Filmimuusika mäng

Siin võite alustada ja osa võtta kõikvõimalikest filmimängudest, viktoriinidest jms.

Moderaator: Meeskond

Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 17. Oktoober 2012, 01:25

Rassu luugimäng lõppes paar nädalat tagasi ja loodus tühja kohta ei salli. Ehk nagu vanarahvas ütles: ega tali taeva jää!

Taust:
Paljud (loe:keegi) ilmselt ei tea, et olen väga suur filmimuusika austaja. Mul on kodus kordades rohkem filmimuusika plaate kui filme/sarju. Kui numbrid kokku lüüa olen arvatavasti näinud rohkem erinevaid filme kui kuulanud erinevaid heliribasid, aga muusikal on minu jaoks püsivam väärtus.

Alustame proovivooruga (mille eest saab siiski ka punkte), vastuseid ja tagasisidet ootan kuni pühapäevani. Kui huvi on piisav - paarile inimese pärast ei viitsi mässata - jätkame uute ja kiiremate voorudega.
Esimesse vooru lugusid valida oli äärmiselt raske. Suur osa "tuntud lugudest" tunduvad liiga lihtsad (mingit Indiana Jonesi teemalugu ei ole ju mõtet panna?), siis tuleb justkui suur tükk tühja maad ja peale seda lood, mida ainult andunud filmimuusika austajad teavad. Või vähemalt selline mulje jääb. Lõpuks tegin pea tühjaks ja võtsin suvalised palad, mis pähe hüppasid.
See voor ongi rohkem üldise taseme paikapanemiseks, kui lood on liiga keerulised (või äkki hoopis lihtsad?), ei tasu ehmuda ja edasisest mängimisest loobuda. Võime raskustaset korrigeerida. Et saaks selge üldpildi prooviks üksteist mitte aidata ja jutukas vihjeid jagada.
Lugude valik ei piirdu ainult filmidega, sekka hüppab ka sarju ja telelavastusi :? Kõik lood ei pruugi olla originaalvormis, näiteks vokaaliga lugude asemele võivad tulla instrumentaalkaverid.

Kuidas mängida:
Vastuseks ootan lihtsalt filmi/sarja nime, kui olete eriti viks ja viisakas, võite lisada ka helilooja. Mida täpsem vastus, seda parem (näiteks järgede ja uusversioonide puhul). Iga õige vastus annab ÜHE punkti, minu käe läbi ja jumala armust võite teatud juhtudel ka pisut vale vastuse eest pool punkti teenida.
Kui keegi avastab, et olen pannud arvamiseks loo, mida otsitavas filmis ei kõla (loevad ka director cut jm versioonid ning piisavalt lähedased meloodiad), võib see inimene minu peale karjuda. Uurin asja ja kui sellel inimesel on õigus, saab ta 3 punkti lisaks (kõik teised saavad selle loo eest 0); kui mitte, võtan tal ajaraiskamise eest 4 punkti maha.

Iga loo puhul on loomulikult oodatud ka kommentaarid (kuidas vastuseni jõudsite, mis suhe on konkreetse filmi või muusikaga jne). Tuimalt vastuseid kirjutada on ju igav.

Et vastamine oleks võimalikult mugav, ehitasin spetsiaalse lehe. Peaks töötama kõigi kaasaegsete normaalsete veebisirvijatega, ka nutitelefonidega. Lahtrisse kood sisestage mingi meeldejääv, aga samas piisavalt keeruline tähe/numbrikombinatasioon - seda koodi hakkate iga voor kasutama, et vältida asjatut segadust ja teiste kasutajate nimedega lollitamist.

---
edit: Unustasin lisada... Auhinnaks on au ja kuulsus, mille paneb välja Level!

edit2: Oluline lisa! Et andmebaasi ei tekiks liigset läbu ja mul oleks kerge vastuseid välja noppida, olen ühele kasutajale ühes voorus reserveerinud ühe rea. See tähendab, et kui te olete ühes konkreetses voorus juba vastanud, kirjutatakse "Saada nupu" teistkordsel vajutamisel teie eelmised vastused üle. Näide: vastasite kolmapäeval ära lood 1-5, neljapäeval tulid meelde lood 6-8. Kui te täidate vormis sama nime ja koodiga ainult vastused 6-8, siis teie vastused 1-5 kustuvad...
Lisasin sisselogimisvõimaluse. Nüüd võite kõik need lood, mis kohe meelde tulevad, julgelt kirja panna. Ja hiljem sisse logida ning oma vastuseid korrigeerida.
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 17. Oktoober 2012, 01:36

Esimene voor
Vihjeks nii palju, et proovisin lood järjestada raskuse järjekorras s.t eeldan, et arvajad saavad kõike rohkem punkte esimese ja kõige vähem viimase pala eest. Loomulikult võin ka täiesti mööda panna :) Ühtlasi on see väike mänguline element mu enda jaoks - panin seda järjekorda üle tunni aja paika :?
Iseenesestmõistetavalt on arvamiseks erinevate heliloojate erinevad filmid.
Esimene voor lõppeb pühapäeval, 21. oktoobril kell 23:59:59

Edu!
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 22. Oktoober 2012, 21:36

Suur tänu positiivse tagasiside, vastuste ja lõbusate kommentaaride eest. Esimesest voorust võttis osa 12 inimest - piisavalt suur number, et mängu jätkata. Loomulikult võivad mänguga liituda ka kõik need, kes esimesest voorust eemale jäid.

Esimese vooru õiged vastused ja mängijate kommentaarid (lingid viivad youtube'i)

1. Gladiator (Hans Zimmer - Honor Him)
pakuti ka: Titanic
Vastust teadis 7 mängijat 12st, jäi "lugude arvestuses" teisele kohale. Ise hindasin selle loo populaarsust pisut üle. Tegelikult lihtsalt kerge variatsioon filmi kuulsaimast palast "Now We Are Free".

ZeMonsta: Äraarvamisega läks oodatust kauem. Mõtlesin, et "ah, 1. on kindlasti maru kerge", aga vaata kuradit, pusisin tükk aega. Otsa andis kätte loo kangelaslikkus ja asjaolu, et sa selle esimeseks paigutasid. Järelikult pidi olema väga tuntud ja EPIC film - ja no sealt edasi oli Hans Zimmer juba loogiline jätk.
Rassu: kui üks õigesti läks, siis on tore.
JazZ-: Kuna üldiselt olen ma muusika ja kõikide selle alamhulkade suhtes üsna suur võhik, pidin selles voorus (ja ilmselt ka kogu ülejäänud mängus) rakendama vana head "mis pilt tuleb seda lugu kuulates silme ette" tehnikat (ehk taaselama enda keskooli muusikatunde).
Sellist pühaliku vibe'iga muusikat kasutatakse ainult kombinatsiooni "higised mehed + keegi sureb/jõuab sõjast koju/vehib mõõgaga" juures. Pole "Gladiatoorit" kordagi näinud, aga võin umbes 2 euro peale kihla vedada, et vähemalt pool tegevusest toimus samal ajal slow-mo's. mina: :))
Spellbound: Gladiaatori OST-ilt tean ainult ühe loo nime peast ehk siis see kõige tuntum "Now we are free". Ilma kontrollimata oleksingi selle vastuseks jätnud, kuid kui jätsin loo poolt tekitatud tundepuhangu kõrvale, kontrollisin ikka üle ja "Honor him" peab olema õige. Nägin Gladiatorit esmakordselt VHS-ilt xD ja edasine on juba ajalugu.
Level: Oeh, võttis kohe silmad märjaks.



2. Fringe (J. J. Abrams - Main Theme)
pakuti ka: Edward Scissorhands, Harry Potter
3/12. Millegipärast arvasin, et sellel sarjal on suur fännibaas. Ise ei vaata, aga armastan muusikat.

ZeMonsta: Paari episoodi olen näinud, seega viisijupp oli tuttav.
JazZ-: Raudpoltjolt tean seda ja võin isegi ilma professionaalse sensitiivi juurde pöördumiseta väita, et vastuse avalikustamise järel, virutan endale käega vastu pead.
Spellbound: Heliloojaid on seal rohkem, aga üsna nonamed ja Giacchinot teab vast igaüks.


3. Mehed ei Nuta (Ülo Vinter - Noorte teema)
Pakuti ka: Eesti lastefilm, vana Eesti film
3/12. Oioi, noored-noored. Mingis voorus panen "Pistoda laulu", vaatame, kas tuleb parem tulemus :pööritus:

ZeMonsta: Äkki mingi eesti film? Justkui võiks olla..
Soprano: Igatahes
JazZ-: Mingi vanem eesti film
Level: Seda peaks une pealt teadma.


4. Up (Michael Giacchino - Carl Goes Up)
Pakuti ka: West Side Story
4/12. Konkreetne pala kõlas siis, kui Carl esimest korda lendu läks. Meloodiat on viimastel aastatel kõikvõimalikeks kõllides ja autasustamistel kasutatud. Also, võitis Oscari.

ZeMonsta: Klassikaline viis, millest ei oska suurt midagi arvata.
JazZ-: Ka mingi vanem eesti film või siis mõni muu film
Spellbound: Proloogi 10 minutit mõjuvad endiselt emotsionaalse pommina.


5. Star Wars Episode IV: A New Hope (John Williams - Cantina Band)
Pakuti ka: Benny Hill
5/12. Vana klassik ja tihti taaskasutust leidev meloodia. Family Guy versioon

ZeMonsta: Esimese korraga ei pannud kohe paika, et kust ma seda lugu nüüd tean. Paar korda ketrasin ja siis korraga sähvatas - Tähesõjad ju. Cantina band, üks meeldejäävamatest stseenidest.
Soprano: Häbi, kes seda ei tea :)
JazZ-: Raudselt üks kahest järgnevast situatsioonist: keegi stepib või ajab kedagi jalutuskepiga taga. + arvatavasti mustvalge
Spellbound: Ehk siis imelikud tulnukad mängimas pilli ja mind pole kunagi huvitanud, kes tulistas esimesena.
Level: Prolly üks lollimaid dzingleid eales.


6. The Last of the Mohicans (Trevor Jones - Promentory)
Pakuti ka: Braveheart, Game of Thrones, Titanic
5/12. Tegelikult vana rahvaviis, mille vormis konkreetseks looks Dougie MacLean:The Gael, filmis kõlab omakorda Trevor Jonesi arranžeering. Võimas lugu, võimsad stseenid. Parim kommentaar youtube'is: just finished the most epic chem homework ever

ZeMonsta: Film siiani nägemata, aga kuidagimoodi oskasin meloodiat filmiga alateadlikult seostada. What can I say, vahel mul ikka näkkab.
Soprano: Sellega suuri valikuid polnud, kas Braveheart või mõni muu sellelaadne, kusjuures vaatasin Mohikaani alles sellel aastal esimest korda.
Forzelius: samas, kui ei ole, siis ma tean seda raudselt kuskilt. one of those. Ole sa neetud, et mind, borderline-okh põdejat niimoodi kiusad.
JazZ-: Mingi iiri-šoti külapidu, mis võtab järsku tõsisema pöörde, kui keegi oma Guiness'i kaaspeolise uue kildi peale ajab.
Spellbound: Uskumatu. Pendeldasin Horneri Bravehearti ja Streitenfeldi Robin Hoodi vahel ja ei leidnud lugude seas sobivat ja siis klikin juhuslikult mõlema youtube otsingu kõrval muude valikute peale ja sinna satub Manni epicus ja see ongi õige. Ausalt öeldes nägin filmi nii kaua aega tagasi, et mäletan ainult Wes Studi mängitud verenäljas indiaanlase lõusta.
Level: Ooh, film, mille muusikat tean, kuid filmi pole siiani näinud. Peaks selle vea parandama


7. Vertigo (Bernard Herrmann - Rooftop)
Pakuti ka: Alien, Batman, Harry Potter, Star Wars
1/12. Klassikud nägemata? Ainus õigesti arvaja: Level. Samuti väga palju hiljem taaskasutatud. Võib-olla mitte täpselt seda sama lugu, aga ta lähisugulasi. Viimati kuulsin vist "American Horror Story" piloodis.

ZeMonsta: Tundub, et mingisugune põnevik/thriller vms. Või lihtsalt pingeline hetk filmis.
Forzelius: aaargh, damn you, Oll. Jälle nii tuttav, kuid kindel pole.
Spellbound: Kõlab nagu John Williams, aga kas tõesti jälle Star Wars?


8. Murder, She Wrote (John Addison - Main Theme)
Pakuti ka: Disney multikas
8/12. "Lugude arvestuse" esikoht. Seda sarja nüüd nii palju ka ei korratud, maskimaalselt kolm korda ;-)

ZeMonsta: Heh, selle oleksin ise esimeste sekka pannud. Kunagi ammustel aegadel sai seda telekast omajagu vahitud.
uLtImAtEcRiTiC: Ei tea, aga Tom & Jerry's oli kunagi midagi väga sarnast...
Soprano: Seda teavad prolly ainult minusugused saurused...
CM-Girl: Nostalgialaks
Forzelius: lõpuks miskit, mida kindlalt tean.
JazZ-: MA TEAN SEDA
Level: Mind ajas alati närvi kuidas Jessica Fletcher oma nina teiste asjadesse toppis.


9. Tales From The Crypt (Danny Elfman - Main Theme)
Pakuti ka: The Addams Family, Harry Potter (kaks korda)
4/12

uLtImAtEcRiTiC: Danny Elfman for sho', selline didli-didli-didli muusika ja Tales From The Crypt tundub kuulamise järgi õige olema.
JazZ-: SEDA KA
Spellbound: Äge muusika on äge, kuigi see mõjub nagu uuendatud versioon.


10. The Wedding Singer (Adam Sandler - Grow Old With You)
Pakuti: Into the Wild, Walk the Line, True Grit
0/12. Minu bläkk? Laulus on jube palju sõnu :? , nii et võtsin youtube'ist suvalise instrumentaalkaveri (mida ma hetkel isegi enam leida ei suuda). Kas tõesti kõlavad nii erinevalt või lihtsalt ei teagi seda lugu/filmi? Või kui oleks ekstra täpsustanud, et tegemist on instr.kaveriga, äkki oleks see aidanud? Stseen ise: SPOILER

eerik: Pakun suvaliselt, ei viitsi isegi kontrollida.
JazZ-: Seda vist tõesti ei tea, aga ilus lugu on!
Level: Huupi pakutud. Kas sa mängisid ise selle sisse? Helikvaliteet meenutas Nick Drake.


11. Harry Potter And The Goblet of Fire (Patrick Doyle - The Quidditch World Cup)
Pakuti ka: Titanic
4/12. Üks neist paladest, mis näitab, et klipid tasub alati lõpuni kuulata.

JazZ-: Mul pole õrna aimugi, mis häkk see on, sest üleslaetud osa esimese kolmveerandi kohta oleks ma võinud vanduda, et tegu on mingi 19. sajandis aset leidva filmiga, kus külarahvas rõõmsalt tantsu vihub, aga viimane veerand on ju täpselt see stseen, kus Viktor Krum koos ülejäänud Drumstrang'i poistega enda tokkide ja saltoviskamisoskustega kekkab.
Spellbound: Kuulasin ainult loo algust ja ei saanud üldse pihta. Oma lolluses ei kuulanud lõpuni. Hea trikikas. Peaks olema Durmstrangide saabumise stseeni juures.
Level: asd..


12. Matrix Reloaded (Juno Reactor - Mona Lisa Overdrive)
Pakuti ka: Harry Potter või mingi Deppi film
4/12. See maantee chase jah. Minu arust üsna nõrk järg, aga heliriba oli selle aja kohta põnev.

ZeMonsta: Mitte ei saa aru... algab nagu tavaline score ikka, ja siis viskab klubitümaka sisse. What.
uLtImAtEcRiTiC: tuttav, aga ei tea
Soprano: Üks väheseid häid kohti järjes oli see maantee chase.
Forzelius: väga twisted ja mõnusalt tuttav taaskord. Vastuses pole kindel, aga võiks olla mingi võimsa battle ajal ehk. 2. osas nad olid tolle Merovingi klubis kah imo.
JazZ-: Mingid 8-pikslised kollid sõidavad kurjade hobustega post-apokalüptilises NYC's ringi. natuke veel loogitseda ja oleks vastus käes olnud
Spellbound: Raske on unustada unustamatut.
Level: Pidin pea pooled selle triloogia lood läbi ketrama. Vähemalt polnud nii hull kui Potter tho.



13. Renegade (Mike Post - Main Theme)
Pakuti ka: Tarantino/Rodriguezi film, Firefly (2 korda)
5/12. Nooremana arvasin, et ei ole lihtsalt võimalik paremaid algustiitreid teha. Motikad, kõva mees, kaklused, ilusad tüdrukud, indiaanlased, erinevad värvid, päikeseloojang, vihane koer, kõrb, madu, pöörlev trummel, jalalöögid. No misasja, ideaalne ju!

ZeMonsta: Ma ei tea, mis filmist/seriaalist see jupp pärineb, aga see hakkas mulle jubedalt meeldima. Võttis jala tatsuma.
uLtImAtEcRiTiC: Lõpp on lihtsalt nii tuttav, et mõtlesin, et enne ära ei saada, kui meelde tuletan! Aga... kuramus küll -.-
CM-Girl: Esimene hüppas pähe nimi Walker, teisena meenus just Renegade
Forzelius: haha, motherlover, poleks pidanud seda valima, kuna just 2 päeva tagasi nostalgitsesin yt's nendega. Renegade'i theme sai, amongst others, üle kuulatud. Rõvedalt cheesy, aga oma väärtus tal on.
JazZ-: Üsna kindlasti mitte, sest viimases osas on selle jaoks way liiga palju saksofoni??? (või kalverit või trianglit või mõnda muud pilli). Aga kahtlemata on seal filmis mõni hobusega ringi kappav kauboi.
Spellbound: Kindlasti mõni vana sari, mida ma pole kunagi näinud, aga opening theme olen kuulnud, mis aga ei tähenda, et see mul praegu peaks meeles olema. Väga tuttav on küll.
Level: Selle Cannell'i sarja vaatamise skippisin.


14. Amélie (Yann Tiersen - Comptine d'un Autre Été)
Pakuti ka: Raffaelo reklaam, South Park
5/12. Alahindasin. Väga kena muusika, aga ei arvanud, et inimesed sellist tüüpi palasid ära tunnevad.

ZeMonsta: Kuna endal plaat olemas ja üsna tihti mängima satub, siis äratundmisega probleeme ei tekkinud.
Soprano: Otsisin #4 midagi "prantsuslikku" ja leidsin hoopis selle.
Forzelius: ok, nüüd pean küll oma töökohta tänama, kus Amelie OST loopi peal on. Enne kirusin maapõhja, aga vähemalt Olli mängule 2012 tõi mõned punktid.
JazZ-: See vastus on saadud enda eelmise arvamismeetodi asemel psühholoogilise analüüsi appi võtmisel. Kuna sviik vist teadis seda ja ma ei tea ühtegi teist sarja/filmi, mida ta näinud oleks, siis peaks see loogiliselt õige vastus olema.
Spellbound: Seostub ainult Desplati lugu River The Tree of Life`ist, aga see ei ole õige. Väga tuttav, aga nimi ei tule lihtsalt meelde.
Level: Miskipärast olin kindel, et see oli Ludovico Einaudi. Aega läks, aga jõudsin lõpuks Amelie'ni välja.


15. The Notebook (Aaron Zigman - On the Lake)
Pakuti ka: Dünastia, Titanic, The English Patient
1/12. Ilus lugu ju. Tore, et ka see (minu arvates) kõige raskem pala ära arvati. Hea töö, uLtImAtEcRiTiC, Filmiveebi suurim romantik! Stseen ise: SPOILER

ZeMonsta: Hmm, pakun, et parajasti leidis ekraanil aset väga liigutav hetk. Kahjuks ei aita see mind karvavõrdki edasi.
uLtImAtEcRiTiC: Ryan Gosling (Y)
Forzelius: Jään võlgu praegu
Spellbound: Meenutab natuke Shore LOTR-i OSTi mõnda pala, aga ei ole kohe kindlasti sealt pärit.
Level: Nii kuradi tuttav.


- - -

Punktitabel pärast 1. vooru:
Level - 13
Spellbound - 8
ZeMonsta - 7
uLtImAtEcRiTiC - 6
Soprano -6
Forzelius - 5
eerik - 4
marju - 3 (Esimene kiire vastaja. Ma ei ole kursis, kas meil on päris-Marju või on see lihtsalt keegi, kes soovib anonüümseks jääda)
duttiv - 2
CM-Girl - 2
JazZ- - 2
Rassu - 1

Aitäh
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 22. Oktoober 2012, 22:04

Teine voor
Usun, et lihtsam kui eelmine. Tõelisele filmimuusika austajale piisab iga loo puhul esimestest nootidest ;-)
See voor on viimane, kus lood suvaliselt valitud. Edaspidi üritan nad mingi kindla märksõna alla mahutada.

Vihje: siin kõlavad seitsme tõeliselt suure filmihelilooja palad. Sellised nimed, mida võib leida enamikes TOP20 movie composers vms nimekirjadest.

Teine voor lõppeb kolmapäeval, 24. oktoobril kell 23:59:59
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 25. Oktoober 2012, 02:29

Teises voorus kaotasime mingil põhjusel marju ja duttivi, samal ajal otsustasid mänguga liituda Ralf, bpuhnja, Kadii ja Zinera. Tere tulemast!

Teise vooru õiged vastused ja tulemused:
1. The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (Howard Shore - Many Meetings)
12/14. Taasühinemis-stseen (kasutab kääbikute põhilist tunnusmeloodiat). Selle vooru kõige popim lugu. Ainult Ralfi ja eeriku jaoks liiga lihtne, seega jätsid vastamata.

bpuhnja: Suht kindlalt lotr - mis osa tho seda ei oska kindlalt öelda, pakun esimest.
Kadii: kui kõik oli veel või juba ilus. ei mäleta enam.
uLtImAtEcRiTiC: Esimene mõte oli Warhorse tegelikult
Rassu: mis osa, seda ma küll ei tea (loodetavasti ei loe see)
CM-Girl: See viis maalis pildi ette just sellest filmist.Iseasi kas õige on.
ZeMonsta: Teeme nii, et piisab triloogia nimetamisest, eksjuonjueksju. Muidu ma jäängi siia LOTRi OST-i kuulama ja järgmiste lugude juurde ei jõuagi.
Forzelius: inb4 Novodi Hobbiti kommentaar tema vastuses. Also, osas pole kindel, aga äkki on esimene.
Level: Jäin LoTRide ja Bravehearti vahel ekslema. Alguses olin suht kindel, et see oli Braveheart.
Soprano: Hea(d) soundtrack(id) ja hea(d) film(id)
JazZ-: Randoomne pakkumine, aga ma söön oma mütsi ära, kui seal parasjagu mõni kääbik ringi ei jaluta.
Spellbound: Ma ei ole ühtegi soundtracki kuulanud elus rohkem kui "The Two Towers"-i oma. Kuulasin seda veel kasseti pealt ja ilmselgelt kuulasin selle täiesti ribadeks nii et kasseti vahel olnud nö. tutvustusleht muutus nartsuks. Vahel jätsin kasseti tööle ja pooleldi magades lihtsalt kuulasin ja kuulasin seda hingematvalt kurba, lootust ja seiklust täis muusikat. Pärast seda oli Howard Shore esimene nimi, keda üldse filmimuusika vallast teadsin. Üks tema viimaseid töid oli "Hugo" juures, kuid siiski pole vähemalt minu jaoks isegi tema enda ega kellegi teise töö filmimuusika juures jõudnud nii kõrgele kui LOTR-ide muusika.



2. Avatar (James Horner - The Destruction of Hometree)
Pakuti ka: Troy, Titanic (2 korda)
6/14. Nagu Zemonsta oma kommentaaris märkis, siis leiab seda "4 kaeblik-kurjakuulutavat pasunatörtsu" motiivi tõesti päris mitmes Horneri filmis. Hetkel tean lisaks "Avatarile" kolme, aga tõenäoliselt on neid veelgi enam. Forza saab "Troy" eest 0,5 punkti. "Titanicud" punkte ei saa, sest minu teada täpselt selliseid helisid seal ei kõla + need olid naljapakkumised :) Või soovi korral näidake mulle videotõestust ja pool punkti on nagu maast leitud.
Aga selle taktika kiidan iseenesest heaks - kunagi peab ju ära tasuma!

bpuhnja: Vaatasin hiljuti just uuesti, et testida 3D telekat. Muidu poleks ilmselt ära tundnud.
Kadii: ma ei tea, aga ma võin ju proovida :D
uLtImAtEcRiTiC: meh
Rassu: vana tehnika
ZeMonsta: Õige vastuseni jõudsin suuuure ringiga. Nähtavasti võib antud motiivi nii mõneski filmis kuulda, mis tuli mulle väikese üllatusena.
Forzelius: tra, algselt tahaks nagu Troy'd pakkuda, siis lipsab selline A Beautiful Mindilik element sisse. Troy on natuke külmem, whereas siin lipsab nii mõnigi soojem noot sisse. Vääga vastik number. Pohui, jääb Trooja siiski, kuigi kahtlen. Ilmselt mõni kolmas. For the record, liitun selle minoorsusega, kelle arust Troy ruulis.
Level: 40/60
JazZ-: Otsustasin Rassu taktikale üle minna. Kuigi ma pole eriti kindel, et "Titanicus" üldse on mõni muusikalõik, mis poleks instrumentaalvariatsioon "My Heart Will Go On"-ist.
Spellbound: Horneri muusikaga nii tuttav ei olegi, kuigi karjäär on tal ikka ilmatult pikk ja žanriliselt väga varieeruv. Eks Cameroni ja Gibsoni filmide järgi jääb ta hästi meelde ka.


3. Moon (Clint Mansell - Welcome To Lunar Industries)
10/14. Lihtne, aga nagu jutukast ja kommentaaridest näha, siis nii mõnelgi tuli õige vastus alles viimasel hetkel.

bpuhnja: Oleks võinud isegi raskema pala sealt OST'st võtta imo.
Kadii: :(
uLtImAtEcRiTiC: Seda teadsin küll esimesest sekundist
eerik: Tahtsin isegi seda CD kujul osta aga millegi pärast jäi see tegemata. Igatahes Clint Mansell ei valmista kunagi pettumust.
ZeMonsta: Mmm... yesyesyesyes. Clint Manselli kuumuusika on mul vist küll pealuu sisse kulunud. Juba esimese vaatamisega jäi kummitama.
Forzelius: Väga raskelt tuli miskipärast. Aganoh, mees pandi esimest korda Kuu peale samuti läbi raske töö ja vaeva, nii et on sümboolne.
Level: Arvatavasti üks viimaste aastate parimaid filme ja soundtracke. Kindel 10/10 minu raamatus.
Soprano: Ignore'i eelmist vastust :/
JazZ-: JESS, nagu oleks nurkademängu võitnud! Moon on nimelt üks neljast OST'ist, mis minu üüratus filmimuusikakogus olemas on ja vean kihla, et selle loo tunneks nüüdseks isegi mu naabrimees ära.
Spellbound: Esimene noot ja kohe selge, millega tegu. Meister Mansell - ei keegi muu. Võib ainult ette kujutada, kuidas hakkama kõlama Park Chan-wook`i "Stoker"-i muusika.


4. Six Feet Under (Thomas Newman - Title Theme)
Pakuti ka: The Nightmare Before Christmas, American Beauty
10/14. Selle tunnusmeloodia eest võideti muide ka Emmy. Spellbound saab oma pakkumise (American Beauty) eest 0,5 punkti. Newman kasutab küll sarnaseid noodikombinatsioone, aga lugu on siiski piisavalt erinev.

Ralf: Seda seriaali sai aeg-ajalt teleka vahendusel jälgitud ja avatiitrid olid küll väga meeldejäävad - muusika kaasaarvatud.
bpuhnja: Kõlab nagu mingi seriaal, mis ~Sony Entertainmenti pealt tuleks ~10 paiku õhtul. Õnneks/kahjuks neid ei vaata ja suvaliselt pakkudes ei hakka endale häbi tegema.
Kadii: Oi Forza on kindlasti väga õnnelik, et sa selle siia panid.
eerik: Kõige esimesena kargasid pähe Thomas Newman ja WALL-E, kuid Youtube'i kaudu jõudsin lõpuks õige vastuseni.
CM-Girl: Vahest käib peaks üks väike klõks and u just know it. "Super" kui selgub,et vale vastus :D
ZeMonsta: Kergesti meeledejääv tilinake. Kui hakkasin helilooja kohta lähemalt uurima, tuli välja, et tegemist on sama mehega, kes lisaks mitmetele muudele filmidele ka American Beauty kallal töötas. Mis seletab, miks ma alguses oleksin selle peaaegu vastuselahtrisse kirjutanud. Huhh, napikas.
Forzelius: strawberry letter 23
Level: Siililegi selge tunnusmeloodia.
Soprano: Pole vaadanud aga ajas hulluks!
JazZ-: Pidin ennast pool tundi ümber veenma, et see EI OLE see muusika, mida Desperate Housewives'is kasutatakse, kui Scavo kaksikud mõnda eriti nurjatud plaani Bree koogi varastamiseks välja hauvad.
Kui selle mängu kunagi võitma peaksin, siis peale oma perekonna, heade sõprade, mänedžeri ja ustava helitehniku, tänaksin kindlasti "Seriaali avatiitrite mäng vol. 2"-te.
Spellbound: Peaks olema õige. "Tabamatu ilu" olen juba kooli pärast vahel isegi mitu korda järjest näinud, et muusika kinnistus ajusoppidesse. Ei tohiks miski muu olla. Newmani töö "Road to Perdition"-i juures on vist minu isiklik lemmik.


5. On Her Majesty's Secret Service (John Barry - We Have All The Time In The World)
Pakuti ka: Dances With Wolves, Titanic (2 korda)
2/14. Sama lugu Louis Armstrongi esituses.
Seekord ootasin täpset filmi. Level ja uLtImAtEcRiTiC said täispunktid, eerikule ja bpuhnjale lohutuseks 0,5. "Dances with Wolves" pole ka halb pakkumine, aga siiski pisut kaugel. Ühtlasi on tegemist minu lemmik bondilauluga.

bpuhnja: Vastust ei tea aga mingi aeg tagasi tegi BBC London Philharmonic Orchestraga hunniku bondi theme esitusi ja siis sai pikemalt kuulatud orkestrite versioone filmimuusikast. Võimas.
Kadii: ma jälle ei tea, a muutusin kurvaks, sest ma oleks eelmisest voorust ka kolm punkti saanud :(
eerik: Selle klipi teine pool tõi mõtteisse kohe legendaarse reiviklassika Acen - Trip to Moon: Part 2, mis sampeldab You Only Live Twice tunnuslaulu ja üldine stiil paistab Barry varasema Bondimuusikaga sobivat. Keeruliseks teeb asja muidugi see, et ta kirjutas muusika 12 Bondi filmile. Aga küll ma selle Youtube'ist üles otsin.
Kaks päevs hiljem: ei leidnud, seega pakun ikkagi You Only Live Twice.
ZeMonsta: Hullult tuttav. Siiski ei oska midagi tõsiselt võetavat pakkuda.
Forzelius: Võiks teoorias olla jälle mingi epic, kus see lugu mängib, kui kangelane parasjagu kuskil mõne loodusobjektiga tõtt vaatab. Fairly certain, et pole näinud seda filmi.
Level: Ma ei teadnudki, et see Armstrongi lugu on selle (väidetavalt, kuna ise pole näinud) halvima Bondi soundtracki pealt.. vaata ära, minu arust just üks parimaid (sealhulgas parim laul ja parim tüdruk)
Spellbound: Nii keele peal ei saa mitte miski rohkem olla kui see pala, aga meenu, lihtsalt ei meenu.


6. Casablanca (Max Steiner)
Pakuti ka: From Here to Eternity, The Pianist, Titanic
4/14. Vähevõitu. Originaal Herman Hupfeldi ajatu "As Time Goes By", mida Max Steiner põhjana kasutas ja sellest filmi jaoks mitmeid erinevaid variatsioone lõi. Tuttav ka kui Warner Brosi tunnusmeloodia.

bpuhnja: Vist on? Vaatasime neiuga just hiljuti koos seda uuesti :)
Kadii: nüüd ma olen veel kurvem, SEST SEE ON NII TUTTAV, AGA MUL EI TULE MEELDE :( mingi mults või lastefilm oli.
eerik: Esimestena meenusid Casablanca, Warner Brothersi logo... ja millegi pärast ka Raffaello reklaam. Vaatasin Youtubeist seda kuulsat Casablanca "Play it, Sam", kus mängitakse "As Time Goes By" nimelist laulu. Esimesed sekundid oleksid nagu samad aga siis nagu ei oleks ka. Nii et ma pakun, et see on mingisugune "As Time Goes By'ist" insipreeritud pala Casablancas. Või siis Raffaello reklaam.
Viis minutit hiljem: Okei, ongi vist Casablanca. Lugesin Wikipediast taustainfot selle muusika kohta.
Rassu: pakuks, et mingi Sinatra muusika. umbes 50ndatel tehtud filmi pakuks.
ZeMonsta: Klassika. Mis siin muud öelda.
Forzelius: Meenutab "The Way You Look Tonight"'i. Aga kuna küsitakse soundtracki, siis ei tule paraku tuttav ette.
Level: Play it, Sam..
Spellbound: Seostub ainult film "Legend pianistist ookeanil", kuigi sealt see ei pärine. Taaskord lugu, mida olen kuulnud, aga ei otsingud ega ajus sobramised aidanud mul seda endale meelde tuletada.


7. The Mission (Ennio Morricone - Gabriel's Oboe)
Pakuti ka: Mehed ei nuta, Nukitsamees, Titanic
1/14 ehk eerik, kes lähenes asjale väga loogiliselt (lugege altpoolt). Arvasin, et seda nippi kasutab enamik vastajatest. Või tegelikult oleks seda niisamagi teadma pidanud ;-) - 1998. aastal sai laul sõnad ja uue pealkirja ning sõber youtube annab kõigest üle 12000 tulemuse: Nella Fantasia
Stseen ise: SPOILER
Minu arust üks ilusamaid meloodiaid, mis kunagi loodud. Kui matkades vahel looduse häältest ära väsin, panen The Missioni heliribalt teatud palad mängima.

bpuhnja: Silme ette tuli stseen tänavamuusikust, kes veidi vihmasel päeval maas istub räästa all ja mängib pilli samal ajal kui jalakäijad tuimalt mööda kõnnivad. põhimõtteliselt õige, aga tuimaks ei jäänud küll keegi :)
Kadii: ah fuck everything, kaks punkti on ka punktid.
eerik: Vastuse leidmine käis nii:
googlesse "film river flute scene"
esimene vaste "The Mission"
youtube: "the mission flute"
esimene vaste "Gabriel's Oboe (The Mission) - Flute and Background" Ja sealt edasi leidsin ka konkreetse stseeni sellest filmist.
Aga muidugi ma googeldasin muid asju ka enne seda. Ja enne googeldamist käisid peast läbi Viimne reliikvia ja The Night of the Hunter
ZeMonsta: Ohjah.. keegi solberdab vees ja keegi mängib mingit vilepilli. Täielik müstika minu jaoks.
Forzelius: äkki. oja vulin ja vms. Ei mäleta küll mingit flööti, aga see on mu parim pakkumine. Kõrboja peremees oleks teine olnud vist. Üks on kindel, see on Eesti film.
Level: Äkki mingi "kuugari" petekas. Meenub see stseen kus Abel ja Laats poolsaarelt jehhat tõmbavad ja siis tatsavad mööda rannaäärt. Samas, ei imestaks kui see oled sina kuskil suupilliga jõe ääres sulpsamas. ok, ööd!
JazZ-: Ma ei tea, kas need on viikingimatused või on kuuldel mõni õnnetu koduperenaine, kes parasjagu köögis nõusid peseb.
Spellbound: Kõlab nagu eesti film. See on kindlasti eesti film, aga milline? Ei tea.


Punktitabel pärast 2. vooru (sulgudes selle vooru tulemus, vooru võitja allajoonitud)
Level - 19 (+6)
ZeMonsta - 12 (+5)
Spellbound - 11,5 (+3,5)
uLtImAtEcRiTiC - 11 (+5)
Soprano - 9 (+3)
Forzelius - 8,5 (+3,5)
eerik - 8,5 (+4,5)
JazZ- - 5 (+3)
bpuhnja - 4,5 (+4,5)
Zinera - 4 (+4)
CM-Girl - 4 (+2)
marju - 3 (+0)
Kadii - 2 (+2)
duttiv - 2 (+0)
Rassu - 2 (+1)
Ralf - 1 (+1)

Järgmise vooru lood millalgi õhtupoole.
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 25. Oktoober 2012, 20:02

Kolmas voor

Imelik kompott tuli. 8 üsna erinevat lugu, mis siiski ühe teatud märksõna alla mahuvad. Osad neist lihtsad - paar pala ei eelda isegi "filmimuusika" tundmist (samas ega eelmise vooru Casablanca, Missioni ja Bondi lood ka ei eeldanud ;-) ) Osad jälle väga spetsiifilised.
Lisavihje: kohtame ühte juba eelmistest voorudest tuttavat heliloojat.

Kolmas voor lõppeb laupäeval, 27. oktoobril kell 23:59:59

edit: kirjutasin varem, et üks helilooja esineb kahe palaga, aga see ei vasta tõele. Olin unustanud, et jõudsin kordusesituse juba ühe teise loo/filmiga asendada.
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 28. Oktoober 2012, 21:58

Vastajaid seekord kõigest 8 - ilmselt valisin natuke ebamugava lõpupäeva. Võtan teadmiseks.
Märksõna oli "animatsioon" - kõik seda vist ei taibanud ja võimalik, et kaotasid seetõttu ka punkte. Tore, et ükski lugu päris tundmatuks ei jäänud.

Kolmanda vooru õiged vastused ja tulemused:
1. Batman: The Animated Series (Danny Elfman - Main Theme)
Pakuti ka: Batman & Robin, Indiana Jones
2/8 täpset pakkumist. Kõik muud Batmanid said 0,5 punkti.

Rassu: B&R oleks mu esmapakkumine, aga tegelikult võib ükskõik, mis muu ka olla.
uLtImAtEcRiTiC: Ilmselt kõige lihtsam ja ka kõige tuttavam, aga mis meelde ei tule, see ei tule...
eerik: Kõlab nagu mõni 80ndate seikluspõnevik.
Soprano: http://www.youtube.com/watch?v=fKbAEmvZyKQ
ZeMonsta: I am vengeance, I am the night, I am BATMAN!!!
Ja nii edasi. Väga hägused (aga head) mälestused on sellest jäänud.
Level: Lapsena miskipärast ei meeldinud. Kui kunagi Justice Leagu Unlimitediga ühele poole saan, siis tahaks selle ette võtta.
Spellbound: Kõlab nagu Indiana, aga pole selles päris kindel. Muud seost ka pähe ei tule. Väljalõike viimased noodid on väga tuttavad nagu oleks tegu Spielbergi filmiga.


2. Antz (Harry Gregson-Williams & John Powell - Guantanamera/6:15 Time to Dance)
5/8. Kuuba üks kuulsamaid viise sipelgatele sobivas vormis. Need, kes pakkusid lihtsalt Guantanamera (Rassu ja Level), saavad 0,5 punkti (Google pole keelatud, sõbrad :))
Stseen ise: SPOILER

Rassu: ei tea kohe üldse
eerik: Vana hea Guantanamera. Filmi käisin kunagi omal ajal (1999?) vanema õega Kosmoses vaatamas. :)
Soprano: Mida filmi :)
ZeMonsta: Siinkohal tervitan oma kunagist muusikaõpetajat, raadio Elmarit, ALO-TVd ja muidugi kõiki karaokehuvilisi. Tänu teile tunnen "Guantanamera" juba esimestest nootidest ära, mis võmaldab mul seda kiiremini vastassuunas põgeneda. Aitäh!
Level: wat
Spellbound: Jään vastuse võlgu. Viis on tuttav, aga seostub ainult Disney Tarzani multikas :)


3. Beauty and The Beast (Alan Menken - Transformation)
Pakuti ka: Snow White, Merineitsi, Mõni Disney film, Love Actually
2/8 ehk uLtImAtEcRiTiC & Zinera. Kas rohkem Celine Dioni fänne polegi ;-)

eerik: Kõlab nagu mõni südamlik kogupere film.
Level: See klahvpill on natuke off, aga muidu on tuttav ja paar kohta meenutavad seda filmi.


4. The Powerpuff Girls (James L. Venable - Main Theme)
7/8. Vooru popim lugu. Siin oleks võinud olla ka Dexter's Laboratory, 2 Stupid Dogs, Cow and Chicken, Johnny Bravo....

Rassu: jee!!!!! jõujumbud!!!!
uLtImAtEcRiTiC: Ok, valetasin enne, see oli ikka kõige lihtsam
eerik: Lapsepõlves sai seda vahelduva eduga mingi kanali pealt vaadatud.
Soprano: Sain abi sellega...
ZeMonsta: Ei mäleta, et oleks pauerpaffe vaadanud. Aga natukene detektiivitööd ja vastus käes.
Level: Bubbles oli nunnu
Zinera: Selle vastasid küll kõik õigesti...


5. Monsters, Inc. (Randy Newman - Sulley and Mike)
Pakuti ka: The Mask
5/8. Siiani minu lemmik Pixari multikas - kõige südamlikum ja lõbusam, samuti kõige omanäolisem muusikavalik.

eerik: Just vaatasin järele, R. Newman kirjutab ka Monsters University muusika.
ZeMonsta: Enne, kui ma vooru märksõna (animatsioon) ära tabasin, olin kindel, et see lugu on kindlasti Artisti soundtrackilt. Kõlas täpselt nagu big bandi muusika 20ndatest.
Level: Jim Carrey võis seal Congo klubis selle saatel jalga keerutada küll


6. Mononoke-hime/Princess Mononoke (Joe Hisaishi - Departure-To the West)
Pakuti ka: Mõni kurb seiklusfilm, Äkki jälle mingi Disney film, Titanic, Braveheart
3/8. Ei tunne ennast Aasia kinos eriti koduselt, aga selle režissööri ja helilooja uusi projekte ootan alati suure huviga.

eerik: Kujutan vaimusilmas ette, et see muusika mängib kuskil suurte üldplaanidega loodusvaadete taustal. täpselt nii ongi - muusikatunnetus on hea... kahju, et seekord kuhugi loogiliselt edasi minna polnud
Pakuti
ZeMonsta: Ootasingi, millal Hisaishi mängu tuleb. Üks lemmikfilmidest vist üldse (mistõttu ka mu avatar on selline nagu ta on).
Level: Äkki on


7. Desu nôto/Death Note (Yoshihisa Hirano - L's Theme)
Pakuti ka: The Exorcist, Santa Barbara
1/8 ehk uLtImAtEcRiTiC, kes ilmselt sarja ennast näinud pole. Hea töö! Väga põnev "krimimüsteerium", soovitan.

Rassu: pole õige, aga kõige lähemal sellele (0,1 punkti, maybe?)
uLtImAtEcRiTiC:otsisin välja, burn (kui on õige ikka)
eerik: Meenutab kergelt John Carpenteri Halloweeni, aga ilmselgelt ei ole see.
Level: Esimene pool oleks justkui selle sarja suspense muusika. Kitarri seal ei olnud tho..


8. Suur Tõll (Lepo Sumera)
Pakuti ka: kohutavalt vana film, Mõni pre-code Hollywoodi koletisefilm, Paths of Glory
1/10 ehk ZeMonsta. Kirjutan su kommentaarile alla (ja soovitan kõigil, kes veel näinud pole, kindlasti ära vaadata - luupainajatega uuele nädalale vastu!) Vaatasin juppe ka mõnedest teistest Eesti multikatest - muusikaline kujundus umbes sama õõvastav - pole midagi teha, ju siis olemegi sellised imelikud :)

eerik: King Kong? The Most Dangerous Game? Mõni Universali õudukas?
ZeMonsta: Alguses arvasin, et mingi vana sõjafilm. Otsisin ja otsisin, aga ei midagi. Kõik hollywoodi omad kõlasid kuidagi liiga igavalt. Mõtlesin, ahaa, äkki on hoopis kodumaise vikerviisiga tegemist. Ja nii kui ma seda mõelda jõudsin, tuli kohe Suur Tõll meelde. Ja sellega seoses allasurutud mälestused vereojadest ja maharaiutud peadest. Kurat, ma sain lapsena trauma selle vaatamisest. Mitu nädalat nägin veel õudusunenägusid.
Level: Kõlab nagu mingi sõjafilm ja see nimi kargas esimesena pähe.



Punktitabel pärast 3. vooru (sulgudes selle vooru tulemus, vooru võitja(d) allajoonitud)
Level - 21,5 (+2,5)
ZeMonsta - 18 (+6)
uLtImAtEcRiTiC - 17 (+6)
Spellbound - 11,5 (+0)
Soprano - 11,5 (+2,5)
eerik - 11,5 (+3)
Zinera - 9 (+5)
Forzelius - 8,5 (+0)
JazZ- - 5 (+0)
Rassu - 5 (+3)
bpuhnja - 4,5 (+0)
CM-Girl - 4 (+0)
marju - 3 (+0)
Kadii - 2 (+0)
duttiv - 2 (+0)
Ralf - 1 (+0)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 28. Oktoober 2012, 22:15

Neljas voor

Mahuvad jälle (enam-vähem) ühe ühise nimetaja alla.
Ja ports lisavihjed: seekord sarja-ja multikavaba; päris mitmel lool on tegelikult sõnad; ühelt heliloojalt 2 pala

Neljas voor lõppeb teisipäeval, 30. oktoobril kell 23:59:59
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 31. Oktoober 2012, 22:15

Nagu paljud ilmselt ära tabasid, oli selle vooru märksõna "Armastus". Armastusfilmidele on tegelikult väga palju kvaliteetset muusikat kirjutatud, kuid siia vooru sobivaid (s.t piisavalt äratuntavaid ja erinevaid) lugusid leida oli keeruline. Žanrist tulenevalt ei ole neil sageli sellist omapärast ja meeldejäävat "põntsu". Aga muusika on iseenesest hea.
Kellel tuju, võib erinevaid romantiliste filmiviise kuulates mitu õhtut mööda saata. Mõned nimed suvalises järjekorras, võite otsida ja proovida: Legends of the Fall, Sense & Sensibility, Pride & Prejudice, French Kiss, Meet Joe Black, The Horse Whisperer, The End of the Affair, The Piano, Chocolat, Meet Joe Black, Gattaca, Dying Young, House of Flying Daggers, Memoirs of a Geisha, Spanglish, Holiday, Nine Months, The English Patient, Cinderella Man

Aga selles voorus kõlasid:
1. Grease (1978) Warren Casey/Jim Jacobs - There are Worse Things I Could Do (esitab Stockard Channing)
Pakuti ka: Märt Avandi & Ott Sepp - Europe
4/12. Arvasin, et tuleb rohkem õigeid vastuseid - sest Grease'i kuulsus ei piirdu vaid kinokunstiga. Filmi nägin alles paar aastat tagasi, muusikaga olen tuttav palju varasemast ajast.

Rassu: obvioosselt sellega tegu pole, aga esimeste taktidega tuli ainult see meelde.
ZeMonsta: Grease'i lood tunneb ikka ära. Also, aeglast saksofonimängu kuuldes tuleb esimesena silme ette mingi love-scene 80ndate filmidest. Nii et selles mõttes andis hea vihje, mis suunas asjad selles voorus arenema hakkavad.
Level: Kohe läheb vist "asjaks"?
JazZ-: Üks vastikumaid voore siiani


2. As Good as It Gets (1997) Hanz Zimmer - Main Theme
Pakuti ka: Singin' in the Rain, Up
1/12 ehk ZeMonsta. Ei süüdista kedagi plagiaadis, aga mul on selline tunne, et Michael Giacchino kuulas enne oma "Up" muusika kirjutamist korduvalt selle filmi heliriba ;-) Tõesti väga palju sarnasusi, seetõttu Levelile "Upi" eest 0,5 punkti ... isegi kui ma spetsiaalselt ütlesin, et multikaid ei ole. Aga kui midagi paremat pähe ei tule, võib ikka pakkuda ja kommentaarides kirjutada, kuhu mõte liikus. Äkki mingid punktid kukuvad :)

Rassu: muidu oleks Disney multikat pakkunud, aga selles voorus ei ole...
ZeMonsta: Filmist on ainsana meeles armas koerake. Aa, Jack Nicholson oli ka muidu seal.
Level: Äkki panid uuesti. Tuttav on küll..
JazZ-: Vaata eelmist kommentaari
Spellbound: Kõlab nagu prantsuse ajalooline draama või seiklus. VÕI siis hoopis mõne Pixari filmi lugu.


3. Juno (2007) Moldy Peaches - Anyone Else But You
10/12. Kõigi lemmik "mainstream indie" - mõnus kuulamine, veel parem vaatamine.
stseen ise: SPOILER

Soprano: 9/10 vilmu
Rassu: teadsin jälle laulu, aga filmi guugeldasin
Zinera: Panin guuglisse "dududududu soundtrack" :) - kusjuures täpselt sellise otsinguga ei leia, aga kui lõpust üks "du" ära jätta, leiab vabalt. What is this sorcery?
ZeMonsta: Lugu teadsin, tuttav viis ja puha, aga sõnu ei teadnud. Tark mees taskus (ehk Google) oli jälle abiks.
eerik: Hea film, hea muusika.
Kadii: (:
JazZ-: Tegelikult tuli esimesena pähe hoopis see laul... Mis oli enam-vähem ainuke põhjus, miks ma Moneyballile 9/10 panin (savi sellest Sorkini stsenast jne). Ja nüüd sain teada, et see pole isegi originaallugu - AITÄH järjekordse pettumuse eest!
Igatahes sooviksin nende 2-akordiliste lugude sarnasuse tuvastamise eest kogu ülejäänud vooru (erti 6. loo) põhjustatud agoonia kompenseerimiseks vähemalt 5 punkti. - olen valmis moraalse kahju hüvitama, kui näen arstitõendit või psühhiaatrilise ekspertiisi akti
Ralf: Ja loomulikult tekitas kohe tuju jälle filmi vaadata!
Spellbound: Oleks nagu mõne indiefilmi lõpulugu või siis keskel olev temaatiline muusika.


4. Once (2007) - Markéta Irglová - The Hill
Pakuti ka: Insidious
6/12. Albumi nukraim lugu? Mul oli kuni käesoleva aastani telefon, kuhu mahtus alla 500 mega andmeid. Seega tuli sinna pidevalt uusi plaate ja podcaste lisada ning vanu eest ära kustutada. Ainus asi, mis alates 2007. aastast telefonist kordagi ei lahkunud, on selle filmi muusika. Ehk siis enam-vähem kuulatav kraam :)

Soprano: 9/10 vilmu
Rassu: tundub mingi õuduka kurva lõpu moodi, aga tegelikult ilmselt ikka mingist draamast pärit (?)
ZeMonsta: Kurb lugu, et kurba lugu ära ei tunne.
eerik: See soundtrack on mul siin parasjagu olemas ja pärast esimeses voorus huupi pakkumist sai seda siiski veidi kuulatud.
JazZ-: Sain anonüümse vihje... Kuigi "Falling Slowlyt" olen aastate jooksul läbi kedranud umbes sama palju nagu viimase kahe päeva jooksul selle vooru 6. lugu, ei saa kahjuks sama öelda ülejäänud Once'i soundtracki kohta.
Spellbound: I Am Alive OST?


5. Gone With the Wind (1939) Max Steiner - Tara's Theme
Pakuti ka: Night to Remember
3/12. Võimalik, et läbi aegade vaadatuim film. Juba selle pärast tasuks ära vaadata (nõuab efektiivset ajaplaneerimist). Film ise pole ka paha.

ZeMonsta: Raamatud läbi loetud (mitu korda), film vaadatud (mitu korda) ja vaataks veelgi. Mis sest, et peaaegu 4 tundi pikk.
JazZ-: Vaata kommentaare 1 ja 2


6. Stardust (2007) Ilan Eshkeri - The Star Shines
What do stars do? ... Shine
Pakuti ka: Titanic, Avatar, The Young Victoria, Sunshine
2/12 ehk uLtImAtEcRiTiC ja Zinera. Valmistas paljudele peavalu. JazZist on eriti kahju.
Minu arust äärmiselt õnnestunud klassikalise (olgugi et kirjutatud alles 1998. aastal) muinasjutu adaptatsioon. Muusika on mingi imelik kombinatsioon Shore'i, Horneri ja Zimmeri stiilidest, kuid töötab siin suurepäraselt.
CM-Girl saab "igaks juhuks" 0,5 punkti - pole "Young Victoriat" näinud ja ei jõua hetkel kontrollida, aga see on niivõrd eriline pakkumine + helilooja on sama... äkki oli muusika ka.

uLtImAtEcRiTiC: Vihkan ennast sellepärast, et ma ära ei tunne. Kaks päeva näris mind seesmiselt. Edit: vist leidsin, pole filmi näinudki iirc, aga nii tuttav meloodia.
Zinera: Otsisin juba puhtast huvist üles, sest väga meeldib see pala, aitäh :)
Kadii: ma tean, et ma olen seda näinud, a mul ei tule üldse meelde, mis see on.
CM-Girl: Kuulasin seda klippi ja meenus TV3 jalgpalli reklaam (uefa). :D
Level: Peaks olema. Võimas igal juhul.
JazZ-: Ma olen üsna kindel, et kogu see mäng on tegelikult mingi vana-Hiina piinamismeetod.


7. The Twilight Saga: New Moon (2009) Alexandre Desplat - Full Moon
4/12. Hmm, kuidas viisakalt sõnastada... Ütleme nii, et selle filmisarja kohta on erinevaid arvamusi. Samas muusika kohta on väga vähestel midagi halba öelda: meeldiv valik kaasaegset poppi/rokki + Desplat', Shore'i ja Burwelli originaallooming.

Rassu: jällegi osa ei tea, aga videviku saagas on midagi sarnast kõlanud küll.
ZeMonsta: Õpikunäide sellest, kuidas halval filmil võib teinekord vägagi korralik score olla. Tahtsin selle esmalt Philip Glassi loomingu alla liigitada (oleks justkui The Hours olnud vms). Lõpuks jõudsin ikka Desplat'ni välja.
JazZ-: Vaata kommentaare 6 ja 8.


8. Pearl Harbor (2001) Hans Zimmer - Tennessee
6/12. Jah, Zimmer oli selle vooru topeltjokker vms. Huvitavad tulemused - ma olin 90% kindel, et "As Good as It Gets" muusika on arvajatele tuttavam.

Rassu: see peaks mul isegi kuskil "Mõrvari päevikus" vms kõlama.
uLtImAtEcRiTiC: Film täitsa meeldis // selle vooru kallal nokkisin küll kõige kauem.
ZeMonsta: Kunagi ammu TV3 pealt näidati. Vaatasin. Sõda käis. Tõsine värk. Ben Affleck oli tobe. Matt Da-.. keegi suvaline tüüp oli tobe. Mingi tšikk oli ka seal. Tema oli lihtsalt ilus. Jäin magama. The End.
eerik: Klipi algus meenutas jupikest Inceptionist, siis IMDb advanced searchi Zimmer + Romance ja siis Youtube ja Pearl Harbouri puhul oli tegemist kohe esimese video esimeste sekunditega.
JazZ-: Ma vihkan seda mängu nii väga.
Sorry. I'm not sorry. - You're welcome.


Punktitabel pärast 4. vooru (sulgudes selle vooru tulemus, vooru võitja(d) allajoonitud)
Level - 25 (+3,5)
ZeMonsta - 24 (+6)
uLtImAtEcRiTiC - 24 (+7)
eerik - 15,5 (+4)
Zinera - 15 (+6)
Soprano - 13,5 (+2)
Spellbound - 11,5 (+0)
Forzelius - 8,5 (+0)
Rassu - 8 (+3)
JazZ- - 7 (+2)
CM-Girl - 5,5 (+1,5)
bpuhnja - 4,5 (+0)
marju - 3 (+0)
Kadii - 3 (+1)
duttiv - 2 (+0)
Ralf - 2 (+1)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 31. Oktoober 2012, 22:57

Viies voor
Siin ei ole isegi midagi vihjata, soovitan juba täna (wink wink) vastama hakata.

Viies voor lõppeb reedel, 2. novembril kell 23:59:59 (jah, sama kehv päev kui laupäev - veel üks põhjus, miks juba täna ära vastata)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 02. November 2012, 22:23

Kuues voor
Kuna olen tõenäoliselt kuni esmaspäevani levist väljas, panen uued (seekord vähemalt minut pikad) lood juba praegu üles. Lihtsalt ei ole mõtet nii pikka pausi sisse lasta.
Ka neil lugudel on midagi ühist, aga see ühine omadus ei ole nii ilmne kui eelmistes voorudes.

Kuues voor lõppeb esmaspäeval, 5. novembril kell 23:59:59
(viies voor on samuti veel mõned tunnid avatud)

Ilusat nädalavahetust!
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 06. November 2012, 00:16

Jah, teemaks oli päevale vastavalt õudus.
Panin seekord meelega mõned lihtsamad lood - osalt üldhariduslikel eesmärkidel, osalt selle pärast, et õudusfilmidele ei ole just väga palju head muusikat kirjutatud (või vähemalt ei klapi eriti minu maitsega)
Tegelikult on kõige huvitavama muusikaga õudusfilm "Cannibal Holocaust", aga siia mängu ei saanud seda panna, sest pole filmi ennast näinud ja ei ole kindel, kas mingi konkreetne lugu filmis kõlab. Heliloojaks Riz Ortolani, kuulamist võite alustada SIIT.
Zinera tegi ajalugu ja pani kõik pihta - raske töö kannab vilja :) Või äkki sai voor lihtsalt liiga lihtne ;-)

Viienda vooru õiged vastused ja tulemused:
1. The Walking Dead (2010) Bear McCreary - Under the Tank
Pakuti ka: Barbarella, Sweeney Todd
5/11. Hetkel kõige populaarsem kaabelsari; samuti ainus "väljamaa" asi, mida Eesti televaatajad kõigest 14 tunnise hilinemisega nautida saavad - seetõttu arvasin, et teavad isegi need, kes sarja regulaarselt ei jälgi. Siin kõlas variatsioon sarja tunnusmeloodiast, mida pilootosas ühes teatud stseenis kasutati. Ametlikult muide pole heliriba siiani välja lastud. Aga õnneks on fännid McCreary poolt üles pandud (+ enda poolt sisse mängitud) viisidest ebaseadusliku(?) säästuplaadi kokku pannud.

Spellbound: Njah, kohe tuli ära. Eks 3 hooaja jagu ühe ja sama loo kuulamine tuleb kasuks :)
ZeMonsta: Kellele The Walking Dead, kellele The Walkie Talkie Dead: http://www.youtube.com/watch?v=WUxR-ELasrw
Zinera: Tundub midagi muud siiski, teine versioon?
Level: Mingis teises võtmes või?


2. Halloween (1978) John Carpenter - Main Theme
11/11. Punktid kõigile! Alternatiiv oleks olnud "The Fog" theme, aga siis poleks kõik punkte saanud ;-)

Ralf: Selle muusika oleksin ära tundnud juba vähemalt kaheksa aasta vanuselt!
duttiv: lolz
Soprano: Jaz on kana! Also, tervitan Levelit
Rassu: eile vaatasin.
Spellbound: Algab nagu The Exorcisti teemalugu, aga mingil hetkel võtab hoopis teised tuurid ja natuke googeldamist aaand it`s gone, only Halloween remains.
ZeMonsta: Eriti teemakohane. Kusjuures mul polnud aimugi, et Carpenter ise muusika kirjutas.
uLtImAtEcRiTiC: Ei oleks pidanud filmi, mis samal õhtul telekast on, panema :P
Zinera: irv vaatasin samal ajal seda filmi telekast, kui seda mängu kuulama hakkasin, ja mõtlesin, et wtf, just kuulsin kuskil seda laulukest.
Level: Mul oli see telefonihelinaks mingi aeg. Päris hirmus hakkas..


3. Psycho (1960) Bernard Herrmann - The Patrol Car
10/11. Punktid peaaegu kõigile! Võtsin muusika otse filmist ja siis jäänudki midagi muud üle... pidin filmi uuesti ära vaatama.

Ralf: Selle muusika oleksin ära tundnud juba vähemalt kümne aasta vanuselt!
Soprano: psycho killer, qu'est-ce que c'est
Rassu: kas kui ma "Mõrvari päevikut" pakuksin, saaksin ka punktid? igal juhul sellega küll mööda panna ei saa.
Spellbound: Natuke kuulamist ja siis veel ja siis veel ja BAM - Psühho. Mitte Santi oma, ikka see ÕIGE.
ZeMonsta: Kriiksuvad-krääksuvad viiulid - no mis see muu olla saab, eks.
uLtImAtEcRiTiC: Minu jaoks selle mängu senini lihtsaim (isegi Moon'ist).
Level: Painas natuke aega..


4. The Omen (1976) Jerry Goldsmith - Ave Satani
10/11. Punktid peaaegu kõigile! Imelik mõelda, et just selle heliriba eest võitis Goldsmith oma ainsa Oscari. Kogus karjääri jooksul nominatsioone ka palju "ohutumates" žanrites. Aga muusika on tõesti hea, lisaks karmidele õõvahelidele kõlab plaadid ka ilusamaid lugusid - nagu näiteks The New Ambassador. Üks vähestest õudusfilmidest, mis mulle lapsepõlvest meelde on jäänud. Kartsin ja vihkasin seda väikest värdjat.

Ralf: Selle osas pole ausalt öeldes kindel, aga tundub kõige loogilisem vastus.
Soprano: easy-peasy-lemony-squeezy
Rassu: hehehe, see voor on küll täpselt minule
Spellbound: Kohe ette ei löönud. Natuke pidi tuubis kuulsaid tracke kuulama.
Zinera: Üks lemmikuid.


5. 28 Days Later (2002) Godspeed You! Black Emperor - East Hastings
Pakuti ka: Barbarella, Deadgirl, Nightmare on Elm Street 4
4/11. Filmi kuulsaim meloodia "In the House, In a Heartbeat" on ju tegelikult selle loo põhjal tehtud? Või ma kuulen valesti? Ja mingil põhjusel polnud seda isegi ametlikul soundtrackil. Ebaaus!

Rassu: esimene õudukas, mis sellega meelde tuli.
ZeMonsta: Vooru lemmiklugu. Otsisin terve soundtracki välja ja kuulasin läbi. Nüüd vaja veel film ise ära vaadata.
uLtImAtEcRiTiC: Tuttav, nagu oleks kuulnud.
Zinera: See tunnelistseen, midagi sarnast, siiski täpselt ei tea. Võib ka midagi muud olla. - tunnelis mängis vist John Murphy edasiarendus, originaal kõlas kirikust põgenedes
Level: Soundtrackil seda polnud, kuid "East Hastings" ja "In the house - in a heartbeat" shufflesid mingi aeg kordamööda.


6. Bram Stoker's Dracula (1992) Wojciech Kilar - The Beginning
Pakuti ka: Saw, Barbarella, Harry Potter, Jaws
4/11. Minu arust on võimatu Draculale paremat (sobivamat) muusikat kirjutada. Kahju, et film ise halb oli. Kilar oleks võinud rohkem selliseid huvitavaid projekte ette võtta.

Ralf: That twist...
Rassu: tegelikult ilmselt peab ikka õudusfilm olema?
ZeMonsta: Raamatust head mälestused, filmist mitte nii väga...
Level: Kõlab küll Draculalikult.


7. Let Me In (2010) Michael Giacchino - Neighbors of Love
Pakuti ka: Barbarella, Twilight, Hellraiser, Interview with the Vampire
2/11 ehk Zinera ja uLtImAtEcRiTiC. Midagi erinevat. Originaalfilmi muusika meeldib isegi rohkem, aga arvasin, et too on veel tundmatum.

Rassu: ei usu, et kaks vooru järjest, aga vampiirid on ju õudusega seotud?
ZeMonsta: Huvitav... seda kuulates ei pakuks kunagi, et õudusfilmiga tegemist.
Zinera: Selle korra pähkel, jälle megahunnik lemmikute toppe läbi kuulatud youtubeis...
Level: Liiga "ilus" horrori jaoks. Pakkumine on lask pimedusse.



Punktitabel pärast 5. vooru (sulgudes selle vooru tulemus, vooru võitja(d) allajoonitud)
Level - 31 (+6)
ZeMonsta - 30 (+6)
uLtImAtEcRiTiC - 30 (+6)
Zinera - 22 (+7)
eerik - 18,5 (+3)
Soprano - 16,5 (+3)
Spellbound - 15,5 (+4)
Rassu - 11 (+3)
CM-Girl - 9,5 (+4)
Forzelius - 8,5 (+0)
JazZ- - 7 (+0)
Ralf - 5 (+3)
bpuhnja - 4,5 (+0)
marju - 3 (+0)
Kadii - 3 (+0)
duttiv - 3 (+1)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 07. November 2012, 02:10

Võtsin selle vooru teemat valides kerge riski. Nimelt kõlas valik Filmiveebi oma edetabeli TOP20 (tegelikult küll TOP19) lugusid. Oleks keegi mustri tuvastanud, oleks tundmatute lugude välja otsimine äärmiselt libedalt läinud. Õnneks seda ei juhtunud. eerik pakkus paar korda küll "Mõni film IMDb top 250st", aga tegelikult need tabelid päris 100% ei kattu. Nii et risk tasus ennast ära, erinevad inimesed teadsid erinevaid lugusid ja ükski lugu päris arvamata ei jäänud.
Mingil põhjusel jäi vastajaid jälle pisut vähemaks - kõigest 8. Ei olnud ju nii rasked lood, vasutpidi - meie ühiste lemmikfilmide muusika :)
Vooru võitis jälle Zinera. Samuti pidi mängu pikka aega juhtinud Level oma liidripositsiooni loovutama.

1. Inception (2010) Hans Zimmer - Don't Think About Elephants
Pakuti ka: Prison Break, TDK või TDKR või BB, Transformers
1/8 ehk ZeMonsta. Imelik, et nii raskeks kujunes. Need helid peaks tuttavamad olema - ikkagi paremuselt teine film maailmas (nagu Filmiveebi keskmine hinne näitab). Minu arvates Zimmeri mitte just kõige tugevam sooritus.

Soprano: ...
ZeMonsta: Panin esimese hooga kohe Batman kirja. Aga siis jõudsin kolmanda küsimuse juurde.. ja hakkasin kahtlema. Hmm. Sama triloogia kohta mitu küsimust ikka ei tule, eks. Nojah, järelikult tuleb mingi muu Zimmer-Nolani film valida. Lihtne.
Ralf: No ma ei tea... aga paistab olevat Optimus Prime ja sõprade seikluste taustaks sobilik mängima!
uLtImAtEcRiTiC: Juba esimest ei tea :/


2. The Artist (2011) Ludovic Bource - Waltz for Peppy
Pakuti ka: Singin' in the Rain, Anastasia
4/8. Meie arvates paremuselt 4. film. Ilus valss ja üldse kena muusika, aga vajab kuulamiseks mingit erilist meeleolu.

Ralf: See on küll meeletult tuttav ja võin vanduda, et olen filmi, millesse see kuulub, korduvalt läinud. Aga kuna mu aju passib ainult leivale määrimiseks, siis ega ma teda vist välja ei nuputa. Miski paneb arvama, et see on mõnest tuntumast Disney filmist või siis animatsioonist.


3.The Dark Knight Rises (2012) Hans Zimmer - Why Do We Fall?
Pakuti ka: Daredevil, erinevaid Batmane
4/8. Meie arvates paremuselt 6. film. Olen siinkohal tähenärija ja annan umbmääraste Batmanide eest (Rassu ja Soprano) 0,5 punkti. Minu arvates Zimmeri mitte just kõige tugevam sooritus x2.

Zinera: hea, et mõni soundtrack playlistis ka on...
Rassu: Üks kolmest Nolani Batmanist
Soprano: ...
ZeMonsta: Nagu juba mainisin, aitas esimese küsimuse juures hädast välja.
Ralf: Järjekordne "Ben Affleck jookseb automaaditule eest varju" pala.


4. Lawrence of Arabia (1962) Maurice Jarre - Bringing Gasim to the Camp
Pakuti ka: The Grapes of Wrath
6/8. Meie arvates paremuselt 18. film. Ilmselt üks tuntumaid filmimeloodiad, mida on läbi aastate kümneid (sadu?) kordi taaskasutatud. Iga kord kui keegi jõuab Araabiasse, Põhja-Aafrikasse või kõrbe, kõlavad selle loo noodikäigud. Siin mängis heliriba üks teine pala - üritasin pisut peita... suhteliselt ebaõnnestunult.

Rassu: 40ndate või 50ndate filmi pakuks
Soprano: 0/10 vilmu iu :S :S :S
Level: On vist? Sai paar kuud tagasi vaadatud.
ZeMonsta: Oleks nagu mingit Lähis-Ida temaatikat kuulda?
Ralf: Kõige tuttavlikum selle vooru paladest. Aga vastust vaat ei tea. Võiks kuuluda mingisse "kaua aega kadunud isa jõuab lõpuks koju laste juurde" stseeni.


5. Titanic (1997) James Horner - Take Her To Sea, Mr. Murdoch
Pakuti ka: Polar Express, Väike maja preerias
1/8 ehk eerik. Meie arvates paremuselt 14. film. Rassu, JazZ- jt, siin oli teie võimalus! Oleks pidanud oma taktikale kindlaks jääma!

Ralf: Eip, vot see on kõige tuttavlikum. Kindlasti virutan endale näkku, kui õiget vastust näen.
uLtImAtEcRiTiC: Mingi jõulumuusika on, sõnajalad?


6. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011) Alexandre Desplat - Lily's Theme
Pakuti ka: Titanic, The Thin Red Line
2/8 ehk Zinera ja Level. Meie arvates paremuselt 13. film. Väga võimas lugu ja kurb sündmus.

Zinera: Harry Potteri saaga jälgija ütleks, et very nice indeed hihi
ZeMonsta: Ma olen seda RAUDSELT kusagil kuulnud. No kindlalt kohe. Selle eest vist punkti ei saa? Ei? Olgu siis.
Ralf: Nagu mõnest sõjafilmist oleks või midagi.
uLtImAtEcRiTiC: ???


7. The Bourne Ultimatum (2007) John Powell - Tangiers
Pakuti ka: Jumper
3/8. Meie arvates paremuselt 19. film. Väga lahe, et see ikka ära tunti. Kartsin, et jääb arvamata. Bourne'i filmide muusika ei ole selline, mida järjest tundide kaupa kuulata, aga minu arvates on Powell suurepärast tööd teinud. Muusika annab filmile väga palju juurde, sobitub ideaalselt filmimis/lavastamisstiili ja üldise meeleoluga.

Ralf: Ben Affleck teeb aafrika hõimuga peyotet? - napikas :)
uLtImAtEcRiTiC: ultimaatne


8. Drive (2011) Cliff Martinez - Wrong Floor
Pakuti ka: Titanic
5/8. Meie arvates paremuselt 17. film. Üks eelmise aasta parimaid... film ise hea, aga eriti hea on muusika.

eerik: Uus filmi, võrdlemisi menukas, muusika mängib selles tähtsat rolli ja paljud on kindlasti selle soundtracki ühel või teisel viisil endale hankinud ja seda mitu korda kuulanud. See küll kohe kindlasti kõige keerulisem polnud. - ma seda järjekorda enam nii pingsalt ei jälgi ja Drive oli viimase hetke lisandus, sellepärast läkski lõppu. Tõsi, arvasin ikkagi, et on üks raskematest. Eeldasin, et kõik teavad ainult neid sõnadega palasid + seda tiksumismuusikat.
Soprano: Seda tean unepealt.
Level: Tervitagem uut liidrit! I give up.
ZeMonsta: Hea film, hea muusika. Lausa nii hea, et otsiks DVD välja ja vaataks kohe praegu uuesti.
uLtImAtEcRiTiC: Ryan (Y) vol 2



Punktitabel pärast 6. vooru (sulgudes selle vooru tulemus, vooru võitja(d) allajoonitud)
ZeMonsta - 35 (+5)
uLtImAtEcRiTiC - 35 (+5)
Level - 34 (+3)
Zinera - 28 (+6)
eerik - 23,5 (+5)
Soprano - 19 (+2,5)
Spellbound - 15,5 (+0)
Rassu - 11,5 (+0,5)
CM-Girl - 9,5 (+0)
Forzelius - 8,5 (+0)
JazZ- - 7 (+0)
Ralf - 5 (+0)
bpuhnja - 4,5 (+0)
marju - 3 (+0)
Kadii - 3 (+0)
duttiv - 3 (+0)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 07. November 2012, 02:37

Seitsmes voor

Filmidel jälle midagi ühist. Kiiruga (sisuliselt 20 minutiga) koostatud voor, nii et ei jõudnud põhjalikult analüüsida, kui keeruline iga lugu keskmisele arvajale olla võib. Kahtlustan, et keskmisest keerukam. Aga kui ühisnimetaja tuvastada õnnestub, läheb ka pakkumine pisut kergemaks. Minu arust väga põneva/kvaliteetse muusikaga voor.

Seitsmes voor lõppeb juba neljapäeval, 8. novembril kell 23:59:59
(tahaks enne nädalavahetust veel ühe vooru üles panna)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Filmimuusika mäng

PostitusPostitas 0ll » 10. November 2012, 17:22

Seitsmenda vooru teemaks oli "ulme" selle kõige laiemas tähenduses. Arvasin, et viimased 3 lugu võivad sootuks arvamata jääda, aga täiesti tundmatuks jäi vaid üks. Nii et hea töö! Arvajaid seekord kõigest 6 :(

Tulemused:
1. Stargate (1994) David Arnold - Stargate Overture - kergelt spoilerine
3/6. Mõtlesin, kas võtta Zinera (kahtlev/kavala?) sulgudes SG-1 kommentaari eest pool punkti maha, aga ei hakka kiusama ;-)

Zinera: (SG-1), teadsin alates esimesest noodist...soovilugu nüüd läinud ka.
Spellbound: Tundub nagu oleks midagi Williamsilt.
Level: Indeed.
ZeMonsta: Ehh... algus ei paista paljulubav.


2. Battlestar Galactica (2004) Richard Gibbs - Gayatri/Main Theme
4/6. See pala veel Gibbsi kirjutatud, aga hiljem üle võtnud Bear McCreary poolt samuti väga palju häid viise. Ilmselt mu lemmik sarjamuusika. Sry, Twin Peaks, Lost jt.

Zinera: uusversioon, vana miniseeria tunnusmeloodia pole eriti kuulatav. - ma ei tea, minu arust täitsa ok, selline tüüpiline 70/80ndate "kosmosemuusika"
Level: So say we all!
ZeMonsta: Ootab veel vaatamist, aga kuna juhtun paari BSG hullu teadma, siis selle fraking viisi tunnen une pealt ka ära.


3. The Fountain (2006) Clint Mansell - Death is the Road to Awe
6/6. Täispunktid. Manselli muusika kõlab peaaegu alati nagu "Manselli muusika", aga sellest pole hullu, sest see kõlab alati hästi.

eerik: Clint Mansell, jee.
uLtImAtEcRiTiC: Clint :)
Level: Pidavat olema Aronofsky nõrgim (suur)linateos. Olen selle vaatamist endiselt vältinud, kuid samas on suur kihk see ära vaadata.
ZeMonsta: Juba mitmendat aastat istub The Fountain mu peaks-millalgi-ostma-aga-mitte-kohe-praegu-sest-näe-uus-filmimuusika-tuli-jälle-välja-ja-see-küll-oodata-ei-kannata nimekirjas. Ja nii see nimekiri muudkui täieneb.



4. Blade Runner (1982) Vangelis (feat. Dick Morrissey) - Love Theme
6/6. Täispunktid. Väga meeldiv, et keegi (no ok, 6 inimest) sellise klassikuga ei komistanud. Peaaegu erootiline meloodia minu arust...

eerik: Vangelis, jee.
Level: Ralfi unefilm.
ZeMonsta: Ainus lugu, mis mulle vastukarva on ja soundtracki kuulates tavaliselt julmalt vahele jätan. Ühtlasi ka viimane lugu, mida selles voorus kindlalt teadsin. Ei ole täna minu päev :/
Aga muidu oli tõesti huvitav voor.


5. Stalker (1979) Eduard Artemjev - Meditation
3/6. Muusika kõlab täpselt sama salapäraselt kui film.

Level: Film, mida tahaks HD's vaadata. Maardu/Lasnamäe (viimane küll oluliselt vähem) 4 life!


6. ALIEN³ (1992) Elliot Goldenthal - Agnus Dei
Pakuti ka: Donnie Darko
2/6 ehk Level ja uLtImAtEcRiTiC. Selle filmiga on mul imelik suhe. Väiksemana olin oma tuttavatest ainus, kes seda filmi kaitses. Hiljem ajas Fincheri tõmblemine ja imelik muusikakasutus närvi ning pidasin pigem nõrgaks filmiks. Nüüd nagu jälle meeldib. Eriti muusika, mida pean isegi paremaks kui Goldsmith ja Horneri oma.

uLtImAtEcRiTiC: Algus on väga tuttav.
Spellbound: Kõlab nagu End of Days`i OST
Level: Ehk on isa soovitusel?
ZeMonsta: Meenutab Kubricku Kosmoseodüsseiat.


7. Equilibrium (2002) Klaus Badelt - Kata Moves
Pakuti: The Invisible Man (2000 TV sari)
0/6 ehk panin liiga raske loo. Nautige ülivingeid ja samal ajal ülimalt naeruväärseid gun-kata stseene:
SPOILER - HE'S A SEX OFFENDER!! (POW BLAM WHAMMO) :)

Level: Kõlab nagu sedasorti sarja mussina. Vaevalt, et see Matrix on.
ZeMonsta: Kujutan ette, et tõsine kick-ass sci-fi seriaal?



8. Akira (1988) Shoji Yamashiro/Geinoh Yamashirogumi - Requiem
3/6. Lõpus läheb minu jaoks pisut liiga "animeks", aga kuulub kindlasti ühe korraliku ulmefänni must watch nimekirja.
Zinera: mõtlesin miskipärast Ghost in the Shelli alguses(mis absoluutselt ei sarnane), aga vaatasin anime asju edasi ja voilah.
Level: ROCK THE VOTE! - tegemist on kordussaatega, hääletamist ei toimu. Aga film vaadake ära!


Punktitabel pärast 7. vooru (sulgudes selle vooru tulemus, vooru võitja(d) allajoonitud)
uLtImAtEcRiTiC - 41 (+6)
Level - 41 (+7)
ZeMonsta - 38 (+3)
Zinera - 34 (+6)
eerik - 26,5 (+3)
Soprano - 19 (+0)
Spellbound - 17,5 (+2)
Rassu - 11,5 (+0)
CM-Girl - 9,5 (+0)
Forzelius - 8,5 (+0)
JazZ- - 7 (+0)
Ralf - 5 (+0)
bpuhnja - 4,5 (+0)
marju - 3 (+0)
Kadii - 3 (+0)
duttiv - 3 (+0)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmimängud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron