Sopranod

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sopranod

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:30

Sopranod
The Sopranos (1999 – 2007)

"Sopranod" on Emmy ja Kuldgloobustega pärjatud USA draamasari, mis räägib New Jerseys elavast fiktiivsest Itaalia-Ameerika maffiaperekonnast, mille liidriks on Tony Soprano (James Gandolfini).

Anthony "Tony" Soprano (James Gandolfini) on DiMeo kuritegeliku perekonna boss. Ta on vaevatud isiklike ja tööalaste probleemidega ning käib terapeudi juures, et leida ravi oma paanikahoogudele. Tema terapeut on Dr Jennifer Melfi, (Lorraine Bracco), kes võitleb, et säilitada enda eetilist ja tööalast seisukohta vaatamata sellele, et teda ohustab Tony ja tema kuritegelik elustiil.

Loe täielikku tutvustust siit
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas athen » 20. Märts 2005, 17:32

Surematu sari. Tõsihea.
athen
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 98
Liitunud: 04. Märts 2005, 12:27

PostitusPostitas hau » 14. Juuni 2007, 07:00

Keegi series finaali nägi?
Thats what im calling a finale! See viimane stseen läks küll tv-ajalukku.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas M|S|W » 24. September 2007, 13:56

hau kirjutas:Keegi series finaali nägi?
Thats what im calling a finale! See viimane stseen läks küll tv-ajalukku.


Nüüd nähtud! Ootasin kuni ETV pealt saab subtiitritega vaadata. Viimased osad olid ikka väga head ja lõpp oli veel eriti hästi tehtud..... Lihtsalt super sari....teist nii head vaevalt, et tuleb :'(
M|S|W
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 5
Liitunud: 10. Juuni 2005, 10:45

PostitusPostitas KiiZ » 24. September 2007, 19:25

üks mu lemmiksarju, finaalosa oli tõesti võimas.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Shotgun » 25. Märts 2008, 05:07

Lõpuks jõudsin oma järjega ka lõpuks Sopranodeni. Esimese hooajaga sain just ühele poole. Halba ei ole suurt midagi öelda, mine tea, võib-olla on isegi üsna realistlikult kujutatud kogu skeemi. Ülejäänud hooajad igatahes ka ette..
Kasutaja avatar
Shotgun
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 376
Liitunud: 03. Detsember 2007, 02:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Shotgun » 02. Oktoober 2008, 23:38

Nüüd ongi kõik hooajad vaadatud ja seisukoht endine - viimase peal!!
Kasutaja avatar
Shotgun
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 376
Liitunud: 03. Detsember 2007, 02:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jussu » 03. Oktoober 2008, 13:25

Mulgi said hiljaaegu Sopranod ammendatud ning halbu sõnu antud sarja kohta oleks väga vale öelda. Väga hästi väljamängitud jõulised karakterid ning võimalikult elulähedane süžee panid mind nii mõnigi kord 3-4 osa järjest vaatama, ilma et huvi kaoks.

Lisaks on antud sarja juures mõnus see, et iga osa on kui omaette film, mis kätkeb endas mingit kindlat probleemi, millele osa lõpuks tavaliselt lahenduse leitakse. Samas on kõiki osi läbiv "main storyline" alati omal kohal, mistõttu sari sobib nii tõsistele fännidele kui ka huvilistele, kes aeg-ajalt mõnda osa vaatavad.

Alla 10/10 oleks patt Sopranodele anda.
"All you need for a movie is a girl and a gun."
Kasutaja avatar
Jussu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 258
Liitunud: 16. Märts 2008, 00:42
Asukoht: Tallinn, Kadriorg

PostitusPostitas Soprano » 20. Aprill 2009, 02:48

Pilt

S5 paari päeva jooksul. Olin unustanud selle, et Buscemi ju isegi lavastas mõned sarja osad juba enne seda, kui ta 5. hooajas näitlema hakkas. 3x11 "Pine Barrens" see Paulie ja Chris'i metsa episood oli justnimelt tema tehtud, aga see selleks.
5. hooaeg oli esimene, millest ma polnud varem kõiki osasid näinud, vist isegi suurem osa. Väga hea oli E11 Tony unenägudega (pildil), kus tal nt. hambad suust pudenesid, mida ma olen ka unes näinud! Lugesin netist isegi selle tähenduse kohta ja üheks selgituseks on võimu kaotamine millegi üle... ja paljuski on see muretsemine oma välimuse üle ning mida teised sust arvavad. Selles osas (unenäos) oli tavapärasemast rohkem viiteid Godfatherile, relv peldikupoti taga jne.
Spoiler :
Uncle Junior'l hakkas vahepeal katus sõitma ja läks sussides linna peale rändama. Tony kohtus oma isa ühe armukesega, kes omakorda deitis JFK'ga... classy. Carmela'l oli armuke. Tony kolis koju tagasi. Meadow kihlus, tema poiss nägi ühte huvitavat BJ pealt... A.J. mängis veel natukene trumme. Siis see Adriana asi, ja Tony B, ja palju palju muud.

Hooaja parima lõpuloo auhinna saab Linkin Park instrumentaal "Session". Läks hetk aega enne kui meenus kelle looga tegemist.

Loen pärast iga osa vaatamist wiki trivia jms läbi. Ei taha, et ükski pisiasi märkamata jääks. Jõudsin ühtlasi otsingutega The all-time 10 best "Sopranos" episodes.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Soprano » 23. Aprill 2009, 20:17

It's a long shot, aga võib igaks petteks siit küsida... Kui keegi teab, kes on selle S01E11 lõpuloo esitaja, oleksin surmani tänulik: http://www.youtube.com/watch?v=ykaHEew1-ik
Olen terve interneti läbi otsinud, nothing.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ronet » 24. Aprill 2009, 15:53

Soprano kirjutas:It's a long shot, aga võib igaks petteks siit küsida... Kui keegi teab, kes on selle S01E11 lõpuloo esitaja, oleksin surmani tänulik: http://www.youtube.com/watch?v=ykaHEew1-ik
Olen terve interneti läbi otsinud, nothing.

Hm.. päris raske leida.

http://boards.hbo.com/forum/Sopranos-Music-Seasons/125
ja proovi ka IMDb boardsilt küsida.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas Soprano » 24. Aprill 2009, 16:07

Level kirjutas:Hm.. päris raske leida.

http://boards.hbo.com/forum/Sopranos-Music-Seasons/125
ja proovi ka IMDb boardsilt küsida.

See oli esimene koht kust otsisin, keegi oli sama asja otsinud, kuid vastust polnud. Ma foorumist ei küsinud, kirjutasin otse HBO'le. Kui nad ei vasta, siis vaatan mujalt.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Soprano » 10. Mai 2009, 00:28

Saan nüüd sarjale ametlikult joone alla tõmmata. Kriban põhiliselt enda jaoks mõned märksõnad ja mõtted seoses kuuenda hooajaga, SPOILERITEGA muidugi.

Pilt

Spoiler :
Tony sai kohe hooaja alguses kuuli kõhtu ja langes koomasse, laskjaks mentaalselt ebastabiilne uncle Junior. Tony kooma nägemus oli nagu omaette sari ja hästi põimitud tema päriseluga. Ta oli komandeeringus olev tavaline müügimees, kellel läks kohver dokumentide jt oluliste asjadega kaduma, mistõttu ta ei saanud koju sõita. Korraks koomast välja tulles küsis ta kes ma olen, kuhu ma lähen... jällegi küsimused, mida võiks T enda kohta küsida. Ühe kooma osa lõpus oli lugu Moby - When It's Cold I'd Like to Die - perfect. Haiglas tegi suurepärase rolli Hal Holbruk (Into the Wild).

Tony äraolekul sai Sil lühikeseks ajaks perekonna peaks, keda oli pull selles ametis näha. Tegi tähtsa näo pähe, kuid oli raskustes otsuste langetamisel. Haiglast välja tulles näitas Tony kohe autorieteeti ja peksis musklimehe läbi. Hiljem Tony ja Bobby kakluse ajal ütlesin "Ma teadsin seda!". See oli ainus loogiline käik, teatav pinge oli kogu aeg õhus.
Suur osa hooaja esimesest poolest oli Vito gay teema, kes peitis end kuskil väikelinnas Johnny pannkooke süües... Vito saatus oli ette teada eriti pärast seda, kui ta tagasi läks.

Christopher'i produtseeritud Cleaver oli mu üks lemmik teema. Saw + Godfather 2! krt kuidas mulle meeldivad need osad, kui Chris on filminduses. Olin arust ära, kui nad tahtsid slasheri staariks Ben Kingsley't, kes mängis "iseennast". Lõpuks sai rolli Danny Baldwin. Chris hakkas vahepeal uuesti tarvitama ja jooma, millega kaasnes tema AA kontakti ootamatu surm. Vahepeal suri Johnny Sack vähki.

Hooaja lõpus oli palju surmi: Bobby dramaatiline lõpp mängurongide poes; Chris'i autoavarii, mis oli ootamatu, kuid väiksema mõjuga, kui oleksin eeldanud. Kahju, et ta lõpuni vastu ei pidanud. Tony on ikka külma kõhuga vend, ei kottinud teda eriti sugulase surm ja isegi aitas sellele kaasa... A.J. enesetapu katse ei tulnud üllatusena. Paulie lõpp oli ka päris lähedal... tema pidev vatramine käis Tony'le närvidele.
Vahepeal käis Carmela Pariisis. Meadow't oli vähe. Täitsa ära kadus nt. Artie. Junior't oli ka vähe, kuid ühes osas oli ta pikemalt Lost'st tuttava surnutega rääkiva tüübiga. A.J. üritas isegi onu tappa. Lõpus käis Tony teda vaatamas. Viimases osas oli veel üks kass, kes vahtis kogu aeg Chris'i pilti.

Kuulus viimane stseen oli normaalselt lahendatud. Vihjeid on seal muidugi palju, aga David Chase pole T surma kinnitanud. Parem ongi, kui jääb teatav salapära õhku. Viimases hooajas oli palju häid osi, kuid pole tervikuna parim. Kadunud karakteritest tunneb lihtsalt niivõrd palju puudust.


Pilt

Offtopic. There he is on parim tervitus üleüldse, mida tahaks kogu aeg kasutada.
Vaatasin just, et Edie Falco'l on varsti algamas uus sari Nurse Jackie. Läheb nimekirja.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Six-Fo » 04. September 2010, 01:11

Alles see suvi tuli mõte vaadata seriaali ning peab mainima, et minu silmis ükski film ega seriaal ei saa ligilähedalegi Sopranodele. Hirmhea oli ikka, teinekord sai ikka oma 4 osa päevas vaadata.

Lõpp oli nagu suht järsku kõik fucked up(pärast seriaali vaatamist inglise keeles igas lauses vähemalt üks F-sõna :D ). Enamus põhivendasid langesid ning isegi tolle finaali stseeni teooriad olid suht hirmuäratavad.
Muud öelda ei oska kui, et kahju et otsa said osad ning kahju langenud tegelastest.


Arvatavasti vaatan mingiaeg esimese otsa hooaegu uuesti.


Kõige lemmikum karakter oli muidugi Tony Sirico mängitud Paulie, hirmus koom tegelane aga samas tead et sellist sõpra endale elus ei taha. Aga huumorimeel oli hea.
http://www.youtube.com/watch?v=5Y_B24N6kDM
http://www.youtube.com/watch?v=tmpd6PXNP4w

Teatud sõnu kasutati seriaali vältel ikka rohkem kui üks kord:
http://www.youtube.com/watch?v=sRkE_Gv6ALM
http://www.youtube.com/watch?v=3EOthp7IbeY
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

Re:

PostitusPostitas Six-Fo » 06. Detsember 2011, 18:49

Six-Fo kirjutas:Arvatavasti vaatan mingiaeg esimese otsa hooaegu uuesti.

Vaatasin hoopis terve sarja läbi uuesti bljät :D

Teist korda vaadates paneb ikka hulga rohkem tähele, näiteks Vitost sai kohe algusest peale aru et kahtlaselt palju näpib mehi, varemalt ei oskand seda tähele panna enne kui see välja tuli et ta homo.


Niiet soovitan teist korda ka vaadata sarja, samahuvitav või isegi huvitavam oli :))
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist