Üldine kinode teema

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 03. Detsember 2014, 23:53

Defka kirjutas:Jajah, moonutamine ja valetamine on ülioluline sellisel "olulisel" teemal :D.

No täpselt. Mina ei tea, mida sellega saavutada üritati. Lihtsalt tarbijate eksitamine.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas Defka » 04. Detsember 2014, 11:42

eerik kirjutas:
Defka kirjutas:Jajah, moonutamine ja valetamine on ülioluline sellisel "olulisel" teemal :D.

No täpselt. Mina ei tea, mida sellega saavutada üritati. Lihtsalt tarbijate eksitamine.
Meedia tahabki eksitada ja tekitada diskussioone :).
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas kõlar » 08. Detsember 2014, 19:10

Tere ka siit

Ise avastasin endale Viimsi kino ja vahetan need kesklinna kinod Viimsi vastu välja. Muidugi ei käi see veel Kosmose pihta
kõlar
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 08. Detsember 2014, 19:02

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 13. Detsember 2014, 01:25

eerik kirjutas:Eilsest Kosmose pressiteatest/uudisest jäi silma see lause:
Ligikaudu 300 m2 suuruse ekraani pildiga katmiseks on vaja lausa kahte 4K digitaalkino projektorit, mis töötavad üheaegselt, tagamaks säravaima ja nüansirikkaima pildi.


Varasema info põhjal pidi sinna tulema kõige standardsemate mõõtudega IMAXi ekraan, mis on 22x16,1 meetrit ehk 354,2 m^2. Eskiisprojekti joonistel küll täpseid mõõte märgitud pole, kuid kunagi tegin sealt pealt ümberarvutused ja sain tulemuseks enam-vähem selle sama standardsuurusega ekraani. Tõesti loodan, et see pressiteates välja käidud 300 ruutmeetrit on lihtsalt ilus ümargune number ja ekraan ise on ikka 354 m^2.

Nii, olen ennast nüüd selle teemal natukene rohkem harinud. 22x16,1 meetrit on standard traditsioonilise (ja selle "õige") 15/70 mm filmilindi IMAXi puhul. Et aga filmilint on suremas ja IMAX on digiteerumas, siis selle ülemineku käigus on muutunud ka pildi laiuse-kõrguse kuvasuhte standard. 1,43:1 on muutunud 1,9:1ks ja pilt on muutunud madalamaks. Kosmose ekraan on 23x13 meetrit ehk 299 m^2.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 15. Detsember 2014, 08:35

Kosmose piletimüük algab homme kell 12. http://kinokosmos.ee/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 16. Detsember 2014, 13:12

eerik kirjutas:Kosmose piletimüük algab homme kell 12. http://kinokosmos.ee/


3D IMAXi tavahinnad:
Päeval 8 EUR
Õhtul 10 EUR
Nädalavahetusel 11,90 EUR

Ehk siis põhimõtteliselt Solarise ja Plaza tavahinnad +50%, veidi kallimad kui kunagi varem lubatud +40% keskmisest. Boonuskaardiga saab 40-60 senti odavamalt.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 17. Detsember 2014, 18:15


Nüüd tahavad juba enda piletihinfu tõsta. :pööritus: Veider suhtumine konkurentsi. Pigem peaksid õnnelikud olema, et Kosmose hinnad märgatavalt kallimad on.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas Soprano » 21. Detsember 2014, 00:44

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 24. Detsember 2014, 00:16

Ma pole veel uuenenud Kosmosesse jõudnud ja paistab, et lähima kuu jooksul ei jõua ka, nii et kommenteeriks mõned asjad juba praegu ära.

IMAXi hinnad on üldjoontest täiesti ootuspärased. Wikipedias olevat filmide nimekirja sirvides ilmselt üle viie korra aastas sinna ei satu ja parema elamuse eest kallima hinna maksmine on üsna elementaarne. Võrdluseks nii palju, et 2009. aasta alguses maksis Plazas tavaline 3D-filmi pilet 150 krooni, mis inflatsiooni arvestades on enam-vähem sama kallis kui Kosmose kõige kallim pilet praegu (11,9 eurot).

Väikeste tavasaalide hinnakiri on arusaamatult kallis ja sama arusaamatu on ka nende saalide praegune filmivalik. Nende saalide külastamiseks peale puhta uudishimu ei saa küll mingit teist mõistlikku põhjust olla.

Koduleht on kohutav. Visuaalselt kole, segase struktuuriga, sisutühi. Mitu päeva enne avamist seda tegema hakati? Nädalaga pole mitte midagi paremuse suunas muutunud. Thumbnailide genereerimise süsteem on ka täiesti katki, nii et avalehele minnes laaditakse tuimalt mitme megabaidi jagu täissuuruses plakateid.

Püsikliendi lojaalsusprogramm tuleks ka üle vaadata ja teiste Tallinna eeskujul mitme-tasandiliseks muuta, kus aktiivsetel klientidel on märgatavalt suuremad soodustused. Praegune -5% kõigile + 3% väärtuses boonuspunkte on konkurentidega võrreldes üsna naeruväärne. Suuremad soodustused ilmselt motiveeriks ka nendes tillukestes saalides rohkem käima.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 28. Detsember 2014, 20:04

"Hea töö", Kosmos! Pärast mitmekuulist ignoreerimist või vasturääkiva info jagamist anti eile Facebooki kaudu lõpuks teada, et Interstellarit nad ikkagi ei kavatse näidata. Oeh. Minu vaimusilmas peaksid esimesed kuud pärast avamist olema niiöelda mainekujundusperiood, mil (potentsiaalsete) klientidega aktiivselt suheldakse ja püütakse võimalikult meelepärased olla. Siiani pole ma mingit pingutust selle nimel näinud. Facebooki fännilehel olevaid küsimusi ja kommentaare üldjuhul ignoreeritakse, olulise info asemel postitatakse sinna nädal aega järjest avamispeol tehtud pilte. Nüüd siis sõideti tuimalt üle kuude jooksul kogunenud mitmekümnest palvest Interstellarit näidata. Millega nad plaanivad terve jaanuarikuu oma saali täita? Kõõbikuga? Enne Jupiter Ascendingut veebruaris ju ei tule midagi muud. Või tuleb? Kust mina peaksin teadma!? Kodulehel on tulevaste filmide leht täiesti tühi. Jah, järjekordne nädal on möödunud ja koduleht on jätkuvalt sama sitas seisukorras! Aga okei, kui Interstellarit ei näidata, siis enne Tomorrowlandi vist ükski teine film mind sinna hoonesse ei tõmba... ja see on alles mai lõpus.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas Defka » 08. Jaanuar 2015, 12:53

Ka Tomorrowland on ainult scope formaadis nagu Hobbit http://www.imdb.com/title/tt1964418/tec ... tt_dt_spec

Hetkel tundub, et esimene mõtekas on alles Star Wars. Samas ma väga põhjalikku uurimustööd pole teinud.
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas Rasmus » 10. Jaanuar 2015, 16:25

http://forte.delfi.ee/news/digi/forte-u ... d=70518627

Kas mäletan esitluselt õigesti, et kuigi IMAX-saalis on kõik istekohad head, siis 7. rea keskel on parim? Miks seal on parim?

Mäletad õigesti. Nagu ka mainitud, siis tõesti on saalis kõik istekohad optimaalsed ja võimalikult hea elamusega. Suure ekraanipildi tõttu on ka loomulik ja täiesti sobiv, kui osa ekraanist jääb kinokülastaja vaateväljast välja.

Seitsmendat rida kasutasime detailse kalibratsiooni tegemisel, kuna see asub otse saali keskel. Selle rea alusel tehti ka detailne helikalibratsioon ja mõõtmine. Kõlarid on aga kõik paigutatud ja "sihitud" laserite abil, et üle terve saali oleks tagatud optimaalne helipilt.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas Wisegirl » 12. Jaanuar 2015, 16:22

Käisin ka IMAXi kaemas (6. rida on natuke liiga ees minu jaoks, edaspidi võtan kas 7.-sse või 8.-sse ritta)

Meeldis suur saal ning "uue auto" lõhn.

Kuna polnud ammu ka 3D-filme vaadanud, sain kenakese peavalu ning silmad harjusid ikka tubli viis minutit enne kui 3D-efekti nägema hakkasin.

Häirima aga jäid pisidetailid: näiteks kui saal pimendati, siis ei olnud ühteki viita väljapääsudele. Mis siis kui midagi juhtub, millest ma juhindun?

Teiseks, mul ei olnud võimalik tiitreid lõpuni vaadata, sest enne pandi saalis tuled põlema. Mul on siiski õigus filmi vaadata kuni viimase jooksva kirjani, eks, ükskõik kui imelik see tunduda võib.

Kolmandaks, kuhu ma pidin 3D-prillid panema? Alguses anti need kätte, aga ei mainitud, kuhu neid hiljem viia/panna. Selleks ajaks kui me end minekule sättisime, oli saal tühi ja saalitöötajaid ei ühtegi? WTF? Saalitöötaja isegi ei kontrollinud, kas keegi jäi saali.

Loodetavasti teine kord näen tiitrid lõpuni. xD
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 15. Jaanuar 2015, 13:42

Postimees kirjutas:Solaris kino muutub Apollo kinoks juba alanud aasta esimeses pooles.

2012. aastal asutatud Apollo Kino on valmis pärast esimese füüsilise kinokeskuse avamist Pärnus jätkama varasemalt väljakäidud laienemisplaane.

Möödunud aastal teatas Apollo Holding OÜ, et selle tütarettevõte Apollo Cinemas OÜ ostis Tallinnas asuva Solarise kino.

Apollo Holding OÜ turundusjuhi Liis Paasi sõnul on Solaris Kino plaanis Apollo Kinoks muuta alanud aasta esimeses pooles.

«Sel aastal tuleme välja ka uue lojaalsusprogrammiga, mis hõlmab nii Apollo poode, kinosid kui ka mahlabaari Blender,» märkis Paas.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Üldine kinode teema

PostitusPostitas eerik » 31. Jaanuar 2015, 15:48

Järgmised filmid Kosmose IMAXis:
6. veebruar - Jupiter Ascending
20. veebruar - American Sniper
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

EelmineJärgmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

cron