Väike oluline küsimus

Siia jutt, näited, mõtted amatöörfilmidest.

Moderaator: Meeskond

Väike oluline küsimus

PostitusPostitas adikly » 28. Juuli 2007, 19:09

Tervist. Mul on vaja teha amatöörfilm (gümnaasiumi kunstikursuse lõpetamiseks) ja ma pole varem filmitegemisega kokku puutunud. Seega, oleks mul üks väga lollivõitu küsimus. Kui mul on videoklipp ja ma ei taha sinna mingit lõiku või osa, siis kuidas ma saan selle ära lõigata? Kasutan Windows Movie Makerit ja hiljuti sain endale ka Sony Vegas 7.0-i (mida ma alles õpin tundma). Kuid Movie Makeril pole ma sellist funktsiooni leidnud (võib-olla pole ma lihtsalt nii põhjalikult otsinud). Äkki oskab keegi aidata ja seletada võimalikult arusaadavalt-ükskõik kumma programmi puhul :) Aitäh igasuguse abi eest!
löö ja ma löön vastu
adikly
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 10
Liitunud: 26. Juuli 2007, 22:00
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas kigents » 28. Juuli 2007, 22:00

movie makeril vajutad seda nuppu lihtsalt :nool: (vaata pilt)
http://content.imagesocket.com/images/tiitlita034.JPG
Aga vegasel pead tõstma selle klipi sinna ja lõikama mittevajaliku osa ära ja tõstma uuesti selle klipi mida sa tahad ja panema kokku:D (ok see oli natuke segane a loodan et aru saad midagi) :P
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas matjusm » 28. Juuli 2007, 23:31

kigents kirjutas:Aga vegasel pead tõstma selle klipi sinna ja lõikama mittevajaliku osa ära ja tõstma uuesti selle klipi mida sa tahad ja panema kokku:D (ok see oli natuke segane a loodan et aru saad midagi) :P


Kasutan ise ka Vegast aga kohe mitte ei saa aru, mida sa proovid öelda. Räägid ehk 'trimmer'ist? Igal juhul, lihtsaim viis on see, et viid oma hiire selle klippi lõppu, mida tahad lühendada, klikid ning 'tõmbad' seda sinna maani, kuhu tahad. Pole mitte mingit tõstmist vaja teha.
Aga muidu, unusta Movie Maker üldse ära. Kui sind asi huvitab, pole mõtet sellise amatöörsoftware'iga jamada ning kasuta vaid Vegast. Mulle meeldib see programm väga ning võrreldes Avid Xpress Pro'ga näiteks (ainus programm mida peale Movie Makeri ja Vegase olen proovinud), on ta oluliselt kasutajasõbralikum.
matjusm
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 27. Veebruar 2007, 22:35
Asukoht: Pääsküla/Inglismaa

PostitusPostitas kigents » 29. Juuli 2007, 00:02

matjusm kirjutas:Igal juhul, lihtsaim viis on see, et viid oma hiire selle klippi lõppu, mida tahad lühendada, klikid ning 'tõmbad' seda sinna maani, kuhu tahad. Pole mitte mingit tõstmist vaja teha.


Ma mõtlesin seda kui on vaja kuskilt keskelt vaja tükk ära lõigata siis teed niimoodi ja paed teisepoole mida sul ei ole sinna teise otsa:P
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas adikly » 29. Juuli 2007, 21:53

Kuulge... suured tänud teile mõlemale - sain suurt abi :) Ma loodan, et nüüdsest saan ise hakkama ja ei pea kellegi abi küsima ;) Tänud
löö ja ma löön vastu
adikly
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 10
Liitunud: 26. Juuli 2007, 22:00
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas matjusm » 30. Juuli 2007, 07:15

Huvi pärast küsin- miks on sul keset suve vaja teha midagi kooli jaoks?
matjusm
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 27. Veebruar 2007, 22:35
Asukoht: Pääsküla/Inglismaa

PostitusPostitas kigents » 30. Juuli 2007, 07:16

matjusm kirjutas:Huvi pärast küsin- miks on sul keset suve vaja teha midagi kooli jaoks?


ja jamh good point:D
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

:)

PostitusPostitas adikly » 31. Juuli 2007, 19:33

Asi selles, et ma pean materjali hakkama koguma. Mul soovitati alustada varakult, sest kooli ajal on miljon asja korraga teha ja siis veel filmi tegemine, mis on kindlasti väga põnev. Tore, et huvi tunnete ;)
löö ja ma löön vastu
adikly
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 10
Liitunud: 26. Juuli 2007, 22:00
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas matjusm » 01. August 2007, 18:16

Või nii siis. Mul on ka sarnane asi käsil. Meil ka koolis vaja teha siin gümnaasiumi lõpuklassis mingi suurem projekt ning mina teen ka midagi audiovisuaalsest valdkonnast, täpsemalt endatehtud filmitreilerite kogumiku.
Ega me samas koolis ei käi?
matjusm
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 27. Veebruar 2007, 22:35
Asukoht: Pääsküla/Inglismaa

PostitusPostitas adikly » 02. August 2007, 18:27

:D

Kahtlen :)
löö ja ma löön vastu
adikly
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 10
Liitunud: 26. Juuli 2007, 22:00
Asukoht: Harjumaa


Mine Amatöörfilmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist