Varjupaik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Varjupaik

PostitusPostitas LiveForThis » 16. Jaanuar 2010, 16:05

Varjupaik
Sanctuary (2008 – 2011)

Helen Magnus on 157-aastane salapärane naine, kes juhatab Varjupaika, mis on koduks paljudele kummalistele olenditele. Teda aitavad dr Will Zimmerman, tütar Ashleigh ja Henry. Heleni eesmärk on kaitsta olendeid, keda teised inimesed peavad koletisteks. Samas tuleb ohtlikumad kuidagi peatada. Seriaali edenedes saab aimu Heleni pikast minevikust ning kohtab mitmeid ajaloost tuntud isikuid.

Ülevaate lisas: Pixie

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Pixie » 16. Jaanuar 2010, 19:17

Ausalt öeldes hakkasin sarja vaatama ainult Amanda pärast ning kahtlen, et jätkaks vaatamata ilma temata. Yes, it's true, I'm a fangirl. :))

Siiski, lood on põnevad ning nendepoolne tõlgendus ajaloost huvitav. S2 hakkan vaatama veidi aja pärast, kuid S1 kohta saab öelda, et minu jaoks ei olnud ühtegi igavat episoodi. Lemmikumad olid "Kush" ja "Nubbins". Kui mõndade elukate CGI (nt werewolf!Henry) on veidi kahtlane, siis fakti, et kõik Varjupaigas toimunud stseenid on filmitud rohelisel taustal, on raske uskuda.

Hea uudis, et seriaal saab ka kolmanda hooaja ja veel parem, et senise 13 episoodi asemel tuleb nüüd 20.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas hint » 17. Jaanuar 2010, 00:53

Ausalt öeldes hakkasin sarja vaatama ainult Amanda algsete webisodede pärast ja pidasin vastu kuskile teise hooaja keskpaika. Takkajärgi pean end ikka vääga kannatlikuks, sari on tõesti ikka nõrk. sorry
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

PostitusPostitas Pixie » 04. Jaanuar 2011, 21:41

Lõpuks olen jõudnud viimaste osadega järje peale. Ikkagi meeldib sarja stiil ja eriti muusika. Aeg-ajalt on aga justkui CGI tiim oma võimeid ülehinnanud ja liiga suure ülesande endale püstitanud. Efektid ei saaks usutavast enam kaugemal ollagi. Veel kurdaks mõnda klišeed siin ja seal, ning Will'i 'ma olen nii mures' signatuurnäoilmet (jah, see sõna on olemas :P). Siiski vaatan edasi, sest hollow Earth storyline on päris huvitav. Ka Tesla on omapärane tegelane, keda vaadates juba igav ei hakka. Viimane põhjus on täiesti pinnapealne - Amanda Tapping. Kujutan ette, et võiksin naeruväärselt kaua vaadata, kuidas Amanda telefoniraamatut loeb ja sellest iga minutit nautida.

Pilt

Mingi aeg tagasi lugesin, et neljanda hooaja kohta käisid läbirääkimised gods damn frakking Syfy'ga. Bitter? Me? Võib-olla on announcement juba tehtud, võib-olla mitte.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Varjupaik

PostitusPostitas Kaie » 12. August 2011, 13:30

Teada sain sarjast reklaami kaudu ja hakkasin seda vaatama, sest seal on selline mõnus ulmeline teema. Kohad on fantastilised ning sama käib ka muusika kohta. Kõige rohkem meeldib üks lugu osast Out Of The Blue.

Lemmikstseen on S3E10 Sleepers, kus Nikola oli oma võime kaotanud:

http://www.youtube.com/watch?v=gbNHjnUK ... re=related

Here's to the glorious vampire race; once mighty now extinct.
Kaie
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 32
Liitunud: 25. Juuni 2011, 18:53

Re: Varjupaik

PostitusPostitas Pixie » 18. August 2011, 20:52

Nii et kolmas hooaeg meeldis siis? Minu jaoks oli see kahjuks kohutavalt nõrk. Nii hull, et oma eelnevast jutust hoolimata kavatsesin seriaaliga lõpparve teha. Siis muidugi suudeti teha nii korralik season finale, et kohe pean ka järgmist osa vaatama. Peale seda otsustan, kas jätkan vaatamist või ei.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Varjupaik

PostitusPostitas Pixie » 13. Oktoober 2011, 22:01

Pean vist uuesti meelt muutma, sest neljanda hooaja esimene episood oli vinge. :) Väga huvitav lugu ning pidevalt üllatas oma käikudega.
Spoiler :
Meeldis see, et terve episood toimuski minevikus. Kordagi ei näidatud, milliseks olevik kujunes. Huvitav, kas Helen ei saa tõesti tulevikku tagasi ning redutab peidus kuni jõuab uuesti kätte hetk, mil ta ajas tagasi läks? Raske usukuda.

Märkasin, et avatiitrites puudus Kate'i tegelane. Kiirelt otsides ei leidnud netist infot, et kas tegelane kirjutatakse nüüd välja. Kui tema kadumine on mineviku muutmise otsene tulemus, siis peaks mainima, et väga lahe viis kellestki lahti saamiseks. Truth be known, Kate pole mulle kunagi meeldinud.

Syfy Universal otsustas, et eestikeelne pealkiri Varjupaik sobib pigem seriaalile Haven, ja Sanctuary sai tõlkeks Pühamu. Kas oleks tarvis ka siinne tõlge ära muuta?
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Wisegirl » 16. Oktoober 2011, 14:11

Amanda on niiiiiiiii suurepärane
Pluss naljakas.

Peakski hakkama nüüd "Sanctuaryt" vaatama.

:/ Mõtlesin natuke ja kuigi Syfy muutis tõlke "Pühamuks"... siis see iseenesest ju ei sobi seriaali sisuga ja sanctuary tähendusega. Pühamu viitaks pühale kohale. Aga mõte on pakkuda varjupaika, mitte pühamut. Eksole loogiline?
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re:

PostitusPostitas Pixie » 16. Oktoober 2011, 18:35

Wisegirl kirjutas:Mõtlesin natuke ja kuigi Syfy muutis tõlke "Pühamuks"... siis see iseenesest ju ei sobi seriaali sisuga ja sanctuary tähendusega. Pühamu viitaks pühale kohale. Aga mõte on pakkuda varjupaika, mitte pühamut. Eksole loogiline?

Noh, minu loogika ütles poolteist aastat tagasi ka, et Varjupaik sobib paremini kui Pühamu. Aga arvan, et peaks ikka kasutama ametlikku tõlget. Ega see poleks esimene tõlkimise fail. :?
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Wisegirl » 16. Oktoober 2011, 19:26

Pixie kirjutas:Noh, minu loogika ütles poolteist aastat tagasi ka, et Varjupaik sobib paremini kui Pühamu. Aga arvan, et peaks ikka kasutama ametlikku tõlget. Ega see poleks esimene tõlkimise fail. :?


Äkää, loogika beats "ametliku" tõlke.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re:

PostitusPostitas Pixie » 16. Oktoober 2011, 19:31

Wisegirl kirjutas:Äkää, loogika beats "ametliku" tõlke.

See loogika ei aita kedagi, kes võib nt saatekavast vaadatud pealkirja kaudu seriaali otsima hakata. Igal pool olgu sama.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Wisegirl » 22. Oktoober 2011, 23:43

Päris paljulubav hooaja algus on olnud :!:

Ei teagi, kas asi on selles, et arvutiekraanilt vaadates olen nii "sees", et vigu ei pane tähele... Sest 3. hooaja nägin ära Syfy kanalilt, ning teleriekraan mitu meetrit kaugemal. Väga kerge oli kritiseerida ja vigu näha. Nüüd pole nii kerge.. Seda enam Amanda on lihtsalt the most gorgeous woman ever.

Tõsiselt, te vist ei kohta mitte kedagi teist, kes suudab olla nii vahetu, armastusväärne ja lahke. Kui raha üle ja tahate seda kulutada (või kui tahate võlga tekitada...), kaaluge AT6-st osa võtmist. ;-)
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Varjupaik

PostitusPostitas Pixie » 25. Oktoober 2011, 00:01

Kolme viimase episoodi põhjal ütleks, et lühemad hooajad tulevad Sanctuary tegijatel palju paremini välja, storyline'id jooksevad tihedamamalt ning lood on huvitavamad. Loodetavasti suudavad vaatajanumbrid veelgi kerkida ning S4 ei jää viimaseks hooajaks.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Wisegirl » 29. Oktoober 2011, 21:23

Holy mother of god! :shokeeritud:

Ma olen kõigest kaks korda küsinud seriaali näoraamatu leheküljel, millal võib "Sanctuarys" naiste-vahelist suudlust näha. Vastus on 4. hooaeg 4. episood "Monsoon". Haaaaah, sattusin täitsa õhinasse nüüd!

Tegemist on päris hoogsa episoodiga, action-Helen näitas oma vilumust. Korraks meenutas "Die Hardi", ja otsekohe mainiti seda ka mingi tegelase kaudu.

Lõpp tegigi terve episoodi väga väga väga säravaks.
Suudlusele (oli pisut kohmakas) annaks siinkohal 7/10
Go Amanda!
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Varjupaik

PostitusPostitas Pixie » 06. November 2011, 14:55

Teist episoodi järjest on B-storyline tundunud... ebavajalik. Vägisi sisse kirjutatud, et episoodi pikkus täis saada. Sama käib Will'i kohta. Jah, episoodid ei keerle tema ümber, aga reeglina suudetakse sedasi teha, et antud korral kõrvalisemad peategelased ei tundu kasutuna. Või mängib siin rolli see, et ma ei salli Will'i. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron