Doctor Who

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Doctor Who

PostitusPostitas IlseV » 19. November 2012, 23:22

brixxx kirjutas:[...] aga sellega ei ole nõus, et nimetasin seriaali robustseks, et see ropendamine oleks.

Mõtlesin korraks, et muule ei vastagi, kui vaid sellele toredale sõnamängule, aga tõesti, ma ei saanud su mõttest aru. Kas sa väga delikaatselt vihjasid sõnamängule, kus ropustne on midagi ropu ja robustse vahepealset, ning mina sain sinust valesti aru, või ei saanud sa minust aru, sest ÕS-i järgi:
ro.bustne <11: ro.bustse> rohmakas, tugev, jäme, tahumatu. ▪ Robustne tööriist, kehaehitus, käitumine. Robustse+võitu. Robustselt. Robustsus

Aga, et sa märkisid oma postituses ka seda:
brixxx kirjutas:Mina siiski ei usu, et kolme Doctor Who iseloomu omadused erinevad üksteisest nii suurel määral. Nt. et üks Doctor Who oli lõbus ja kindlameelne, teine Doctor Who jälle tõsine ja kahtlev.

siis jällegi sind tsiteerides "ma ei ole sellega nõus". Sest suuremal või vähemalt määral ongi iga doktor erinev ja just nimelt sinu kirjeldatud iseloomuomaduste järgi.

Lõpuks on vist ka erinev, kas vaadata sarja ala "Dallas", mille eesmärgid ja ülesehitus on mõnevõrra teised ja mis sarjana toimib ehk natuke teistel alustel, ning "Doctor Whod". Noh, mulle näib see võrdlus lihtsalt sarnane, kui keegi prooviks võrrelda "Homelandi" või "The Wire'it" näiteks ... mõne Kanal 2 / TV 3 seebiga (saatekavast sõltumatult pakun, et "Sturm der Liebe" vallutab endiselt paljude südameid).

____________________________
Minisode tuli jah välja umbes paar tundi pärast seda, kui olin siia jõulu-erist kirjutanud. Ja ->
Spoiler :
esialgu tundub päris põnev, kuidas Clara/Oswini "müsteerium" lahenduse kunagi tulevikus saab. Noh, kõige lihtsam oleks vist eeldada, et doktor kohtus Oswiniga samalaadselt nagu Riveriga, kus üks teisest justkui teadis, aga teine mitte. Clara/Oswini puhul võib kummagi mittetundmist selgitada aga dalekiseerumisega, kus viimasel meeles ainult see, et "I am a human", aga muu mitte. Kuigi ilmselt on mu selgitus liiga loogiline, et olla vähegi sobilik Moffati maailma.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Doctor Who

PostitusPostitas brixxx » 20. November 2012, 11:45

Kas ''Doctor Who''d ''Fringe''ga annab võrrelda?
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Doctor Who

PostitusPostitas lostinthemist » 20. November 2012, 11:53

brixxx kirjutas:Kas ''Doctor Who''d ''Fringe''ga annab võrrelda?


Pilt

Isegi siis, kui kõik puust ja punaseks teha...
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Doctor Who

PostitusPostitas Kadii » 26. November 2012, 01:08

Brixxx, sa hindad DW'd sama pealiskaudselt, kui mina Gleed, aga ma kipun ka arvama, et see sari pole päris sulle.

Ma ausalt ei ootama tegelt DWst enam väga midagi. Minu jaoks hiilgeajad möödas ja nüüd ma vaatan juba lihtsalt harjumusest. Ma üldse ei imestaks, kui Moffat ei seletaks jõuluosas ära, miks kurat on silurian ja sontaran 18.sajandis koos kuritegusid lahendamas ja kedagit ei koti, et nad sellised välja näevad.
Ainuke, mida ma veel ootan, on Gaimani ja Gatissi osad selles hooajas.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Doctor Who

PostitusPostitas Kadii » 26. Detsember 2012, 16:00

Dissapoint delivered. Minu ja Moffati DW vaheline tundmus on nagu iga liiga pikale veninud suhe. On paremaid päevi, mil mõtled, et kõik saab veel korda, aga enamus päevad on mõttetud ja pahasekstegevevad ja panevad mõtlema, et miks üldse vaeva näha enam. Aga ära ikka ei lähe.
Eniveis, jõuluosa oli ikka erakordselt nigel.
Spoiler :
Esiteks see tüdruk ise juba natuke häirib mind. Mu lemmikkaaslane on jätkuvalt Rose, sest ta ei olnud mingi geenius ja tal oli nii palju arenguruumi ja ta legitiimiselt arenes ka. Clara on juba praegu sama tark, kui Doktor ise ja selline tunne on, et sealt tuleb lihtsalt mingi teineteisele ärategemine. Mis iganes ta siis tegelikult on, see Kenny-efekt teeb ta natuke põnevamaks. Üldiselt ootasin uue kaaslase leidmisele mingit uut alternatiivi ka, mitte et "Oh, see tüdruk tundub äge, nüüd on kõik korras, annan võtme ja lähme maailma avastama, enne teeme traditsioonilise suudluse ka". Võib-olla Moffat üritaski sellega seda vana vaibi tagasi tuua, aga see mõjus lihtsalt väga ärakasutatult.
Võib-olla hakkasin vaatama seda vale meeleoluga ja see rikkuski kõik ära. Muidugi olid üksikud armsad kohad, mis naeratama panid, aga üleüldises plaanis päris korralik pettumus.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Doctor Who

PostitusPostitas Kadii » 09. Aprill 2013, 19:41

Otsisin tükk aega, kus mu lemmikteema on, aga meie läbu on lihtsalt eemaldatud ja kukkusime tahapoole, eks ma nüüd hingan kergemalt.
Igastahes, nüüd on see koht, kus ma matsudates oma sõnu söön. Seitsmes hooaeg hakkas kõige madalamalt üldse, võib-olla oli asi suures ootuses ja ülelootmises või väsiski Moffat korraks ära, aga nüüd on ta igastahes ennast väga kokku võtnud. Viimasel kahel osal on olnud väga tunda RTD vaibi ja mulle see nii meeldib. Tegevuste areng ei ole enam mõeldud nii keskmisele tähelepanuhajuvuseprobleemidega ameeriklasele, kes alustas värvilise viienda hooajaga, kui pika-ajalisele fännile ja asja võetakse üleüldiselt rahulikumalt. The Bells of Saint John oli juba väga vaadatav, kuigi asi võis ka olla väga meeldivas seltskonnas ja heas tujus, ainuke, mis häiris, oli kohati väga ebasobiv taustamuusika. Aga Rings oli ikka väga suurepärane. Kui kõrvale jätta see juba sissetoodud Üheksanda ja Kümenda aja tunne, jääb veel muudki üle!
Spoiler :
Esiteks mul ei ole Clara vastu enam sellist trotsi. Kuigi ma olin pettunud tema sihtkohavalikus ("Somewhere awesome", really!?), teeb see läbi aja väljailmumine ja tänu sellele mitte koguaeg Daleki-tark olemine ta täitsa normaalseks neiuks. Aga samas TARDIS'le ta ei meeldinud. Samas ei meeldinud TARDIS'le kapten Jack ka, mis ütleb selle inimestevaliku kohta päris palju.
Teiseks, mulle nii meeldis see Star Warsi Cantina baari ja Tatooine linna olustik kõikide nende erinevate suhteliselt B-kategooria tulnukate ja turgudega. Kuigi ma ei saanud aru, miks nad Dor'eeniga haukudes suhtlesid, sest TARDIS peaks ju kõik ära tõlkima?! Ilmselt lihtsalt mingi laste lõbustamiseks mõeldud kala on sisse jäetud? Kuigi mul tuli praegu meelde, et Kümme rääkis ka aeg ajalt mitte-inglise keeles.
Kolmandaks, need vihmaveevõrega Voldemort Vigilid on päris hirmsad. Mitte nüüd päris The Silence'i või inglite hirmsad, aga ikka päris hirmsad, "Merry, where are you?" kõlas päris õõvastavalt. Ja see suur päikesejumal oli nagu The Satan's piti suurem ja laisem vend, niiet RDT vaibi ikka jätkub.
Ja neljandaks. SEE STSEEN Pilt Jeebus. Mul oli endal ka klomp kurgus, mis DWs viimati nii suuresti juhtus kõigile teadaolevas rannastseenis. (Ja no natuke ka siis, kui ma arvasin/lootsin, et Pondid surevad päriselt ära.) Mul on muidugi väga palju emotsioone endas praegu ja mul tõmbas isegi Whitney finaal klombi kurku, rääkimata eelviimasest HIMYMst, aga ikkagi. Ilus nukrusevarjundiga stseen oli. KUIGI lehed olid erinevad?! Kõige tähtsam leht universumis ei olnud sama, mis Bellsi osas. Ilmselt meeldib talle lihtsalt lehti kuivatada nostalgia mõttes?
Ja kõik praegu. Ütlen lõpetuseks, et unustasin eelmise nädala osa täiesti ära ja alles täna tuli meelde, aga pärast seda osa ma järgmist küll ära ei unusta.


Also, paluks üks tantsupidu teadaandele, et 50. aastapäeva osas Rose ja Kümme tagasi on!!
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Doctor Who

PostitusPostitas CM-Girl » 09. Aprill 2013, 20:41

Pilt
Pilt

Btw...teie läbu on siin :)
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Doctor Who

PostitusPostitas ZeMonsta » 14. Aprill 2013, 23:15

Kadii kirjutas:The Bells of Saint John oli juba väga vaadatav, kuigi asi võis ka olla väga meeldivas seltskonnas ja heas tujus, ainuke, mis häiris, oli kohati väga ebasobiv taustamuusika. Aga Rings oli ikka väga suurepärane. Kui kõrvale jätta see juba sissetoodud Üheksanda ja Kümenda aja tunne, jääb veel muudki üle!

TBOSJ oli minu arust ka selline üle keskmine vaatamine ikka, aga vot "Rings of Akhaten" ei istunud mulle üldse. Häid kohti leidus küll, aga tundus kuidagi üle jala tehtud ja kogu lugu oli kokkuvõttes üks puder ja kapsad. Ja see „me kõik oleme erilised lumehelbekesed“ korrutamine oli tsipa tüütu. No hea küll, selle võib veel andeks anda.

Aga ma tahaks teada, kelle vaimuvälgatus oli vanaisa-planeedile selline loll lõust ette anda:

Pilt
No tõesti. Kisub juba vägisi koomiliseks kätte.

Spoiler :
Teiseks, mulle nii meeldis see Star Warsi Cantina baari ja Tatooine linna olustik kõikide nende erinevate suhteliselt B-kategooria tulnukate ja turgudega. Kuigi ma ei saanud aru, miks nad Dor'eeniga haukudes suhtlesid, sest TARDIS peaks ju kõik ära tõlkima?! Ilmselt lihtsalt mingi laste lõbustamiseks mõeldud kala on sisse jäetud? Kuigi mul tuli praegu meelde, et Kümme rääkis ka aeg ajalt mitte-inglise keeles.

Cantina baari stseen oli jah väga vahva, ja muidugi Indiana Jonesi hetk (kus vana kaabu rolli täitis sonic screwdriver). Ja siis veel viited Blade Runnerile („I’ve seen things you wouldn’t believe“). Päris huvitav kompott.
Tõlkimise koha pealt ei oska midagi tarka pakkuda. Igatahes uues osas saavad kõik üksteisest aru, kuigi sildid ja paneelid allveelaevas on ikkagi vene keeles (äkki selle pärast, et TARDIS tõmbas kohe pärast maandumist uttu?).

Aga nüüd paari sõnaga uuest episoodist. "Cold War/Külm sõda" ületas (jää)mäekõrguselt igasugused Akhateni rõngad ja Ristija Johannese kellad. Kohati tundus lausa, nagu vaataks "Tulnukat". Jep, sedavõrd hea osa.

PS. Ultravox ja Doctor on vanad sõbrad.

Also, paluks üks tantsupidu teadaandele, et 50. aastapäeva osas Rose ja Kümme tagasi on!!

Pilt Pilt

Ja mis värk sellega on, et igas uues osas vihjatakse millegi kaudu Rose’ile?
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Doctor Who

PostitusPostitas Ronet » 04. August 2013, 22:04

http://tvline.com/2013/08/04/peter-capa ... th-doctor/

Kus kõik tüdrukud nüüd on? Tahtsin ka vanemat näitlejat Doctoriks ja see mees deliverib kindlasti.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Doctor Who

PostitusPostitas ZeMonsta » 04. August 2013, 23:50

Jutud käisid jah, et Capaldi hakkab 12.ks. Kindla peale minek.

Pilt

(Y)
Igatahes tekkis mul nüüd uue hooaja vastu suurem huvi.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Doctor Who

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Oktoober 2013, 01:53

Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Doctor Who

PostitusPostitas Kadii » 25. Oktoober 2013, 17:27

Ei kavatse mitte ühtegi trailerit ja muud asja peale selle blogi jälgida, et midagi kuskilt ära ei rikuks liiga suurte ootuste või pettumustega. Eriti, kuna seitsmes hooaeg oli siiamaani ikka kõige nõrgem. Ei riski millegagi :D
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Doctor Who

PostitusPostitas Ronet » 25. Oktoober 2013, 17:33

Miks Eccleston kaasa ei löö?
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Doctor Who

PostitusPostitas brixxx » 17. November 2013, 16:14

Vaatasin täna BBC Entertainmenti pealt viimast "Doctor Who" osa, kus mängis Doctor Who-d David Tennant ning hiljem seriaalist "Doctor Who" dokumentaal saadet. Mul tekkis küsimus, kas seni on kõik Doctor Who tegelaskuju näitlejad vahetunud kui vahetusid David Tennant Matt Smithiks?

Seni olen näinud juhulikult u 5 David Tennanti "Doctor Who" osa ning vist 2 Matt Smithiga. Kuigi Matt Smith mängib väga usutavalt ja hästi Doctor Who-d, meeldib mulle siiski seni kõige enam David Tennanti Doctor Who.

David Tennant on väga andekas ja huvitav näitleja, et tekkib kohe huvi tema teisi seriaale ja filme vaadata, hetkel võin isegi öelda kuulub minu lemmik näitlejate hulka, kuigi hetkel seda 100% ei väida kuna objektiivselt ma siiski ühe tegelaskuju põhjal ei saa seda teha, selleks pean vaatama tema teisi seriaale ja filme.

Olen otsustanud "Doctor Who"d 1 hooajast alates vaatama hakkanud, õnneks ei ole väga palju hooaegu ning hooaegadest osasi. Pigem mind ajendab seda seriaali vaatama Doctor Who tegelaskuju ja seda rolli mängivad erinevad näitlejad. Seriaal ise tekitab minus siiski tunde, et tegu on B-kategooria seriaaliga.

Seni nähtud "Doctor Who" osadest pean tunnistama, et seriaal on liiga emotsionaalne, koguaeg on Doctor Who nukker ning nii juhulikult kui olen neid "Doctor Who" osasi näinud koguaeg, keegi ennustab ning Doctor Who ise ennustab, et see on tema viimane lahing ning ta sureb. Kohati peab tunnistama, et selles seriaalis tekkib sageli selline tunne, et see on seriaali viimane osa. David Tennant Doctor Who vahetumine Matt Smithiks oli minu meelest nukker, just mitte nii nukker kui eelmisel nädalal lõpetatud seriaali "Quantum Leap"i viimane osa, mille viimane osa mind siiani painab. Seni vaadatud seriaalidest on minu meelest olnud nukker lõpp kahel seriaalil: "Home Improvement" ja "Quantum Leap". Seriaale on hea vaadata, et võtad ühe seriaali käsile ja saad mõnda aega ikka vaadata, aga kahjuks on minu meelest seriaali lõpud nukrad, et filme on selles suhtes parem vaadata.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Doctor Who

PostitusPostitas Ronet » 26. November 2013, 06:43

Sain lõpuks 7nda hooajaga ühele poole ja lõpetasin The Day of the Doctoriga, mis oli väga ilus ja sobilik juubeliepisood.
Tom Baker oli kirss tordil.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron