Filmid vs Seriaalid

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Filmid või seriaalid?

Filmid
14
74%
Seriaalid
5
26%
 
Hääli kokku : 19

Filmid vs Seriaalid

PostitusPostitas Pixie » 19. Aprill 2011, 10:27

Kumba eelistate vaadata? Kas filmi, mis on tavaliselt üks terviklik lugu alguse ja lõpuga, mille tegelasi te enam tõenäoliselt ei kohta? Või seriaali, mida vaadates saab tegelasi tõesti tundma õppida, ning pikema aja jooksul erinevatele sündmustele kaasa elada?

Ise olen küll kahe käega seriaalide poolt. Kui on hea stoori ja järjepidev kvaliteet, siis tundubki see üks pikk-pikk film olevat. Mitte et filmid ise ei meeldiks. Aeg-ajalt on hea paar tundi mõnusale filmile kulutada, mida siis hiljem kunagi ei vaata ega eriti mõtlegi selle peale.

Minu jaoks on iga õhtu paari uue episoodi vaatamine ja nii pikema aja jooksul üks lemmikutest ajaveetmise viisidest. Eriti kui seriaal on kaasahaarav ning raske on lõpetada vaatamist, isegi kui hommikul on vara minek. Ning peale viimase episoodi vaatamist tahaks kohe algusest peale vaatama hakata. Selline kogemus on mul olnud SG-1 ja BSG'ga.

Filmidega on parimal juhul nii, et kui väga meeldib, vaatan veel teist ja kolmandat korda ka. Võib-olla isegi otsin laheda wallpaper'i mõneks ajaks. Aga see oleks ka kõik.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas CM-Girl » 19. Aprill 2011, 12:05

Kindlasti seriaalid. Olen seriaalifriik. (lol) Filme meeldib mulle samuti vaadata aga siiski suurem osa ajast kulub seriaalide vaatamisele. Vaatan uusi seriaale huviga ja ka vanemaid, mida kunagi sai telekast nähtud (nostalgia) Suurem osa lemmikutest on erinevad krimisarjad.

Pixie kirjutas:Minu jaoks on iga õhtu paari uue episoodi vaatamine ja nii pikema aja jooksul üks lemmikutest ajaveetmise viisidest. Eriti kui seriaal on kaasahaarav ning raske on lõpetada vaatamist, isegi kui hommikul on vara minek. Ning peale viimase episoodi vaatamist tahaks kohe algusest peale vaatama hakata. Selline kogemus on mul olnud SG-1 ja BSG'ga.

Mul on sama lugu sarjaga "Kurjuse kannul". Tavaliselt kui saan mingi sarjaga ühele poole siis seda enam uuesti vaatama ei hakka, "Kurjuse kannul" on üks vähestest eranditest.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Ralf » 19. Aprill 2011, 13:30

Ühe-kahe erandiga ma seriaale ei vaatagi (sestap on mu filmipäevik ka selline mammut), veel enam nüüd, kus "Californication" 4. hooaeg läbi on. Seriaalid ei paku lihtsalt sellist mitmekülgsust - nt kui suur on võimalus telesarjas näha midagi "Begotten" sarnast? :P Valik on justkui suurem. Pealegi tekib mul väga-väga harva see "nüüd pean kohe järgmist osa vaatama" efekt ja pole nagu õieti tahtmist lugematut hulka piloote ka vaadata, et sellist enda jaoks leida.

Lisasin algsesse postitusse küsitluse ka.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Zinera » 19. Aprill 2011, 13:51

Meeldivad nii ühed kui ka teised, sellist otsest võrdlust nagu ei teeks, et "kumb on parem".
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Rain » 19. Aprill 2011, 15:05

Zinera kirjutas:Meeldivad nii ühed kui ka teised, sellist otsest võrdlust nagu ei teeks, et "kumb on parem".

Sama siin, kuigi viimasel ajal olen küll rohkem seriaalide peale üle läinud, aga sellegi poolest eelistan ma mõlemaid.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas IlseV » 19. Aprill 2011, 16:29

See on üsna kahetine (ja must-valge ka), ainult ühte eelistada. Olgu, igal õhtul paari episoodi vaadata (või 1 ja pool, kui Megavideo järgi elada) võib tõesti hea traditsioon olla, aga selleks, et loo järjepidevusele kaasa elada, peaks mingiks hetkeks arengukäikudega ka kursis olema. Filmi puhul saad kompaktselt enam-vähem saja minutiga kätte terviklahenduse. Sel puhul on kombo igati parem lahendus, kui olukord, kus leian, et kuigi miski sari on küll oh-kui-awesome, kuid kui kõik räägivad näiteks 'season 5 episode 15-st', siis mina kui newbie, peaksin sisuliselt alustama algusest, et korralikult kõigist nüanssidest või peidetud storyline'dest aru saada. Ning selles osas on film igati parem lahendus.

Aga üldiselt tundub, et viimasel aastal olen ise ka sarjakuradile käe andnud, kuigi muu koormusega jääb ka nendeks väga vähe aega. Mäletan, et eelmisel aastal vaatasin eksamite kõrvalt Skinsi neli hooaega ilma ühegi probleemita ära, sel aastal sain Mad Meniga sina peale siis, kui esimese kohustustevaba nädalavahetuse üle aegade leidsin. Filmipäevik on seega väga lahjaks jäänud.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Soprano » 19. Aprill 2011, 19:22

Ei saa hääletada kuna puudub "Mõlemad" variant, sest vaatan ajaliselt u. võrdselt filme ja seriaale ega eelista ühte teisele - apples and oranges.

Selle aasta seis on hetkel 100 filmi vs 202 seriaali episoodi.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 19. Aprill 2011, 21:58

Kunagi eelistasin filme, aga mõnda aega tagasi andsin oma sõrme seriaalidele, kaotasin terve käe. Eelkõige ongi hea just see, et saab paremini sisse elada ja tegelastega tekib tugevam side.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Soprano » 19. Aprill 2011, 22:17

Seebiveeb
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Forzelius » 19. Aprill 2011, 23:26

Kindlasti filmid, kuigi hetkeseis seda ei peegelda.

Balti Seriaali- ja Meediakool
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Kickflick » 20. Aprill 2011, 13:28

Eelistan filme, kuigi vaatan ka paari seriaali aktiivselt.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Filmid vs Seriaalid

PostitusPostitas Pixie » 16. November 2011, 11:46

Kui vahepeal olin keskendunud filmide vaatamisele, siis nüüd olen jälle käe seriaalile andnud. Nimelt otsustasin hakata Bones'i esimesest hooajast peale vaatama, sest pole algusega kursis. Aeg-ajalt TV3'st sai näha mõnda episoodi, aga regulaarselt alustasin vaatamist peale 100.episoodi. Kui jõuan sinnani välja, üritan taas filmidele pühenduda.

Kirjutasin sellesse teemasse, et kommenteerida, kui mugav on planeerida 45 minutit aega ja tähelepanu 1,5-3 tunni asemel. Isegi kui mitme episoodi järjestikune vaatamine viib sama pika mini-maratonini. :P Hoopis teine tunne on alustada tuttavate tegelaste ja keskkonnaga. Samas on oht, et muutub kiiremini tüütuks, aga kui piisavalt meelelahutuslik on, siis probleemi ei teki.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Filmid vs Seriaalid

PostitusPostitas Rasmus » 18. Märts 2012, 17:12

Ma pole kunagi endale ühtegi väga huvitavat seriaali vaatamiseks leidnud. Okei, "Prison Breaki" neli hooaega vaatasin küll ära ja mingeid kodumaiseid asju olen ka jälginud, aga sellist seriaalihullust pole peale tulnud.
Aga filmide osas meeldivad mulle sellised, millel on ka teine või kolmas osa tehtud. Mõnedel on veelgi rohkem osi, see tekitab natuke seriaali tunnet. Hetkel vaatan "Elm streeti" kaheksat filmi, kuid kahjuks olen jõudnud juba lõpusirgele. Järgmisena siis asun ilmselt "Friday the 13th'i" juurde.

Aga hääletasin ikkagi filmide poolt.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Filmid vs Seriaalid

PostitusPostitas brixxx » 11. Mai 2012, 10:54

Enamus ajast vaatan siiski filme, et seal saab kompaktsemalt ja kiiremini kogu loo kätte, aga vahepeal tüütab filmide vaatamine ära, siis vaatan seriaale, aga paraku mul on hetkel selline periood, et mul meeldib pere seriaale vaadata ning neid seriaale on päris raske leida.

Vaatasin eelmine aasta kaks korda järjest ''Home Improvement'' 8 hooaega ära, ''Full House'' ja ''My Family'', sel aastal olen vaadanud ''8 Simple Rules'', aga see on hetkel 3 hooaja keskpaigas ja ei viitsi seda lõpuni vaadata, hetkel on mul käsil seriaal ''My Wife & Kids'' 3 hooaja lõpu osad, aga hetkel ei ole neid vaadanud nädal aega.

Vahepeal vaatasin ''Blue Bloods'' ja ''Touch'' (aga hetkel ei ole viitsinud seda edasi vaadatud, nähtud on kolm osa) ning vahepeal vaatasin ''House M.D'' 8 hoaaega, see on ka keskpaigas, aga hetkel ei ole edasi viitsinud vaadata.

Televiisorist vaatan Eesti seriaale: ''Pilvede all'', ''Kättemaksukontor'', ''Kälimehed'', ''Kelgukoerad'', ''Saare sosinad'' ja ''Õnne 13'' ning etv kodulehelt järelvaatamist vaatan ''Alpimaja'' täna vaatangi järjest kaks viimast osa ära.

Seriaale ma ilmselt selle tõttu ka ei vaata, et ma tahaks ühe päevaga need kõik osad ära vaadata, et lõpp tulemust teada.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Filmid vs Seriaalid

PostitusPostitas tuusla » 05. Mai 2016, 12:05

Kuna mind ühes teises teemas nomineeriti, siis selleks, et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, kuidas aastal 1985 viidi lasteaiatatid mingite udurobustsete abonementpiletitega kohalikku kinno multikaprogrammi vaatama... Aga seda ei viitsiks keegi lugeda.
Lühike vastus oleks, et seriaalide stabiilseks vaatamiseks pole enam ammu aega ja filme ei viitsi ka enam peaaegu üldse tarbida. Võin lõpuks üles tunnistada, et käisin viimati kinos jaanuaris. Kui poleks käinud, oleks sel aastal kinoga üleüldse nulliring. Ja pmst võib öelda, et nii häbiväärsete näitajate tõttu olengi ma friigiveeb... tähendab, filmiveebist uttu tõmmanud.
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake


Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron