Firefly

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Firefly

PostitusPostitas H20H » 11. August 2006, 22:30

Firefly
Firefly (2002 – 2003)

Aastaks 2517 on inimkond koloniseerinud ja elamiskõlblikuks muutnud palju uusi Maasid; mõned rikkad ja varustatud tehnoloogia viimase sõnaga, teised jälle vaesed ja täis kuritegevust. Keskplaneedid on ühendatud ühtse liidu alla, mida tuntakse nime alla Allianss, mis omakorda on otsustanud liita kõik planeedid ühe valitsuse alla. Selles otsuses ei valitsenud aga üksmeel ja järgnenud Ühinemissõjas suutis Allianss lüüa Pruunkuubede vägesid, ajades nad universumi äärealadele.

Sõja kaotajapoolel võitles ka kapten Malcolm Reynolds (Nathan Fillion), kelle ainus viis rahuldada oma vabadusiha ja pääseda võimuesindajate silma alt, on osta omale laev, panna kokku meeskond ja otsida teenimiseks tööotsi. Kosmoselaev - Firefly-klassi alus nimega Serenity - on kaptenile meelrahu ja vabaduse sümbol. Laev aitab leida tööd, püss teda meeskonna käes hoida ja huumor meeskonna vaimu parandada.

See ulme-vestern kogus endale nii suure fännihulga, et peale seda, kui telekanal FOX otsustas selle kavast maha võtta, ei andnud fännid alla ja nende rõõmuks valmis ka 2005. aastal sellel sarjal põhinev täispikk mängufilm "Serenity".


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
H20H
Eliit
 
Postitusi: 164
Liitunud: 25. Jaanuar 2006, 17:58

PostitusPostitas gertm » 25. Oktoober 2008, 16:12

Täiega lahe seriaal. Mina olen selle seriaali suur fänn, ainult kahju, et neid seriaale tehti nii vähe. Inimesi oli küll, kes seda vaataks, kuid Fox ei tahtnud seda lihtsalt enam näidata. Selle seriaali film oli suuremalt jaolt rahastatud fännide pool. Seriaal kindlasti näitab soojust ja hoolivust lähedaste vastu, mis tegi Firefly'st hea seriaali. Muidugi maitse küsimus. Annan 10/10.
Kasutaja avatar
gertm
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 25. Oktoober 2008, 15:15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 25. Oktoober 2008, 19:21

Jep, mullgi totaalne lemmiksari.
Olen läbi vaadanud vist 4 korda.
Nüüd ostsin DVD-le ka 8)
Kirjutasin siin ka veidikene: http://liveforthis90.blogspot.com/2008/08/firefly.html
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kigents » 06. Juuni 2009, 02:17

Räigelt hea sari, vaataks seda nagu koguaeg, kui oleks võimalik. Ikkagi krdi fox.
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas d4ncestyle » 05. Jaanuar 2011, 00:37

ka mulle kui ulmefännile meeldis see sari ja just nimelt seal oli ka palju soojust nagu eelpool mainitud. see tegi firefly'st hea sarja (Y)
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

Re: Firefly

PostitusPostitas Pixie » 16. September 2011, 19:23

Lõpuks ometi on Firefly vaadatud. Alustasin vist suve alguses… Kuigi seriaal meeldis väga, oli sel puudu miski, mis oleks pannud mind tahtma pidevalt edasi vaadata. Ma isegi pole kindel, mis see miski oli. Sündmustik ja tegelased olid mitmekülgsed, hästi kirjutatud ja üllatusi täis.

Väga osavalt segati kokku vestern ja ulme, tulevik ja minevik, erinevad kultuurid ja keeled. Mainitud elemendid tundusid koos väga loomulikud ning usutavad. Meeldis, et teise keelena võeti kasutusele just hiina keel, suurepärane viis ebatsensuursete väljendite ütlemiseks, kuigi cast oli nendega päris hädas. :)) Otsisin netist ka mõned tähendused:

Spoiler :
Engage in a feces hurling contest with a monkey.
Frog-riding bastard.
Son of a drooling whore and a monkey.
Piss-soaked pikers.
Stinking horse piss.
Everything in space is stuffed up my ass.
Fuck everyone in the universe to death.


Originaalne oli see, et kosmoses ei kasutatud heliefekte. Rohkem filme/seriaale võiks nii reaalselt seda kujutada. Mulle igatahes sobis. Lemmikud tegelased olid Kaylee ja Jayne. Kahju, et piirduti ühe hooajaga, sest oleks soovinud teada, mis värk täpsemalt River’iga on ning kas Mal/Inara suhe jõuab kuskile. Ehk saan vastuseid filmis. :)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Firefly

PostitusPostitas CM-Girl » 16. September 2011, 19:31

Vaatasin mingi aeg esimese osa ära. Hetkel jääb see sari ooterežiimile. Kuna ainult 1 hooaeg siis proovin millalgi(kunagi) lõpuni vaadata.
Esimese osa algus oli veits igav aga siis läks juba huvitavamaks. Päris palju tuttavaid nägusid selles sarjas (esimeses osas).
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Firefly

PostitusPostitas Soprano » 15. Juuli 2012, 08:02

Comic-Con 10th Anniversary Panel

Silmad läksid niiskeks vahepeal nii mul kui ka Nathan'l ja Joss'l. :'(
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Firefly

PostitusPostitas Pixie » 15. Juuli 2012, 10:06

Soprano kirjutas:Comic-Con 10th Anniversary Panel

Silmad läksid niiskeks vahepeal nii mul kui ka Nathan'l ja Joss'l. :'(

:( Ma pole küll teab mis Firefly fänn (kui film välja arvata), aga hea näha, et lühikesest elueast hoolimata hinnatakse sarja nii kõrgelt.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Firefly

PostitusPostitas Forzelius » 15. Juuli 2012, 22:27

Tõesti südantsoojendav.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist