Eestlane ja eesti filmid

Sobiv koht arutlemaks filmidest, andmaks edasi soovitusi jms.

Moderaator: Meeskond

Eestlane ja eesti filmid

PostitusPostitas cosmicDancer » 19. Jaanuar 2009, 17:17

Mul on IMDBs oma My Movies alla tehtud eraldi kategooria "Eesti filmid", sest mõnikord on tore silmad üle lasta sellest nimekirjast ja meelde tuletada, milliseid eesti filme ma näinud olen.
Aga üks päev hakkasin ma mõtlema - ma olen osadele filmidele ilmselgelt liiga kõrged hinded pannud. Ei teagi ka mingist peidetud patriotismist või sellepärast, et ma võrdlen eesti filme vaid teiste eesti filmidega (s.t. mitte kõigi teiste filmidega) ja hindan neid ka vastavalt, sest ma tean kui raske on meie oludes korralikku täispikka filmi teha jne. Osade filmide puhul tuleb kindlasti mängu ka mälestused - nt Viimne Reliikvia on mul 7ga hinnatud, mille olen ma pannud ka välismaa filmidele nagu nt Abre los ojos, Dogville, Slumdog Millionaire jt. Kas ma arvan, et Viimne Reliikvia on sama hea film kui need 3? Tegelikult muidugi mitte, aga ometigi on mul tunne, et ma olen seda õiglaselt hinnanud ja hinnet madalamaks kindlasti ei muudaks,

Minu küsimus - kas teie olete suutelised vaatama/hindama/arvustama eesti filmi kui lihtsalt filmi? Sest mulle tundub, et mina pole.

Arutelu alustuseks postitan siia ka 5e filmi pealkirjad, millele ma olen pannud 8 (= kõige kõrgem hinne, mis ma IMDBs eesti filmile pannud olen): Kevade (1969), Magnus (2007), Naerata ometi (1985), Nuga (2007), Sügisball (2007). Kas need filmid on teie meelest 8t väärt? Kas teie arvamus muutuks sellest kui te poleks eest(imaa)lane?

(väike märkus ka - ma olen IMDBs hinnanud vaid neid filme, mida ma olen hiljuti näinud/üle vaadanud, muidu oleks kindlasti rohkem filme selles listis ja arvatavasti ka 8-liste filmide seas)
there's too much caffeine in your bloodstream
and a lack of real spice in your life
Kasutaja avatar
cosmicDancer
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 14
Liitunud: 23. Juuli 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 19. Jaanuar 2009, 17:51

Olen suuteline. :)
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 19. Jaanuar 2009, 18:03

Not really, aga klassika nagu Kevade ja Mehed ei nuta jne ei ole selle pärast halvad. Sügisballi ma muidu naudiks ka siis kui see oleks välismaa film. Ja ka Püha Tõnu.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 19. Jaanuar 2009, 18:44

Sügisball mul 9/10. Magnus 5/10. Need hinded on pandud kui lihtsalt filmidele s.t. ei loe, et tegu Eesti asjaga. Teistele nimetatuile ei oska hetkel hindeid öelda.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas eerik » 19. Jaanuar 2009, 18:48

Sügisball ja Tallinn pimeduses on minulgi 9/10 saanud. Teised on kas nägemata või pole nii palju väärt.


(Filmi "Tallinn pimeduses" originaalnegatiivid tuleks üles otsida ning korralik restauratsioon sellele teha.)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59


Mine Filmijutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron