tahtsin juba ammu Kickflicki kommentaarile vastu vaielda, aga ei ole siiani jõudnud piisavas koguses solvavaid sõnu välja mõelda, et seda korralikult teha. Niisiis pean leppima tema arvamuse mõnevõrra vähem agressiivse materdamisega selle teema raames. Nimelt muutis filmi minu silmis tugevaks just nende omaduste puudumine, mille Kickflick oma positiivsete külgede nimekirjas välja tõi: samasooliste tegelaste armulugu, mis ei olnud üles ehitatud häbitundele ja ühiskondliku hukkamõistu hirmule. Suhte varjamise ainsaks põhjuseks oli ju puhtalt tõsiasi, et Carol ei tahtnud oma lapsest ilma jääda. Lisaks poleks ma enne seda filmi uskunud, et Kyle Chandler võib ebameeldiva mulje jätta, aga nüüd õnnestus tal järjekordsel tõestada, et tema võimed on nagu Schengen - piiritud! Mis Cate Blanchetti puutub, siis ei tea keegi endiselt, kas ta on andekas või lihtsalt pikk.

  • 9. "The Martian" - Kui nüüd aus olla, siis ma pole seda filmi näinud, aga lisaks ei näe ma ka ühtegi võimalust, et sellel mu aasta topi sattumisest kunagi pääseda õnnestuks.


Filmid, mille nime nägemise peale mul nüüd automaatselt uni peale tuleb

  • "Krampus" - Mäletan filmist ainult seda, et mu läheduses istuv tütarlaps ütles treilerite ajal absoluutselt iga Mark Wahlbergi sisaldava linateose kohta, et tahab seda näha.

  • "Legend" - Noh, filmitegijad paistsid arvavat, et kui Tom Hardyt on topelt, peab see tagama instantse edu. Oleksin enne selle filmi nägemist nendega isegi ühel nõul olnud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist