Ülisalajane

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ülisalajane

PostitusPostitas LiveForThis » 14. Jaanuar 2010, 22:33

Ülisalajane
Fringe (2008 – 2013)

Sarja "Ülisalajane" igas osas on tegemist paranormaalsete juhtumitega, mis toimuvad kahtlustäratava sagedusega. Juhtumid on väljamõeldud, kuid eriskummalised ja salapärased. Neid uurib FBI tiim, kuhu kuuluvad eriagent Olivia Dunham, teadlane Walter Bishop ja tema poeg Peter Bishop.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 15. Jaanuar 2010, 17:17

Seninähtud 3 osa põhjal võiks öelda, et päris korralik ikkagi, kuigi kohe tekkisid teatavad sisulised lõngad seoses LOST-i mastaapsusega, aga pseudoteadus, hullud teadlased ja kõikvõimas suur pilt, mida aegamisi täidetakse kutsub küll vaatama.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 04. Mai 2010, 21:49

Kuradi hea sari ikka, meenutab LOST-i, kuid oma universumi olemasolu tõttu ei hakkakski neid omavahel võrdlema.
Alguses oli sari lahe, aga nüüd, kui on käimas 1. hooaja lõpuosad, käivad peast pidevalt läbi OMG ja WTF, kuid mulle nii meeldibki, saab palju kaasa ja isegi liiga kaugele mõelda. Palju teooriaid, aga vähe fakte ehk kõikemuutev nägemus maailmast, millest mul praegu pole aimugi.
Meeldib ja kõik, kes on seda võrdlenud Salatoimikutega, on vist nupust nikastanud. Siin ei ole Mulderi lemmikolendeid, aga noh kes teab, terve hooaeg veel nägemata, aga seda võrrelda minu ühe kõigi aegade lemmikuma sarjaga, mida kunagi vaatasin silmad punnis, on lausa kohatu. Stiil, õhustik ja tegelased on täiesti erinevad.
Ei tea, ka kanal 2 laseb 2. hooaja kohe järjest? Või peab kergema vastupanu teed minema :)
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hint » 22. Mai 2010, 13:29

Teine hooaeg jõudis just ameerikamaal lõpuni. Hooaja lõpp oli küll tugev, kuid mingeid püante või ootamatusi siit sarjast oodata küll ei tasu, ei tundu väga J. J. või olen ta seepe liiga palju näinud. Lisaks selle sarja "monster of the week" tüüpi episoodid on ikka nii nõrgad, et võib vabalt niisama vahele jätta. Sarjale oleks mingid breakout charateri vaja, olivia ja peter on nii igavad, et jube, ja walteri toiduhuumor ja üleüldine kirjutamine tekitab sageli lihtsalt piinlikust. Järgmine sügis näeb, kas viitsin edasi vaadata, idea behind main plot on siiski päris lahe sarjal. 5.5/10

Spoiler :
Aga see Soome raindeeri kommentaar oli puhas kuld walteri poolt.

Igastahes kolmas hooaeg saaks vist 'pahade' poolt olla, sealne oliv on vähamlt tsipa coolim ja charlie on alati win, paha walterit ootasin ma samas veel badassim olema, umbes mingi hitler, aga okei defense minister kõlbab kah.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas LiveForThis » 26. Märts 2012, 19:54

hint kirjutas:Fringe 4x15Ma vist jätan selle sarja pooleli.Sry kaksikud.


Senimaani olen ise ka kogu 4. hooaega kirunud, aga The Walking Dead`i sarnast väsimust ja tigedust ei ole veel mul tekkinud. Minu jaoks aitas uus episood selles punnitatud timeline`ide ja paralleelsete universumite kaoses nii mõndagi selgitada ja hakkas hoopis uuesti tööle. Üldsegi on 4. hooaja põhiliin väga segane ja suures osas ebavajalikuna mõjuv.

Muus osas Fringe minu jaoks töötab. Jõud on küll raugenud ja ideed on ilmselgelt väga hajevil, aga see vana hea feeling on täiesti olemas. Imelik on seda kahetist peataolekut jälgida, sest 3. hooaeg tervikuna oli nagu meeletu sci-fi seiklusfilm: kompaktne ja tõhus.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas adi » 26. Märts 2012, 22:10

Klõpsan juba kolmandat korda sellele lingile kuna arvasin, et tegemist on 84 aasta suurepärase II maailmasõja paroodiaga "Top Secret" - http://www.imdb.com/title/tt0088286/

Aga rääkides Fringest siis vaatasin ise 2 hooaega järjest ära ja täitsa meeldis. Kolmandat hakkasin nagu iganädalaselt vaatama ja asi läks minu jaoks liiga ... mul jäi üks episood vahele ja ma ei saanud enam aru kes on kes ja kus on kes ja kes on kus.
Prolly võtan kätte ja tsekkan mõni nädalavahetus ühe jutiga üle.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Pixie » 28. Märts 2012, 22:57

Juba tükk aega olen mõelnud alustada Fringe'i vaatamist, aga kuna pole seda suutnud teha, siis seadsin eesmärgiks sari käsile võtta peale selle lõppu. Imelik ja mõttetu loogika. :D Kommentaarid, mida lugenud olen, jagunevad kahte vastasleeri - ühed kiidavad, teised vihkavad. Fännide kahjuks tundub viies hooaeg järjest vähetõenäolisem. Loodetavasti saab korraliku lõpu, olgu selleks S4 või S5 lõpp.

Tunnen puudust korralikust ulmeseriaalist ja ehk Fringe suudab täita tekkinud tühimiku.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas brixxx » 20. November 2012, 16:27

Sai siis kolme päevaga vaadatud ''Fringe'' esimene hooaeg ära.

Seriaal on huvitav, aga päris vaimustusest ma siiski sellest ei ole, aga siiski on seriaalis midagi erilist, seega hindeks 1.hooajale paneks 8/10. Tegelikult seriaali näitlejate järgi hinnata ei tasu, tegelikult ei hindagi, aga tunnen, et minul jäi seriaali vaimustusest puudu just näitlejate valik, ainuke, kes meeldis oli Jared Harris. Näitlejad halvasti ei mänginud, eriliselt tooks esile Anna Torv.

1.hooaja sisu on sama keeruline ja iga väiksemgi asi võib tulevikus viia ei tea milleni, nagu oli ka ''Alias''es. Viimane hooaja osa tekitas tunde, et seal ei ole miski see, mis paistab, äkki see reaalsus, kus tegelased elavad on hoopis kellegi unenägu.

1.hooaja 12.osa ''The No-Brainer'', ei tundunud küll kuidagi seotud olla kogu hooaja kurjategijatega, pigem oli üks hull inimene, kes hakkas inimesi tapma.

Esialgu seda seriaali vaadates häiris veidi dr. Walter Bishop, kuigi tegelikult meeldib vaadata selliseid rolle.

Ma ei pea ennast küll rassisistiks, aga mind seriaali algusest alates häirib näitleja Lance Reddick, ta on liiga aafrika (etioopia) mustanahaline, meenutab etioopa pikamaa jooksjaid ning tal on kollased silmad. Kuigi veidige rohkem olen hooaja lõpuks Lance Reddickuga harjunud.

Hooaja lõpuks ilmus välja ka ''Star Treki'' Spock - Leonard Nimoy, pean tunnistama pole teda peale ''Star Treki'' kuskil näinud, tema rolli kahjuks ei oska kommenteerida kuna hooaja lõpus näitas teda ainult mõneks sekundiks.

Jared Harrise roll mõjus samasugusena kui filmis ''Sherlock Holmes: A Game of Shadows'' professor James Moriarty, kuigi kui Jared Harrise seisukohalt võtta, siis ''Sherlock Holmes: A Game of Shadows'' tema roll oli huvitavam ja kombaktsem. Nüüd kui olen Jared Harrist kahte rolli näinud, ei kujuta ette teda veidi teistsuguseid rolle näitlemas või lisaks veel head tegelast. Kuigi Jared Harris mängib kahte nähtud rolli väga sarnaselt, võin siiski tunnistada, et tundub väga huvitav näitleja ning võib lisada minu lemmik näitlejate hulka, et võibolla lähiajal vaatan mõne filmi, kus ta näitleb.

Michael Cerveris rolli olek mõjus naljakana, aga samas oli ta üks salapärasemaid rolle, ei oska öelda, kas see kestab viimase hooajani. Lisaks Michael Gastoni roll mõjus naljakana kui ta pidevalt õiendas kõikide kallal. Ma ei saanud esimeses stseenis kohe arugi, mis rolli Michael Gaston mängib.

Kui ma valisin seriaale, mida vaadata, siis vaatasin ''Fringe'' kõikide hooaegade trailerid, siis viimane hooaeg tundub küll olevat hoopis teisest ooperist.

Lemmik roll oli kindlasti David Robert Jones - Jared Harris, väikese mõõndusega võib ka öelda dr. Walter Bishop - John Noble, häiris kõige enam John Scott - Mark Valley.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Spellbound » 20. November 2012, 17:18

brixxx kirjutas:Ma ei pea ennast küll rassisistiks, aga mind seriaali algusest alates häirib näitleja Lance Reddick, ta on liiga aafrika (etioopia) mustanahaline, meenutab etioopa pikamaa jooksjaid ning tal on kollased silmad. Kuigi veidige rohkem olen hooaja lõpuks Lance Reddickuga harjunud.

wat? STAHP!!
brixxx kirjutas:Kui ma valisin seriaale, mida vaadata, siis vaatasin ''Fringe'' kõikide hooaegade trailerid, siis viimane hooaeg tundub küll olevat hoopis teisest ooperist.

Oleks nagu loogiline või mis? Kui vaatad pikalt kestnud sarja viimase hooaja trailerit, siis võikski ju kõikide eelduste kohaselt arvata, et ooper on muutunud päris palju. Aga sinu loogika pole minu loogika. Sa ei vaata ju sarju algusest peale, vaid alustad suvalisest hooajast.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas brixxx » 21. November 2012, 11:58

Spellbound kirjutas:
brixxx kirjutas:Kui ma valisin seriaale, mida vaadata, siis vaatasin ''Fringe'' kõikide hooaegade trailerid, siis viimane hooaeg tundub küll olevat hoopis teisest ooperist.

Oleks nagu loogiline või mis? Kui vaatad pikalt kestnud sarja viimase hooaja trailerit, siis võikski ju kõikide eelduste kohaselt arvata, et ooper on muutunud päris palju. Aga sinu loogika pole minu loogika. Sa ei vaata ju sarju algusest peale, vaid alustad suvalisest hooajast.

Viimsel ajal olen kõiki seriaale vaadanud 1.hooajast alates, ilmselt tundus 1.hooaja ''Fringe'' trailer nii huvitav, et vaatasin ka eelnevalt hooaegade trailerid ära. Aga kahjuks ma peale viimase hooaja trailerit eriti ei mäleta kuna ma suht ammu valisin, mis seriaale hakkan vaatama, enne seda vaatasin:. ''Grimm'' (uuemad osad vaatamata), ''FlashForward'' (poole peal, liiga igav oli), ''Legend of the Seeker'', ''Numb3rs'' (poole peal, liiga igav oli), ''Alcatraz'', ''Awake''.

Minu meelest on 2.hooaeg juba päris palju muutunud, meenutas veidi ''24'' 7.hooaja algust.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas brixxx » 22. November 2012, 17:04

Vaadatud juba teine hooaeg.

Võrreldes eelmise hooajaga jäi pingest ja kombaktsusest puudu, tundus, et 2.hooaajas olid kõik kuriteod juhuslikud, 1.hooajas jäi silma, et kõik on ühe inimese poolt korraldatud, sellest tundsin veidi 2.hooajas puudu.

Kindlasti juhtus huvitavamaid asju peategelastega ning sai ka rohkem peategelaste emotsioone näha.

Peale seda kui Peter kadus oleks võinud olla, kas või üks kuriteo uurimine FBI poolt.

Olgugi, et 2.hooajas oli palju huvitavamad stseenid kui 1.hooajas, siiski ei olnud seriaalis piisavalt pinget ja kombaktsust, seega hindaks 6/10.

Kindlasti kõige enam peale peategelaste meeldis Leonard Nimoy, meeldis rohkem kui ''Star Trekis'', ilmselt kuna oli emotsionaalsem, oli vanemaks jäänud või mõlemad. Eriti lahe oli teda viimases osas action stseenides vaadata, tundus pigem mõne sõjaväelasena kui teadlasena.

Veel tundus huvitavad Stephen McHattie ja Peter Weller. Teine oluline roll meeldis ka Sebastian Roché.

Ma pean ära mainima väga naljakas roll oli Ryan Mcdonald. Dr. Walter Bishop oli ka mõnes osas suhteliselt naljakas.

Huvitav on see, et mõlemad hooajad lõpevad sellega, et midagi juhtub Oliviaga.

Spoiler :
Segadust tekitas see, kuidas oli see võimalik, et Charlie Francis töötas jälle Oliviaga, kui ta oli mitu osa tagasi surma saanud ning see ei tundunud ka Olivia hallutatsioonina. Jälle leidsin ühe sarnase joone ''Fringel'' seriaaliga ''Alias'', viimses osas sai teada, et Dr. Walter Bishop lasi ise oma mälestusi kustutada nagu ka ''Aliases'' Sydney lasi endal mälu kustutada, kui ta rööviti. Teises universiumi tehnika areng ei tundugi tänapäeval nii utoopiline.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas P2ppin » 22. November 2012, 17:31

Ma ei pea ennast küll rassisistiks, aga mind seriaali algusest alates häirib näitleja Lance Reddick, ta on liiga aafrika (etioopia) mustanahaline, meenutab etioopa pikamaa jooksjaid ning tal on kollased silmad. Kuigi veidige rohkem olen hooaja lõpuks Lance Reddickuga harjunud.


troll :))
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas brixxx » 26. November 2012, 11:47

3 hooaeg meeldib seni vaadatud kõige vähem, juhtumid olid igavad ning vahepeal tundus, et ainult ühes universiumis kuriteod toimuvad.

Tänu sellele, et näitas vaheldumisi (osad) erinevaid universume, jäi seriaal veidi pealiskaudseks. Peamine põhjus, miks ei meeldinud kuna seriaali fookus oli kadunud, esiteks ei olnud piisavalt pinget ning kuidagi liiga laialivalguvad kuriteod olid või ei olnud üldse.

Hindeks 3.hooajale selletõttu 4/10.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 hooaeg oli tunduvalt parem, kindlasti 1.hooaja järel teine hea hooaeg.

4.hooaeg mõjus nagu oleks 1.hooajasse tagasi jõutud. Ma juba mitmendas filmis või seriaalis näen, kas ajas liikumist või ajatsoonis liikumist, kus kõik on muutunud. Seda vaadates olen mõistnud, et ükskõik kui halb olukord on, ei ole hea ajastoonides ja ajas liikumine.

Enamik tegelased olid muutunud paremaks, aga siiski mul oli tegelastest kahju. Eriti kahest Walter Bishopist ning hooaja lõppu poole ka Nina Sharpist.

Hindeks 7/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Ronet » 15. Jaanuar 2013, 10:45

Sain ka lõpuks järje peale. Viimane hooaeg võttis natuke aega, et sisse elada.
Kas ma olen ainuke kelle arust September on suht Argo Aaadli koopia?
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Pixie » 18. Jaanuar 2013, 22:36

Teist päeva vaatan Fringe'i...

Pilt

Aga pole hullu. Esmaspäevane eksam on ju alles esmaspäeval.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist