Lühifilmide "Hoia ja keela!"

Siin võite alustada ja osa võtta kõikvõimalikest filmimängudest, viktoriinidest jms.

Moderaator: Meeskond

Lühifilmide "Hoia ja keela!"

PostitusPostitas Ralf » 22. Juuni 2011, 12:29

Prooviks "Hoia ja keela!" mängu lühifilmidega, YouTube'is on neid ju terve trobikond ning otsimise-leidmisega aitab IMDb Advanced Title Search.

Võiks aga teha sellise reegli, et pikkus olgu kõige rohkem 4 minutit... pooletunnise postitamisel sureks ehk teema ruttu välja. Ühesõnaga IMDb otsinguparameetriteks: "short film" ning runtime teise lahtrisse number 4. :) Ja muidugi teate ehk juba isegi häid shorte, mida siia panna.

Lisaks YouTube'ile oleks meeldiv ka IMDb link.

Alustuseks siis: Quay vendade "Stille Nacht I" (IMDb).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas kbong » 22. Juuni 2011, 16:57

Mul on tunne, et see antud spetsiifiline stiil animatsioonides võlgneb tohutult saksa ekspressionismile või siis elab see ekspressionism edasi vaid taolistes stop-motion- või nukufilmides. Veel meenutas, nii visuaalse kui ka helilise, atmosfääri poolest Lynch'i Eraserhead'i. Ühesõnaga meeldis väga, kuna ka muidu on sellised sürrealistlikud ja eksperimentaalsed kunstiteosed mulle väga mokka mööda. Peab hindama ka? 9/10 sel juhul.

Ei oska praegu millegagi üllatadagi, niiet:
The Cat with Hands
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 22. Juuni 2011, 20:13

Küllaltki freaky ja oskusliku teostusega macabre-teos. Midagi sarnast on püütud teha ka filmi "Sleepwalkers" näol väikese intsestikiiksuga. :) 7/10

"Kustom Kar Kommandos" (IMDb)
Ma olen neist Kenneth Angeri asjadest täiesti lummatud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas kbong » 25. Juuni 2011, 15:01

Visuaalne külg jääb võrreldes teiste Anger'i töödega küll alla (võtta näiteks The Rabbit's Moon), kuid mulle on alati sümpatiseerinud kuidas härra sõnadeta enda lugusid vestab. Antud juhul on vaatluse alla võetud üks jänkide (kuid mingil määral ka universaalne) kultuurinähtus, kus suvaline metallikolakas on samamoodi erotiseeritud kui inimkeha. Ka Tsukamoto on enda magnum opus'es sarnaselt automasinat kaameraga imetlenud. 7/10

Lähen natuke üle ajalimiidi:
The Box Man
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn


Mine Filmimängud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist