Kollaažimäng

Siin võite alustada ja osa võtta kõikvõimalikest filmimängudest, viktoriinidest jms.

Moderaator: Meeskond

Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 22. September 2014, 17:41

Reeglid:
- Vastused saatke kaaderfilmist@gmail.com. Selleks, et punktid laekuksid õigele kontole märkige igas kirjas ära ka enda foorumi kasutajanimi.
- Mäng jaguneb ülesannete poolest kahte osasse. Iga õigesti lahendatud ülesanne annab, läbi mängu, 1p.
- Ülesandeid uuendan esmaspäeval, kolmapäeval, reedel. Orienteeruvalt 22:00 järgmise küsimuse esitamise päeval läheb võimalus vastamiseks lukku ja loen eelmise vooru punktid kokku.
- Oma vastuseid võite kuni tähtaja täitumiseni täiendada/parandada.
- Mäng algab 29.09 ja lõppeb 03.11. Ehk ühtekokku on hetkel planeeritud kestvuseks viis nädalat. Kui osavõtt on väga nigel ja mäng hoogu sisse ei saa, siis lõpetan nädala jagu varem ehk 27.10. Mängu ripakile luban mitte jätta.
- Auhinnaks on kinopiletid kahele parimale.

Igakordne mantra, kuid mainin siiski ära. Kuna aasta on 2014 ja KÕIK on guugeldatav siis on vast ütlematagi selge, missugused otsingumeetodid on eetilised ja mis mitte.
Arvamused ja kommentaarid küsimuste ning vastuste kohta lähevad üleüldisesse filmimängude arutluse teemasse.
Ning ofmuidugi on kohustuslik juurde märkida, et igasugune tagasiside teeb mängu huvitavamaks ja oleksin selle eest ülimalt tänulik. Kirjade sisu läheb avaldamisele, nagu eelmiselgi korral.

Praegu ütleksin mängu enda kohta vaid seda, et päris sellist mängu minu teada foorumis olnud ei ole. Kui asjale piisavalt üleüldiselt läheneda, võiks siiski öelda, et sarnase põhimõttega mänge mängitakse praegugi.
Märksõnadeks on I osale posterid ja II osale elemendid.

Loodetavasti on nädal aega piisav selleks, et kõik huvilised jõuaksid koguneda.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 29. September 2014, 00:28

I OSA
Mängu esimeses osas, kahel esimesel nädalal, on ülesandeks ära arvata, mis filmide posteritega on tegu.
  • Posterid olen kokku lõiganud ja kleepinud kättesaadavast pildimaterjalist.
  • Originaalpealkirjad olen asendanud.
  • Mõne posteri puhul olen ka teatud osa elemente kasutamata jätnud.
  • Kujunduse ja tegulaadi poolest meenutavad DIY posterid võimalikult palju originaale.
  • Alternatiivseid postereid kasutanud pole.

Kuna see pole kahe sõnaga kokkuvõetav kontseptsioon lisan ka ühe näite:
Ülesanne:Pilt Vastus:Pilt

1. VOOR - 3p
Pilt Pilt Pilt

Õigeid vastuseid ootan kolmapäevani 01.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

Good night, and good luck.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 01. Oktoober 2014, 22:51

1. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
Pilt - õigesti vastatud - 8/8
Pilt - õigesti vastatud - 5/8
Pilt - õigesti vastatud - 8/8


PUNKTID:
3p - Level, CM-Girl, IlseV, eerik, JazZ-
2p - Ralf, Soprano, ZeMonsta

KOMMENTAARID:

Spoiler :
Level kirjutas:1. Aliens - Seal veel seda Murpit ei olnud, amirite?
2. äkki mingi Her eelmisest sajandist?
3. Akira - Üsna raske on seda punast motikat mitte ära tunda.

Ära siis veeblaste kontaktandmeid kuritarvita!

Pole põhjust muretseda. Käin kogu minule usaldatud infoga ümber hellalt ja hoolivalt ning kaitsen neid ennastsalgavalt, umbes nagu majahaldjas Dobby kaitseks sokki. Küll aga lisasin sind Kihnu Kudumisklubi meililisti. Võid mind tänada hiljem, kui iganädalased uudiskirjad Kihnu kõige hetke popimate motiivide ja viimaste kudumisnippidega saabuma hakkavad, kuigi ütlen juba ette, et pole tänu väärt. ;)

ZeMonsta kirjutas:Niisiis, ilma pikema sissejuhatuseta panen oma vastused siia kirja:
1. Aliens - selles olen kindel, tundsin fondi järgi ära (need i-tähed on dead giveaway)
2. .. ? Ei tule isegi natuke tuttav ette.
3. Akira? - punane tsikkel ja punased tähekribalad, muud selle najal ei oska pakkuda.

Maru kiire on hetkel, muidu arutleks ja kommenteeriks siin pikemalt. Igatahes jõudu ja jaksu sulle selle mänguga! :)

Aitäh! Loodetavasti leiad ka edaspidi veidi aega mängu jaoks.

IlseV kirjutas:I vooru vastused:
1. "Aliens"
2. "Her"
3. "Akira"

Kas järgmise aasta Kuldmuna saab uue kategooria - foorumimäng? Sest esimese kolme postri kujundus käib igatahes sinna 'cool beans' kategooria alla.

Aw, shucks!

Soprano kirjutas:Teist ei nuputanud välja. Tundub tulevat lahe mäng. Jõudu vedamisega!

See pole tegelikult 100% tõsi. Ja seoses sellega, kommenteerige spoileri-vabalt, filmimängude vastavas teemas. On jällegi kõigil veidi lõbusam.

JazZ- kirjutas:Dear Mr. Jolt,
Edastan Teile oma kolla(a)žimängu vastused koos mõne kommentaariga oma valulisest mängimisprotsessist.

Kõigepealt tuleks ära mainida, et mul õnnestus alles nüüd pihta saada, et need postrid on pigem teatud filmide reference'id kui otsesed lõiked originaalplakatitelt. Well played!
Kui teisel pildil oleks olnud "ülikõvvi rekkamehe lenksuga" Soprano või kolmandal Raini roller, oleks see tõsiasi mulle ehk veidi kiiremini kohale jõudnud, kuigi ega seegi kindlat garantiid poleks andnud. Igal juhul väga vinge idee ning muljetavaldav, et need päris õiges suuruses kokku meisterdatud on!

1. Aliens
2. Her
Veidral kombel ainus film, mida neist kolmest näinud olen, aga mille lahti muukimine sellest hoolimata kõige kauem aega võttis, sest millegipärast liikusid mõtted alguses kangekaelselt hoopis Grand Budapest Hotel'i suunas (ilmselt seetõttu, et viimasel ajal pähe talletunud postritest on seal kõige suuremas koguses vuntsidega onusid).
3. Akira

Nojah. Ega ma ei oska ise ka üheselt öelda, et kas need on viited posteritele või filmidele. Pigem on segu mõlemast variandist. Ja vahel on seda piiri üsna võimatu tõmmata, sest ka originaalposterid kasutavad elemente filmist. Vahel lihtsalt veidi teisel moel kui mina nende DIY posterite puhul. Selle tõttu ongi raske ennustada, kas ülesanded on liiga rasked või kerged või ehk siiski parajad.



CM-Girl kirjutas:1.Aliens (1986)
2.Her (2013) Mingil kummalisel põhjusel kui nägin joont all, meenus selle filmi poster + all that pink. :D
3.Akira (1988)

Vaevasin selle joonega päris palju pead, sest see on tegelikult mitte valge aga pigem nagu negatiivses värvis. Lõpuks läksin siiski lihtsama vastupanu teed.

eerik kirjutas:Aliens - Lihtne. Tegelikult esimese hooga oleks pakkunud küll seeria esimest filmi aga igaks juhuks kontrollisin üle.
Her - Aus ülestunnistus: Sellega läks esimeses voorus kõige kauem, kuigi minu seost selle filmiga arvestades oleks pidanud sellega kõige kiiremini minema. Her oli küll mu kõige esimene mõte aga probleemiks oli see joon pealkirja all. Ma lihtsalt ei olnud seda varem tähelepannud ja kujutad sa ette, Google pildiotsinguga kontrollides suutsin seda jälle mitte märgata (vaatasin ainult thumbneile, nii et sellega päästan veidikenegi enda egost). Egodest rääkides, siis kahtlustasin ka Cronenbergi A Dangerous Methodit. Lisaks veel seda Wes Andersoni uut filmi. Õnneks oli ikkagi piisavalt palju mõistust tol hetlel, et Her uuesti ja põhjalikumalt üle kontrollida.
Akira - Filmi ära arvamine oli lihtne --- väga ikooniline poster. Sõnaga "Akira" seostub mulle tegelikult Tallinnfilmi väärtfilmikeskuse nimekonkurss 2009. aastal. Mina pakkusin nimeks Akira. Ei, mitte selle filmi põhjal, rohkem ikka Akira Kurosawa järgi. "Akira on unisex nimi ja tähendab intelligentset ja tarka" oli minu selgitus sellele nimele. Lõpuks sai see kino endale nimeks muidugi Artis, mis on veidike sarnane Akirale, nii et võin pool au selle nime valikust endale võtta. Muidugi!

Boonusvideo: https://www.youtube.com/watch?v=jafd97yJFOI

Aaa ja nüüd tuli see ka meelde, et kuna Aliensi ja Akira arvasin kohe ära, siis kaldus mõte sellele, et äkki on mingi vimka sees ja kõik selle vooru filmid on ühesõnalised A tähega algavate pealkirjadega.

*eerik ei viitsinud korralikult proofreadida ja YOLO, SWAG, etc. Ilmselt ainsad eeriku kirjutatud tekstid foorumis, millest võib ka kirjavigu leida. Otsige üles, pärast on, mida nina alla hõõruda.


2. VOOR - 3p
Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan reedeni 03.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

May the force be with you.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 03. Oktoober 2014, 22:00

2. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
Pilt - õigesti vastatud - 10/10
Pilt - õigesti vastatud - 8/10
Pilt - õigesti vastatud - 5/10


PUNKTID:

6p - eerik, IlseV
5p - Ralf, Soprano, CM-Girl, JazZ-
4p - Level, ZeMonsta
3p - Spellbound
1p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
Forzelius kirjutas:P.S. Whoa, see e-mail oli mul mingis kiirvalikus peale "kaa" sissetrükkimist. 2009 või millal sul see mäng viimati oli. Good times!

Selle aadressi reanimeerimine oli tegelikult üsna vaevaline. Ei mäletanud parooli ja õige kontrollvastuse - mida tegelikult on võimatu üheselt määrata - turvaküsimusele suutsin välja pakkuda juba, siis olin sisuliselt loobunud. Vastus oli "Muna", küsimust ma ei täpsusta.

Ralf kirjutas:Sinu kaudu manitsen Jazi, et ta pole näinud Aliensi ega Akirat!!
Vastused peaks olema: Moon, Contagion, Never Let Me Go.

Täiesti aus põhjus pragada, mõlemad on suurepärased filmid.

IlseV kirjutas:1. "Moon"
2. "Contagion"
3. "Never Let Me Go"

Teise postriga mõtlesin esiti, et see biohazardi sümbol = "28 Days Later". Aga just nagu sans serifid ei loo kohe selget pilti, ajavad ka sarnased sümbolid segadusse.

Mitmekihiliselt hea vastus.

Soprano kirjutas:1. Moon - oleksin ma CyberRax, siis ütleksin: "Näinud korra, vaataks meeleldi veel."
2. Contagion - oleksin ma CyberRax, siis ütleksin: "Näinud korra, vaataks meeleldi veel."
3. Never Let Me Go - oleksin ma CyberRax, siis ütleksin: "Näinud korra, vaataks meeleldi veel."


Nägin alles nüüd, et olid 1. voorule lisanud selle Inception'i näite, mis oleks Her'i äratundmist ilmselt aidanud... või siis ka mitte, oh well.

"Õigeid vastuseid ootan reedeni 03.10 ..." - valesid ei ootagi? :/

Contagion on sellest nimekirjast eriti ebaõiglaselt vähe kiita saanud. Btw, täiesti 100% lambiväide, mille tõelevastavust ma kontrollinud pole... aga naised saunas rääkisid, et ebola on just mingite nahkhiirte viirus, mis on nüüd ka inimestele levinud. So yeah.

See lõpunüke läks õigesse kohta, sest valed vastused, eriti kui mõttekäik on lahti räägitud, on vahel huvitavamadki. Parandasin ära, sest mingit nina-püsti-hoiakut siin pole, kõik pakkumised on teretulnud.

Level kirjutas:1. Moon - 10/10 film esimesest simapilgust.
2. tahaks öelda Seven Psychopaths, sest kollane taust ja nimed
3. Rain Man - see mees sinises tundub veits kohtlane ja see tüüp valges näib teda kantseldavat. Ah, ei tea ikka.. oleks nagu Falling Down lõpp sama.

Falling Down on üks nendest filmidest, mida ma olen vast kuni kolm korda.. hankinud. Ja et JazZ ei saaks ainsana hurjutada, tunnistan üles, et ta on siiani nägemata. Dunno why.

Spellbound kirjutas:Esimese mängu magasin maha ja kaotasin sellega ilmselt ka väga tõenäolise võidu :)
1. MOON, sest noh MOON
2. Alguses arvasin, et "28 Days Later" või järg, sest üleval nurgas olev biohazardi märk viis mõtted automaatselt sellele, aga siis hakkasin vaatama neid kohanimesid ja selgus, et see on hoopis "Contagion", mida ma näinud pole. Jee.
3. "Never Let Me Go", sest see poster lausa õhkub filmi meelolust ja raske on unustada midagi nii mõjuvat. Ma ei ole muidugi kindel kumb neist nüüd rohkem mõjus - film või poster.

Ise arvan, et NLMG poster oleks filmita siiski tühjaks jäänud. Aga jah, see poster kannab endas kuidagi kogu filmi meeleolu.
II osa on teiste ülesannetega ja ilmselt mahukam. Ainus mis kindel, on see, et hetkel on võitja 100% lahtine.

ZeMonsta kirjutas:1. Moon - tore näha, et hea film on endale samaväärselt hea mõistatuse saanud.
2. Contagion - üritasin seda alles hiljuti vaadata, aga Matt Damon ajas sellise une peale, et suurivaevu pidasin pool filmist vastu.
3. Vot seda pähklit ei hammustanud läbi.

Hahh.. Contagion on kindlasti ebaühtlane ja mitte just täislik film. Algsest 2,5 h pikkusest eepilisest viirusloost sai montaažiruumis pigem 1,5h pikkune põnevik. Nii et jah, kujutan ette, et kuskil Soderbergi eravarus on veel tunni jagu rohkem Matt Damonit.

eerik kirjutas:Moon - Lihtne. Väga hea film väga hea Clint Manselli muusikaga. Kes oleks arvanud, et David Bowie poeg suudab oma debüüdiga midagi sellist pakkuda? Originaalplakatil on Moire efekti tekitavad ringid, mida sinu valitud CD toorik kahjuks/õnneks emuleerida ei suuda. Märgin ära ka selle, et minu Blu-ray karbi esikaanel on suurelt tekst RENTAL COPY --- olgu see õpetunniks, et eBayst ostes tasub kirjeldusi alati hoolikalt lugeda. Plaadi sisu on õnneks müügiversiooniga identne.
Contagion - No mis ma oska ütelda... pole seda filmi näinud. Üks kord sai kursavendadega nende ühikas joovastavaid jooke tarbitud ja üritasime ülejäänud kampa kokku saada, et hiljem vanalinna lällama minna. Üks tüdruk ei saanud tulla, läks kinno hilisele seansile seda filmi vaatama. See on kõik.
Never Let Me Go - Ma olen seda filmi kindlasti näinud aga pole 100% kindel kus. Ilmselt võis see PÖFFi raames olla. Ei meeldinud. Plakat seostus koheselt selle filmiga aga probleem oli selles, et see pealkiri ei jää mulle kunagi meelde. Õnneks olen suutnud meelde jätta seose, et selle režissöör (kelle nime ma samuti ei mäleta) on ka One Hour Photo lavastajaks. Ja viimati mainitud film meeldis mulle omal ajal väga.

*eerik ei viitsinud korralikult proofreadida ja YOLO, SWAG, etc. Ilmselt ainsad eeriku kirjutatud tekstid foorumis, millest võib ka vigu leida. Otsige üles, pärast on, mida nina alla hõõruda.

See Contagioni jutt on nii random ja nii lahe, rezpekt.
Never Let Me Go on tõesti sellise veidi teistsuguse kõlaga pealkiri. Sarnaselt All You Need Is Kill'le, mis filmiversiooni tarbeks tõlgiti ilmetuks Edge of Tomorrow'ks. Otsus, mida stuudio jõudis juba kodukinno jõudmise hetkeks ise ka häbenema hakata. Ehk siis, ju on NLMG autori jaapani juurtel oma mõju. See film on minu meelest kuidagi kerge ja õrn, vaatamata sellele, et sisult on ta pigem karge nagu öökülma järel tulev kevadhommik. Mark Romaneki loomingut vaadates tekivad minul paralleelid David Fincheriga - algne läbilöök muusikavideomaailmas, palju poolikuid filmiprojekte, pikad pausid loomingus, kompromissitu visioon -, kuid erinevalt viimasest ei ole ta siiani filmimaailma kogu täiega ikka veel läbi murdnud. Ja sellest on mul kahju.

2. voorus lisandus kaks uut mängijat. Väga vahva, et võtsite vaevaks, ning edu!

3. VOOR - 5p

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan esmaspäevani 06.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama. Pikem vaheaeg, rohkem ülesandeid.

You stand to win everything. Call it.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 06. Oktoober 2014, 22:11

3. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
Pilt - õigesti vastatud – 8/8
Pilt - õigesti vastatud – 7/8
Pilt - õigesti vastatud – 5/8
Pilt - õigesti vastatud – 8/8
Pilt - õigesti vastatud – 3/8


PUNKTID:

11p - eerik
10p - IlseV
9p - Soprano, CM-Girl, ZeMonsta, JazZ-
8p - Ralf
6p - Level
3p - Spellbound
1p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
IlseV kirjutas:Vastused on aga järgmised:

1. "Jaws"
2. "The Shining"
3. "Looper"
4. "Into the Wild"
5. -

Viimast välja ei mõtle. Kõik meelde tulnud ja tuletatud prantsuse filmid kiirel kontrollimisel sarnaseid postreid ei kasutanud ja edasine guugeldamine stiilis "french films with le in the tit-le" poleks ka enam see..

Küll aga - kiidan "Looperi" teostust.

Danke! IlseV vastus oli esimene, pea et täielik ning sisaldas lisaks mitmekülgselt muhedatele pisiasjadele ka illustratsioone. Stiilipunkte +5.

Ralf kirjutas:5. mingi Wes Anderson kindlasti, äkki Royal Tenenbaums.

Ei taha vale vastust nina peale visata.Tatsin vaid ära märkida, et mitu inimest jõudsid sama pakkumiseni.

ZeMonsta kirjutas:1. Jaws - duunnn dunnn... duuuunnnn duun... duuunnnnnnnn dun dun dun dun dun dun dun dun dun dun dunnnnnnnnnnn dunnnn. Esimene poster läbi hammustatud.
2. The Shining - vist? Mõned ametikirjeldused viivad mõtted animatsioonile, aga äkki on need siia mängijate eksitamiseks juurde monteeritud... Hmm, eeldan, et mänguvedaja teed on ettearvamatud ning pakun siiski Kubricku filmi.
3. Looper - mõtted liikusid alguses Face/Off jms suunas, kuni mu uitav pilk plaadiriiulil kükitavale Looperi soundtrackile sattus. BOOM vastus käes.
4. Into the Wild - seda kurikuulsat bussi juba naljalt ei unusta. Filmi ennast pole kaua vaadanud, aga Eddie Vedderi viisid satuvad playlisti üsna tihti.
5. Le Samourai - kes oleks arvanud, et "Trench coats in popular culture" võib sedavõrd kasulik lugemine olla. Tänks, Wikipedia!

See kiri sisaldas nii mitmeid vastuseid ZeMonsta kohta, küsimustele, mida ma isegi ei osanud esitada.
Ma olen ItW vaid ühel korral näinud, aga mäletan siiani kuidas vaatasime seda sõprade seltskonnaga, ilma et kellelgi oleks filmi kohta mingeid eelteadmisi. Lõpuemotsioon oli kõigil ühiselt võimas. OSTi kuulasin peale seda ilmselt liiga pidevalt ja palju. Nagu RHCP ja mitmete muude väärt asjadega, terve elu ports sai seetõttu üsna lühikese ajaga täis.
Kõige universaalsem reegel selles mängus, ülesanded on koostatud heatahtlikult. Ma ei oska nende keerukust alati ette ennustada. Seega pole üles seadnud tõmmekaid, mille ohvriks langejaid käsi kokku hõõrudes ootan.

Level kirjutas:1. Jaws
2. Sulle see kollane meeldib ikka.. Tulistan puusalt Kill Bill'i
3. Oleks nagu tuttav ja samas nagu ei ole ka.. Rounders?
4. Into the Wild
5. Submarine ehk

Teooriad kollase osas:
1. Mulle lihtsalt meeldib kollane, väga ja väga.
2. Tegelikult ongi kollane mängu läbivaks motiiviks ja mängu pealkiri oligi ülipüüdlikult keerukas sõnamäng. Võtsin kirjavea omaks lihtsalt selleks, et rohkem kõmu tekitada.
3. See mäng on tegelikult ohverdusriitus The King of Yellow pühaduse pühitsemiseks. Mängu lõppedes kustutab eerik kõigi osavõtjate postitused foorumist ja läheme käest kinni hoides ning ringtantsu vihtudes Carcosasse.

CM-Girl kirjutas:1.Jaws (1975) Esimese laksuga oleksin pakkunud filmi "Piranha 3D", aga siis vaatasin kus pealkiri asetseb. :D
2.The Shining (1980)
4.Into the Wild (2007)
5.Le Samouraï (1967) Kirjutasin otsingusse "movie poster le" xD

Viienda lahendus tuli küll geniaalselt lihtsalt.

Soprano kirjutas:1. Jaws - raskusaste 1/10
2. The Shining - raskusaste 9/10
3. Looper - raskusaste 9/10
4. Into the Wild - raskusaste 1/10
5. - raskusaste 10/10

Noo, aga ilmsel ju ongi nii. Kui õige vastus on silme ees, siis plahvatab ta momentaalselt. Kui pead vaeva nägema, et vastus kuskilt välja otsida, siis seda vaeva ka ikka jagub. Või siis kummutab CM-Girli kiri selle väite 100%liselt.

JazZ- kirjutas:Tere,

1. This time it's personal? Jaws (seekord veel ilma kättemaksuta)

2. No see on kohe kindlasti personal. Saan päris hästi aru, miks kõnealune poster sellele filmile suurepäraselt sobib - paras torture on. Mina pärast Jolti uue vooru piltide nägemist: But I know it, I know I know it... (Jeah, kasutasin seda sama tsitaati 0lli mängus ka, aga kammoon, see on nagu filmimängude jaoks loodud). The Shining (?)

3. Well played! Kui eerik jälle eerikut peaks tegema ja kommenteerimist boikoteerima, võin anda siseinfot, et tal läks selle välja nuputamisega aega vähemalt 2 tundi. HA HA! Loop , er .

4. inb4 <@Ralf> oeh, see ila ka siin
Into the Wild, mis on üks parima soundtrack'iga filme üldse (jah, absoluutselt kõigi jaoks).

5. Eva kurtis, et Soprano ei võta tema antud postri kohta käivat ideed eriti tõsiselt, nii et seda pakkudes olen ma juba ette võitja (olgu see tegelikult siis õige vastus või mitte). SUCK IT, SOPRANO!!! The Grand Budapest Hotel?

Igaks juhuks jätan täpsustamata, mitu filmi mul ülal nimetatutest nägemata on, et edaspidisest noomimisest kavalalt hoiduda.

Märgin siis omaltpoolt ära, et ülestunnistused oleksid tasakaalus, et mul on Cloud Atlas siiani nägemata. Tuli kinno sellel ajal, kui Austraaliast edasi liikusin (mis btw oli kolm kuud hiljem kui Eesti esilinastus, seal jõudsid üleüldse kõik asjad kuidagi hilja kinno). Hiljem tegid sõbrad CA nii maha, et jätsin kuidagi vahele. Trailerit vaadates tekib aga alati tunne, et see ei saa olla midagi muud kui lahe-
Igatahes, suur aitäh ka siseinfo eest. Eeriku meetodid on mulle täiesti läbipaistmatud. Aga ülitõhusad.

eerik kirjutas:Jaws - Niivõrd ikooniline poster. Järgmine!
The Shining - Minu arvates on vist kõikidel Stanley Kubricku filmidel sellised omamoodi imelikud plakatid. Kuidas nüüd selgitada... Ei ole jalustrabavad, pigem vastupidi aga mitte ka koledad. Lihtsalt meeldejäävad. Probleeme see ei valmistanud.
Looper - JazZ- juba spolis ära, et selle plakatiga läks mul kõige kauem aega. Selle pärast on mul endal ka piinlik, eriti arvestades kui häälekalt ma enda sümpaatiat selle filmi vastu foorumis olen ülesnäidanud. See oli kohe kuidagi nii tuttav aga lihtsalt ei tulnud pähe. Mängukaardid viisid mõtted kasiino- ja pokkerifilmidele. Lõpuks ma lihtsalt istusin ja jõllitasin seda "kollaaži" keset ööd kui äkki klikkis peas ära, millega tegu on. Otsustavaks lüliks said ilmselt need lendlevad prahiosakesed pealkirja taga.
Into the Wild - Selle filmi viimatisest ja seni ainsast vaatamisest on juba nii palju aastaid möödas. Peaks seda kordama. 2007 oli ikka suurepärane filmiaasta.
Le Samouraï - Järjekordne ülestunnistus: ma pole seda filmi näinud. Küll aga olen võrdlemisi hästi kursis selle problemaatiliste Blu-ray väljaannetega. Prantslased lihtsalt ei suuda enda käsi liigse DNRi (digital noise reduction) kasutamisest eemale hoida.

*eerik ei viitsinud korralikult proofreadida ja YOLO, SWAG, etc. Ilmselt ainsad eeriku kirjutatud tekstid foorumis, millest võib ka vigu leida. Otsige üles, pärast on, mida nina alla hõõruda.

2007 oli tõesti väga suurepärane filmiaasta. Ilmselt oli see ka osalt põhjus, miks tollal foorumiga ühinesin.
Olgu, minult ka aus ülestunnistus seoses Le Samouraï'ga. Olen seda filmi vaadanud vaid korra ja see oli üsna mitu aastat tagasi. Ilmselt polnud mu tollane filmimaitse veel lõpuni küps - iseasi, kas selline asi üleüldse lõpuni küpseb või peale küpseks saamist paika jääb (kui nüüd jälle Fincher näitena sisse tuua, siis aastate eest oleksin tema loomingust lemmikfilmiks valinud Fight Club'i, hetke maitsele vastab Zodiac aga oluliselt enam). Igatahes, ei saaks öelda, et tollal Le Samouraï'st vaimustusin. See paistis mulle pigem sisutühja poosetamisena ja selle aja mõõdupuuga võttes oli too film lihtsalt täiesti pingevaba.
Ja vaatamata sellele mäletan stseene ja hetki sellest filmist praeguseni ülitäpselt ning kogu Melville looming, mida Le Samouraï järel olen vaadanud, on jätnud väga võimsa mulje. Iseäranis Le cercle rouge ja L'armée des ombres, ei pea paljuks neid filme meistriteosteks nimetada. Tõestasin iseendale ära, et ilmselt oleks aeg Le Samouraï üle vaadata.

Esimest korda mängu jooksul on ainuliider. Eelmises voorus liitunud uued mängijad sellel korral ei jätkanud. Bummer. Kuulasin muidu Spellboundi lingitud t.A.T.u. loo ära ja puha, tervenisti.

4. VOOR - 3p

Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan kolmapäevani 08.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

Good luck with your videomovie-game.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 08. Oktoober 2014, 22:37

4. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
Pilt - õigesti vastatud - 7/8
Pilt - õigesti vastatud - 6/8
Pilt - õigesti vastatud - 8/8


PUNKTID:

14p - eerik
13p - IlseV
12p - Soprano, ZeMonsta, JazZ-
11p - CM-Girl
8p - Ralf
6p - Spellbound, Level
2p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
Soprano kirjutas:1. Jane Eyre
2. Submarine
3. District 9

Lihtne voor.

P.S. JazZ-
"Into the Wild, mis on üks parima soundtrack'iga filme üldse (jah, absoluutselt kõigi jaoks)." - parandatud
Also, loll olid, et Evat uskusid!!!

Vahendan siis jälle kaugelt tulnud sõnumeid JazZ-ile. See kord neile oma häält ei lisa. Suvapakkumine on alati parem kui tühi pakkumine.

Spellbound kirjutas:Olen tagasi!
Minu puudumine oli osa õppetunnist "Saada vastused kohe ära ja ära oota esmaspäeva õhtuni, mil sa pole kodus!"

1. Cary "True Detective" Fukunaga suurepärane film "Jane Eyre". Seda vaadates peaks kohe selge olema, kust sai alguse "Sünge juhtumi" (pff!) visuaalsed firmamärgid.
2. "Submarine". Uskumatu, et sama režissöör tegi "The Double'i" ja oli see räige nohik "The IT Crowd'is"
3. "District 9" - sadu kordi parem film kui "Elysium"

Cary Fukunaga on oma väga lühikese karjääri jooksul tõesti teinud ja tegemata jätnud (siiani leinan ta ulmefilmi) palju huvitavamaid projekte, kui mitmed režissöörid kogu oma karjääri jooksul. Mäletan siiani millise õhinaga David Chen rääkis Sin Nombrest kui filmist, mis on debüüdi kohta üle mõistuse kindla käe ja visiooni järgi tehtud. Mingil põhjusel pole ise siiani selle vaatamiseni jõudnud.

JazZ- kirjutas:Nonii, seekord ma küll viimane olla ei kavatse, sest esmakordselt ajameres tean vastuseid ju ma...

1. The hero of Thornfield the girl they call Jane Eyre
2. Selle vastuse pühendan Kadiile! Submarine
3. Nagu mu südametunnistus oleks selle pildi näol füüsilise (või ok - virtuaalse) kuju võtnud, sest peaksin praegu hoopis usinalt Space Invadersi modifitseerimisega tegelema. Damn you, Jolt! District 9

Heihoo, tahtsin selle loo peale kohe öelda, et Jayne oma ülipragmaatilisie "die?-but-i-don't-wanna-die" suhtumisega oli mul Firefly kambast vist isegi lemmiktegelane... ja siis ma koheselt sain aru, et Firefly puhul ühte lemmikut karakterit valida on võimatu. MOTT
Aitäh JazZ, selle fv formaati vormindamise eest, pole seda kunagi võtnud kui kohustust. Aga siiani on tundunud, et tuleb ajast välja ja seega olen nii teinud.

ZeMonsta kirjutas:1. Hästi tuttav pilt. Hm, riietus paistab väheke vanamoodne olevat. Pakun, et see võiks olla näiteks Jane Eyre (2011).
2. Submarine - tahtsin siia midagi tabavat kirjutada, aga jäin Alex Turnerit kuulama.
3. District 9 - vt eelmist.

Ma polnud enne kunagi Submarine'i muusika peale väga mõelnudki. Ausalt öeldes ei olnud ma seda eriti hästi tähele pannud. See sobis montaaži ning meeleoluga sedavõrd, et minu jaoks sulas see filmi endaga väga meeldivaks tervikuks. Aga hetkel kuulan ja see on ka eraldi väga hea. Tahtsin midagi veel öelda, aga.. teadagi.

Forzelius kirjutas:Krt

Jawsi oleks teadnud, kollase posteri jaoks oleks pakkunud Informantit :P
Into the Wild oleks ka ju tegelt täitsa loogiline. Aganoh, mul on vahelduseks natuke kiirem elutempo. Või siis aeglasem, ma polegi täpselt aru saanud. Samouraid nende täppide järgi kah võib-olla. Oli, mis oli. Vahva mäng sul! sorri, et ma luuser olen ja luuslanki lasen. Õnneks osalejaid 2014. aasta filmiveebi kohta täitsa mehiselt.

Uutest peaks 3. District 9 olema, teisi praegu ei tea.

Carry on my wayward friend



eerik kirjutas:Jane Eyre - Pole jällegi näinud aga tegemist on meeldejääva plakatiga.
Submarine - Selle filmiga on nüüd selline lugu, et Jan Uuspõllu etenduse "Minu elu meedias" proovid toimusid kino Sõprus saalis. Üks viimastest proovidest pidi olema ka avalik, nii-öelda eel-esietendus. Piletiostjad võisid pärast etendust jääda ka Submarine'i vaatama. Kohale minnes öeldi kassas, et see etendus jääb tervislikel põhjustel ära. Hiljem muidugi käis ka meediast läbi, et Uuspõllul on sügavad alateadvuslikud probleemid selle etenduse sisuga, mis takistasid tal seda esitada. Pärast sai sellest hoopis Rein Paki "Jan Uuspõllu elu meedias". Igatahes, see etendus jäi tookord ära aga ma mõtlesin, et kui ennast juba linna olen vedanud (ei elanud tol ajal Tallinnas), siis võiks ju vähemalt filmi ära vaadata. Täiesti okei oli.
District 9 - Kuulun sellesse vähemusse, kellele see film ei meeldi. Muuseas, kui mu mälu mind ei peta, siis selle filmi tõlge tõi proua tuusla Filmiveebi armsasse perekonda. Nii et vähemalt on sellest teosest mingitki kasu olnud.

*eerik ei viitsinud korralikult proofreadida ja YOLO, SWAG, etc. Ilmselt ainsad eeriku kirjutatud tekstid foorumis, millest võib ka vigu leida. Otsige üles, pärast on, mida nina alla hõõruda.

Esmalt, eerik kirjutas kõikidele tema poolt senini saadetud vastustele ühe hooga kommentaarid. Pole siis imestada, miks eerik ja epic sarnaselt kõlavad. Ja siis saatis veel kaks kirja, milledes ühes parandas ta ühe kirjavea. Ja teises ütles, et kirjavigu on veel ning las neil olla.
Sügis on ka mind üsna ametlikult vastu võtnud ja käsikaudu tervitanud, nii et olen viimase nädala iga-aastase kohustusliku külmetuse käes vaevelnud. Nii et mul on pea ja kõikvõimalikud selles sisalduvad kanalid umbselt tatti täis ning mõttetegevus ning koordinatsioon on täiesti keskpäraselt purjus inimese tasemel.
Nii et kui ma ööst-ega-ilmast-maast-ega-muust midagi arusaamata öösel telefoni ekraanilt kella vaatasin ning neid eeriku kirju nägin olin hetkel päris suures segaduses. Mis pagana sedavõrd suure kirjavea ma siis sedakorda olin teinud, et see väärib kirjas käsitlemist. Ja et neid vigu on veel nii mitu, et polegi mõtet parandada. Ja siis jõudsin ajaliselt esimese kirjani ja mis eerik saatis ning kõik sai vähemalt natukene selgemaks.

Konkreetsed osavõtjad muutuvad voorust vooru, teatud maani, kuid mingil põhjusel on koguarv valdavalt ikka sama - kaheksa. Ilmselt on Forza öeldus omajagu tõtt. Igatahes, tundub et oli kergem voor. Pea' et kõik vastused tulid üsna kiirelt ning üsna terviklikult. Olgu, kui hakkab keskpaiga väsimus peale tulema lohutage end sellega, et veel vaid üks voor käivad asjad vanaviisi, esmapäeval keerame teema teiseks.

5. VOOR - 3p

Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan reedeni 10.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

Good luck out there in the field... And please return the equipment in one piece.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 10. Oktoober 2014, 23:59

5. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
Pilt - õigesti vastatud - 7/8
Pilt - õigesti vastatud - 6/8
Pilt - õigesti vastatud - 8/8


PUNKTID:

17p - eerik
16p - IlseV
15p - Soprano, ZeMonsta, JazZ-
12p - CM-Girl
9p - Spellbound
8p - Level, Ralf
2p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
eerik kirjutas:1. Oblivion - hall värviskeem viis mõtted kohe sellele. Font kinnitas. Aga kui lõpuni aus olla, siis esimese hooga pakkusin Elysium, sest ma ei suuda neid kahte filmi eristada. (Pole kumbagi näinud)
2. The Interview - olen üks kord treilerit näinud ja tundus päris halb, kuigi ma olen Rogeni-Franco suhtes alati väga positiivselt meelestatud. Ootan parema meelega Sausage Party't.
3. I'm Still Here - Joaquin Phoenix, suurepärane näitleja, 'nuff said.

Hei, julgustaksin sind The Interview osas. Esimene trailer oli tõesti väga halb. Jõudsin mõtlema hakata, et sellel korral lasevad tüübid liugu lihtsalt selle idee absurdsuse najal. Aga siis tulid välja uued trailerid ning kinnitasid, et tegelikult saab tegemist olema oma üsna ehedalt naljaka teosega.
Viimaste nädalate sündmused P-Koreas või pigem nende puudumine on sellele filmile vast parim reklaam. Ma julgesin küll korraks juba lootma hakata, et suure liidri kadumine muudab selle filmi vaatamise täiesti absurdseks kogemuseks. Kuid hetkel paistab jälle, et midagi ülemäära suurt siiski ei muutu ja Pyongyang on lihtsalt andnud oma panuse The Interview PR eelarvesse.

IlseV kirjutas:Vastused:
1. "Oblivion"
2. "The Interview"
3. "I'm Still Here"

Need sci-fi maiguga postrite eristamine muutub aina keerulisemaks, sest juba originaalversioonid on sarnased nagu kloonide kloonide kloonid.

Päri... ja samas, kui sellel Oblivionil üleüldse on midagi iseloomulikku, siis on see visuaalse disaini pool. Kahjuks on see Kosinski filmide ainus tugev külg. Pingutan väga kõvasti, et meenutada kasvõi midagi selle filmi šüžeest ja eriti ei õnnestu. Üks asi siiski meenus, lõpplahendus oli erakordselt tobe...

Level kirjutas:Uhhh, jäin eile magama ja ei jõudnudki vastuseid ära saata. Jane Eyre ja Submarine tundsin ära.. aga see selleks, uus voor on käes.
.

1. Oblivion?
2. Iron Man Three?
3. I'm Still Here: Origins

Mina jäin jällegi täna magama ja selle pärast saabki voor hiljem üles. Kõik ülesanded olid alles poolikud, enne kui "korraks" pikali viskasin. Aga noh, mängu juhtimisel peab ju mingi pluss ka olema.
Luv #3.

JazZ- kirjutas:1. "Oblivion" (VIST)
2. "The Interview"

Selle filmi leidmiseks kasutasin nii piinlikke otsingumeetodeid, et pidin pärast igaks juhuks brauseriajaloo ära kustutama. Rohkem ei kommenteeri.

3. "I'm Still Here"

Kuna 1. ja 3. filmi pealkirjade vahel on sisuline seos täiesti olemas, tekkis mul idee, et äkki on Jolt hoopis üks Cicada 3301 ninameestest ja seega kollaažimäng tegelikult järjekordne üllatusmunajaht, mis lõpuks deep web'ini välja viib. Päris deep web'i ma veel ei jõudnud, aga "oblivion i'm still here" guugeldamise peale leidsin laulu, mille sõnades mõlemad fraasid esinevad ning mille pealkiri on - wait for it - "Losing". Kokkusattumus? Ma arvan, et mitte.

Polnud cicadedest kuulnud, aga peale kiiret guugeldamist selgus, et kui portfolio on valmis ehk see mäng saab peetud siis saadan enda režümee neile ilmselt läbivaatamiseks.
Siiski, kõige intrigeerivama kommentaari eriauhind.

Soprano kirjutas:1. Oblivion - pole 100% kindel, aga fondi jms. põhjal nagu sobiks, film ise oli mehhh
2. The Interview - just hiljuti imestasin, kui mitme miljoni projektiga James Franco tegeleb. The Room'i making of filmi ootan huviga, hetkel loen The Disaster Artist'it (tervitused jälle JazZ-le). Interview osas ootusi väga pole, jätsin treileri vaatamata
3. I'm Still Here - Shia "I'm not famous anymore" LaBeouf oli hea lüke. OT, aga ta ju lubas näitlejakarjäärist loobuda, aga osaleb sel aastal Fury's ja mingi film veel tulekul 2016, what gives?

Mida voor edasi seda rohkem tuleb välja tõsiasi, et Jolt peaks Filmiveebi bänneri tegemised enda õlule võtma. Nagu aru sain, siis mängu idee esimese osa jaoks tuligi just bänneritest. Full circle.

Kui ühendada kahele viimase posteri järel olevad kommentaarid, siis kogu see Shia trikitamine on... lihtsalt odav ja ebahuvitav versioon James Franco projektidest, mis segavad piiri elu ja kunsti vahel. Faktoid #lamp - Fury jaoks lõikas ta enda nägu noaga, tõmbas endal (ise?) hamba välja ja ei kasinud ennast võtteperioodil. Much smell, such method.
Minul on sellest kõigest kahju, sest tegelikult on ta selgelt võimeline olema väga hea näitleja... (kui nüüd asi jälle korraks ringiga James Franco juurde tagasi tuua) seda oli näha juba Freaks and Geeksi aegadel. Murdepunkt oli vist mingi Transformersite filmi ajal. Nii et tegelikult on see kõik veel üks Michael Bay kinematograafiline patt.

Tööintervjuu bänneritegemiseks läbitud! Success! Tegelikult on FV'l läbi aasta palju häid bännereid. Igatahes, selle pusimise järel on mul palju rohkem austust seniste bännerimeistrite suhtes.

Spellbound kirjutas:1. Pakun, et "Oblivion". Mitte miski muu ei meenu. Äkki selle sillaga posteri järgi?
2. Ei suutnud kohe välja mõelda, aga siis meenus, et meedias täna liikus info Uni avalikkuse eest kadumise kohta ja siis meenus Franco ja Rogeni hullumeelne film "The Interview" ja siis leidsin ka oma posteri.
3. Isegi LaBeouf (kes tundub Ayeri "Fury'is" väga äge) ei suuda varjata Phoenix'i mordat "I'm Still Here" posteril.

Kuna Spellbound sellel korral teemalugu ei pakkunud, siis tuli enda muusikavaramust materjali ammutada. Vastavalt siis sellele, mida Leveli kirja all kord juba mainisin.

ZeMonsta kirjutas:1. Oblivion - igav liiv ja tühi väli ehk selle vooru ainus poster, mille kohe ära tundsin.
2. The Interview - "communist style movie posters" ehk google oli abimeheks.
3. I'm Still Here - imdB title search "still" ehk miks minna otse, kui saab ringiga.

Fun fact: esimene voor, milles küsitud filmidest pole ühtegi näinud. Pärast Edge of Tomorrow vaatamist korraks mõtlesin, et näe, kruusi-Tom oskab ulmekates mängida küll, võiks ühe hooga Oblivioni ka ette võtta, aga sinna see mõte jäigi. Ju siis unustasin.

Ära selle Oblivioni pärast ennast ülemäära vaeva, kui sa oled näinud kasvõi mõnda oluliseks ja mõjukaks peetud ulmefilmidest, siis oled näinud ka mingit osa Oblivionist. See film on kevadine pajaroog, samast kaalist-porgandist, mida oled sahvrist söönud läbi talve. Küll aga serveeritakse teda ilusas tirinas.
Mõtlesin ise ka, et miks see poster siin on. Vist seepärast, et kui otsisin postereid, millest üleüldse võiks enda versioonid kokku lõigata, tuli ta üsna üldiste otsingusõnade põhjal alati ühe tulemusena välja.

Läks kauem, aga ülesandeid on selle eest rohkem. Nagu juba kuskil muu teksti keskel öeldud, magasin kõige konkreetsemal viisil õige hetke maha.
Muideks, ma ei tea veel, mis see seos on, ilmselt avastan selle alles siis kui viimaks deep web'ga tegemist teen, aga õiged vastused oli vastavalt küsimustele täpselt sama palju nagu eelmises voorus 7-6-8.
Viimane voor mängu I osas. Esmaspäeval saab vahevõtja välja kuulutada ja täiesti teistsuguste ülesannetega kätt proovida. Punktivahed on hetkel sellised, et kõik on lahtine.

6. VOOR - 6p

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan esmaspäevani 13.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

[in Japanese] Those of you lucky enough to have your lives points, take them with you. However, leave the limbs you've lost comments. They belong to me now.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 12. Oktoober 2014, 16:05

6. VOOR - lisavihjed

Praeguseks hetkeks on võrreldes eelmiste voorudega väga vähe vastuseid tulnud. Seepeale tekkis mul kerge kahtlus, et ehk olen kogemata raskusastmega vindi üle keeranud. Annan selle tõttu erandkorras mõned vihjed, mis võiks lahenduste leidmisele kaasa aidata.
Painutan seoses sellega veidi üht iseendale peale pandud reeglit, aga nojah.

#1 - Tegu üsna sirgjoonelise teostusega, nii et nii ongi.
#2 - Mõelge Jaws'i posteri ülesande laadis. Hetkel tundub selle ülesande teostus mulle toores, ilmselt oleksin võinud ta veidi teisiti lahendada:
Spoiler :
Pilt

#3 - Olgu, selle posteri puhul ei leidnud ma õiget šrifti üles, kuigi see on väga otseselt seotud mitte vaid posteri aga ka filmi endaga. Seetõttu ütleksin, et vajalik niidiots on posteri peal kirjas.
#4 - Kui see oleks luukide avamine, siis ilmselt oleks piisavalt palju algsest pildist avatud, et ots kätte leida.
#5 - Jällegi väga konkreetne teostus, ei oskagi ühtegi vihjet anda.
#6 - Jim Jarmuschil ei ole selles filmis täita ühtegi osa, ka pole ta küsitud filmi puhul lavastajaks. Küll aga on tal huvitav seos küsitud filmi tegeliku peaosatäitjaga.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 13. Oktoober 2014, 22:21

6. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
Pilt - õigesti vastatud - 5/8
Pilt - õigesti vastatud - 5/8
Pilt - õigesti vastatud - 6/8
Pilt - õigesti vastatud - 6/8
Pilt - õigesti vastatud - 6/8
Pilt - õigesti vastatud - 5/8


PUNKTID:

22p - eerik
21p - IlseV, Soprano, JazZ-
19p - ZeMonsta
14p - Spellbound
13p - CM-Girl
9p - Level
8p - Ralf
2p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
eerik kirjutas:1. Wrong - 2000. aasta suvi. Kool ja raamatukogu on just internetipüsiühenduse saanud. Napster on täies hoos. Endal kodus veel internetiühendust üldse pole, see tuleb alles järgmisel aastal. Oled just avastanud, et WinZipiga saab faile jupitada, et neid siis 1,44 megabaidiste floppy diskettidega koju ja mujale transportida. Mr. Oizo "Analog Worms Attack" on külanoorte seas omamoodi kultusplaadiks saanud. Selle kohati väga metsikud bassiliinid panevad iga helisüsteemi korralikult proovile. Paljudel on kodus veel nõukogude ajast jäänud Radiotehnika S-30 või S-90 kõlarid, mida nüüd korralikult piinata saab. Küladiskol kukub "Flat Beat'i" saatel peosaali laest klaasist lambikuppel alla, õnneks keegi vigastada ei saa... Olid alles marudad ajad. Mitte ükski Monsieur Oiseau film ei suudaks mulle eales pakkuda selliseid emotsioone ega tekitada sellist nostalgiat nagu seda teeb tema debüütalbum.

2. Annan alla. Tabula rasa, carte blanche... Mõistus on täiesti tühi leht selle plakati koha pealt. Justkui nii paganama tuttav ja sellega kõik lõppebki. Ülejäänud viie plakatiga läks ülimalt lihtsalt --- teadsin kas kohe, pidin hetkeks mõtlema ja meenutama või sain vastuse minutiga kuskilt mujalt kätte. Oleksin võinud enda vastused kohe eile õhtul ära saata aga läksin vihasena magama lootes hommikult edu saavutada. Ei. Kuna teised on kõvat guugeldamist avalikult tunnistanud, siis otsustasin ka ise sellele teele langeda, kuigi reeglite juures oli paari sõnaga eetilisusest juttu. Mis seal siis ikka. Tundsin mängu ainuliidrina lausa kohustust seda võimalikult tõsiselt võtta. Guugeldasin päris meeleheitlikult ja tulemus oli ikka null. Hiljem sai JazZ-i käest päritud ja tema pidavat seda teadma. Järgnes sisemonoloog teemal "mis kuradi hipsterifilm see võiks olla, mida JazZ- teab?" Ka see ei andnud tulemust. Siin ma nüüd siis olen. Ei taha teist õhtut järjest vihasena magama minna ja annan ise alla.

Mardil hakkab Facebookis ruum otsa saama, ma enam pikemalt ei kirjuta.

3. The Imitation Game
4. Martha Marcy May Marlene
5. Ain't Them Bodies Saints
6. Point Blank

See kooliinternetiga toel lugude tõmbamine on nii tuttav teema. Me küll lugusid disketi suuruste juppide kaupa koju ei tassinud. Sest ka kodus polnud arvutit, internetist rääkimata. Aga koolis oli neid terve klassitäis. Ja iga kord kui internetitehnoloogia tegi läbi uue hüppe sai meie kool sellest mingil põhjusel koheselt osa. Kohe tuleb 56 kbit/s, hoitke piip ja prillid. Napsterit me arvutisse panna ei tohtinud, sest matemaatika/füüsika/arvutiõpetaja jagas väga täpselt biiti ning igasugune mängimine ja p2p asjad lihtsalt ei läinud. Napsterit ilmselt tollal veel olemas polnudki. Niisiis tuli asju tõmmata kodulehtedelt, kuhu neid üles pandi. Ja tõmmata tuli programmiga, mis võimaldas tõmbamist jätkata, ka siis kui arvuti on vahepeal suletud olnud.
See kõik on nii robustne et kõlab peaaegu eelaajalooliselt.

ZeMonsta kirjutas:1.
2. The Girl with the Dragon Tattoo - täiesti pooljuhuslikult leidsin õige vastuse. Otsisin hoopis midagi muud, kui korraga jäi silma TGWTDT font. Alles siis jõudis mulle kohale lillede roll antud loos.
3. The Imitation Game - alias oli hea vihje. Well played.
4.
5. Ain't Them Bodies Saints - eeldasin, et ilmselt on tegemist kriminaalsete kalduvustega paarikesega ning jõudsin lõpuks oma otsingutega imdB "Most popular romance-crime feature films" listini välja.
6. Point Blank - aa, Jim Jarmusch ja Lee Marvin. Huvitav seos indeed.

Seekord said mõistatused vist vähe raskemad jah, polnud ühtegi sellist, mida kohe ära tundnud oleks. Aga seda põnevam oli mul neid pilte lahti muukida.

Mingit teadlikku plaani küll polnud lõpuvoor raskem teha. Järjekordne tõestus mulle endale, et sellise mängu vedajana on raske tabada, kuidas asjad lahendamise perspektiivist välja paistavad.
Aga jah, töövõidud võiks ju iseenesest olla suurema väärtusega.

Soprano kirjutas:1. Wrong
2. The Girl with the Dragon Tattoo
3. The Imitation Game
4. Martha Marcy May Marlene
5. Ain't Them Bodies Saints
6. Point Blank

Koheselt tundsin ära Wrong'i ja MMMM'i, teistega pusisin ikka päris korralikult. Teise puhul aitas vihjega kaasa tulnud tume poster, mis viis kuidagi mõtted Fincher'ini + font kinnitas. Esialgse posteri põhjal poleks vist küll selle filmini jõudnud. Oli "toores" indeed, mistõttu keskendusin liiga palju sellele taimele jne. Kuna pole nr. 3, 5 ja 6 filme (ega postereid) näinud, siis need olid suurimad pähklid. Kuuenda tegid vihjega vist liiga lihtsaks? Ise jõudsin selle seoseni varem.

Olguolgu, nina peale viskamine oli ära teenitud. Aga sina ära ehmata kui voorud on rasket, aga lahendatavad. Esialgse "dude, ma tean ainult kahte" asemel oled töövõiduna kõik lahti muukinud. Nii et tubli töö igatahes.

Level kirjutas:Pea on täiesti tühi juba pikemat aega. Tundsin ainult Point Blanki ära.
Esimene äkki Hopkinsi Indiaanlase film. 3. Lumet' Network?
5. Bonnie ja Clyde?

Bonnie ja Clyde on ju väga õige suund, aga lovers on the lam filme on teisigi.

Seekord sattusin vastuseid saatma õigel ajal. Isegi 2 tundi enne tähtaega!

Spellbound kirjutas:1. Ilmselgelt üks kummalisemaid filme ühel möödunud PÖFFil ehk siis "WRONG"
2. ;iskipärast seostub ainult nende katkiste lilledega ainult "Broken Flowers"
3. Küll arvasin, et äkki "Howl" või "Kill Your Darlings" või isegi "You Dont know Jack", aga siis meenus, et mängus leidub ka filme, mis pole väljas ja vastus on "The Imitation Game"
4. Suurepärane "Martha Marcy May Marlene" ja selle haunting poster. Hakkasin vaatama filmi režissööri Sean Durkini lavastatud miniseriaali "Southcliffe" ja seegi on suurepärane + peaosades on Sean Harris ja Rory Kinnear
5. Arvan, et "See pole FILMIVEEB" võis juba liiga palju ära anda, aga filmiks on suurepärane "Ain't Them Bodies Saints", mida kritiseeriti liiga palju kui Malicku sohilast.
6. Pähe kargas ainult "Dirty Harry"

Ligi pool tundi nuputamist, taustal jooksis uus Slipknot ja Hearthstone! Jee!

+
Spellbound kirjutas:Muudaksin oma teise vastuse ära, sest kaldun arvama (taime botaanilise kirjelduse pärast), et tegu on hoopis Fincheri "The Girl with the Dragon Tattoo" filmiga. Miks Fincheri oma? Sest posteri kujundus põhineb filmi posterite hallikatel ja metalsetel toonidel ning teksti font on samuti kahtlaselt sarnane.

2. Fincheri "The Girl with the Dragon Tattoo"

Btw, herbaariumid rippusid ka GG peategelaste kodu seintel.
Hmm... kirjas olnud Slipknoti loo link ei töötanud niisiis otsisin pealkirja järgi sama loo välja. Ja ei jõustnud ära imestada, kas Slipknot keda üksikute lugude alusel alati üsna rajuks pidasin, võib olla ka nii pehme.

JazZ- kirjutas:Yo, Jolt, I'm gonna let you finish, but...


1. See vastus on VALE.

Kuna olen juba väga pikka aega jõudu kogunud, et su "Wrongi" kohta käivale kommentaarile enda eemaldusmängus vastata, aga pole siiani mahti saanud, siis kasutan juhust ja teen seda hoopis siin:
Olen täiesti nõus, et "Wrong" püsis nimekirjas veidralt kaua. Üritasin nimekirja koostada üldjoontes sellistest filmidest, mida minu teada vähemalt paar-kolm inimest aktiivsemast foorumirahvast ka näinud on, et vältida olukorda, kus mõni film esiviisikusse lihtsalt seetõttu jõuaks, et keegi seda vaadanud pole. Ja "Wrong" täitis need kriteeriumid täitsa kenasti ära, sest vähemalt kaks foorumlast olid seda filmi kohe kindlasti näinud (khmsopranokhmkadiikhm), kellest kumbki aga mu mängus osaleda ei suvatsenud . :(
Filmi enda kohta nii palju, et olen seda näinud ainult ühe korra, aga ometi jättis see üsna kustumatu mälestuse ja mõtlen sellele tihtilugu veel praegugi. Näiteks siis, kui ma suvel maal olles õhtul kuskilt oma kassi üles ei leia ja terve öö sellepärast korralikult magada ei saa, sest mõtlen, et äkki sai mõni rebane ta kätte ja pistis pintslisse ja siis iga natukese aja tagant voodist üles tõusen, et veel kord maja ümber üks kontrollring teha. Kuigi tavaliselt selgub hommikul, et ta oli hoopis terve aja kapis maganud, mitte et pikapatsiline "Prison Breaki" Mahone ta pihta oleks pannud, et ma oma kassi rohkem hindama õpiks, aga mission accomplished siiski.

Lisa-trivia: sain "Wrongi" check'i kirja samal päeval kui Garli oma.


2. "The Girl with the Dragon Tattoo"

See poster oma minimalistliku mustvalge "Mängi ängi!" kujundusega viis mõtted esmajoones hoopis Eesti filmideni, aga kui ühtegi päris sobivat kandidaati kodumaiste linateoste viki nimekirjast silma ei torganud, otsustasin lõpuks ka teisi võimalusi kaaluda.
See kuivanud taim plakatil oli vast kõige suuremaks vihjeks, sest jõudsin enne filmi välja tulemist ka Stieg Larssoni raamatust paar lehekülge läbi lugeda ja seal eriti muust peale kuivatatud taimede ei räägitudki. Ainuüksi filmi põhjal poleks ma seda seost luua suutnud, nii et see kommentaar oleks sobilik lõpetada samade sõnadega, millega Anthony Jeselnik iga oma saate lõpetada tavatses: "Go read a book."


3. "The Imitation Game"

Vist kõige metam poster siiani. Turing on mu koolis natuke nagu see laps, kelle kohta vanemad pidevalt räägivad, kui tubli ja tark tema on ja et näe, tema sai Enigma lahti häkkimisega hakkama ja miks sina ei võiks samasugune olla või siis vähemalt maatriksite korrutamisegagi toime tulla ning keda sa sellepärast natuke vihkad. Ühesõnaga, selle pugeja nägu juba niisama lihtsalt meelest ei lähe.

(Olen kindel, et mu eelviimases lauses peaks kuskil mõni koma veel olema, aga ma ei olnud päris kindel, kus, nii et jätan selle Ralfidele nuputamiseks.)


4. "Martha Marcy May Marlene"

Selle postri päritolu välja selgitamine oli nagu klassikaline CSI episood, kus nii 200-pikslise foto 100 korda zoomimise tulemusel mõrvari identiteet auto ilukilbi peegelduselt kätte saadakse: *Zoom in, zoom in, zoom in ...* "Hmm, see tüdruk all paremas nurgas meenutab ju kangesti Elizabeth Olsenit!" *kiire Olseni IMDb lehe tšekkamine* = *paneb päikseprillid ette* YEAAAAAAAAHHHH
Filmi enda kohta mäletasin ainult seda nagu oleks 0ll sellest kunagi ammustel aegadel midagi foorumis pajatanud, aga hetkel ei suuda selle kohta ühtegi asitõendit leida, nii et see võis ka tühipaljas soovmõtlemine olla.

5. "Ain't Them Bodies Saints"

Võrdlesime eerikuga laupäeval oma kollaažimängu progressi. Minul oli ainsana välja nuputamata see plakat, eerikul "The Girl with the Dragon Tattoo" oma. Omamoodi naljakas, kas pole?
Vastuse sain kätte ainult tänu anonüümsele vihjele, et ühes teatud filmiblogis on see poster olemas. Pärast ligi pooletunnist scrollimist kõnealuses blogis hakkasid maad võtma sünged mõtted, et vihje näol võis tegu olla lihtsalt osava pettemanöövriga, aga veidi pärast nende kahtluste tekkimist sain siiski vastuse kätte. Vastasel juhul oleksin oma usu inimestesse igaveseks kaotanud. Lisaks veel nii palju, et polnud varem sellest filmist NEVER EVER kuulnud.

6. "Point Blank"

Nüüd kummitab mind see Bruce Springsteeni laul ja pean seda salaja YouTube'ist kuulama, sest muidu scrobble'iks last.fm'i ja konkurendid võiks haisu ninna saada.


Lõpetuseks veel nii palju, et minu meelest oli see voor just täpselt paraja raskusastmega: paar postrit olid esimese peale vaatamisega selged, paar tükki nõudsid juba veidi ajude ragistamist ja ainult paari välja selgitamiseks pidi kohalikule maffiale pistist maksma.


Live long and prosper!

JazZ- kirjutas KÕIK sõnad ära, mul pole enam midagi lisada. Nüüd on tõesti Mardi internet kurguni täis.

Sellega on mängu I osa läbi. Eerik oli viimases voorus ainus, kes saatis enda vastused enne lisavihjeid. Ega ma tea, kuivõrd nendest abi oli ja ma ei heida pikemat mõtteaega teistele ette. Siiski, tagantjärgi kahetsen, et need vihjed nii varakult kirja panin, ilma et oleks selgemalt näha, kas neid üleüldse vaja on. Kirjutan need pigem iseenda ülereageerimise arvele. Siiski sooviksin teha eraldi kummarduse eerikule ja öelda, et mängu I võitis ta üsna puhtalt. Tema vastused olid pea' et alati esimesed ning kas tagantjärgi või koheselt, ka väga sisukad.
Teiste mängijate voorusi kiidan pikemalt päris mängu lõppedes, igatahes on teil kõigil oma lahedad eripärad ning kõiki neid ei õnnestu alati siin kommentaarides rõhutada, sest need moodustavad pika peale kirjade teemadest/signatuuridest/muust butafooriast. Stiilipunkte puistaks hea meelega kõigi mängijate suunas.

II OSA
Mängu teises osas on ülesandeks siluettide põhjal ära arvata, kelle/millega on tegu ning mis filmidest/filmisarjadest nad pärinevad.

7. VOOR - 4p

Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan kolmapäevani laupäevani 18.10, kell 15ish hakkan punkte arvestama.

And I'm very sad about that, but some fellas are lucky, and some ain't.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 15. Oktoober 2014, 13:28

7. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
1. Judge Dredd "Dredd" - õiged vastused - 6/7
2. Max Fischer "Rushmore" - õiged vastused - 6/7
3. Marge Gunderson "Fargo" - õiged vastused - 7/7
4. Quint "Jaws" - õiged vastused - 3/7


PUNKTID:

26p - eerik
25p - Soprano
24p - JazZ-
23p - IlseV
19p - ZeMonsta
17p - Spellbound
16p - CM-Girl
12p - Level
8p - Ralf
2p - Forzelius

KOMMENTAARID:

Spoiler :
Soprano kirjutas:1. Judge Dredd "Dredd"
2. Max Fischer "Rushmore"
3. Marge Gunderson "Fargo"
4. Quint "Jaws"

Ilmselt oli sissejuhatava vooru lihtsus vaid petlik ja hakkad nüüd selliseid pähkleid puistama, et mängu lõpuks on eeriku punktid miinustes, Forzelius teeb imelise comebacki ja kõik Google serverid kärssavad suurest otsimisest läbi. Üks on igatahes kindel, et peame su Photoshopi skille ära kasutama hakkama, dude...

Ilusa tulevikuutoopia oled kokku maalinud, kahjuks pole see 8. vooru kehastuses määratud teostuma.

eerik kirjutas:1. Kohtunik Dredd samanimelisest koomiksisarjast ja samanimelistest filmidest. Koomikseid pole lugenud, 90ndate filmi pole näinud, uue filmi kohta kirjutasin selle foorumiteemas ainult negatiivselt.
2. Hakkasin juba vastuseid ära saatma, pakkudes siia kolonel Mathieu filmist "La battaglia di Algeri" aga siis hakkas JazZ- IRCus lobisema ja temaga seoses läks mõte kohe õige filmi peale --- see on Max Fischer "Rushmore'ist". Tegin endale vist karuteene, sest minu õnnepursang sisuga "Kuradi hipster!!!" ilmselt aitas õige vastuseni jõuda ka CM-Girlil ja JazZ-il endal. Ma enam nii ei tee...
3. Marge Gunderson Coenite kullafondi kuuluvast "Fargost". Väga hea film, isiklikus Blu-ray kollektsioonis olemas. Natukene piinlik, et ma peale "You betcha!" seda eriti tsiteerida ei oska.
4. Quint blockbusterite isast "Jaws". Ootab pikkisilmi kollektsiooni jõudmist. Siit filmist oskan vähemalt ühte pikkemat lauset tsiteerida: "You're gonna need a bigger boat", kuigi seda muidugi ei öelnud Quint.

Spoiler edasiseks mänguks, mingil hetkel täiesti mõtlen La battaglia di Algeri'st mõnda tegelast kasutada, kuid ei leidnud ühtegi pilti, mis oleks nii selge ja arusaadav, et oleks mõistliku keerukusega ülesande saanud.
Mis puutub sellesse "kuradi hipster" hüüdesse, siis seda mainiti tõesti veel mitmel korral, nii et abi oli sellest tõesti mitmele mängijale. Ütleksin siiski et õppetund, mille sellest intsidendist omandasid, oli vale.

CM-Girl kirjutas:1. Dredd - Judge Dredd
2. Rushmore - Max Fischer. Alguses mõtlesin, et pildil tegelane kes seotud sõjaga vms, siis käis peast läbi, et ehk tegu mingi hipiga nt. Ja siis nägin, et eerik ja jaz rääkisid sellest voorust ircus kui järsku eerik taipas mis filmiga tegu on jazi peale mõeldes.
Tema kommentaar "kuradi hipster" aitas ka mul meenutada mis filmiga tegu, käis väike klikk. :D
3. Fargo - Marge Gunderson
4. Michael Moore? lol. ei tea. ainus kes meelde tuli selle pildiga. :D


Spellbound kirjutas:Olen veel tööl ja kuna tööd pole ja tunne on selline, siis saadan vastused vaikselt ära.

1. Ilmeksimatu kiiver ja laiutav lõug! Ma loodan, et see pole trikiga küsimus, aga paneks vastuseks Karl Urbani "DREDD'i" ja mitte Stallone "Judge Dredd'i"
2. Smurfid? Lawrence of Arabia? Tõesti ei tea.
3. Sõjafilm? "Patton"?................aju hakkas tööle. See on "Fargo" või hoopis samanimeline seriaal...
4. Ilmselgelt "Jaws"

Smurfid variandina on väga sümpaatne

JazZ- kirjutas:1. Dredd filmist "Dredd"

Kui keegi annaks mulle 10 senti iga kord, kui Ralf seda filmi mainib, saaksin ma endale praeguseks vähemalt ühe snikkkers 2-packi lubada.

2. Max Fischer filmist "Rushmore"

Kui aus olla, siis polnud mul esialgu aimugi, kust see siluett pärineda võiks ja minu mõtted liikusid hoopis mingite sõjameeste suunas, aga äkitselt leidis IRCus aset järgnev vestlus:

<eerik> Ah, LOL, Jazi peale mõeldes tuli nüüd teise õige vastus ka meelde
<eerik> Kuradi hipster!!!
<CM> :D
<CM> oot jaa
<CM> yesss
<CM> thank you

Mõtlesin siis, mis sorti filme hipster-mina vaataks ja noh, kes oleks Wes Andersonist veel suurem hipsterite lemmik? (Õige vastus sellele küsimusele on tegelikult "Jim Jarmusch", sest ma pole eales üheski ruumis nii palju hipstereid näinud kui Elektriteatris "Only Lover Left Alive'"i vaatamas käies, aga jätame tema sellest hetkel välja.) Igal juhul oli vastus ka mulle seejärel mõne sekundi järel selge. "Rushmore" on täitsa tore film.

3. Marge Gunderson filmist "Fargo"

4. - :(

Mu esimene assotsiatsioon oli "Nebraska" vanamees oma Prize Winneri nokatsiga, aga olen üsna kindel, et see on vale, kuna tavaliselt on õige vastusega rohkem "THAT'S A BINGO" kui "Njah, hädapärast võiks vast olla, aga pigem mitte" tunne.

Dredd on täiesti tõhus kõmmutamis-film. Enamat mitte oodates on selle filmiga võimalik täitsa muhedad poolteist tundi veeta. Selles mõttes olen pigem Ralfi poolt. Ise küll Dreddi kõikjal kiitmas ei käiks, aga kui keegi hakkaks väitma, et see ei kõlba kuhugile siis vaidleksin vastu. Ja selle tõttu, kuigi Snickersid on tõesti väga atraktiivsed põhjus, siis Dreddi kiitmismaksu ma siiski ei toeta.



8. VOOR - 8p

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan laupäevani 18.10, kell 16ish hakkan punkte arvestama.

Have fun storming the castle!
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 17. Oktoober 2014, 17:23

8. VOOR - lisavihjed

Kuna praegusel hetkel on 8. vooru kohta 0 vastust - ja ka pakkumist - lisan vihjed. 7. vooru puhul on kõigile ülesannetele vastused olemas, seega nende karakterite kohta ma vihjeid ei lisa. Ideaalis täiendaksin ülesandeid elementidega, mis aitaks lahendamisele kaasa, aga olen kodust ära/arvutita/püsiva netita. Annan lisavihjed nüüd, sest hiljem on nendest ilmselt vähe kasu.

#1 - joonisfilmi tegelane.
#2 - roosas sidemes pea, nuff said.
#3 - prantsuse film, poster ja dvd kaas pm täpselt analoogne arvamiseks tehtud pildiga.
#4 - kui saaksin joonistaksin sellele robotile hipsteriprillid ette. Sest see robot on kõigis filmides prillidega, isegi kui ta pole robot.
#5 - kamoon.
#6 - filmis on pikk dialoog selle üle, kuidas see tegelane endale armi. Kokkuvõttes ei tea aga keegi, kas oligi nii või on see väljamõeldis.
#7 - liiga lihtne.
#8 - jaapani film.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 18. Oktoober 2014, 18:40

8. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
1. Mr. Incredible "The Incredibles" - õigesti vastatud - 6/8
2. Héctor "Timecrimes" - õigesti vastatud - 6/8
3. Christiane Génessier "Eyes Without a Face" - õigesti vastatud - 5/8
4. Miles Monroe "Sleeper" - õigesti vastatud - 4/8
5. Ashley 'Ash' J. Williams "The Evil Dead" - õigesti vastatud - 6/8
6. Stuntman Mike "Death Proof" - õigesti vastatud - 3/8
7. J.J. Gittes "Chinatown" - õigesti vastatud - 7/8
8. Kakihara "Ichi the Killer" - õigesti vastatud - 5/8


PUNKTID:

33p - eerik, Soprano
32p - JazZ-
27p - IlseV
22p - CM-Girl
21p - Spellbound
19p - ZeMonsta
16p - Level
8p - Ralf
3p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
eerik kirjutas:1. Mr. Incredible filmist "The Incredibles". Sain selle Blu-ray kunagi eBayst 3 dollari eest, natuke suurem summa tuli maksta postikulu eest aga kokkuvõttes ikkagi väga hea diil.
2. Scarecrow Nolani Batmanist see pole. Kott üle pea tõmmatud Elevantmees see ka pole. Ilmselt siis Hector filmist "Los cronocrímenes".
3. Christiane filmist "Les yeux sans visage". Üks mu suurtest lemmikutest, nii et väga hea on seda siin mängus näha. Kaunis õudusfilm, ilma ühegi paha tegelaseta. Ei mingeid üleloomulikke jõude ega koletisi. Ei mingit meeletut tapmist. Ainult süütunne, armastus ja teadus. Samuti soovitan vaadata sellest selgelt mõjutatud Almodóvari filmi "La piel que habito" ja kuulata Billy Idoli laulu "Eyes Without a Face".
4. Miles Monroe filmist "Sleeper".
5. Ash filmist "The Evil Dead".
6.
7. Oleksin siia Freddy Krueger pakkunud aga katkine nina ilmselgelt reedab, et see on hoopis Jake "Chinatown'ist". Kahju muidugi, et see Freddy pole, sest Elm Streetiga on mul rohkem mälestusi ja emotsioone millest kirjutada kui "Chinatown'iga", mida olen korra vaadanud, kui olin parasjagu film noiri ja neo noiri lainel.
8. Kakihara "Koroshiya Ichi" nimelisest mangast ja filmist.

Igati päri Les yeux sans visage'i osas. Pole selle filmi üle siin foorumis küll arutlenud, kuid ka minu arvates üks paremini tehtud õudusfilme.

Forzelius kirjutas:5. Evil Deadi peategelane? Veits meenutab Sin City Marvi, aga pigem jään esmase pakkumise juurde.
7. Kui see ei ole Heisenberg, siis ma renouncen igasuguse filmi-seriaalivaataja staatuse for good. Samas, sa ei küsi ju sarjade kohta. asd. igiveup.jpg

2. on ka pagana tuttav, peaks nagu teadma, aga ei tea

Classic!

Spellbound kirjutas:1. Alguses arvasin, et tal on suur mantlikrae, aga siis sain aru, et see on hoopis lõug ehk siis "The Incredibles"
2. "Timecrimes". Pole küll näinud, aga näiteks Nacho Vigalondo "Extraterrestrial" oli küll väga muhe. "Open Windows" tundub jälle selline tavaline. Samas ei mängi Wood ja Grey ka igas filmis koos...
3. Kas "Abre los ojos" või "Vanilla Sky", kuigi pildil oleks nagu naine. Jään Cruise versiooni juurde.
4. Äkki "Fahrenheit 451"
5. Ash? On see tõesti "Evil Dead". Juuksed ja lõug justkui viitaks sellele.
6. Snake Plissken? "Escape From New York"
7. See plaaster! Ilmselt ikka "Chinatown"
8. Nagu oleks mask peas. Winter Soldier? Liiga juhuslik, äkki Levitt? "Looper"? Pigem mitte. Seda vist välja ei nuputa.

Ausalt öeldes olen veidi üllatunud, et sa pole veel Timecrimes'i näinud. Nii palju kui ma Spelli+LfT'i filmimaitsest aru olen saanud klapiks see teie ootustega justkui ideaalselt - väga sirgjooneliselt ja lihtsalt tehtud žanrifilm, mis võtab ühe kindla idee ja arendab selle välja maksimumini. Samas, kuna te olete filmiveebi 22JS esindus-haterid, siis ehk ma siiski ei tea nii täpselt mis teile filmides maitse järgi on. Siiski, julgeks vähemalt ühe Snickersi peale kihla vedada, et Timecrimes võiks teile meeldida.
Snake Plissken on väga napp pakkumine, sest soeng ja profiil on Kurt Russelil ju sama mõlemas filmis. Siiski, muud elemendid oleks pildil teisiti olnud.

CM-Girl kirjutas:Eks vihjed ikka aitasid veidi. Nr 2 sai ära muudetud. Nr 8 leidsin üles. Kolmas tõonäoliselt vale, aga mingi pakkumise tegin. Krt kui tuttav see siluett tundub..

1. The Incredibles - Bob Parr / Mr. Incredible - Esimese laksuga oleks pakkunud Sin City - Marv, aga siis hakkasin vaatama seda maski näos..
2. Timecrimes - Hector - Esimesena meenus seda pilti nähes Elevandimees. :D
3. Trois couleurs: Bleu - Julie Vignon - de Courcy ?
5. The Evil Dead - Ash?
6. Death Proof - Stuntman Mike ehk. Vaatasin pilti ja meenus kohe Kurt Russell selle sonksiga :D Vaatasin pilti lähemalt ja armiga meenus see film.
7. Chinatown - J.J. Gittes - Vaatasin ja vaatasin pilti ning mõtlesin, et kas tal plaaster ninal v ja siis käis väike klikk ja meenus "Chinatown" :)
8. Ichi the killer - Kakihara

Kui ma oleks teise pildi all silmas pidanud Elevandimeest, siis see oleks lihtsalt õel olnud. Arvan, et keerukusastme hoidmiseks piisab siis edaspidi veidi kannatlikumast ootamisest ja lisavihjete mittepuistamisest.

JazZ- kirjutas:1. Mr. Incredible filmist "The Incredibles"

2. Hector (2, 3...?) filmist "Los cronocrimenes"

See lõust oli kohutavalt tuttav ja on minu meelest vist kunagi filmiveeblase avataril ka olnud, aga ma pole päris kindel, kelle. Jolt, Ralf... ? Filmist enne mängu taaskord piinlikul kombel kuulnud polnud.

3. Louise filmist "Les Yeux Sans Visage"

Sellest filmist olin ma enne mängu jälle vastupidiselt 100 korda kuulnud, sest selle nimi esineb vist peaaegu igas teises eeriku lauses. Ja siit ka noomitus: eeriku lemmikfilme siia mängu nüüd küll edaspidi toppida pole vaja!

4. Miles Monroe filmist "Sleeper"

5. Ash "Evil Deadi" originaaltriloogiast

Ashi profiili tundsin esimese peale vaatamisega ära. Ilmselt sellepärast, et mul oli paar aastat tagasi kultusfilmide kalender, kust see lõust mulle terve märtsikuu vastu vahtis.

6. Stuntman Mike filmist "Death Proof"

Mõtlesin, mis filmis võiks olla PIKK dialoog, kellegi armist. Esimene mõte oli tegelikult "The Dark Knight", aga seal oli vist pigem monoloog ja arm oli veidi vales kohas ka. Teine mõte oli "mingi Tarantino film". Arendasin seda ideed veidi edasi ja tundub, et võisin ehk tõele jälile jõuda, aga kuna "Death Proof" on üks vähestest Tarantino filmidest, mis mul nägemata on, ma veel Watsonile "elementaarne" ütlema ei torma.

7. Jack Nicholson (või keegi J.J Gittes) filmist "Chinatown"

Parim film, mida mul Katusekinos näha õnnestus (ainuke teine, mida seal vaatama juhtusin, oli "Magnus" ja kui Icemani tsiteerida, siis: "IUU").

8. Kakihara filmist "Ichi the Killer" - Tänan, sain inspiratsiooni oma tulevase poja nime jaoks!

Enne vihjete laekumist olin juba sunnitud Rassu Facebook'i lehekülge uurima, kuna ta mõjub inimesena, kes vaataks filme, mille tegelastel on palju arme. Vihjetest oli siiski tunduvalt rohkem kasu. Esialgu teadsin kõiki paarituarvulisi vastuseid, aga vihjed aitasid üsna kenasti ka ülejäänud lüngad täita, mille suhtes on mu õiglustunne küll pisut häiritud, sest eerik teadis niisama 7/8-st. Aga olgu, ma loodan, et ma pole päris ainuke, kes internetilt noaähvardusel neid vastuseid välja pressib.

Kolmas vastus pole vist ideaalne - eeldan seda seepärast, et eeriku vastus on veidi teine ja tema on pedant. Aga oli veel mängijaid, kes märkisid selle nime teisiti. Minu jaoks sellel vahet pole, sest ausalt öeldes ei mäleta ma ka peale filmi vaatamist selle karakteri täpset nime ning see polnud filmis kuidagi väga oluline. Kui imdb's riburadapidi näitlejaid vaataks võiks mulle samuti teine mulje jääda.
Also, mul pole paraku ülevaadet eeriku lemmikfilmidest. Kui teed mulle mingi ircu väljavõtte siis võid kindel olla, et selline kokkumänguhõnguline blunder on a massive scale enam ei kordu.
Stiilipunktid 3. ja 8. vastuse eest.

Soprano kirjutas:1. Mr. Incredible "The Incredibles"
2. Héctor "Timecrimes"
3. Christiane Génessier "Eyes Without a Face"
4. Miles Monroe "Sleeper"
5. Ashley 'Ash' J. Williams "The Evil Dead"
6. Stuntman Mike "Death Proof"
7. J.J. Gittes "Chinatown"
8. Kakihara "Ichi the Killer"

Vihjed on ikka kahe otsaga asjad - ühest küljest ilma nendeta poleks selles voorus mõne vastuseni võib-olla jõudnud (nt. Sleeper), aga teisalt arvatavasti said ka konkurendid neist vähemal või suuremal määral abi. Arvan, et pead olema lihtsalt kannatlik ja küll need vastused tulevad. Paraku nende mängudega käib kaasas vana hea tudengi sündroom ehk asjad jäetakse (üldiselt) viimasele minutile. Samas, kui mul on kõik vastused koheselt teada, siis olen esimesel võimalusel ära saatnud. Tahtsin jõuda selleni, et ma pigem pooldaks vihjete mitteandmist.
Aga muidu, keep up the good work!

Nojah, nagu mõndadele filmiveeblastele eile foorumiväliselt seletatud sai oli see nädal veidi erandlik. Olin lähetuses ja vihjete saatmise hetk oli viimane momend, kui omasin mingit ülevaadet mängu kulgemisest ja vastusest enam-vähem tähtaja täissaamiseni. Seetõttu tundus sellel hetkel parem vihjetega pigem veidi üle pakkuda kui jätta sisse ülesandeid millest ehk keegi aru poleks saanud.
Aga pole hullu, võtan asju edaspidi rahulikumalt ja ootan vastuseid kuni viimaste hetkedeni. Vihjeid jagan alles siis, kui see on ilmselgelt hädavajalik. Igasuguse erisuguse raskusastmega voore on varuks veel mitu.
Kommentaarid on kõige toredam osa mängust, aga sain vastused võtta otse sinu kirjast ja see oli eilse tormamise puhul tõsiselt abiks, 'täh.

Level kirjutas:1. dno, anime või mingi dc supehero? turtlesi moodi ka ei ole.
2. roosa mask? spring breakers? keha küll sellele ei vasta..
3. Eyes Without a Face - tore on, et see Billy Idoli lugu meenus.
4. Sleeper - Pilt
5. on vist Marv Sin City'st?
6. The Joker TDK-s?
7. Chinatown - Forza vihkab seda filmi.
8. see tapja ichi?


9. VOOR - 4p

Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan esmaspäevani 20.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

Thank you MarioFilmiveeblane! But our princess is in another castle!
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 20. Oktoober 2014, 22:29

9. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
1. Man with No Name "Dollars Trilogy" - õigesti vastatud 6/6
2. Nicholas Angel "Hot Fuzz" - õigesti vastatud - 5/6
3. Hans 'The Jew Hunter' Landa "Inglourious Basterds" - õigesti vastatud - 5/6
4. Monsieur Hulot "Les vacances de Monsieur Hulot" - õigesti vastatud - 1/6


PUNKTID:

36p - eerik, Soprano
35p - JazZ-
29p - IlseV
25p - CM-Girl
22p - ZeMonsta
21p - Spellbound
16p - Level
8p - Ralf
3p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
eerik kirjutas:1. Ülestunnistus #1 - Ma pole neid filme küll näinud, kuid julgen väita, et tegemist on Clint Eastwoodi kehastatava tegelasega Nimetu mehe triloogiast. Milline täpsemalt, ei oska öelda. Ilmselt see kõige populaarsem -- "The Good, the Bad, and the Ugly" / "Il buono, il brutto, il cattivo."
2. Kaks varianti käis peast läbi: kas "Hot Fuzz" või "Drive". Pigem on see ikka Simon Peggi kui Ryan Goslingu siluett, nii et Seersant Angel ja "Hot Fuzz". Filmist nii palju, et Edgar Wrighti filmograafia on minu jaoks selges langustrendis. "Shaun of the Dead" (väga hea) > "Hot Fuzz" >= "Scott Pilgrim vs. the World" > "The World's End" (masendavalt pettumust valmistav).
3. No see näeb juba rohkem Goslingu moodi välja aga... (ei suutnud välja mõelda)
4. Ilmselgelt on pildil Monsieur Hulot ja filmiks ilmselt "Les vacances de Monsieur Hulot". Ülestunnistus #2 - Olen Tati loomingust ainult "PlayTime'i" näinud ja see jättis mind üsna külmaks. Samas "L'illusionniste", mis on põhimõtteliselt üks suur austusavaldus Tatile, meeldis mulle väga. Peaksin vist ikka teisi filme ka vaatama, uued boxsetid värskete restauratsioonidega tulid just hiljuti välja...

Minu vastus esimesele ülestunnistusele oleks see, et ega ka mina ei teadnud täpselt millises triloogia filmis ta mantliga ringi käis. Mäletan teda valdavalt siiski ponchos. Õigeste vastuste juurde sobivaid klippe otsides selgus, et eerikul oli täiesti õigus.
Muideks, oled ainus kes ei tundnud ära Hans Landat ja samas ainus kes tundis ära Monsieur Hulot. Tati filme soovitaksin vaadata lihtsalt alates algusest. Ta alustab kuidagi universaalsemalt mõjuvamast slapsticki stiilis asjas ning mida edasi, seda enam suudab ta nalja leida väga tavapärastest argielu rütmidest ja helidest. Suuresti absurdivaba komöödia. Aga The School for Postmen on täiesti ametlikult internetis, nii et ptv.

CM-Girl kirjutas:1.Dollars Trilogy - Man with No Name
2.Hot Fuzz - Nicholas Angel ?
3.Inglourious Basterds - Hans Landa
4.Sherlock Holmes (1939 film series)? - Basil Rathbone as Holmes.?

Sugugi mitte ainus, kes pakkus viimase pildi vastuseks Sherlock Holmesi.

Soprano kirjutas:1. Man with No Name "Dollars Trilogy" - see oli esmapilgul kõige äratuntavam, aga siis hakkasin kahtlema, et äkki tegid "kuugari petekat" ja küsid hoopis Djangot vms. Jään igaks juhuks Clint'i juurde.
2. Nicholas Angel "Hot Fuzz"
3. Hans Landa "Inglourious Basterds" - Thats a bingo!
4. Sherlock Holmes? (Jeremy Brett'i kehastuses, sest tal oli selline terav nina) - paremat pakkumist ei oska teha, sest mis suitsu/piibuvoor see ikka ilma Sherlockita oleks.

Heiheihei, vahvaid (ja liiga ilmseid) suitsumehi jäi välja veel kuhjaga. Aga Sherlockit pole siin põhiliselt seepärast, et parim Sherlock on teles ja see on eranditult filmimäng. MOTT

ZeMonsta kirjutas:1. Kui ma nüüd väga mööda ei pane, peaks tegu olema Idametsa Kalju filmiga ehk The Good, the Bad and the Ugly (starring Blondie ehk nimetu mees).
2. Hot Fuzz (Nicholas Angel) - üks Jazi lemmikutest, mis vähestena pikast nimekirjast meelde jäi. Mulle ka täitsa meeldib.
3. Inglourious Basterds (Hans Landa) - tunnistan ausalt, et esimese raksuga tahtsin Holmes'i pakkuda. Siis hakkasin vaatama, et piip pole ikka see õige ja müts on ka puudu.
4.

ZeMonsta (back in the game, yeah!)

Great news everyone, ZeMonsta on mängus tagasi.
Idametsa Kalju, hahh! Ma olen juba aastaid mõelnud, ning seda kuskil ja mingil sobival hetkel ka öelnud, et arusaamatult kõlavad nimed on kuidagi automaatselt lahedad. Nagu ilmse näite põhjal - Michael Knight, maikhel nait', selles on miskit. Samas kui Mihkel Rüütel... tekivad automaatselt assotsatsioonid teiste Rüütlite ja rüütlitega ja üleüldse hakkan mõtlema, et rüütel on siin ju mitte eriti peenelt peidetud allegooria jne. Aga Maikel Nait on jätkuvalt pigem mingi võlusõna, mille puhul loeb vaid kõla.
Hans Landa on kõige parema järeldusvõimega karakter, kes pole Sherlock, nii et olnuks honest mistake. Piibul tolles filmis ja stseenis mõistagi väga suur roll jõutasakaalu... või pigem vertikaali? mahamärkimisel, kuid kindlasti pole seos Holmesiga juhuslik.

IlseV kirjutas:1. Blondie / "The Good, the Bad, and the Ugly"
2. Driver / "Drive"
3. Colonel Hans Landa / "Inglorious Basterds"
4. "Casablancas" tehti vist rohkem sigarette, aga muidu ikkagi Bogart? Mingis .. Bogarti filmis?

Teil on eeriku ja JazZ-ga miskit ühist, mõtlemises (minu arvates mitte üldse halb seltskond, kuhu kuuluda). Igatahes, mul oli täiesti hea pilt ka Goslingust, tikuga, nii et post-smoking-is-cool filmiajastul oleks ta väga vabalt võinud ka tema olla kangelane, kes närvi säilitab hambatikku puredes. Aga Hot Fuzzi puhul tundus see valik olevat rohkem naljaga tehtud ning seetõttu klappis hetkel antud nimistusse paremini.

JazZ- kirjutas:1. Blondie "The Good, the Bad, the Ugly"
2. Nicholas Angel "Hot Fuzz" - Eee, eksju? Esimene seos oli "Drive" ehk anna andeks, Simon Pegg, ma tean, et Hot Fuzz oli erinevalt "Drive'ist" mu lemmikfilmide Top 40's ja puha, aga tuleb ju tunnistada, et keegi peale Ryan Goslingu ei oska nii meeldejäävalt hambaorki närida... Või üldse midagi muud teha!
3. Hans Landa "Inglourious Basterds" - Puhtalt selle rolli põhjal võiksin Christoph Waltzi üheks oma lemmiknäitlejatest pidada. Teistes osatäitmises ta talent minu arvates jälle nii hästi avaldunud pole. Õnneks mängib ta Hans Landat umbkaudu 80%-s oma filmidest.
4. Parim pakkumine oleks hetkel Sherlock Holmes mingist "Sherlock Holmes'ist", mingi tegelane mingist film noir'ist või Don Draper.

See tähelepanek Christoph Waltzi kohta on väga täppi. Kujutan ette, et produtsendid teevad talle alati märkmeid stiilis "eieie, see haavatavus mis läbi su silmade kumab ei lähe üleüldse, me palkasime su selleks ja ainult selleks, et mängiksid uuesti Hans Landat". Waltzi õnneks jõuab Landa filmi jooksul olla absurdselt naljaka ja üdini kuri ning kõike vahepeal. Seega on selle 80% sees kaetud väga palju erisuguseid emotsioone.


10. VOOR - 4p

Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan kolmapäevani 22.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

I can't lie to you about your chances... but, you have my sympathies.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 22. Oktoober 2014, 22:04

10. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
1.King Arthur & The Black Knight "Monty Python and the Holy Grail" - õigesti vastatud - 6/7
2. Butch Cassidy & Sundance Kid "Butch Cassidy and the Sundance Kid" - õigesti vastatud - 6/7
3. Jay & Silent Bob "Clerks." - õigesti vastatud - 6/7
4.Sam & Suzy "Moonrise Kingdom" - õigesti vastatud - 3/7


PUNKTID:

40p - Soprano
39p - JazZ-
38p - eerik
29p - IlseV
27p - CM-Girl
25p - ZeMonsta
21p - Spellbound
19p - Level
8p - Ralf
6p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
Level kirjutas:1. holy grail
2. butch ja sundance
3. jay ja silent-bob
4. ???? mingi eskimo? :|

Ainus prominentne eskimokarakter, keda mina tean, oleks vist Jane Austen's Mafia!'st. Aga yeah, ajad milä seda filmi komöödia meistriteoseks pidasin on möödas, nii et selle mängu ülesannete hulgast seda ei leia.

JazZ- kirjutas:Kuna mul kipuvad viimasel ajal need vastuste saatmised väga viimasele hetkele lükkuma ja peale selle tahavad vahel üldse ära ununeda, siis edastan need vahelduseks veidi varem. Väga võimalik, et teen eerikut ja saadan kommentaarid ja/või mõned täpsustused hiljem järele, aga seniks:

1. Kuningas Arthur ja Must Rüütel "Monty Python and the Holy Grail"
2. Butch Cassidy and The Sundance Kid "Butch Cassidy and The Sundance Kid"
3. Jay ja Silent Bob "Clerks"
4. Suzy ja Sam "Moonrise Kingdom"

Mõtlesin, et eerikut tegema võiks ka mänguväliselt täitsa konkreetse tähendusega olla ja seda väljendit võiks rohkem kasutada. Ja siis mul tuli meelde, et selline väljend on ju täiesti olemas ning tegelikult oleks pigem tore kui meil pole tihti põhjust seda kasutada.

CM-Girl kirjutas:1.Monty Python and the Holy Grail - King Arthur ja Must Rüütel. Nüüd mõtlen, et oli hea, et selle filmi vaatamist nõudsin kokkutulekul kui filmide listi nägin. :D
2.Butch Cassidy and the Sundance Kid - Butch Cassidy ja Sundance Kid :D


eerik kirjutas:1. See ei ole niikuinii õige vastus aga esimesed mõtted sellega seoses olid LARP ja "Role Models".
2. Butch Cassidy ja Sundance Kid samanimelisest filmist. Kasutan taaskord üle mitme vooru sõna ikooniline, sest täpselt seda need lõpukaadrid on.
3. Jay ja Silent Bob filmist "Clerks".
4. See ei ole niikuinii õige vastus aga esimene seljakotifilm, mis pähe tuli, oli see Ben Stilleri "Walter Mitty" film.

Esimese ja neljanda puhul on selline imelik tunne, et ilmselt olen neid näinud. Kui mitte filme, siis vähemalt ülesandega sarnaseid pilte nendest. Aga noh... mis seal siis ikka, las Soprano ja JazZ- võidutsevad sel korral.

Larpimine pole üleüldse kaugel sellest, mida kujutab enesest Monty Python and the Holy Grail. Need eelarvekokkuhoiust sündinud ratsutamissteenid jne lisavad täpselt piisava koguse sürri kogu sellele filmile.
Hehei, vahva näha et keegi kirjutab veel JazZ-i aliase püüdlikult ja õigesti välja. Selle mängu summaarsete kordade pealt tekib mul automaatne austus kõigi vastu, kes sama ponnistusega maha saavad.

Forzelius kirjutas:jääb napisõnaliseks, aga uutest tean isegi kolme vist!!!!

1. monty python holy grail
2. butch sundance
3. jay silent bob
4. praegu ei tea, ehk meenub veel

p.s. sabotöör

Forza kommentaar saab äratoodud ennekõike post scriptumi tõttu. Sa polnud kohalgi, ainsas mängus kus see silt kehtinuks! Aga ma olen siiani õnnelik, et Dixiti lõpuspurt õnnestus sedavõrd puhtalt.

ZeMonsta kirjutas:1. "On second thought, let's not go to #filmiveeb. It is a silly place." - Jolt (circa 2006).
OKEI, eelmine väide on alusetu, aga siinkohal oli kiusatus Monty Pythoni and the Holy Graili ja filmiv... ee, IRCu sidumiseks liiga suur. Pildil siis Must Rüütel ja Kuningas Artur.
2. Tundub olevat buddy cop tüüpi film. Sirvisin väheke wikis seda nimekirja ja leidsin ühe, mille poster tuttav oli - Murphy's Law.
3. Jay ja Silent Bob ehk dünaamiline duo Kevin Smithi View Askewniverse'ist.
4. Moonrise Kingdom (Sam ja Suzy) - järjekordne Wes Andersoni film, mida pole näinud. See-eest olen kõvasti Desplat' muusikat kuulanud. See loeb ka, eks.

Hahh! Dateering on vale, aga muidu on see umbes kahekordselt õige ja õiglane ja alusega. Ei saa pahaks panna mitte ühtegi olukorda, kus minu elu ja Monty Pythoni loomingu vahele tõmmatakse paralleeljoon.

Paistab, et valdavalt oli mängijate jaoks üsna kerge voor. Isegi Forzelius võttis mängust osa omal initsiatiivil, ilma et talle mängu meelde tuletanuks. Mängul on uus ainuliider. Juttu oli vähe, nii ka minupoolt. Vahelduseks saab uus voor kiirelt üles.

11. VOOR - 4p

Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan reedeni 24.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

Now you're looking for the secret. But you won't find it because, of course, you're not really looking. You don't really want to work it out. You want to be fooled.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kollaažimäng

PostitusPostitas Jolt » 24. Oktoober 2014, 12:15

11. VOOR - õiged vastused

Spoiler :
1. James Bond "Casino Royale" - õigesti vastatud - 4/7
2. Moses - "Attack the Block" - õigesti vastatud - 4/7
3. Bunny with UZI "Sexy Beast" - õigesti vastatud - 5/7
4. Kikuchiyo "Seven Samurai" - õigesti vastatud - 7/7


PUNKTID:

43p - Soprano
42p - JazZ-
41p - eerik
32p - IlseV
30p - CM-Girl
27p - ZeMonsta
22p - Level
21p - Spellbound
8p - Ralf
6p - Forzelius

KOMMENTAARID:
Spoiler :
Level kirjutas:1. James Bond ja Quantum of Solace?
2. mingi Gamer?
3. Sexy Beast?
4. Shichinin no samurai - Oleks peaaegu Yojimbo öelnud, aga seal tal ei olnud nii suurt riista. :}

Minu teada pole palju teisi samuraisid, kes kannaks oma relva tagurpidi, üle õla. Suurus vb sedavõrd erinev polegi, aga viis millega ta relva kannab eristub küll.

Soprano kirjutas:1. [Insert mingi actionfilmi tegelane] - liiga mittemidagiütlev siluett, et kuskilt kinni haarata
2. Moses "Attack the Block" - see pealkiri ja "Silver Linings Playbook" ei lähe niipea meelest /inside joke
3. "Sexy Beast" - pole filmi näinud, aga nähtavasti seal on mingi jänes uziga, makes sense
4. Kikuchiyo "Seven Samurai"

See etteheide esimese pildi suvalisusele on korduv, nii et reastan oma vastuväited siia.
1. Filmis on tegu väga tähendusrikka hetkega, kogu CR on kulunud Bondi eelloole. Alates sellest hekest on tüübi mojo paigas ja siit edasi on ta sama külm ja efektiivne sõdur, kellena teda bondifilmides näinud oleme (va need Roger Moore filmid, kelle kehastuses oli Bondi ühe sõnaga öeldes ennekõike nilbe. Noh, igal ajal oma maitse).
2. Kogu Quantum of Solace'i promo oli ülesehitatud samale relvale ja samale poosile, mis CR lõppedes igatahes väljateenitud oli. Ohjah, oli aeg, kus kaugelt vaadates paistis see olevat parim Bondi film, mis iialgi valmida saab.

CM-Girl kirjutas:1. Casino Royale - James Bond - Vaatasin ja vaatasin seda pilti ning järsku out of the blue meenus Daniel Craig. :)
3. Sexy Beast (2000) - The dream bunny vms? - Kui teada mis relvaga tegu, leiab filmi päris lihtsalt.
4. Seven Samurai - Kikuchiyo

Veel üks tõestus selle kohta, et ülesandeid koostades on raske ette aimata milline neist raske on ning milline mitte. Bondile oleks ennustanud 7/7, Sexy Beastile 3/7.

ZeMonsta kirjutas:Reede õhtu on järjekordselt sündmusterohkeks kujunemas, nii et vastan kiiresti ja valesti.

1. Automaadiga poseerivatest "I'm so cool, look at me" tüüpidest on mul vist kerge küllastumus tekkinud. Ei tee enam vahet, kes on kes.
2. Attack the Block. Moses ajab tulnukaid taga (või oli see vastupidi) - on kindlasti kavas lähiajal vaadata.
3. Tonto ja Chewbacca ristsugutis mingist väga põnevast filmist, I imagine.
4. Filmiks Seven Samurai ja tegelaseks Kikuchiyo.

Esimese ülesande kirjeldus on täiesti täppi, aga kui kasutada ingliskeele pärit artikleid, siis otsitu polnud mitte A aga pigem THE.

JazZ- kirjutas:1. James Bond filmist "Casino Royale" - See mäng on minu jaoks kujunenud juba omamoodi tõsieluseriaaliks, mille igas osas järjest piinlikuma ülestunnistuseni jõuan. Seekordne oleks siis see, et ma pole näinud mitte ühtegi James Bondi filmi.
2. - "Black asian man with baseball cap and sword" ei andnud Google'i otsingus mingeid tulemusi, nii et minu nõu ja jõud on otsas.
3. Gal'i oma Frank filmist "Sexy Beast" - Ärge üritagegi teha nägu nagu oleks keegi peale Jolti siin Filmiveebis (või üldse terves maailmas) sellest filmist varem midagi kuulnud. Selle vastuseni jõudmise eest tahaks lisaks oma perekonnale, sõpradele ja Jeesusele tänada Donnie Darkot.
4. Kikuchiyo filmist "Seven Samurai" - Olgu, seda filmi pole ma ka näinud, aga erinevalt eelmisest olen vähemalt eksistentsist täiesti teadlik, nii et siluetti silmates rändasid mõtted kohe seitsme samuraimehe juurde. Inb4 eerik räägib pika loo Akira Kurosawa filmide blu-ray'le saamise keerukuspunktidest.

Järgmise korrani!

Et asjad taaskord tasakaalus hoida teen omapoolse ülestunnistuse seoses Bondiga. Vb olen sellest varem ka siin foorumis kirjutanud. Ka mulle läks Loopi vabandus hinge ja ma parem ei otsi ka, kas selline asi on olemas. Nii et topelt on kahekordselt.
Peale esimese Casino Royale traileri nägemist olin selle filmi osas müüdud. Arvan, et filmi väljatulekuni võis olla aega pool aastat. Seega võtsime sõbraga ette projekti, et vaatame ära kogu olemasoleva Bondi seeria. Tollaste piiratud vahendite ja nende piiratud ühenduvuse juures tundus sõbra isa VHS-i varamu parima variandina nende filmide vaatamiseks.
Esimene film oli mustvalge. Aga see tundus normaalne, sest need vanad Bondid on ju ikka tõsiselt vanad ka. Ka teine ja kolmas ja neljas film olid mustvalged. Ja viies. Tolle juures tekkis mingi veidi ebameeldiv kahtlus, sest olin üsna kindel, et vähemalt mingi osa Connory Bondidest olid samuti värvilised ja noh, valmimisaastad olid ammugi sellised, et isegi kehvemad filmid jaksasid värvid kinni maksta. Asja uue pilguga vaadate selgus, et üks videokaabel oli sattunud identsesse aga valesse pessa ja seega oleks kõike võinud värviliselt vaadata juba alates algusest.
Aga Sexy Beast on väga imelik ja väga hea film. Mos def üks Ben Kingslay parimaid rolle.

eerik kirjutas:1. Mobiiltelefoniga Terminaator see ilmselt ei ole. Ei tea.
2. Tuleb olla õigel ajal õiges kohas. Moses ja "Attack the Block"
3. See jänes on filmist "Sexy Beast".
4. Kikuchiyo "Seitsmest samuraist". PÖFFi raames on seda isegi suurelt ekraanilt nähtud.

Mitte lihtsalt mobiiltelefoni, aga suisa mingi Sony mobiiltelefon, sest obv.

Kokkuvõttes tuli siiski seitse mängijat selles voorus kokku. Olin valmis juba ütlema, et võistlejaid on tabanud battle fatigue ja järelejäänutel on vaja hoogu hoida vaid kolmele nägemata voorule. Noh, ega see üks mängija midagi lõpuni ei muuda, ilmselt on sobilik aeg lõpetamiseks üsna pea käes. Igatahes on mul siiski hea meel, et IlseV kõrvalejäämine mängust ei olnud lõplik.
12. voorus ei pea päid ja kirju karakterite nimedega koormama, hooti on neid lihtsalt liiga mitu, et kirjagi panna. Filmide nimedest piisab täielikult.

12. VOOR - 7p

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt

Vastuseid ootan esmaspäevani 27.10, kell 22:00 hakkan punkte arvestama.

Jolt: I'm not great at farewells, so, uh, that'll do, pig.
Anonymous FVlane: That's the worst goodbye I've ever heard, and you stole it from a movie.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Järgmine

Mine Filmimängud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron