Gene Hackman

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Gene Hackman

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:25

Gene Hackman

Gene Hackman on üks Hollywoodi teenekamaid tegevnäitlejaid.
Raske lapsepõlve tõttu alustas Hackman näitlemisega juba küllaltki kõrges vanuses. Ta lahkus kodund juba 16 aastaselt ning liitus Mereväega, kus ta kolm aastat hiljem minema heideti. Peale mitmeid juhutöid otsustas ta kuuekümnendatel näitlemisega tegelema hakata. Tema üks õppejõude pidas Hackmani ja tema üht klassivenda, Dustin Hoffmani, kõige vähem perspektiivikateks näitlejateks. Tänaseks on nad mõlemad võitnud kaks Oscarit.
Juba ühed tema esimesed kinorollid olid äärmiselt edukad. Kuuekümnendate lõpus ja seitsmekümnendate alguses kogus ta kolm Oscari nominatsiooni, mille ta ühel korral ka kätte sai (filmi "The French Conection" eest 1972 aastal).
Palju kuulsust tõi Hackmanile ka filmiajaloo ühe esimese koomiksi-superkangelase, Supermani, peavaenlase, Lex Luthori, mängimine.
Enda teise Kuldmehikese sai Hackman 1992. aasta Clint Eastwoodi meistriteose, "Armutu", eest. Seda linateost on peetud üheks aegade parimaks vesterniks, peale mida see filmiliik välja surema hakkas.

Terviklikku tutvustust loe siit.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas crackhead » 10. September 2005, 14:36

üks kõigi aegade 10 parima näitleja seas mu meelest.
parimad rollid oleksid "The Royal Tenenbaums" ja "Unforgiven"
Viimane vaadatud film: On Golden Pond 9/10
Viimane ostetud DVD: Blood Diamond 10/10

Pilt
Kasutaja avatar
crackhead
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1135
Liitunud: 04. Aprill 2005, 08:49
Asukoht: Hirvepark/Siselinna kalmistu/Varblane/Harju mägi

PostitusPostitas Honiara » 22. Oktoober 2005, 19:57

gene hacman (ja ka dustin hoffman), kes tutvustusest lugedes 6ppej6u hinnangul kunagi ebaperspektiivne näitleja oli, on oma arengu poolest nüüd küll minuarust üks vähestest, kes t6eliselt peenelt näitlemiskunsti tunne(ta)b. k6ik rollid on tal küll äärmiselt head.
Honiara
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 25
Liitunud: 20. Oktoober 2005, 19:29

PostitusPostitas Kahn19 » 11. September 2006, 22:55

parimad rollid mehel on Riigi vaenlane ja Isepäine vandekogu
Eriti hea osa tegi Isepäine vandekogus andis filmile palju juurde
Kasutaja avatar
Kahn19
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 447
Liitunud: 27. Mai 2006, 03:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 24. Oktoober 2007, 22:43

Võrreldes temavanuste teiste suurkujudega on ta tavaliselt alahinnatud. Mu arust ta üks parimaid näitlejaid ja olenemata filmist teeb ta filmi huvitavamaks kui mitte paremaks. Sai hiljuti Royal Tenenbaumsi vaadatud ja seal filmis on ta täitsa teist nägu. Igas filmis on ta omamoodi erinev ja hea.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 26. Oktoober 2007, 10:44

ma olen nii sapine Kevin Spacey peale, et ta ei suutnud olla Supermani tagasitulekus Gene Hackmani vääriline Luthor. Hackmani oma oli kuidagi....sobivam Supermani loo konteksti. Ta oli totakas, aga niivõrd kuidagi, ma ei oska öelda.... kui koomiksi pilt ärkaks ellu, siis ta oleks selline. Spacey läks liiga action-machoks kätte ära.

Ja üldse see Hackman.... vot, selles Isepäises Vandekogus oli ta ka hirmus super. ja kuidas ta kuidagi räägib läbi irve.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb


Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist