Eelmise vooru õiged vastused:
I
Kind Hearts and Coronets (1949)II
Banshun (1949)III
Ladri di biciclette (1948)IV
Black Narcissus (1947)V
The Red Shoes (1948)VI
Great Expectations (1946)VII
Brief Encounter (1945)Pähkel
Roma, città aperta (1945)Pingerida:
1. Soprano 49p (II, III, V)
2. CM-Girl 35p (II, III, IV, V, PÄHKEL)
3. uLtImAtEcRiTiC & Zinera 33p (III, V)
5. Ralf 25p (III, IV, V, VII)
4. Spellbound 22p
6. Level 20p (I, III)
7. Rassu 12p
8. LiveForThis 11p
9. Forza 4p
Üllataval kombel oli tervelt 5 osavõtjat, kes kõik vähemalt kaks filmi ära vastasid. Seekord oli kõige tublim CM-Girl, kes vastas ainsana pähkli ära ning lisaks selle veel neli filmi. Seekord oli ka üks selline film, mida keegi ära ei arvanud ja selleks oli Great Expetations.. Miks - ei tea. Tegu on üpriski tuntud filmiga ja režissööriks David Lean! Emeric Pressburgeri ja Michael Powelli Black Narcissisust (on vast hea pealkiri!) soovitan soojalt vaadata. Eelkõige selle filmi omapärase ja ahhetama paneva kinematograafia pärast. Teine 'peab vaatama' on Yasujiro Ozu Late Spring. Visuaalselt on see isegi veelgi kaunim kui eelmisest voorust läbi käinud Tokyo Story. Ozut tasubki tema omapärase stiili pärast vaadata. Ta oli režissöör, kes eiras räigelt traditsioonilisi kinoreegleid. Eelkõige on seda kaameratöös näha. Aga Ozu oli ka väga alkoholilembeline. Tema ning kaas-stsenarist Kogo Noda mõõtsid stsenaariumi progressi joodud sake pudelite põhjal

Ozu elas terve oma elu emaga ja ei abiellunud kunagi, ometigi kirjutas ta ületamatult tabavalt jaapanlaste peresuhetest. Eelkõige just naiste vaatevinklist. Banshun kuulub n-ö Noriko-triloogiasse, mis kujutab vallalise jaapani naise (Noriko) väärtushinnanguid, maailmapilti ning eelkõige vaateid abielule. Meeletult huvitav on näha nii kauget ja ammu kadunud ühiskonda ning inimesi, enda ees, arvutiekraanil. Noriko rollis oli Setsuko Hara, kes oli tolleaegse Jaapani üks kuulsamaid staare ja tuntud ka kui 'igavene neitsi'. Setsuko Hara lõpetas ootamatult oma karjääri peale Ozu surma, olles ise tol hetkel täielikus tipus ja võrdlemisi noor.. Kusjuures Setsuko Hara elab veel - ta on tublisti üle 90-ne.
Alustame uue vooruga - 1930-1939. Siia oli filme juba märksa parem valida. Ei pidanudki peaaegu ainult briti filme võtma. Seekord on prantslaste filmid jällegi ülekaalus ja briti filme on vaid üks.
I film - Alustame minu lemmikfilmiga 30-ndatest. Siin on kaks nii tuntud nägu, et see peaks küll lihtsasti tulema.
II film - Võiks vast öelda, et kõige mõjukam film 30-ndatest. Pani justkui reeglistiku paika.
III film - Esimese kahe filmiga üpriski sarnane. Ei tea küll miks?
IV film - Jällegi on tegu filmiga, mis on läbiaegade üks mõjukamaid..
V film
VI film - See osatäitja sööbis selle rollitäitmisega igaveseks minu mällu. Õnn oli, et ma lapsena seda filmi ei näinud. Oleks eluks ajaks trauma saanud. Umbes nagu siis, kui ma junsuna The Shiningut vaatasin.
VII film - No selle filmi režissööri teate te kõik - uskuge mind! Teda teavad ka teie mittefilmihuvilistest sõbrad. Nüüd andsin vist vastuse ära, aga pähklit ja viiendat filmi ei arva nagunii keegi, nii et pole viga.
Pähkel - Vot see on hea, tõesti hea, lausa nii hea, et vihjet ei tulegi.
Vastused palun kolmapäeva õhtuks.