Dexter

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Dexter

PostitusPostitas Rasmus » 05. Jaanuar 2013, 15:33

:!: Sisaldab spoilereid.

Vaatasin nüüd nädalaga viienda, kuuenda ja seitsmenda hooaja ära ja kokkuvõttes võib öelda, et meeldisid kõik. Viies oli küll tuntavalt nõrgem nii sellele eelnevatest kui järgnevatest ning kulmineerus eriti rumala finale'ga, kuid Lumen oli tore tegelane, kes selle seasoni kokkuvõttes päris meeldivaks tegi (lootsin, et ta jääb kauemaks, aga "Dexteri" puhul on seda vist veidi palju loota).
Kuues oli parem, kuigi villain tundus algul natuke veider (siis, kui veel arvasin, et neid kaks on), aga Colin Hanks mängis oma rolli hästi välja ja tema kehastatud Travis Marshall muutus kohati päris sümpaatseks... ja siis tuli see twist, mis oli minu jaoks vähemalt täiesti ootamatu ning muutis Travise ülimalt vastumeelseks tegelaseks (mida ma teiste villainite vastu üldiselt ei tunne). Hooaja lõpp jättis suu üsna lahti. (Y)
Seitsmes tundus kohati sama hea kui esimesed hooajad. Debrast on muidu üsna ükskõik olnud, aga selle hooajaga (ja osaliselt ka kuuendaga) hakkas ta päris meeldima. See, mida ta viimases osas tegi, oli minu jaoks siiski pisut liig - tundus kuidagi ebaloogiline selline käitumine. Venna kaitsmine on üks asi, aga oma ülemuse tapmine on ikka midagi muud. Lootsin, et Yvonne'i tegelane püsib Dexteriga koos pisut kauem, kuid kui on küsimus, kas Debra või Hannah, siis on vastus (vähemalt minu jaoks) obvioosne.

Iseenesest tahaks, et kaheksas hooaeg ei jääks viimaseks, aga loogiliselt mõeldes on nii sellele seriaalile parem. Ühtegi normaalset lõppu samas küll välja pakkuda ei oska, aga eks näis. Hinnet panema ma "Dexterile" ei hakka, sest see on mulle põhimõtteliselt võimatu. 8)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Dexter

PostitusPostitas Forzelius » 19. Veebruar 2013, 05:44

7. hooaeg - 7/10

Kuna mul on juba täiesti arusaamatud need piirid, kust lähevad spoilerid jms, siis:
Spoiler :
7. hooaeg oleks olnud rohkemat, kui seda maffiateemat poleks nii soiku jäetud. Jah, oli originaalsem lahendus, mitte jätta tüüpi jälle kile alla nagu Pradot, venda või Trinity't, aga siiski. 9. osa lõpus? Ja peale seda ainult too Miami filiaali boss maha nottida mingi täiesti lambises kõhna-Quinni tulevahetuses. Ootasin rohkemat. Laguerta teemaga ärritati vaatajat ilusti muidugi 1. osast alates. Selles mõttes kiitus, et seda asja ei rebitud kuskilt õhust välja. Ei mängitud lihtsalt mingi 24-esque surma peale välja, vaid pandi kena mõte ka sinna taha ("..or is this the beginning of the end" vms). Doakesi oli finaalis kena näha. Minu jaoks varastas täielikult ära selle. Osalt üritati nostalgiat esile tuua, aga vähemalt oli see loogiline nostalgia. Erinevalt a'la Prison Breaki Westmorelandi cameost finales. Kokkuvõttes oli parem hooaeg kui viimased kaks. Täielikust kodujooksust jäi puudu minu jaoks see, et jälle mingi totakas naistegelane võlus Dexteri ära ja "tundis teda nii nagu ta tegelikult on" või vms. Ma ei ole absoluutselt originaalne selle mõttega, tean, aga niikaua kuni selliseid lollusi näeb, ei saa hooajale üle 7 anda. Aga muidu oli kerge parandus küll.
Also, Garli poolt mainitud Minotauruse osa oli vast lemmik stand-alone osa sellest hooajast ja üks parimaid psühhosid üldse Dexteris, kes ei saanud pikemat arki. Mitte, et ta seda väärinud oleks, tema lugu mahtus kenasti selle aja sisse ära, mis talle anti. Meenutas seda Koljatit, kelle Dexter 1. hooajas maha niitis.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Dexter

PostitusPostitas Iceman » 22. Juuli 2013, 22:50

Spoiler :
Kas Hannah Mckay kaduski lihtsalt seriaalist? Ma mäletan, et seal viimases osas ju põgenes vanglast ja jättis lillepoti dexteri ukse ette....aga uues hooajas pole kordagi Hannah teemas olnud.
Iceman
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 23
Liitunud: 15. Detsember 2012, 13:25

Re: Dexter

PostitusPostitas Rasmus » 22. Juuli 2013, 22:53

Iceman kirjutas:
Spoiler :
Kas Hannah Mckay kaduski lihtsalt seriaalist? Ma mäletan, et seal viimases osas ju põgenes vanglast ja jättis lillepoti dexteri ukse ette....aga uues hooajas pole kordagi Hannah teemas olnud.

Spoiler :
Vanglast põgenemist ei mäleta, aga Hannah tuleb 8x06-s tagasi.

Dexteri kaheksas hooaeg on muidu ekstreemselt halb. Eelmiste hooaegade maratoonimine muutis need vist pisut paremaks, praegu nädalast-nädalasse vaatamine on üsna tüütu. 8x04 lõpp oli samas hea.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Dexter

PostitusPostitas Ronet » 22. Juuli 2013, 22:54

Spoiler :
Ta tuleb see hooaeg veel tagasi.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Dexter

PostitusPostitas Iceman » 22. Juuli 2013, 23:34

Uh, tore. Mulle meeldis see tüdruk.
Iceman
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 23
Liitunud: 15. Detsember 2012, 13:25

Re: Dexter

PostitusPostitas Forzelius » 23. Juuli 2013, 03:11

Umbes samal tasemel 7. hooajaga siiamaani mu jaoks. Ekstreemselt halb ei ole, kuigi ma olen vaadanud täpselt samamoodi (1-7 korraga ja nüüd week-to-week), kuid 1-4 hooaja vastu ka loomulikult ei saa. Siiski on 7 ja 8 hooaja juures mingisugune värskus, mis 5 ja 6 puudu oli. Kasvõi 4. osa lõpp 8. hooajas. Offtopic: kahjuks spoilisin enda jaoks ära, kuna imdb avalehel oli juba pealkiri, mis vihjab, et midagi hakkab juhtuma. Eniveis: meeldis, et lahendati nii, et
Spoiler :
kohe osa lõpus näeb, kuidas Debra ta ära päästab. Sest jätta see järgmisesse nädalasse ja lõpetada see osa lihtsalt mingi pan'iga üles, oleks superlame olnud. Lüke ise ka kiiduväärt, sest juba eelnevast paarist minutist oli näha, et midagi hakkab toimuma. Montaaž läks aeglaseks, Debra oli rahulik, sõbralik vestlus. Nii teada oli, et midagi juhtub, kuna Debra närvikava ei ela seda Dexteri avastust lihtsalt üle. Minu ennustus hooaja ja sarja lõpuks: üks või mõlemad surevad (originaalne, eks?). Ei usu, et mingit letoffi tuleb selles mõttes.


Muidu võiks samamoodi edasi minna. Kuigi see seebiline element tuli nüüd 8.4's ära, kus Dexter pettub oma igahooajases aitajas ja mõistjas, võiks sellest kiiresti edasi minna. Tahaks näha, kuna see on ju viimane hooaeg, rohkem kontorisiseseid pingeid ja rõõme ja kuidagi võiks 1. hooaja juurde minna, kus rohkem tegeletakse juhtumite läbi ohvrite leidmise, mitte ainult ekstrakurrikaalsete tundide arvelt. Masukale anti ka lõpuks miskit teha.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Dexter

PostitusPostitas Priit » 24. Juuli 2013, 10:42

Ka siis Dexterist veidi.

Spoiler :
Minu arvates on siiani väga priima olnud. Natuke ehk tõmmanud hoogu tagasi asjaolu, et vaatan nüüd nädalati, mitte maratonina. Tõus algas juba kuuenda hooaja viimase osaga. Siiani on olnud halvimad hooajad kolmas, viies ja kuues, viies neist arvatavasti kõige käkim.

Mulle pigem käis just pinda see liialt tüüpiline krimi-protseduraal ülesehitus, mis muidugi kõlbas mõnusalt mingi esimest paar hooaega, kuid sellest tüdineb kähku ära ja väga hea, et rohkem keskendutakse tegelastele.

Rääkides nüüd kaheksandast täpsemalt, siis on võtnud see päris head tuuri üles, eriti viimase episoodiga. Ma pean siiani Vogelit kahtlaseks ja mul on aimdus, et tema on nende ajulõikamistega kuidagi seotud. Mind huvitab muidugi, kui kaua see viienda osa eelvaates õrritatud Dexteri viha Debi vastu kestab. Dexteri puhul on see ikka teemaks olnud, et iga selline asi lahendatakse väga ruttu ära.

Üldiselt ma arvan, et lõpp ise tuleb pisut roosamanna millegi pärast. Ma ei mõtle, et just happy ever after, aga et viimased niidid, nö see lõpumulje, tõmmatakse kokku nii pehmelt kui võimalik.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Dexter

PostitusPostitas Forzelius » 30. Juuli 2013, 01:26

Mulle 8. täitsa meeldib siiamaani. Üks asi häirib, mida juba imo paar osa on tehtud
Spoiler :
nimelt see vägisi "tonight's the night" meeleolu tagasi toomine koos Debra ja Vogeliga. See ei lähe kohe mitte. Nad vist tahavad, nüüd kui Debra vist aktsepteerib Dexterit, teha uuesti mingi 1. hooaja stiili, aga loodetavasti mõtlevad mingi uue identiteedi välja, mis 8. hooajale oma näo annaks ja sarjale kena punkti paneks.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Dexter

PostitusPostitas Priit » 05. August 2013, 09:53

Viimane osa ikka ajas päris marru. Ikka nii tobedaid vinksvonkse oli täis, raisk. Lõpp oli pisut ootamatu, aga siiski.

See on üpris hea hooaeg, aga kurat võtku, pole üldsegi "viimase" hooaja moodi. Selle asemel, et nokutada, oleks võinud kohe tuurid üles keerata.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Dexter

PostitusPostitas Rasmus » 05. August 2013, 13:38

Aina paremaks läheb! (Y) 8x06 oli täitsa hea, ehkki nüüd võiks juba midagi toimuma ka hakata. Loodan, et
Spoiler :
McKay tagasitoomine paneb asjad liikuma. Zachi kasvatamine uueks Dexteriks sobib viimase hooaja jaoks päris hästi, nii et kui nimitegelane finales surma peaks saama, on tema noorem versioon kohe asemele võtta. Hetkel tahaks ainult teada, mis mõte sellel Masuka tütrel on, kui ta raha ei taha ja miks Cassiet vaja on, kui ta Dexteriga sebima ei hakka.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Dexter

PostitusPostitas Rasmus » 12. August 2013, 16:42

8x07
Spoiler :
Nüüd sain siis vastuse, miks Cassiet vaja oli. Kahju, et ta ära tapeti, ta vestlus Debiga andis rohkemaks lootust. Hannah' ja Dexteri suhte osas pole ma veel otsustanud midagi... ühel hetkel tundub Hannah ebameeldiv tegelane, aga samas selle Milesi tapmine oli suhteliselt õigustatud. Oeh.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Dexter

PostitusPostitas Ronet » 12. August 2013, 22:39

8x07
Spoiler :
Loodan, et Deb Hannah't ära ei tapa või vice versa. Igaljuhul olen endiselt Team Hannah.. uuh..
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Dexter

PostitusPostitas Forzelius » 13. August 2013, 03:37

Dno, mul suures osas endiselt
Spoiler :
Hannah'st suva. Kõik need ühe hooaja tšikid ikka kahvatuvad Rita kõrval. Vb ainult Lumen oli ainuke teine, kes äge oli. Zach'il on ohtu muutuda selliseks Rocky V laadseks tegelaseks. Võib tunduda küll, et saab õpipoisiks jne, aga lõpuks maandub ikka mõne paremhaagiga ühe Lincolni katusel.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Dexter

PostitusPostitas Priit » 18. August 2013, 10:22

Spoiler :
No minu meelest on kas see Hannah suhteliselt mõttetu. Ainuke põhjus, miks ta raudselt veel ellu jäeti/sisse toodi, et ta nii kuradi ilus on. Hea tähelepanek Forza poolt muidugi, haha, on jah sellise Rocky V nolgi moodi. Ma ikka loodan jah, et Dexter ta kenasti ära koristab.

Aga no tyla ma ei saa aru, kuhu nad siiamaani sihivad selle hooaajaga. Sisuliinid avatakse ja lõpetatake mingi kahe osaga, mingit reaalset suunda sarjal pole, see Vogel tuli ja pmst läks, see ajukeevitaja oli mingi "forthelulzwedoit.jpeg" jne jne. Ikka kohutavalt lohakas töö.

Aga no kurat, kui ma juba 7 hooaega vaadanud, no kus ma siis pääsen.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist