Hugh Laurie

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hugh Laurie

PostitusPostitas Wisegirl » 26. Jaanuar 2008, 18:29

Hugh Laurie

James Hugh Calum Laurie sündis 11. juunil 1959. aastal Oxfordis, Inglismaal šoti päritoluga perekonda. Ta on neljast lapsest noorim. Hugh' isa on olumpiavõitja sõudmises.
Hugh käis koolis Etonis ja Cambridges. Õpinguaastatel Cambridges, tudeerides noormees antropoloogiat ning oli kooli sõudmismeeskonnas. 1977. aastal võitis riikliku juunioride meistrivõistlused paarissõidus, kuid pidi hiljem sõudmisest viirushaiguse tõttu loobuma.
Ta ühines Cambridge' komöödiatrupiga "Footlights", mis on olnud hüppelauaks paljudele edukatele briti koomikutele. Sel ajal tutvus ta Emma Thompsoni ja Stephen Fryga. Muide, kõik kolm on näitlejana edukaks saanud.

1989. aasta juunist on Hugh abielus Jo Greeniga. Neil on tütar Rebecca ning pojad Bill ja Charlie.

Lauriel on olnud väga edukas koomiku karjäär Briti televisioonis, kus ta oli saatejuht sketšisaates "A Bit of Fry And Laurie".
Hugh Laurie on mänginud sellistes filmides nagu "Sense and Sensibility" (1995) Emma Thompsoniga peaosas, Disney lastefilmis "101 dalmaatsiakoera" (1996), kus Hugh kehastab ühte kutsikaröövlitest; ning kolmes "Stuart Little" fimis.
1998. aastal oli Hugh külalisesineja ülipopulaarses seriaalis "Sõbrad".

Alates 2002. aastast on Hugh Laurie esinenud mitmes briti komöödia ja draamaseriaalis; ja ka näiteks animaseriaalis "The Family Guy".

Kuigi Hugh Laurie nimi on inglastele tuttav juba alates kaheksakümnendatest, tunneb laiem vaatajaskond teda aastast 2004 suuresti tänu haiglaseriaalile "Dr. House", kus Hugh kehastab sarkastilist ning küünilist nimitegelast. Seriaalis on Hughil veatu ameerika aktsent.

2005. aastal sai Hugh Gregory House'i osa eest Emmy nominatsiooni.
Järgneval kahel aastal võitis ta Kuldgloobused parima meespeaosatäitjana draamaseriaalis. 2007. aastal võitis ta ka SAG-auhinna.
23. mail 2007. aastal sai Hugh Laurie kuninganna Elizabeth II käest briti ordeni (O.B.E.), teenete eest komöödia/teatri valdkonnas.

Pikka aega on Laurie vaevelnud kliinilise depressiooni all; ta saab regulaarset psühholoogilist nõustamist. Hugh tunnistab, et oma probleemidest sai ta aru aastal 1996, kui ta heategevuse raames sõitis romurallil, ning elamus ei tekitanud temas ei hirmu ega põnevust, vaid igavust.

Hugh Laurie on proovinud ravimit Vicodine, tehes ettevalmistusi osatäitmiseks "Dr. House's".
"Dr. House" peaprodutsent Bryan Singer, kes tol ajal ei teadnud, et Laurie on inglane mainis, et Hugh on just selline lummav ameerika näitleja, keda ta otsinud on.
Hugh filmis oma prooviesinemise hotellitoa vannitoas, Namiibias, olles "Fligh of the Phoenix" filmivõtetel.
2007. aastal avaldas ta põnevusromaani "The Gun Seller", millest sai kohe bestseller. Tema teine romaan "Paper Soldier", avaldati 2007. aasta lõpus.
Hugh Laurie on hinnatud pianist.

Täielikku tutvustust loe siit.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas silx » 26. Jaanuar 2008, 19:21

Väga hea näitleja kuigi pole eriti tema filme näinud on ta Dr Houses supper. :))
Are You Watching Closely?
Kasutaja avatar
silx
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 07. Detsember 2007, 22:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas LadyBug » 26. Jaanuar 2008, 20:39

silx kirjutas:Väga hea näitleja kuigi pole eriti tema filme näinud on ta Dr Houses supper. :))


agree
And really bad eggs.. Drink up me hearties yo-ho!:) Savvy?
Kasutaja avatar
LadyBug
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 662
Liitunud: 22. Aprill 2006, 12:36
Asukoht: oleneb olukorrast!:P

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 27. Jaanuar 2008, 00:03

Bertie Wooster. Ma nägin Jeevesi sarja kunagi ammu mingilt soome kanalilt, Yle 1 ma arvan... ma ei tea miks eesti kanalid pole seda näidanud, Hugh Laurie oli juba seal täpselt sama sarmikas, sarkastiline ja vastik kui House.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas Weirdo » 27. Jaanuar 2008, 15:05

Oo ei, House pole ju üldse vastik :))
Mul on au omada õpetajat, kes on teatud mõttes temagasarnane. Ei käitu küll nii....tavatult, aga ma pole elus näinud küünilisemat inimest kui tema. Ta ei jäta küll kõige südamlikuma persooni muljet, aga see-eest on tema suhtumine ülinauditav (isegi see, kui ta minu üle ironiseerinud on, tundub naljakas). Seega arvan, et House'ga iga päev koos viibida oleks tõeline meelelahutus :D Kahjuks ma arvan, et tema tõsimeelsete kolleegide asemel ma nii mõnigi kord ei suudaks naeru tagasi hoida...Absoluutselt erakordne isiksus.

Aga Hugh Laurie ise on tõeliselt andekas mees. Olla nii hinnatud pianist/koomik/näitleja kui edukas põnevike kirjutaja korraga..(ja sealjuures depressioonis)
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas Hea Aasta » 14. November 2008, 22:57

Hugh Laurie on geniaalne näitleja, vähemalt Dr. House'i põhjal võib seda öelda.
Muidu pole väga tema filme näinud. Mis tal siis veel märkimisväärset on, mida vaatama peaks?
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas Jolt » 15. November 2008, 01:10

Filme väga pakkuda ei oska, küll aga veel mõned head sarjad. Jeeves and Wooster't - ise veel näinud pole, aga sisu tundub piisavalt lahe, et seda kunagi vaadata. Ja kogu Blackadder ka, kindlalt.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Jussu » 15. November 2008, 13:30

Mina armastangi just tema vanemaid rolle rohkem, kui järk-järgult üha kuivemaks muutuvat Dr. House'i.
Jeeves & Wooster on absoluutselt geniaalne sari, milles ei tule puudust absurdikoomikast, 30'ndate Suurbritannia koorekihi parodiseerimisest ning eelkõige ülimahlasest dialoogist.
H. Laurie ja S. Fry on sarjas mõlemad väga võimsad ning eelkõige nende tugev kontrast teebki antud sarja mahlaseks.
Blackadder on niikuinii must see. :))
"All you need for a movie is a girl and a gun."
Kasutaja avatar
Jussu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 258
Liitunud: 16. Märts 2008, 00:42
Asukoht: Tallinn, Kadriorg

PostitusPostitas Wisegirl » 19. November 2011, 21:44

Hugh Laurie L'Oreali reklaamis
Olen kinos ja teleris lühemat versiooni näinud. Hea reklaam, Hugh on väga sarmikas. ;-)

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=OzmbJPMN8yA Siin näha, mis kulisside taga toimus. (Y)
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney


Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist