5 filmi, mis iseloomustavad enim sinu filmimaitset

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

5 filmi, mis iseloomustavad enim sinu filmimaitset

PostitusPostitas rauls » 02. August 2010, 01:32

Pange kirja 5 teineteisest selgelt erinevat filmi, mis teile väga meeldivad. Need linateosed peaksid iseloomustama väga hästi sinu filmimaitset. Iga filmi kohta võiks panna ka lühikommentaari.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas rauls » 02. August 2010, 01:35

"Enter the Void" - film, mis on midagi enamat, kui lihtsalt film; puhas kunstiteos.

"Sügisball" - draama, kus on palju peategelasi, aga ükski ei saa palju ekraaniaega; inimesed vaevlevad, kuid seda on vürtsitatud hea huumoriga; film lööb oma olemuse ja kunstilise väärtusega; tüübi poolest on väga sarnane linateos ka näiteks "Du levande" ehk "You, the Living", mis mulle tohutult meeldib.

"This Boy's Life"
- tüüpiline huvitav draama, kus tegelasted võitlevad läbi raskuste parema elu nimel.

"Forrest Gump" - ideaalne segu draamast ja komöödiast; äärmiselt vaimukad ja lennukad naljad, aga samas on lugu ka tõsine.

"A Clockwork Orange"
- kiiksuga film.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 02. August 2010, 03:51

Võib ju proovida...

This Is Spinal Tap
Rock + documentary = rockumentary = Pilt. Üldiselt kõik filmid (rock)muusikast on minu maiuspala, eriti dokumentaalid. Muusikalid nii väga ei tõmba, kuid näiteks The Rocky Horror Picture Show ja Dr. Horrible's Sing-Along Blog ruulivad. The School of Rock'l on südames soe koht ja siis on veel Scott Pilgrim vs. the World, mis on täiesti teisest maailmast (pun intended) ja jutt mõneks teiseks korraks...
P.S. Äsja ilmus dok. All Tomorrow's Parties, mida juba erutusest veidi läbi kerisin.

Into the Wild
Või ükspuha milline eluloofilm: A Beautiful Mind, Man on the Moon, Schindler's List, Walk the Line (mis sobiks ka eelmisesse punti) jpt. Ega siin paremat selgitust polegi, kui mind lihtsalt huvitavad inimeste elud, kuigi need on filmides muidugi üledramatiseeritud jne. Mõne filmi puhul olen alles lõpus avastanud, et on tõsielul põhinev ja siis on mind=blown, kusjuures Into the Wild oli üks neist, kui mälu ei peta. Dokumentaale vaatan muidugi ka suure huviga.
P.S. Kui Forrest Gump oleks biography, siis oleks mu #1 film. ;-)

Goodfellas
Käib eluloofilmide alla, kuid tahan eraldi panna. Pealegi see katab mu maffiafilmide kiiksu. Igatahes Goodfellas tuli, nägi ja võitis. Film mõjutas mind noorena niivõrd palju, et pärast esimest vaatamist istusin arvuti taha ja hakkasin... wait for it... stsenaariumit kirjutama. Esimesest paarist lausest ma muidugi kaugemale ei jõudnud, aga vot milline mõju.
P.S. "As far back as I can remember, I've always wanted to be a gangster."

Monty Python and the Holy Grail
Ma VAJAN komöödiaid.
P.S. "NI!"

Back to the Future
Film(id), mida mäletan lapsepõlvest kõige rohkem. Mäletan selgelt seda pettumust, kui pärast teise osa lõppu tuli ekraanile To be continued, kuid nad ei näidanud telkus kunagi kolmandat osa :!: ja nii oli mitu korda.
P.S. Kell on palju...

Ups, saigi juba 5 täis. Pulp Fiction, Fight Club, Matrix (1), LotR, TGtBatU, Eternal Sunshine of the Spotless Mind ja kõik teised, mis hetkel unustan.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ralf » 02. August 2010, 05:47

Oli raske, aga hakkama sain... enam-vähem.

Romantiline draama (milles on ehk ka törts huumorit) ongi arvatavasti lemmikžanr. :$ Mulle kõlbavad isegi need läägemad, mida kodumaised telekanalid aeg-ajalt näitama kipuvad - ainus nõudmine on see, et peategelased oleksid vähegi intelligentsed ja mitte viieteistaastased, kuid eks leidub sellegi puhul erandeid. Kusjuures armastus selle žanri vastu süttis miskipärast sel aastal.


Vahel on hingele korralikku actionit ka tarvis ja "Aliens" ning muidugi ka "Terminator 2: Judgment Day" ongi just sellised eriti mõnusad adrenaliinipommid. ;-)


Peale läheb igasugune horror, alates tõsisemast creepy caller tüüpi kinost kuni man-with-hook-terroriseerib-tiinereid teemani ja isegi täieliku splatteri ja schlockini välja. "Poltergeist" on mõistagi siis tõsisemat tüüpi õudusteos, ent selleski leidub mõnusat huumorit ja mahedat 80's suburbia vaimu.


Kõikvõimalikud cult filmid, alates aastakümnete tagustest videokassettide peale hallitama jäetud juustudest-veidrustest kuni fantaasiafilmideni (kasvõi Jim Hensoni looming sobib). "The Blues Brothers" pole muidugi selle subgenre'i parim näide ("The Rocky Horror Picture Show" või "Repo Man" sobiksid pisut paremini, nende cult status on suurem, samas kui minu valitud teos on pigem universaalne massifilm... ehkki on veidrusi sealgi).


Teisisõnu kõik sarimõrtsukate tegevust, kinnipüüdmist või kinnipüüdmisele järgnevat kajastavad thrillerid ja draamad.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas LiveForThis » 02. August 2010, 14:35

Memories of Murder
ehk mida mitmekihilisem, tegelasterohkem, intelligentsem ja ebastandartsem, seda parem.

The Matrix
ehk mida ulmelisem, stiilsem, läbimõeldum, innovaatilisem ja sõnumirikkam, seda parem.

The Lord of the Rings
ehk mida suurejoonelisem, maagilisem, elujõulisem, õilsam ja hingeminevam, seda parem.

All About Lily Chou-Chou

ehk mida psühholoogilisem, dramaatilisem, mitmekülgsem, laiem, põhjendatum ja traagilisem, seda parem.

Stalker

ainulaadne film, mis omab endas enam-vähem kõike, mida filmide juures hindan, kuigi mida tegelikkuses nii suurel määral väga tihti ei esinegi ehk mida ainulaadsem, seda parem. Eks see kehtib kõikidele filmidele.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas KiiZ » 02. August 2010, 14:48

1. Ilsa: She Wolf of the SS- vana hea exploitation, mida iseloomustab absurdne sisu, ohtralt seksi ja vägivalda ja ülimalt kõrge funfactor. "Grindhouse" on ka väga hea näide, see film tehtigi kõiki neid aju silmas pidades. Sellesse kategooriasse sobivad veel 80ndate/90ndate märulid, nt "Commando".
2. The Big Lebowski- igasugused komöödiad, paljud neist kuuluvad stoner filmide hulka
3. Ichi the Killer- kiiksuga jaapani kraam. alati ei pea kiiksuga olema, meeldivad ka tõsisemad teosed (ainult japside horrorit ja mingeid läägeid j-dramasid ei vaata väga)
4. Pulp Fiction- stiilne krimifilm/draama, millest ei puudu must huumor. selles grupis on minu jaoks veel nt Scorsese ja Coenite teosed
5. Fantasia(2000)- animatsioonid. võimalused neis on piiritud, seega suudavad animatsioonid mulle tihtipeale pakkuda elamust, mida live-action ei suuda. superkangelaste värk ja jaapani anime on lemmikud.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Kickflick » 02. August 2010, 15:29

1.Donnie Darko - Sügavmõtteline, psühholoogiline, sürrealistlik ja mõtlemapanev thriller.
2.Scarface - Vägivaldse ja põneva sündmustikuga klassikaline maffiafilm.
3.The Man Who Fell To Earth - Veidra atmosfääriga ulmefilm.
4.Kill Bill vol 1 & 2 - stiilne draama uhkete võitlusstseenide ja muu actioniga.
5.How High - mõnusalt jabura ja hullumeelse huumoriga stoner.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kidd » 02. August 2010, 16:02

1. LOTR
2. Matrix
3. Crouching Tiger, Hidden Dragon
4. Hangover
5. Valkyrie

Kommenteerida pole nagu midagi, kõik peaks ilmselge olema, mis sorti filmidega tegu.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Garli » 02. August 2010, 17:12

Lühidalt... kõik, mis järgneb sõnale 'also', peaks ära seletama, millised filmid mulle meeldivad.

Memento
Keeruline stsenaarium ja palju tegevust. Also, mindfuck.

Sin City
Visuaalne orgasm ja märul. Also, koomiksifilm.

Snatch
Rohke tegevusega krimikomöödia. Also, britid.

Zodiac
Mõrvamüsteerim(id). Also, based on a true story.

Dazed and Confused
Film, kus otseselt midagi erilist ei toimugi, aga ikka on millegipärast meeletult hea. Also, comedy involving teenagers.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas KiiZ » 03. August 2010, 16:14

Garli kirjutas:Sin City
Visuaalne orgasm ja märul. Also, koomiksifilm.

umbes sellise kirjeldusega oleks Sin City minu listis number kuue all
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Soprano » 03. August 2010, 21:31

Kusjuures Garli nimekirjaga samastun kõige rohkem. Mõnel teisel päeval oleks need samad filmid nimetanud.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: 5 filmi, mis iseloomustavad enim sinu filmimaitset

PostitusPostitas Rasmus » 03. Juuni 2012, 23:28

  • Friday the 13th
    Üsna sisutu 80ndate horror.
  • Meet the Parents
    Traditsiooniline komöödia.
  • Naked Gun
    Üle võlli paroodia.
  • The Ring
    Selline horror, mis tekitab paar magamata ööd.
  • Die Hard
    Lihtsalt lahedat actionit.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 5 filmi, mis iseloomustavad enim sinu filmimaitset

PostitusPostitas Gang-pae » 21. Juuli 2012, 00:50

Võiks hoopis äkki žanrite järgi iseloomustuse teha: action, komöödia, perefilm, ajalooline, müsteerium, ulme, sõda, seiklus, krimi, fantaasia, õudus, sport, vestern, animatsioon, dokumentaal, noir, biograafia, draama, muusikal, romantika, thriller.
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

Re: 5 filmi, mis iseloomustavad enim sinu filmimaitset

PostitusPostitas adi » 21. Juuli 2012, 02:39

Gang Pae lähenemine oleks liiga kirurgia vist.
Anyway kui teemasse tagasi minna siis:

Royal Tennenbaums
Rambo 4
Kids
Dusk till Dawn
Scott Pilgrim vs the World

minu kiirelt pähe tulnud 5 lemmikut millel ei ole mingit seost
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: 5 filmi, mis iseloomustavad enim sinu filmimaitset

PostitusPostitas KiiZ » 24. Juuli 2012, 20:35

teen ühe juurde

LOTR- epic fantasy shit
Goodfellas- maffiateema
The Devil's Rejects- hea horror
Rambo 4- vanakooli action
Tenacious D- hää huumor
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

Järgmine

Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

cron