Tähevärav Universum

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tähevärav Universum

PostitusPostitas Soprano » 24. September 2009, 16:20

Tähevärav Universum
Stargate Universe (2009 – 2011)

Uurides, mis saladusi peidab endas tähevärava 9. kartušš, satub hulk sõdureid, teadlasi ja tsiviilisikuid iidse kosmoselaeva Destiny pardale. Laeva kurss on teadmata ning keegi neist ei pääse enam koju. Ainsaks missiooniks on ellujäämine.

Ülevaate lisas: Pixie

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Pixie » 03. Oktoober 2009, 21:44

Kuna mul on tunne, et ma siin teemas endale eriti vestluskaaslasi ei saa, üritan end ühte postitusse ära mahutada. :P

Esiteks, Justin Louis on SGU näitlejate seas kirjas Louis Ferreira'na. Ma ei eksinud nimega. Või on ta esimese nimega rohkem tuntud?

Nägin ära pilootosa "Air".
Spoiler :
Trailerite põhjal oli tekkinud teatud ettekujutus, mida oodata. Positiivsed arvustused viisid lootused ja ootused kõrgele, pärast Syfy's näitamist jäi silma mõni negatiivne kommentaar - a´la et liiga BSG wannabe. Olen kõige rohkem näinud mõnda stseeni Battlestar Galactica't, ei oska võrrelda. Filmimise stiil ei häirinud, suutsin edukalt sammu pidada.

Tore oli näha tuttavaid nägusid - Jack, Sam ja Daniel. Nende kohalolek ei võtnud loolt ega teistel tegelastelt mingit tähelepanu ära. Vastupidi - kõik oli loogiline ja omas paigas. Esimest korda nägin täies hiilguses Maa laeva USS George Hammond, selle nime kuuldes läks meel veidi kurvaks. ((((Don S. Davis))))

Isiklikult kartsin, et kuna SGU põhineb tegelastel ja kuidas nemad erinevates situatsioonides hakkama saavad, jääb lugu nõrgaks ja on minu jaoks igav. Esimese kahe episoodi jooksul seda ei juhtunud. Chloe isa ohverdus ja ta reaktsioon oli südantmurdev, tal kulus aega enda kogumiseks, kuid mitte terve igavik. Kõik põhitegelased tunduvad huvitavad ning tahaks neid juba paremini tundma õppida. Eriti sümpaatse mulje jättis Rush. Ta näoilme vaadates teisi läbi värava saabumas ning muusika naeratuse hetkel - vau.

Muusika oli taas tasemel, eriti päris esimestel minutitel, mil peale ägeda CGI erilist tegevust samal ajal ei olnud. Joel Goldsmith has done it again!

Ainuke asi - oleks soovinud rohkem tähelepanu uuele (või pigem vanale) vägevale keerlevale täheväravale. Noh, jõuab veel. Fännan väravaid, MW oma jäi seni lemmikuks.


Ei olnud eriti spoilery jutt, aga ei viitsinud teksti tükeldada. :)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Zinera » 04. Oktoober 2009, 14:10

Pilootosad on päris head, huviga ootan järgmisi. Tundus põnev!
Alati on midagi mille kallal võiks vinguda, aga jätaksin selle hilisemasse tulevikku. :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Pixie » 04. Oktoober 2009, 14:54

Ühe fänni sõnul, kes on kolmandat osa näinud, on "Air" III veel parem ning tempokam. Woot! :)) Ootan, ootan ja veelkord ootan.

Skeptiliseks teeb
Spoiler :
Iidsete kommunikatsioonikivide kasutamine. Noh, tänu nendele saab teha lugusid Maal, mitte ainult Destiny'l või teisel planeedil, aga ikka... SGA üks episood, kus neid kive kasutati, ei olnud just kõige õnnestunum.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Villu28 » 24. Oktoober 2009, 22:45

Praeguseks olen näinud kõik viis osa mida võimalik näha ja esimeste kolme osa kirjeldused olen ka ära tõlkinud arvan, et on ka mõningaid kirjavigu aga pole hullu :))


SIIN NAD SIIS ON !!!

STARGATE UNIVERSE Kui Ikaruse baasi rünnatakse siis selle asunikud on sunnitud minema läbi Tähevärava.Baas on tehtud kaugele planeedile, et lõigata kasu selle võimsast energia allikast.Nende eesmärk on proovida ja määrata Tähevärava üheksas sümbol mida nad pole kunagi suutnud lukustada.Minnes läbi Tähevärava ei saadeta neid Maale vaid väga vanasse arvatavalt mehitamatta aga väga hiiglasliku kosmose laeva.Koos gruppi vigastatud komandööri,Leitnant Scotti ja juhtiva teadlase Doktor Nicholas Rushiga juhivad nad laeva uurimist.Mitmed alad laeval on vigastatud aga laev iseenesest on põhimõteliselt töökorras.Neil õnnestub endale selgeks teha, et nad on kodust mitme miljardi valgusaasta kaugusel ! OSA 1 nimega ÕHK

Pinge tõuseb kui uued saabujad uurivad laeva.Doktor Rush muutub väga kahtlust äratavaks oma salaliku käitumisega ja suhtumisega.Tavastab et laev kaotab hapnikku.Nad leiavad kahjustatud ruumi mis on osaliselt kosmoses aga probleem on selles, et ust saab sulgeda ainult seest poolt.Kes on valmis ohverdama oma elu teistele.Kui see problem saab lahendatud siis doktor Rush teeb kindlaks, et süsihappegaasi tase tõuseb kiiresti.Nad tulevad välja hüperruumist aga ometi planeedi lähedal millel on materjali millega saab parandada värke õhu filter.Aga neile on antud 12 tundi leidmaks mida neil on vaja! OSA 2 nimega ÕHK

Kui laev on kaheteistkümmneks tunniks väljas hüperruumist siis Leitnant Scott, Seersant Spencer, Ian,Doktor Rush ja teised rändavad planeedile, et leida vajalikke mineraale õhupuhastile mis toodaks neile hingatavat õhku.Nad leiavad kõrbe planeedi seal peaks olema mida nad vajavad aga nad peavad kindlaks tegema koha kus oleks kuivanud järve säng see oleks sobiv allikas.Scott meenutab mõnigaid muresid oma minevikust.Kuna aeg möödub lennates siis mõned meeskonnast otsustavad kasutada väravat et saata ennast kõlblikule planeedile hoolimatta nõuannetest.Chloe Armstrong võtab ühendust oma emaga, et talle ütelda mis juhtus isaga! OSA 3 nimega ÕHK

Kui huvi siis paari päeva jooksul kui aega on saan ka järgmised kaks kirjeldust valmis ;-)
Kasutaja avatar
Villu28
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 23. Oktoober 2009, 09:58
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Pixie » 24. Oktoober 2009, 23:36

Edu. Aga miks sa neid tõlgid? Just for kicks?

Olen ka kõik 5 osa ära vaadanud. Produtsendid ja näitlejad kõik väidavad, et seriaal läheb edaspidi aina paremaks. Raske uskuda, sest seni meeldib *kõik*, mida on näidatud. Üldine idee, tegelased, sündmustik, laev ise, muusika, eriefektid, realistlikkus - kõik on viimase peal.

Kui "Darkness" oli aeglasema tempoga, siis "Light" korvas selle kuhjaga ja enamgi veel. Epic, I say. Alati leidub ootamatusi, tegelastel on sügavust ja minevikku.

Kui ka järgmine osa on sama suurepärane kui eelmised, kukub 10 punkti ära. 8)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Villu28 » 25. Oktoober 2009, 12:49

Ma tõlgin neid nagu rohkem enda jaoks ja Movie Collectori jaoks aga miks mitte ka jagada teistega :)
Kasutaja avatar
Villu28
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 23. Oktoober 2009, 09:58
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Pixie » 25. Oktoober 2009, 13:48

Villu28 kirjutas:Ma tõlgin neid nagu rohkem enda jaoks ja Movie Collectori jaoks aga miks mitte ka jagada teistega :)

Ahah, selge. Aga väike nitpick minu poolt - Destiny ei liigu hüperruumis nagu teised Stargate'is nähtud laevad. See laev liigub FTL'is - Faster Than Light. Me ei tea selle kohta veel eriti midagi, kuid kindlalt pole sama, mis hüperruum.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Villu28 » 25. Oktoober 2009, 16:12

Väga õige tähelepanek!!! viga läheb originaal tutvustuste kirjutajate kapsaaeda :) Rodney Mckay Atlantisest kirjelda seda FTL'i veel kiiruseks 999. osast nimega The Return hooajast 3 ja osa 10
Kasutaja avatar
Villu28
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 23. Oktoober 2009, 09:58
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Villu28 » 25. Oktoober 2009, 18:07

OSA 4 DARKNESS Dr.Rush on töötanud öö otsa, et teada saada miks laeva energia varu on nii madal. Ta kordab oma paigaldamise muret kolonel Youngile kes nõustab meeskonda,et kasutada energiat ainult olulisteks asjadeks.Järsku sureb kõik peale avarii tulede ja elutagamis seadmete.Väga väsinud ja pettunud Rush teatab, et mõnepäeva jooksul kaob kõik.Aga Destiny suunal lähim Päikesesüsteem avastavad nad kolm planeeti ja nad kõik loodavad, et üks nendest on elamiskõlblik.Samal ajal Eli salvestab igaühe personaalseid sõnumeid juhuks kui nad ei peaks ellu jääma.

OSA 5 LIGHT Destiny olles ikka ilma energaiat ja üritades muuta suunda otse tähe suunas ebaõnnestus.Olukord on nüüd väga kriitiline.Plaan on hüljata laev ja kasutada põgenemiseks viimast töötavat süstat lootuses, et üks kolmest läheduses olevast planeedist on elamiskõlblik.Hea strateegia tõstab meeskonna motivatsiooni aga positiivsus lõigatakse nagu noaga kui Kolonel Young teatab, et süstal on ruumi ainult seitsmeteistkümne inimese jaoks ja loterii otsustab kes läheb kes jääb.Olles jahmatunud sellest uudisest loodavad kõik õnnele.Mõningad, kaasaarvatud Dr. Nicholas Rush ja Kol. Young otsustavad jääda pardale.Aga teised on määratud elama, omades kohta süstas.Lühikese ajaga mis veel on jäänud tahab Eli Kinoga salvestad sõnumit pudelis, et kes teab äkki keegi võib selle leida ja näha.
KÕIK ON VÕIMALIK !!!
Kasutaja avatar
Villu28
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 23. Oktoober 2009, 09:58
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lostinthemist » 25. Oktoober 2009, 20:25

Stargate-i fännina ei saanud SGU kuidagi märkamata jääda ja kui vaatasin pilootosa ära - no lihtsalt WHOA, kui võimas. Muusika, eriefektid, tegelased ja kõik on nagu viimseni lihvitud. Tõeliselt kickass!
Vaatasin just ära Light-i episoodi. Vapustavalt võimas.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Pixie » 25. Oktoober 2009, 22:10

Villu28 kirjutas:Väga õige tähelepanek!!! viga läheb originaal tutvustuste kirjutajate kapsaaeda :)

Kust neid tekste võtad üldse? Loodan, et ei pea hakkama siit iga nv eemale hoidma, et mitte kogemata spoilereid lugeda. ;-)

Rodney Mckay Atlantisest kirjelda seda FTL'i veel kiiruseks 999. osast nimega The Return hooajast 3 ja osa 10

Mmmismõttes? Andestust, ei mäleta hästi SGA'd enne S4. :$
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Ronet » 26. Oktoober 2009, 12:34

Pixie kirjutas:
Villu28 kirjutas:Väga õige tähelepanek!!! viga läheb originaal tutvustuste kirjutajate kapsaaeda :)

Kust neid tekste võtad üldse? Loodan, et ei pea hakkama siit iga nv eemale hoidma, et mitte kogemata spoilereid lugeda. ;-)

Rodney Mckay Atlantisest kirjelda seda FTL'i veel kiiruseks 999. osast nimega The Return hooajast 3 ja osa 10

Mmmismõttes? Andestust, ei mäleta hästi SGA'd enne S4. :$

Need on need die hard fännid.. nagu Trekkie'd. :P

Stargate Estonia kommuunis tihtipeale sama probleem.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas Pixie » 26. Oktoober 2009, 12:58

Level kirjutas:Need on need die hard fännid.. nagu Trekkie'd. :P

We are the 'Gaters! :idee: :irw:

Stargate Estonia kommuunis tihtipeale sama probleem.

Olin ka liitunud, aga eemaldasin end sealt kommuunist, liiga palju pandi villast.

Eile õhtul vaatasin uuesti "Darkness"-i ja seejärel "Light"-i. Vau, lihtsalt vau. Atlantise 5 hooaega kahvatub juba SGU 5.episoodi juures. SG-1 10 aastale peab veel järgi jõudma.

Disclaimer: No offense, SGA fännid. See kõigest minu arvamus. Olen ettevaatlik, sest nt GW on täis vihaseid Atlantise fänne, kes süüdistavad SGU'd selle lõppemises ning loodavad, et seriaal põrub. Neid, kellele uus Stargate meeldib, süüdistatakse pimeduses ja et nad pole varem SG'd üldse näinud. :? :pööritus:
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Wisegirl » 27. Oktoober 2009, 00:08

Ei ole näinud. Sooviks näha, kuid millegipärast legaalset teed pidi. :/

Ja teatav hoiak on minus küll. Ei taha, et SGU hakkab rohkem meeldima, kui SG-1. I'm funny that way. Inimestes kinni.

Aga see jutt mis ma loen siis meenutab tõesti, nagu Level mainis, Trekkie'sid. Minu fanatism on hetkel talveunes.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron