Idris Elba

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Idris Elba

PostitusPostitas Rain » 01. Detsember 2012, 16:44

Idris Elba
Inglismaa, London (06.09.1972)

Elba on televisiooni-, teatri- ja filminäitleja, kes on osa võtnud nii briti kui ka ameerika produktsioonidest. Üles kasvas ta Channing Townis, Ida-Londonis. Tema kõige esimene näitlejaroll oli seebiooperis "Family Affairs". Ta on puutunud kokku vägagi mitmekesiste televisoonirollidega, sealhulgas ka seriaalides "Ultraviolet (1998)" ja "The Inspector Lynley Mysteries". Tuntust on ta omandanud ka seriaalis "Võrgustik", milles ta kehastab üht narkokuningat ja ärimeest. Samuti on Elba tegelenud ka muusikaloomisega hip-hopi žanris.

2009. aastal võttis ta osa ka tuntud Ameerika komöödiaseriaali "Kontor (US)" kuuest episoodist, milles ta kehastas Michael Scotti uut ülemust. 2010. aastal võttis ta osa põnevusfilmist "Luuserid". Elbal on ka üks peaosatäitjaroll BBC seriaalis "Luther" (2010), mis esmakordselt jõudis teleekraanidele 4. mail 2010 ja on praeguseks lõpetanud juba oma teise hooaja.

Elba sünnipärane nimi on Idrissa Akuna Elba, kuid pärast oma esimest kokkupuudet näitlemisega Channing Towni koolis lühendas ta selle Idris Elbaks. Oma nooruseas hakkas ta aitama ja kaasa lööma oma onu ettevõtluses, mis korraldas muusikute esinemisi pulmades. Juba 1987. aastal lõi ta koos oma sõpradega enda eraettevõtluse muusikavaldkonnas. 1988. aastal jättis Elba kooli pooleli ning võitis koha Ravusvahelises Noorte Muusikateatris, seda tänud 1500 naelase stipendiumile, kuid sellest hoolimata lõpetas ta siiski juhutöödega, et kuidagigi kuu lõpus rahadega ots-otsaga kokku tulla. 1991. aastal lõi ta laineid klubides, kus ta tegi DJ-na etteasteid Big Driis'i nime all. 20-aastaselt hakkas ta käima esinemisproovidel, eesmärgiga pürgida televisiooni.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3656
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline