Adobe After Effects

Siia jutt, näited, mõtted amatöörfilmidest.

Moderaator: Meeskond

Adobe After Effects

PostitusPostitas -sander- » 09. Veebruar 2007, 17:41

Sai siis sellenimeline programm arvutisse tekitatud, nüüd vaja midagi teha ka sellega, aga probleem on selles, et ei oska! :D
Menüüd on ikka väga rasked ja kusagilt midagi lisada vms. on raketiteadus. Võibolla on keegi siin minust targem mees ja oskab midagi kasulikku õpetada. Kõigepealt tahaksin filmi lisada efekte, nagu sähvatused, suits jne. Ja peale selle tahaksin teada, kas selle programmiga saab kloonimistehnikat kasutada, et ühe stseeni ajal oleks filmis rohkem tegelasi kui tegelikult!!!
Ja kui keegi oskab nendele küsimustele vastused leida, siis paluksin abi ka Adobe After Effecti lõplikuks aktiveerimiseks: iga kord kui käivitan programmi, tuleb ette kiri, et sul on programmi aktiveerimiseks 30, 29, 28 jne. päeva aega. Kui üritan läbi interneti asja ajada siis ei aktiveeri lõpuni ja kirjutab, et ei olnud võimalik. Mida see peaks tähendama ja kuidas seda aktiveerida!!???
Aitäh igasuguse info eest!!!
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas hau » 09. Veebruar 2007, 17:50

Katse eksituse meetod.
esimest korda elus ratta selga istud ei sõida nagu proff ju, youknow?
ma kah häkkisin tükk aega kuni hakkasin aru saama kuidas miski on seal. Ja premiere on rohkem monteerimiseks, after effects on effektide tegemiseks.

kärtsu ja pauku saad after effectsiga teha, otsi tutooriale googlest.
duplikeerida on raskem. oleneb kas kaamera on paigal või liigub. Ma oskan teha lihtsalt duplikatsiooni kui filmid ennast mitmes eri kohas ja kaamera samal ajal koguaeg samas kohas. Arvutiga tehtud blu screeniga saad lihtsalt ühendada need pärast. After effectsiga saad teha kindlasti ka rohkem aga see on raskem
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas -sander- » 09. Veebruar 2007, 19:49

hau kirjutas:Katse eksituse meetod.
esimest korda elus ratta selga istud ei sõida nagu proff ju, youknow?
ma kah häkkisin tükk aega kuni hakkasin aru saama kuidas miski on seal. Ja premiere on rohkem monteerimiseks, after effects on effektide tegemiseks.

kärtsu ja pauku saad after effectsiga teha, otsi tutooriale googlest.
duplikeerida on raskem. oleneb kas kaamera on paigal või liigub. Ma oskan teha lihtsalt duplikatsiooni kui filmid ennast mitmes eri kohas ja kaamera samal ajal koguaeg samas kohas. Arvutiga tehtud blu screeniga saad lihtsalt ühendada need pärast. After effectsiga saad teha kindlasti ka rohkem aga see on raskem


Mis see blu screen on?
Ma tahaks ka nii, et kaamera püsib ühe koha peal ja siis mängin erinevaid tegelasi? Aga kuidas seda teha ja kas Adobe After Effecttsiga saab seda teha???
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas TripoDGrupp » 09. Veebruar 2007, 19:56

vaata tutoriale
http://www.creativecow.net
Seal igast erinevaid asju... ehk ka see mida otsid
Kirjutame,Teostame,Monteerime!!!
TripoDGrupp
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 21. November 2006, 09:37
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitas ac » 09. Veebruar 2007, 20:53

Ma ütleks ka niipalju, et katse eksitus meetodiga õpib.
Minul kulus selle programmi tundma õppimiseks kuskil aasta või nii, ning siis pole ka kõik veel selge, avastamis ruumi jagup lõputult.
Vaja on järjepidevust ja tahtmist, siis suudad!!!
Muidugi tasub internetist tutoriale ka uurida ja vaadata, kindlasti on abiks.

Mainiks ka seda, et teen kõik montaaži Adobe After Effectis, efektidest kuni lõpp tulemuseni välja.
ac
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 24
Liitunud: 20. Veebruar 2006, 01:09

PostitusPostitas hau » 09. Veebruar 2007, 21:12

-sander- kirjutas:
Mis see blu screen on?
Ma tahaks ka nii, et kaamera püsib ühe koha peal ja siis mängin erinevaid tegelasi? Aga kuidas seda teha ja kas Adobe After Effecttsiga saab seda teha???

lühidalt, sa asendad ühe osa ekraanist sinise või rohelise laiguga ja sinna asemele saad sa panna ükskõik mis video
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas -sander- » 09. Veebruar 2007, 21:41

Ee...kuidas seda Adobe After Effectsika teha saab? Saab ikka?
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas hau » 09. Veebruar 2007, 21:51

ma pole proovind aga kindlasti saab. Ise avastasin selle endale premiere ja photoshopi kaudu kunagi ammu. Aga ma kujutan ette kuidas afteris ka seda annaks teha ja varsti proovin täpsemalt midagi.
premieres pole midagi erilist nagu avastadagi. Seal kaustas kuhu impordid oma failid, tolle kohal on teine sahtel kus on effects ja siis keskmisesse aknasse tõstad oma video, lõikad parajaks pikkuseks, tõstad timelinele ja lisad effecti vms sinna ja siis effects paneelist saad modifeerida ja ongi.

Aga ma küsin Adobe kasutajatelt mis on parimad exportimis settingud. Mis settingutega seivite video ja ka audio et oleks hea kvaliteet ja resolutsioon.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas -sander- » 09. Veebruar 2007, 22:02

Jah, kellegi käest võiks küsida küll, aga mul pole tuttavaid kellel Adobe After Effects oleks. Hakkan seda üritama, aga mul on aega ainult 30 päeva, sest siis juhtub programmiga midagi, mida ma ei oska öeldagi. Igastahes ei ole ta vist põhjalikult aktiveeritud või midagi...
Tänud kõigile, eriti haule!!!
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas -sander- » 27. Veebruar 2007, 23:30

No nii, I AM BACK! :D
Peale mõningast Adobe After Effectsi uurimist ja näppimist suutsin midagi sellest keerulisest programmist aru saada. Nüüd oleks vaja kellega abi, kes oskaks ühte tegelast (mängides mitmet erinevat rolli) panna ühte klippi. hau rääkis kunagi midagi Blu Screenist, aga Adobe After Effectsi koha pealt ei osanud sellega aidata. Tahaks väga kohe, ennast ühele klipile mitu korda panna, et saaks üksi massistseene korraldada :D:D!
Ma sain enam-vähem Blendiguga sama tulemuse, kuid kui tegelane liigub heledamasse kohta või tumedamasse kohta, siis jäävad tegelasest ainult kontuurjooned...
Palun aidake nii nagu oskate!!!
Tänud, Sander!
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas matjusm » 28. Veebruar 2007, 08:56

Hankisin endale ka selle programmi. Õnneks on selle kohta väga palju õpetlikke materjale olemas:
http://isohunt.com/torrents/?ihq=after+effects+lynda
matjusm
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 27. Veebruar 2007, 22:35
Asukoht: Pääsküla/Inglismaa

PostitusPostitas S88ru » 07. Märts 2007, 21:52

kas keegi oskab öelda kuidas ma saan ühe kaamera värvid seadistada teise järgi??
Kes ees, see mees.
Kes taga, sel tee on vaba.
Kasutaja avatar
S88ru
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 55
Liitunud: 10. Aprill 2006, 16:48
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kFx » 09. Märts 2007, 15:29

S88ru kirjutas:kas keegi oskab öelda kuidas ma saan ühe kaamera värvid seadistada teise järgi??


Kui on tegemist kahe samasuguse kaameraga siis filmid samade seadistustega, kui aga erinevad kaamerad siis pead silma järgi pildi paika panema. Viimane varjant on siis videotöötlus tarkvaraga seda teha.
kFx
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 28. Aprill 2006, 21:21
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas -sander- » 09. Märts 2007, 16:17

keegi on mingit onfot leidnud selle programmi kohta? mõni targem võiks Adobe After Effectsi kohta väikese lookese kirjutada :D:D
Pilt
Kasutaja avatar
-sander-
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 219
Liitunud: 19. Aprill 2006, 13:02

PostitusPostitas hau » 09. Märts 2007, 17:06

S88ru kirjutas:kas keegi oskab öelda kuidas ma saan ühe kaamera värvid seadistada teise järgi??

Seda saab color correctioniga teha vist kui ma täpselt mäletan. Praegu ei viici programmi tööle panna et järgi uurida aga võibolla pärast vaatan välja mis to täpselt oli.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Amatöörfilmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist