Filmimängude arutlus

Siin võite alustada ja osa võtta kõikvõimalikest filmimängudest, viktoriinidest jms.

Moderaator: Meeskond

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Ralf » 04. November 2014, 06:17

Jeah, see on nagu osaleda "Kuldvillakus", kus üks osaleja kasutab nutitelefoni vms.

Mäng oli ülikõva ja vaeva nähtud palju, ise ei võtnud paraku aktiivselt osa, kuna jäin ühel hetkel maha ja see renderdab jätkamise millegipärast alati mõttetuks mu jaoks, aga mõtlesin iga vooru puhul kaasa. :)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas JazZ- » 04. November 2014, 15:04

Forzelius kirjutas:
CM-Girl kirjutas:Panin otsingusse


yes, exactly, miks ma rohkem ei pinguta selliste mängudega.


Minu meelest on täiesti puhas auhinnaline "aumeeste mäng" interneti teel nagu kommunism - idee võib ju üllas olla, aga praktikas on see pigem läbikukkumisele määratud. Ise ei ole kunagi aru saanud, miks otsingu kasutamist selliseks tabuks peetakse - esiteks lisab see mängule Sherlocki-universumi lisadimensiooni ja teeb mängimise seeläbi palju põnevamaks, sest esimese pealevaatamise "tean vs. ei tea" asemel on võimalik ennast mõneks ajaks Hercule Poirot, Rust Cohle'i, Veronica Marsi või mõne teise tuntud guugeldaja kingadesse asetada. Lisaks polnud tegelikult päris paljude piltide juures märksõnade otsingust üldse mingit tolku (kui sa muidugi just CM-Girl ei ole - müts maha selle eest) ja vastuse leidmiseks tuli kasutada tunduvalt rafineeritumat uurimisstiili. Teiseks usun, et need häbiväärsed guugeldajad kulutasid mängimisele ka keskmisest rohkem aega ja vaeva (mis võiks ju ka midagi lugeda, eksju?). Aga see oli lihtsalt minu vaatepunkt antud teemale ja kõnealune mäng algas tegelikult Jolti sõnadega, et see peaks selge olema, millised otsingumeetodid on eetilised ja millised mitte, mis nagu järelemõeldes viitas vist tõesti sellele, et vähemalt märksõnade guugeldamist võiks üritada vältida. Aga kuna viimaste suuremate filmimängude järel on kohtupingis tunnistanud nii mõnigi seni auväärse mulje jätnud kodanik, et oma edu mängus võlgneb ta programmile, mis küsitava faili päritolu tuvastamisel kenasti abiks oli, arvasin ma esialgu, et mitte-eetiliste all just selliseid meetodeid silmas peetaksegi. Mis on järjekordne tõestus selle kohta, et mu aju on tõenäoliselt väärarenguga, sest ilmselt ei oleks nende kollaažide otsingusse lohistamisest mingit tolku olnud.

Igal juhul kutsun edaspidiste mängude tarvis inimesi üles internetist otsimise suhtes sallivamat suhtumist üles näitama. On selgelt näha, et ainuüksi sellega pole sugugi võimalik igas voorus maksimumpunkte teenida ning võit tuleb pigem teadmiste, kavaluse ja võimaluse igast voorust osa võtta kombinatsioonina.

Mängu enda kohta veel nii palju, et viimase vooruga saidki mu suurimad hirmud teoks - "Dark Knighti" olin täitsa näinud, aga see stseen ei turgatanud hetkekski pähe. Samas olen ka kogu aeg kuulunud selle väikse ja kardetud seltskonna hulka, kelle meelest Nolani triloogia parim osa on viimane. Võimalik, et selle pliiatsi päritolu mitte välja nuputamine oli karistus nii väära arvamuse eest. Teiseks on mul ka omamoodi suhe olemas "Close Encountersiga", mida Joss Whedon üheks end kõige rohkem mõjutanud filmiks on nimetanud. Seega on mul olnud juba pikemat aega endalgi huvi see ära kaeda, aga vana hea tava kohaselt pole seni veel 10. minutist kaugemale jõudnud. Mis "The Fly"-sse puutub, siis see läks minust lapsepõlves mööda umbes samamoodi nagu "Back to the Future" või kõik asjad, mis ei sisaldanud endas piisavas koguses karvaseid loomi. (Jah, ainuke film, mille iga näitamiskorra ajal ma teleka ees kindlasti platsis olin, oli "Beethoven".)
Mängu korraldusliku poole suhtes on eelkõnelejad ja Kanye juba kõik ära öelnud, mul jääb üle ainult nõustuda.

+ Tundub, et Forzeliuse mõtted liiguvad sama räpaseid radu pidi, mis minul, sest muidu juba naljalt vist sellele pudingu pildile "Shawshanki" pakkunud ei oleks.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Rasmus » 04. November 2014, 16:26

Filmiveebis on piisavalt vähe aktiivseid kasutajaid, kes filmimängude alafoorumit üldsegi loevad, nii et auhinnalise mängu puhul võiks vabalt lihtsalt osalejatega kokku leppida, et seekord näiteks vastuste leidmiseks interneti abi ei kasuta. Kuna kõik siin üksteist natukenegi tunnevad, ei tohiks sellega küll probleeme tekkida. Või siis tehagi mäng, kus on selgelt ära öeldud, et hinnatakse guugeldamisoskust. Jolti mängus ma ei osalenud, kuna jäin paarist esimesest voorust foorumist eemaloleku tõttu ilma, aga suhteliselt kindlalt on tegu viimaste aastate andekaima filmimänguga.

Ühtlasi annab Jolti mängu lõppemine filmiarvustusele võimaluse oma mäng sobival ajal samuti lõpuni viia. Ise ma enam midagi korraldada ei viitsi, kuna sain eelmisel aastal aru, et vastajate guugeldamisvaev on kordades väiksem minu koostamisvaevast.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas CM-Girl » 04. November 2014, 16:32

Tore arutelu.

Tunnistan end süüdi, rohkem nii ei tee jne.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Jolt » 04. November 2014, 16:53

MÄNGUREEGLID:
Ma siis täpsustan tagantjärgi seda, mida pidasin ütlematagi selgeks. Sest seda arutelu vaadates on üsna obvioosne, et foorumis puudub üksmeel. Kui oleks minu teha, ütleksin, et see võiks olla universaalne.. aga igal mänguvedajal on absoluutne õigus kehtestada oma reeglid.

Mina küll ei näe midagi taunimisväärset selles, kui keegi pingutab ning otsib märksõnade alusel õigeid lahendusi. Googlit kasutades ofmuidugi, sest kuidas inimesed enne selle multivaci sarnase varasalveta üleüldse hakkama said? Mina hoian vähemalt 90% oma teadmistest just seal ning pääsen enamuseni nendest vaid ühe kuni kolme märksõna sissetippimisega. Väga mugav, julgen kõigile soovitada. Ühtlasi olen hariduselt insener. Seetõttu toetan kahel käel lähenemist, et oluline pole mitte see, mida kõike keegi on endale pähe suutnud pakkida, vaid kui kiirelt leiab ta ta tee õige vastuseni. Nagu ka JazZ- eelpool mainis, see toob sisse täiesti uue dimensiooni mängija leidlikkusest, järeldus- ja tähelepanuvõimest. Teises äärmuses lähenemine on rohkem nagu mälu+filminägevuse ühiskontroll, mis minu arvates ei ole sugugi nii huvitav, sest võitjate ring jääb ju samaks. Kui just teema fookust kuidagi väga täpseks ei säti.

Minu hinnangul on ebaeetiline piltide otse_guugeldamine. Kui ma selle reegli kirja panin polnud ülesanded mul veel täiel määral valmis ja seega ei kujutanud ma täpselt ette, mida Google'i "Search this picture..." vastustena võib välja tuua. Hiljem kontrollisin ning mingid ülesanded mängu esimesest osast olid sedasi lahendatavad. Teise mängu osa ülesannete puhul ei paistnud selline otsene pealetung aitavat.

TÄNUD JA MUU:
Ilmas toimuvat jälgides on üsna selge, et valimissabin hakkab kätte jõudma ning parteid värbavad ja vahetavad väga aktiivselt liikmeid. Ja kõik muud uudised asetuvad või asetatakse paratamatult samasse konteksti. Selle pärast saan aru, kuidas foorumis millegi reljeefse ettevõtmine paistab ka üks järjekordne valimisalgatusena a'la vote for Jolt. Eks see aastalõpu mäng ole tõesti sama kerge populism kui Vabaduse väljakul kartulite jagamine.
Igatahes tahaksin mingitele kõlanud hõigete vastata, olge rahulikud ja hinnake kõrgemalt järjepidevust. Olen aktiivne kasutaja olnud vaid mõned kuud, olen kord selle aasta foorumlase valimise juba (pseudo)võitnud jne. Oskan hoobilt nimetada kolm kuni neli inimest, kes on foorumisse panustanud oluliselt rohkem ja vääriks seetõttu sellist tunnustust kordades enam. Ainus mure on see, et nende panus on sedavõrd järjepidev, et ei paista kuidagi suurelt välja. Aga pingutage ja leidke need inimesed üles.

Kõik kiitused mängu eest võtan aga siira tänutundega vastu.
Pilt
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Soprano » 04. November 2014, 19:18

Olen täielikult JazZ-'i paadis selle "probleemiga". Esiteks, otsimine teeb mängust osavõtmise palju huvitavamaks, kui leiad mõne vastuse, mis esmapilgul tundus võimatult raske. Kahjuks ei pidanud statistikat, et mitu % vastustest sain otsimisega, aga neid polnud nüüd NII metsikult palju. Näiteks posterite osas ma vahepeal lihtsalt kontrollisin üle, kas ikka on see või too poster, mida arvasin olevat. Kas siis see on ka "keelatud"? Oli ka päris mitu vooru, kus teadsin laksust kõiki vastuseid ja siis oli päris igav, kui aus olla.
Teiseks, ma ei tundnud samuti ära mitmeid filme, mida olen näinud ja muidugi ka neid, mida pole näinud. Minu meelest ei tohiks mängijat "karistada" selle eest, kui ta pole küsitavaid filme näinud. Siis tulevadki appi IMDb või Google. See on siililegi selge, et piltide järgi otsimine on keelatud. Also, Forzelius jt. kas te ikka teate, kui raske on otsida vastuseid? Te nagu arvaks, et paned lihtsalt otsingusse mingid imelised märksõnad ja juba ongi vastus olemas. Nope. Ma andsin päris mitmel korral alla ja eriti lõpus hakkasin kartma, et JazZ-'i Sherlock'i oskused on paremad. Pinget oli ikka mängu lõpuni.
Aga põhimõtteliselt oleneb kõik mängust. Näiteks minu kokkutulekul tehtud mängudel pole lubatud abimaterjale kasutada, kuid seal on meeskonnad.

Anyway, ma juba andsin mängu jooksul Joltile pidevalt tagasisidet, mis enamasti oligi minu bitchimine, et jälle nii raske voor vms. :irw: Kokkuvõtvalt oli väga lahe mäng. Piisavalt raske ja värske ideega.

Ma vahepeal muutusin nostalgiliseks ja uurisin enda koostatud filmimänge (siin ja Subclubis). Küll mul oli ikka vanasti aega ja viitsimist. Ühe Subclubi mängu idee olin täitsa unustanud, mis seisnes küll tavaliste piltide äratundmises, kuid konks oli selles, et küsisin filme A-Z'ni ja mängijatel oli võimalus ennustada, mis filmi ma järgmise tähega võiksin küsida. Õigesti ennustajaid premeerisin 3p'ga ja neid oli üllatavalt palju. Kui kunagi peaksin jälle aega ja viitsimist leidma, siis võiks seda siingi proovida, kuigi mul on sama probleem nagu Joltil, et mängudest on juba nii palju filme läbi käinud ja korrata ei tahaks.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas IlseV » 04. November 2014, 23:15

Eks see ole ka igaühe sisetunde küsimus, mis piir on tema jaoks eetiline ja mis mitte. Kaotasin nii mõneski voorus punkte seepärast, et ei olnud viitsinud enda jaoks absurdseid tõlgendusi/kirjeldusi google'isse toksida - hiljem, kui vastused olid juba teada, kontrollisin üle, et "Le Samourai" leidnuks väga lihtsalt "french films with le in the title" kaudu üles, jätmata siinkohal mainimata kõiki teisi võimalikke viise, kuidas selle filmi libapostrit võinuks ära tunda (vaadates filmi, näiteks). Postritega üldse (jm visuaalsega) ei pruugi alati eeldada, et kõik nähtu alati seonduks ja meeles püsiks. Soprano ütles hästi, et headel juhtudel kontrollid, kas mäletasid filmi õigesti, teinekord on ilmselt tegemist ka piltidega, mille tegelased või elemendid on pärit filmidest, mida oled juba näinud, kuid pole meeles. See oli vist 14. voor, mille kohta eerik kirjutas sama - oli kõiki filme näinud, aga ei tundnud tegelasi ära. Aumeeste mäng, kus kõik vastavad mälu järgi, on mingitest mälumängu kogemustest enamasti võimalik siis, kui mängu keskkond kontrollitud ja arvutist või telefonist eraldi fakte järele vaadata oleks lihtsalt nõme. Aga jätkuvalt, need mängud toimivad paremini siis, kui kõik mängijad ei istu üle linna laiali kodudes arvutite taga.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas eerik » 05. November 2014, 11:21

Guugeldamise osas olen pigem Forzeliuse ja Ralfi paadis. Samas Jolt ei olnud oma arusaama selle eetilisusest täpsustanud ja kõik, mis pole keelatud, on ju lubatud. Ise ei pidanud guugeldamist vajalikuks, oleks kogu lõbu ära võtnud ja mängu infootsioskuste testiks muutnud.

Plakatite osa oli selles suhtes suurepärane, et oma mälusoppides mängelda ja seoseid leida oli väga lõbus. Peaaegu igal plakatil oli mitu kohta, millest kinni haarata. Olgu selleks siis üldine värviskeem, mõni kindel element või font. Mõnel juhul ka otsesed viited filmi pealkirjale. Lisaks oli huvitav näha, kuidas Jolt oli plakatid rekonstrueerinud. See osa ei eeldanud, et osalejad on neid filme vaadanud. Plakateid on ju kõik filmiveeblased väga palju näinud ja mängus kasutatud olid üldiselt näited headest ning meeldejäävatest plakatitest. Suvaliste rom-komide või märulite plakatitega oleks see mäng palju keerulisem (ja ka mõttetum) olnud.

Siluettide osa jällegi oli konkreetsem ja juhtlõngu seoste tekitamiseks märgatavalt vähem. Eeldas rohkem filmide eelnevat nägemist, kuid tihti polnud probleem isegi selles, vaid kas konkreetne kaader/rekvisiit sellest filmist oli meelde jäänud. Väga paljud filmid, mida olen reaalselt näinud, jäid ära arvamata.

Üldiselt on emotsioonid selle mänguga positiivsed. Plakatite rekonstrueerimise osa võiks tulevikus täismahus veel teha, kas siis Jolti või kellegi teise poolt. (Y)

PS! Guugeldajatelt üsna nõrgad sooritused. Peaksite oma oskusi selles vallas täiendama.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas JazZ- » 17. Jaanuar 2016, 18:14

Mille alusel siin alafoorumis teemadele neid lambipirne jagatakse? Vastavalt sellele, kas viimane ülesanne pärineb Rassult või mitte?
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Rasmus » 17. Jaanuar 2016, 18:23

JazZ- kirjutas:Mille alusel siin alafoorumis teemadele neid lambipirne jagatakse? Vastavalt sellele, kas viimane ülesanne pärineb Rassult või mitte?

Pane end põlema!

Spoiler :
Ralf jagas.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Forzelius » 17. Jaanuar 2016, 18:26

JazZ- kirjutas:Mille alusel siin alafoorumis teemadele neid lambipirne jagatakse? Vastavalt sellele, kas viimane ülesanne pärineb Rassult või mitte?


Sest...Rassu..on..loonud nendest mängudest täpselt...0?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas JazZ- » 17. Jaanuar 2016, 18:34

Forzelius kirjutas:
JazZ- kirjutas:Mille alusel siin alafoorumis teemadele neid lambipirne jagatakse? Vastavalt sellele, kas viimane ülesanne pärineb Rassult või mitte?


Sest...Rassu..on..loonud nendest mängudest täpselt...0?


Õpi lugema, loll.

Mu küsimus oli ajendatud sellest, et Concentration oli ühtäkki endale selle kleepsujubalaka külge saanud ja ei osanud sellele mingit muud seletust anda. Tundus pisut ebatõenäoline, et meeskond oli lõpuks aru saanud, et tegemist on foorumi vaieldamatult parima mänguga.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Ralf » 17. Jaanuar 2016, 18:47

JazZ- kirjutas:Tundus pisut ebatõenäoline, et meeskond oli lõpuks aru saanud, et tegemist on foorumi vaieldamatult parima mänguga.

See oli üks järjekordne FV koosolek, kus Rassu ei osalenud...

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Jolt » 25. Veebruar 2016, 16:04

Forzelius kirjutas:Ja selliseid umbmääraseid asju on siia varemgi pandud, ei tasu praeguse autori kõri kallale kippuda.


Tegelikult on praegune olukord, kus mitmes mängus ootab Forzeliuse esitatud küsimus vastamist mitte ei oodata küsimust, filmiveebi kõige kõvem twist. Veel vaid mõni aeg tagasi poleks sellist olukorda osanud ennustada. Sümpaatne muutus.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Filmimängude arutlus

PostitusPostitas Forzelius » 25. Veebruar 2016, 16:17

Jolt kirjutas:
Forzelius kirjutas:Ja selliseid umbmääraseid asju on siia varemgi pandud, ei tasu praeguse autori kõri kallale kippuda.


Tegelikult on praegune olukord, kus mitmes mängus ootab Forzeliuse esitatud küsimus vastamist mitte ei oodata küsimust, filmiveebi kõige kõvem twist. Veel vaid mõni aeg tagasi poleks sellist olukorda osanud ennustada. Sümpaatne muutus.


Muusikaviktoriini küsimust peaksid küll teadma
EDIT: muudan oma arvamust. oled seda bändi kuulanud viimati 2010-2011 kandis ja sellelt albumilt vaid paar träkki. Kokku scrobblesid sellele bändile nii palju, et asub su teises viiekümnendis pingereas.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

EelmineJärgmine

Mine Filmimängud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron