Seth Green

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Seth Green

PostitusPostitas Rain » 25. Jaanuar 2012, 23:41

Seth Green
Pennsylvania, Philadelphia (08.02.1974)

Seth Benjamin Gesshel-Green on sündinud 8. veebruaril, aastal 1974. Näitlemispisiku sai ta endale juba väga noores eas - 6-aastaselt, mil ta esines ühes suvelaagri näidendis, peale mida armus ta näitlemisse täielikult. Tema äsja leitud näitlemisanne suutis ära hoida isegi tema vanemate lahutuse ja lüüa laineid ka oma koolis. Nagu enamus lapsstaari, veetis ka Seth suure osa oma vabast ajast filmiplatsil, samal ajal, kui teised temavanused olid mänguväljakul. Aga see-eest sai ta koostööd teha väga andekate ja kuulsate näitlejatega.

8-aastaselt saabus Sethile tema esimene rollipakkumine filmi "The Hotel New Hampshire" (1984) ja neli aastat hiljem ka järgmine rollipakkumine filmi "Radio Days" (1987).

Seth oli väga usin näitleja, igal hetkel püüdis ta anda endast parima ja paljastada vaatajatele oma talenti komöödiavallas. 1991. aastal ilmutas Seth ennast mitmetest Rally's Hamburger'i reklaamides oma ärritava häälega, kus sai kuulsaks ka tema kuulus lööklause "Cha-ching!".

Kuigi näitlejakarjääri algusaastatel tuli Sethile küll rollipakkumisi kergesti, olid 90ndad tema jaoks raske aeg. Kuid sellegi poolest üritas ta end üleval hoida, võttes vastu mitmeid pisirolle, nagu näiteks filmis "Big Business" (1988).

Tema esimene tippaeg tuli aastal 1997, mil ta tegi rollisoorituse filmis "Austin Powers" (1997), mis kujunes välja täitsa kopsakaks kassahitiks. Sellele järgnesid ka 1999. ja 2002. aastal järjed. "Austin Powers"-i edu oli niivõrd suur, et seee hakkas ka Sethi edu mõjutama - nimelt see tõstis tema väikse nime veel kõrgemale. Talle hakati pakkuma igasuguseid suuremaid rolle, millest kõige märkimisväärsemaks peetakse filmi "Itaalia rööv (2003)".

Sethi hoog ei raugenud. Kui tal just mingeid osatäitmisi käsil polnud või polnud külaline mingis telesaates, sooritas ta rollisooritusi läbi hääle - animafilmidele ja -seriaalidele, nagu näiteks seriaalile "Perepea".

Ka 2005. aastal tegi ta suure läbilöögi enda karjääris. Ta aitas luua ja teostada Emmyle kandideerinud komöödiaseriaali "Robot Chicken" , kus ta ka andis hääle enamale kui 50 karakterile.

2009. aastal tehti Sethile pakkumine näidelda koos oma iidoliga - Robin Williams'iga - Disney perefilmis "Vanad penid" (2009).

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3658
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist