Jeremy Renner

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jeremy Renner

PostitusPostitas Rain » 17. Veebruar 2012, 00:06

Jeremy Renner
California, Modesto (7.1.1971)

Jeremy Lee Renner on sündinud linnas nimega Modesto, Californias. Pärast õnneliku lapsepõlve koos oma nelja õe-vennaga, lõpetas ta edukalt Bayeri Keskkooli. Peale keskkooli oli ta huvitatud mitmetest erialadest, millele ta spetsialieerida soovis- IT, kriminoloogia, psühholoogia ja ka näitlemine.

Kuid siiski, olles sisse astunud Modesto Kolledžisse, otsustas ta peagi näitlemise kasuks ja lahkus koolist ning asus elama San Franciscosse, et astuda sisse Ameerika Teatrikonservatooriumisse. Pärast lõpetamist, aastal 1993, asus ta edasi elama Havaile ning seejärel Los Angelesse.

Los Angeles'is hakkas ta end pühendama teatrile. Sellel ajaperioodil oli tema kõige märkimisväärsem sündmus see, kui ta aitas lavastada kriitikute poolt paljukiidetud näidendit "Search and Destroy", milles ta täitis ka näitlejarolli. Samal ajal osales ta ka paljudes teistes projektides, seejuures omandades ka oma esimese filmirolli filmis "Senior Trip" (1995). Pärast mitmeid reklaame ja väikerolle televisioonifilmides ja seriaalides, jäi ta paljudele kriitikutele silma oma iseäraliku näitlemisstiiliga, mis soosis talle rolli ka tema järmiseks filmiks "Dahmer" (2002). Tema rollisooritus eelmainitud filmis oli niivõrd silmapaistev, et ta sai selle eest ka Independent Spirit'i auhinna.

2003. aastal tegi Renner pausi väikefilmidega, et tegeleda oma esimese suurejoonelisema filmiga, milleks oli "S.W.A.T-politsei erirühm" (2003), mille rollisoorituse eest sai ta Palm Beach Rahvusvahelisel Filmifestivalil parima näitleja tiitli. Tema järgmised rollisooritused filmides "Twelve and Holding" (2005) ja "North Country" (2005) pakkus taas kriitikutele silmailu, ning 2007. aastal teenis ta filmiga "Take" (2007) taas parima näitleja tiitli California Filmifestivalil. Veel võib tema 2007. aasta märkimisväärseteks filmideks lugeda filme "28 nädalat hiljem" (2007) ja "Jesse Jamesi tapmine argpüks Robert Fordi käe läbi" (2007).

Renneri rollisooritus 2002. aasta filmis "Dahmer" jäi silma ka lavastajale Kathryn Bigelow, kes pakkus talle praeguseks ühe tema kuulsaima rolli filmis "Piinakamber" (2008), mille eduka rolliusoorituse eest teenis ta mitmeid auhindu.

Renneri edukus filmimaailmas näitlejana ei tulene mitte ainult tema sümpaatsest väljanägemisest, vaid ka tema võimest suuta täielikult siseneda oma karakterisse. Ta oskab end edukalt kehastada mistahes rolli ning seeläbi saavutada nii kriitikute kui ka publiku poolehoidu.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3666
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron