Sõbrad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 12. Juuni 2009, 23:30

Oi, kuidas tahaks uuesti "Sõpru" avastada :(
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Leic » 28. Jaanuar 2010, 19:11

Parim komöödia sari üldse, mida ma näinud olen.
1-8 hooaeg täielikult nähtud 9, 10 enamus, aga kõiki pole, 9 hooaega ei leidnud kunagi kuskilt, kuigi ma eriti sügavalt ei otsind kaa aga kunagi kavatsen kindlasti uuesti otsast peale vaadata. Chandler lemmik, Ta liccalt nii geniaalne ja naljakas.. kena kaa ; )

10/10
Andes ajale elu, anname elule aega.
Leic
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 42
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 15:34

PostitusPostitas snufffy » 21. Detsember 2010, 18:20

meeldib. ja alati saab nalja , pole kindlalt olnd sellist osa kus tuimalt vaataksin :)
Kasutaja avatar
snufffy
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 491
Liitunud: 02. Aprill 2010, 15:17

Re: Sõbrad

PostitusPostitas Pixie » 26. Jaanuar 2012, 16:01

Oh. My. God. Teemat lugedes nägin, et ma polnud ainus, kes ei pidanud Friends'ist suurt lugu. Soovitan kõigil avatud meelega paar episoodi ära vaadata, sest praegu - olles hiljuti lõpetanud terve seriaali vaatamise - pean seda üheks parimaks sitcom'iks üldse. :)) Peale suurepärase huumori leidus liigutavaid hetki, sama sädet ja energiat suudeti hoida 10 aastat ning Friends lõppes sama kõrge tasemega kui algas.

Kõik osad said vaadatud päris väikese ajaperioodi jooksul, nii et terve stoori sulandub üheks. Raske on valida lemmikuid episoode/hooaegu/tegelasi. Natuke negatiivselt jäi meelde eelviimane hooaeg, sest liiga harva nägi kõiki tegelasi koos. Samas arusaadav vaadates, kuidas stoorid olid arenenud (abielu, laps); ja vähemalt said Phoebe ning Joey rohkem ekraaniaega. Ainus ebaloomulik sündmuste käik oli Rachel/Joey, mis õnneks väga kaua ei kestnud.

Mulle meeldib, kui sarjad/filmid suudavad mind emotsionaalselt liigutada, aga reeglina juhtub see tänu kurbadele stseenidele. IIRC, Friends suutis esimest korda saavutada sama efekti rõõmsate sündmustega nagu nt abieluettepanekud ja pulmad. Veel meeldis pikemate storyline'ide põimumine story of the week'iga, mis võimaldas tegelastel aja jooksul arendeda, kasvada ja muutuda.

Terve 10.hooaeg tundus tõesti viimasena, oli tunda, kuidas tegelased jõudsid oma elus sinnamaale, kus on aeg muutusteks ning peab edasi minema. Oleks soovinud kauem näha Rachel'it ja Ross'i korralikult toimivas suhtes. Viimati oli neil see mitu aastat tagasi ning siiani polnud selle uuesti saavutamine õnnestunud. Lõpul oli kergelt kurb toon, kuid teatav sense of hope takistas õhkkonna muutumise liiga masendavaks.

Varsti plaanin ära vaadata spin-off seriaali Joey (seda pole vist FV andmebaasi lisatud?). Olen lugenud, kuidas too sari rikkus mõnede jaoks ära Joey tegelaskuju. :| Loodetavasti pole see palju hullem kogemus võrreldes The Golden Girls'i ja selle spin-off'i The Golden Palace'ga.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Sõbrad

PostitusPostitas JazZ- » 26. Jaanuar 2012, 18:31

F.R.I.E.N.D.S. on mulle viimasel ajal üsna vastumeelseks muutunud kahel põhjusel, millel tegelikult sarja endaga suurt midagi pistmist pole:

Esiteks, on mu õde jõudnud tõdemuseni, et Friends on parim sari of ALL time, mida ta ustava prohvetina iga päev vähemalt viis korda mainima peab. Ja kuigi sari iseenesest võib olla best show of all time, siis selle laughtrack'i kohta paraku sama öelda ei saa. Tean, et ise sarja vaadates see ei häiri, aga kõrvaltkuulajana on see ikka paganama tüütu, eriti kui sellega omakorda miksida mu õe enda laughtrack, mis kõlab nagu mõne silidga "Eriti salajane" märgistatud ukse taga valmistatud eluka oma, kes on kokku pandud "Friendsi" Janice'i ja "That 70's Show" Kitty DNA'st.
Teiseks on mind 140% ära tüüdanud 9GAG'i "If you remember this, you're awesome" naljad, kus eelpoolmainitud ridadele järgneb tavaliselt rodu Pokemoni ja rõõmsalt laua taga istuvate Friendside pilte. Kui ma veel pool aastat tagasi ei mäletanudki, siis nüüdseks on mu mälu nii suurepäraselt treenitud, et kui samas vaimus edasi läheb, ületab mu awesomeness tase peagi ka Barney Stinson'i kõige hullumeelsemad piirid.

Ja kuigi minust läks Friendsi laine selle originaalperioodis täiesti mööda, mis mängib ilmselt samuti väikest osa selles, miks ma seda kõigi aegade parimaks sarjaks ei pea, on mul siiski viimaste aastate jooksul vähemalt pool sarja õnnestunud mingil viisil ära näha. 1. hooaeg , natuke teist hooaega, 4. - 5. hooaeg ja siis enam-vähem ka 7., 8., 9. ja 10. ehk ettekujutus sarjast on täiesti olemas, nii et võin seda südamerahus kritiseerida, ilma, et langeksin enda vihatud "hindan-tervet-sarja-2/10-ga-ühe-nähtud-episoodi-põhjal" kategooriasse.

Ei saa eitada, et nii mõnigi stseen suudab tõepoolest vahepeal naeruturtsatuse esile kutsuda - põhiliselt tänu Chandlerile ja tema pessimistlikule huumorile -, aga enamuse ajast ma paraku laughtrackil rõõmsalt kaasa lagistavate onude-täide emotsioone ei jaga. Saan aru, et näiteks Phoebe peaks olema naljakas - sest ta on ju niiii kummaline! - aga enamuse ajast on ta minu arvates lihtsalt annoying.
Ilmselt, kui sari 90ndatel teleekraanid vallutas, oli selline lähenemine veel uus ja hip ja midaei, aga valdava osa selle huumorist moodustav "räägime-ühest-asjast-nagu-see-oleks-mingi-teine-asi" on nüüdseks nii ära kedratud võte, et iga kord Friendsi vaadates tekib mul juba pettekujutelm, et võiksin "Selgeltnägijate tuleproovi" skoorima minna, sest suudan enam-vähem kõik naljad enne nende tegemist ära arvata. (A la "Oh, just put it in!" Ja nad viitavad tegelikult hoopis tassi kappi panemisele!)

Ok - ma olen vana ja väsinud ja suudan ennast paraku "Peep Show" Markiga palju enam samastada, kui ükskõik millise Friendsiga, aga samas sarja täeilik mahategemine oleks silmakirjalik, sest teatud tujus võin seda ajaviiteks passida küll - isegi ilma, et keegi mu Alex DeLarge'i kombel tooli külge aheldaks!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Sõbrad

PostitusPostitas Pixie » 07. Mai 2012, 14:37

Koolitöö kõrvalt teen väikeseid puhkepause randoomsete Friends episoodidega. Eile avastasin enda suureks üllatuseks episoodi, mis esmakordse vaatamise ajal oli kuidagi vahele jäänud - "The One with the Ick Factor". :)) Kuna vaatasin online stream'ides, siis ei imesta eksimuse tekkimise pärast. Pahatihti oli segadus linkidega, eriti two-parter osadega. Igatahes oli tore näha minu jaoks "uut" Friends osa. :irw:
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Sõbrad

PostitusPostitas Garli » 03. Aprill 2014, 12:46

Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Sõbrad

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 12. Mai 2014, 18:45

Väga paras asi, mida vahepeal vahtida. Olen enda puhul ainult seda tähele pannud, et kui mitu osa järjest vaadata siis Phoebe karakter muutub minu jaoks täiesti talumatuks. Ross on kindlasti läbivalt vist lemmiktegelane.

Hea positiivne sõbralik huumor.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Eelmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron