Doctor Who

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Doctor Who

PostitusPostitas Zinera » 07. Mai 2008, 19:13

Doctor Who
Doctor Who (2005)

"Doctor Who" räägib salapärasest tulnukast Doktorist, kes reisib ajas ja kosmoses oma ajalaeva TARDIS'ega, mis väljast näeb välja nagu suur sinine postkast. Koos oma kaaslastega reisib ta ajas, lahendades probleeme ja muutes halva heaks.

Loe täielikku tutvustust siit
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Ronet » 12. Aprill 2009, 15:16

See ülevaade eriti vaatama küll ei kutsu. :P

Kuid tegu on väga mõnusa sarjaga. Sobib igas vanuses inimesele.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Doktor Who

PostitusPostitas Pixie » 19. Oktoober 2011, 00:16

Guinessi raamatu vääriline pikkus ehmatab veidi. Oleks huvi vaatama hakata, eelistan seda teha ikka algusest peale, aga 700+ episoodi on minu jaoks ületamatu arv. :P Oskab keegi nõud anda, kustmaalt vaatama hakata?
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Doktor Who

PostitusPostitas Ronet » 19. Oktoober 2011, 00:21

Pixie kirjutas:Guinessi raamatu vääriline pikkus ehmatab veidi. Oleks huvi vaatama hakata, eelistan seda teha ikka algusest peale, aga 700+ episoodi on minu jaoks ületamatu arv. :P Oskab keegi nõud anda, kustmaalt vaatama hakata?

Alates siit. :)
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Doktor Who

PostitusPostitas Pixie » 19. Oktoober 2011, 00:43

Level kirjutas:Alates siit. :)

Ja teadmisi eelnevatest hooaegadest pole vaja? Olgu, tänan. :)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Doktor Who

PostitusPostitas ZeMonsta » 29. Oktoober 2011, 22:01

Nii, 2 hooaega vaadatud, teen väikese kokkuvõtte.
Esimene hooaeg oli super, ainult üks osa tundus teistest nõrgem. Hästi kirjutatud, head näitlejad, tabav huumor, meeldivad üllatused kõrvalosatäitjate näol (John Barrowman, Simon Pegg, Tamsin Greig, Zoe Wanamaker). Ma ei oskagi lemmikepisoode välja tuua, aga üks asi on kindel – mu foobia väikeste laste suhtes süvenes veelgi. Wheres my mummy? Are you my mummy? Mummy? Mummy? Jube.

Ja mulle tundub, et ütlus “You never forget your first Doctor” on täiesti tõsi. Kusjuures ma olin varem näinud paari osa David Tennanti ja Matt Smithiga ning ei teadnud Christopher Ecclestonist mitte midagi, suhtusin temasse isegi väikese eelarvamusega. Boy was I wrong. Tegemist on tõeliselt hea näitlejaga ning tema tegelaskujus on mingisugust sügavust, mida ma senimaani Tennanti esituses nii palju täheldanud pole.
9. > 10. Vähemalt hetkel arvan nii.

Teine hooaeg valmistas kerge pettumuse, jäi mulje, et kirjutajad muutusid laisemaks ning stoori jäi natuke toppama, kuid lõpu poole muutus sari aina paremaks ning finaal oli tugev.
Spoiler :
Liiga kurb, though. Billie Piper Rose’i osas meeldis mulle vist natuke liiga palju… Ma tean, et ta tuleb hiljem korraks tagasi, aga ikkagi.

Pilt

Ja Tennant näitas oma potentsiaali.
Vaatan (väga) hea meelega edasi ning eks näis, mis juhtuma hakkab.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Doktor Who

PostitusPostitas JazZ- » 28. Detsember 2011, 19:01

Üsna hiljuti sai ühe sõbrannaga pikalt vaieldud selle üle, kes on parim Doctori osatäitja. 11 võimaliku variandi asemel piirdus meie valik aga kahega, kuna kummalgi pole õnnestunud käppi taha ajada vanale "Who'le" ning lisaks polnud sõbranna näinud ühtki episoodi Chris Ecclestoniga. Seega jäi sõelale kaks kandidaati - David Tennant ja Matt Smith - ja noh, vihase arutelu ja vastaskandidaadi täieliku mahategemise asemel nägi see nö. vaidlus välja pigem selline: "David Tennant oli hea, aga Matt Smith on veel parem" ja vice versa. + lisaks veel mõlemapoolne kiidulaul, kui geniaalne sari "Doctor Who" ikkagi on. Kogu arutelu jälgis kõrvalt aga veel kolmas isik, kes varem ühtegi "Doctor Who" osa näinud polnud ja kuna Universum ei salli "Doctor Who'd" mittenäinusid, hakkas taustaks mänginud telekast äkki jooksma randoomne "Doctor Who" kolmanda hooaja osa. Mille järel meil kolmandat sõbrannat VÄGA RASKE veenda oli, et tegu siiski hea sarjaga on (võimalik, et meie põhiargument - "SA OLED LOLL" - ei olnud just kõige parem...). Siiski aitas see episood üsna kenasti valgustada tõsiasja, miks teine sõbranna Matt Smithi paremaks Doctoriks pidas. Nimelt alustas ta "Doctor Who" vaatamist Matt Smithiga hooaegadest ja noh, tuleb tunnistada, et kui arvesse võtta seda, et Moffat on sarja täiesti uuele tasemele viinud, tunduvad vanemad episoodid nende kõrval tõesti pisut naeruväärsed ja mingil määral on Doctori awesome-olemise võimalused teda ümbritseva keskkonnaga piiratud. Kuna ma olin "Doctor Who" aga algusest peale jutti ära vaadanud ja seetõttu Tennantiga väga ära harjunud, oli mul 5. hooaja alguses 10. Doctori ja pikka aega sarjas olnud kaaslaste lahkumine veel üsna selgelt meeles ning seega võttis täiesti uute tegelaste omaks võtmine ja vanadest "üle saamine" natuke aega.

Vaatasin YouTube'st ära ka kõikide Doctorite regenereerumised, mis oli suhtleselt lõbus, kuna lahendused 60ndatel aastatel vs. 21. sajandil võimalike eriefektidega, olid üpris erinevad. + 10nda Doctori 11ndaks regenereerumine on vast minu silmis üks parimaid "Doctor Who" momente üldse, sest Tennanti "I don't wanna go", mis siiamaani silmad natuke märjaks võtab, + Matt Smithi "Nose... I've had worse, hair... I'M A GIRL! and still not ginger..." kokkupanduna on ikkagi epic win.

Ja nüüd TARDISega olevikku rännates - võimalik, et selles mängis oma osa 6. hooaja viimase episoodi väga osav ülesehtius, aga see epic salajane küsimus, millele kunagi vastata ei tohi, blowis mu mind'i ikka üsna korralikult. Samas, kui enda vapustust ruttu kellegagi jagama pidin ja stseeni, kus küsimus lõpuks avalikustati enda mõnd üksikut "Who" episoodi näinud õele näitasin, oli tema reaktsioon lühidalt: "eee, igav", nii et võta näpust. Igatahes jäi mulle natuke segaseks, et kui see on nö. vanim küsimus Universumi ajaloos ja Doctor ise on ca. 1000-aastane, siis... võib täheldada mõningaid arvulisi ebakõlasid. Või ei mängi Doctori enda vanus siin tegelikult üldse mingit rolli (ajas rändamine ja whatnot) ?

+ Mis värk on Roryga? Võimalik, et olen midagi tähtsat maha maganud/ära unustanud, aga kas ta ei olnud mitte Cyberman Rory the Roman? Igal juhul viimasel ajal ta erilisi cybermanlikke tundemärke pole ilmutanud. (?)

+ Uudis, et 7. hooaeg jääb Pondide viimaseks just väga šokeeriv polnud, kuna mulle tundub, et nende lugu tõmmati juba peaaegu 6nda hooajaga üsna korralikult kokku. Samas loodan, et Matt Smithi veel niipea regenereeruma ei panda.

Also, old, aga leidke Pink Floyd'i One Of These Days'ist "Doctor Who" algusmuusika.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Doktor Who

PostitusPostitas IlseV » 28. Detsember 2011, 19:42

JazZ- kirjutas:Also, old, aga leidke Pink Floyd'i One Of These Days'ist "Doctor Who" algusmuusika.


nice discussion ! + kui juba DW-ga seotud videodest rääkida, siis eelmisel nädalal sattusin väga juhuslikul põhjusel kanal Seitset vaatama ja sealt tuli selline video.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Doktor Who

PostitusPostitas Kadii » 28. Detsember 2011, 22:00

Sain ka uue Doctori kõik kuus hooaega vaadatud ja geniaalsemat asja pole vist kunagi telekas olnud. Eriti vaadates kuuendat hooaega, kus nii paljudest osadest igasuguseid detaile ühendati, mille peale siis ei tulnudki.
Pool ma vaatasin lihtsalt hea meelega ära, et hea sari, aga täieliku vaimustusni jõudsin 3x10 "Blink" ehk siis Weeping Angelsi esimene osa ja sealt edasi läks kõik ainult ülesmäge.
Sellesse "kes on kõige parem" Doctor teemasse ma üldse ei lasku, sest kõik kolm on olnud omamoodi parimad ja kuigi kõik ühesugused quirkyid, on nad kõik väga erinevad. Küll aga võin öelda, et lemmik pika-aegne kompanjon oli Rose ja sealt järgmine Captain Jack (jep, Torchwood on juba järjekorras). Ja ütleme nii, et Riverit ja Doctorit ma väga ei shipi.
Smithil ja Gillanil on meeletult suurepärane koostöö ja järgmisel on väga raske seda ületada.
Sarja-järgne depressioon on väga suur, ei jõua 2012 hooaega ära oodata.

Mis värk on Roryga? Võimalik, et olen midagi tähtsat maha maganud/ära unustanud, aga kas ta ei olnud mitte Cyberman Rory the Roman?

Oli jah Cyberman, lisaks veel Amy mõttevili. Aga kui nad kõik seal Romanitest Cybermenideks muutusid, siis Rory ei leppinud sellega ja pmst mõtles päriseks ennast, siis ootas 2000 aastat, kuni Amy Pandoricast välja saab ja siis TARDIS muutis ta päris-inimeseks tagasi.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Doktor Who

PostitusPostitas ZeMonsta » 28. Detsember 2011, 22:24

JazZ- kirjutas:Vaatasin YouTube'st ära ka kõikide Doctorite regenereerumised, mis oli suhtleselt lõbus, kuna lahendused 60ndatel aastatel vs. 21. sajandil võimalike eriefektidega, olid üpris erinevad. + 10nda Doctori 11ndaks regenereerumine on vast minu silmis üks parimaid "Doctor Who" momente üldse, sest Tennanti "I don't wanna go", mis siiamaani silmad natuke märjaks võtab, + Matt Smithi "Nose... I've had worse, hair... I'M A GIRL! and still not ginger..." kokkupanduna on ikkagi epic win.

Regenereerumistest rääkides meenus koheselt see klipp.
Iga kord, kui ma seda vaatan ning "Vale Decem" mängima hakkab, tuleb mul ette “oi, mul läks vist midagi silma”-hetk.

Nimelt alustas ta "Doctor Who" vaatamist Matt Smithiga hooaegadest ja noh, tuleb tunnistada, et kui arvesse võtta seda, et Moffat on sarja täiesti uuele tasemele viinud, tunduvad vanemad episoodid nende kõrval tõesti pisut naeruväärsed ja mingil määral on Doctori awesome-olemise võimalused teda ümbritseva keskkonnaga piiratud.


Jah, tuleb tunnistada, et uuemad osad Matt Smithiga on kuidagi põnevamad (hetkel olen vaatamisega 6. hooaja alguses). Kui ma nüüd vanemaid hooaegu meenutan, siis tundus nii mõnegi osa vaatamisel, et see ei vii kuhugi ning pikapeale hakkas sissekulunud teemaaarendus natukene tüütama – Doctor reisib niisama ringi, satub kuhugi, koheselt hakkab midagi juhtuma, keegi satub ohtu, Doctor saves the day. Ja ongi kõik.
Kuigi uuemates episoodides on ülesehitus põhimõtteliselt sama (olgem ausad, 90% juhtudel läheb tegevusliin just sedasama rada pidi), ei ole see mind veel kordagi häirinud, kuna sarjal on selline mõnus vibe juures, lugu areneb ja on selge, et mingisugune suur finaal peab lõpuks aset leidma. Pidevalt ootad, mis järgmisena juhtuma hakkab (ja see ongi põhjus, miks ma terve 5. hooaja 2 päevaga ära vaatasin).

Ohh ma ei oska öelda, milline Doctor mu lemmik on. Nad on ju kõik nii erinevad oma tugevate ja nõrkade külgedega, et võrrelda on raske. Näiteks Tennant mängis rohkem dramaatilise poole peale, tema Doctoris oli rohkem emotsiooni kui Matt Smithi omas. Vahel tundus, et isegi liiga palju.. Smith rõhub oluliselt rohkem funny/awkward/awesome/happy-go-lucky olemisele, mis iseenesest pole halb, aga vahel mõjub pinnapealselt.

On a random note, mul on täna terve päev "Amy’s theme" peas kummitanud. Hulluks ajab. Ma võtan seda kui märki sellest, et pean muud asjatoimetused sinnapaika jätma ja "Doctor Whod" edasi vaatama.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Doktor Who

PostitusPostitas Kadii » 29. Detsember 2011, 00:44

Moffat oskab meeletult palju foobiaid tekitada, Weeping Angels ja The Silence on kaks kõige jubedamat asja, mida ma sarjades näinud olen. Lisaks olen ma päris kindel, et The Silence tegelikult on olemas :D
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Doktor Who

PostitusPostitas JazZ- » 30. Detsember 2011, 01:29

Head klipid, IlseV ja ZeMonsta!
+ Tänud Rory-fenomeni selgituse eest, Kadii! Mulle meeldib, kuidas "Doctor Who's" TARDIS praktiliselt kõik ebakõlad kinni silub. Arvatavasti seletab see kuidagi ka tõsiasja, miks Doctor enda kaaslasteks alati britid valib. (Y)

"Blink" on vist nii öelda turning pointiks olnud üsna paljudele, ja minu arvates siiamaani kindlasti üks parimaid/meeldejäävamaid "DW" episoode, juba ainuüksi sellepärast, et seda teistest täiesti eraldiseiseisvana käsitleda saab, kuna episoodi fookuses olevad tegelased pole Doctor ja ta kaaslane + muidugi haigelt geniaalsed Weeping Angelid. Moffatil on üldse hämmastav oskus väga vingeid psühholoogilisi episoode/koletisi välja mõelda, eesotsas The Silence'iga, mis tõepoolest väga paranoiliseks teeb - sest seda, et The Silence'it päriselt ei eksisteeri, pole võimalik kuidagi tõestada!!! Üldse meeldib mulle mõelda, et Doctor on päriselt olemas, mis on tegelikult ainuke loogiline seletus seriaali nii geniaalsele kauamängivale ideele. Ilmselgelt oli sarja loojatel kokkupuude päris Doctoriga, millest nad, nagu enamik kaaslasi, üle saada ei suutnud ning enda läbielatud sündmusi siis sarja näol kuidagi elustada püüdsid.

Kui korraks koletiste teemat jätkata, siis "Who" lemmikmonstrumite kombobreikeriks (ehk siis ainsateks mitte Moffati looduteks), on Dalekid. Mulle teeb väga nalja, et nad Doctori archenemyd on, sealjuures välja nähes ... noh, IlseV postitatud video illustreerib seda päris kenasti.

Mis kaaslastesse puutub, siis minu lemmikuteks on Rose ja Donna. Rose'i positsioonile aitas ilmselt kaasa ainuüksi esimeseks olemine ja Donna oli lihtsalt väga cool. Või noh, piisavalt cool. Näiteks Gillani puhul häirib mind õige pisut, et ta nii ebainimlikult vinge on, kuna see muutub lõpuks psühholoogiliselt frustreerivaks. (Mis, kui järele mõelda, on arvatavasti lihtsalt üks järjekordsetest Moffati salaplaanidest.)
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Doktor Who

PostitusPostitas ZeMonsta » 30. Detsember 2011, 22:14

Kadii kirjutas: Küll aga võin öelda, et lemmik pika-aegne kompanjon oli Rose ja sealt järgmine Captain Jack (jep, Torchwood on juba järjekorras).

JazZ- kirjutas:Mis kaaslastesse puutub, siis minu lemmikuteks on Rose ja Donna. Rose'i positsioonile aitas ilmselt kaasa ainuüksi esimeseks olemine ja Donna oli lihtsalt väga cool. Või noh, piisavalt cool. Näiteks Gillani puhul häirib mind õige pisut, et ta nii ebainimlikult vinge on, kuna see muutub lõpuks psühholoogiliselt frustreerivaks.


High five! Rose on ka üks minu lemmikkaaslastest, ma ütleks, et isegi see kõige-kõigem. Põhjus? Ma sain temaga väga lihtsalt samastuda, kuna ka mulle oli terve Whoniverse täiesti tundmatu, täpselt nagu talle. Avastasin seda uut tundmatut maailma koos temaga. Lisaks muidugi asjaolu, et Rose muutus ekraanil oldud aja vältel päris palju ja seda heas mõttes – kui algul oli tegemist pisut ebakindla ja alles oma kohta elus otsiva tüdrukuga, siis teise hooaja lõpuks oli temast saanud tugev isiksus. Rose Tyler, defender of the universe.
Donna oli ka väga lahe, tema ja Doctori vaheline läbisaamine oli out-of-this-world tasemel hea.
Martha mulle eriti ei meeldinud ning minu jaoks on 3. hooaeg senivaadatuist kindlasti nõrgim.
Amy suhtes ei oska ma veel kindlat seisukohta võtta. Üldjoontes on ta tore ja fun, aga vahepeal käib ta naaaatukene närvidele ja ma ei saa isegi täpselt aru, miks. Lihtsalt midagi tema oleku juures segab.

"Blink" on vist nii öelda turning pointiks olnud üsna paljudele, ja minu arvates siiamaani kindlasti üks parimaid/meeldejäävamaid "DW" episoode, juba ainuüksi sellepärast, et seda teistest täiesti eraldiseiseisvana käsitleda saab, kuna episoodi fookuses olevad tegelased pole Doctor ja ta kaaslane + muidugi haigelt geniaalsed Weeping Angelid. Moffatil on üldse hämmastav oskus väga vingeid psühholoogilisi episoode/koletisi välja mõelda, eesotsas The Silence'iga, mis tõepoolest väga paranoiliseks teeb - sest seda, et The Silence'it päriselt ei eksisteeri, pole võimalik kuidagi tõestada!!


Kusjuures "Blink" oli kõige esimene DW osa, mida ma nägin. Või õigemini, mida mu hea sõber mulle lahkelt näitas. Mäletan siiani selgelt (see juhtus paar aastat tagasi), et olin episoodi lõppedes nähtust päris tõsiselt häiritud ning pärast öösel sõbra juurest koju minnes vaatasin aina üle õla tagasi. Nii igaks juhuks. Mine sa tea, eks. Ja kivikujusid ei saa ma enam kunagi sama pilguga vaadata.

Hmm.. The Silence ei küündi küll inglite tasemele, aga sellegipoolest on nad äärmiselt ebameeldivad tegelased...
Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Doktor Who

PostitusPostitas Kadii » 20. Märts 2012, 22:20

Sellesmõttes, et OMGOMGOMG
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Doktor Who

PostitusPostitas Kadii » 26. Märts 2012, 17:05

Uueks kaaslaseks siis selline neiu. Isiklikult pole ma teda mitte kunagi kuskil näinud, niiet ei oska absoluutselt kommenteerida.
Samuti on väljas seitsmenda hooaja teaser trailer, mis enamuses on esimese osa põhine.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

cron