Jim Caviezel

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jim Caviezel

PostitusPostitas Rain » 18. Detsember 2011, 19:02

Jim Caviezel
Mount Vernon, Washington (26.09.1968)

James Patrick Caviezel on sündinud 26. septembril 1968. aastal Washingtonis. Ta oli üks viiest lapsest oma peres, mis oli väga seotud katoliku usuga.

2010. aastal soovitati James'il muuta oma nimi Jimiks, et vältida tema nime valesti hääldamisi.

Noorena peeti Jimi väga erksaks. Üles kasvades oli tal kaks peamist huvi, millele ta soovis end pühendada - sport ja usk. Ta oli väga andekas korvpallis ja unistas ühel päeval astuda ka NBA liigasse. Juba noorest east saati käis ta tihti oma perega kirikus, millest tuleneb ka tema tihe side ristiusuga.

1984. aastal astus ta sisse Mount Vernoni Keskkooli, kust ta kahe aasta pärast Bellevue Kolledžisse üle viidi. 1986. aasta kevadel saadeti ta taas teiste kooli, sellel korral aga Burien Kennedy Keskkooli, kus temast sai kooli korvpallimansa uhkus. Kuid tema korvpalli tähelend kestis vaid seniks, kuni ta vigastas raskesti oma jalga, mis tegi lõpu tema korvpallimängudele ja ka unistusele saada NBA'sse. Eelmainitud sündmus viiski ta uue sihi poole - saada näitlejaks. Ta lõpetas Burien Kennedy Keskkooli 1987. aastal.

1990. aastal kandideeris ta näitlejaks filmi "Minu oma isiklik Idaho" (1991). Sellega ei saatnud teda küll suur edu, kui siiski omandas ta ühe väikerolli kontoriametnikuna. Samal aastal kolis Jim Los Angelesesse, kus ta töötas proovide vahelt kelnerina. Sel ajal sai ta palju väikerolle filmides ja ka seriaalides.

Mitmeid aastaid jätkas ta avalikkusele märkamata väikerollide täitmisega filmides. Tal mõlkus pikka aega mõttes ka näitlejakarjääri maha matmine. Kuid see mõte kadus tal 1998. aastal, mil ta sai kriitikutelt palju kiidusõnu tema rolli eest filmis "Peenike punane joon" (1998). Ka tema järgmistes filmides ["Ride with the Devil" (1999) ; "Saatuslik side" (2000)] sai ta positiivset vastukaja, mis hakkas teda aina enam muutma ka avalikkusele väga tuntuks näitlejaks.

2002. aastal tegi ta oma religioosse usu ka avalikkusele teatavaks. Nimelt filmi "High Crimes" (2002) filmivõtetel keeldus ta tegemast armustseeni oma kaasnäitlejaga, kuna see pidavat vastuolus olema tema katoliku usuga. Umbes samal ajal valiti ta Mel Gibsoni poolt esindama Jeesus Kristuse rolli filmis "Kristuse kannatused" (2004), mis muutus kinolinadel täielikuks kassahitiks ja samuti ka enim teeninud filmiks Jimi näitlejakarjääris.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3658
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline