Farscape

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Farscape

PostitusPostitas Cochrane » 05. November 2005, 01:08

Farscape
Farscape

Süstikulend kosmosesse oleks pidanud komandör John Chrichtoni (Ben Browder) jaoks rutiinne missioon olema, kuid sellest sai tema elu suurim seiklus. Magnetkeeristorm tõmbab mehe koos süstikuga kaugesse galaktikasse, mida valitsevad järeleandmatud Rahuvalvurid, kes erinevalt oma nimest kõike muud kui rahumeelsed või heatahtlikud on. Nende eest põgenedes satub John Moya pardale, veider ja elus kosmoselaev, mille meeskond näin Johnile vähemalt sama veidratena.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Priit » 16. Juuni 2006, 11:11

Alustasin ka selle vaatamist. Esmamulje on suht hea, karakterid on ka mõnusad. Ainult see Dominar Rygel XVI ei meeldi üldse. Lemmik tegelased on Zhaan ja Aeryn, muidugi ka Crichton.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Priit » 09. September 2007, 22:24

Lõpetasin selle sarja vaatamise tegelikult juba augusti lõpus, see aasta. Päris aasta aega ei vaadanud, esimese hooaja vaatasin küll eelmine aasta ära kuid teatud probleemide tõttu alustasin teise hooaja vaatamist alles selle augusti keskel.Kolm hooaega läksid ruttu, eriti kaks viimast hooaega. Nolife üldiselt käis, kuid asja eest.

Tegu on vist parima ulmesarjaga üldse minu jaoks, julgen isegi öelda, et parim SARI üldse Hana yori dango kõrval. Pärast viimase osa vaatamist oli sama tunne mis HYD lõpus...ei teadnud enam mida vaadata. Farscape tundus justkui oluline osa mu elus, mida iga päev vaatan jne. Selline nähtus on tõestus sellele, et seriaal hinge on läinud.

Juba esimene hooaeg on üsna hea, kuid sarja edenedes läheb aina pingelisemaks ja pingelisemaks. Selles osas midagi ütlema ei hakka, sest ei taha spoilida. Spoilereid tasuks kindlasti vältida, sest Farscape on oma süžee poolest väga etteaimamatu ning sisupöörete rohke.

Farscape hiilgab ka omapäraste ning julgete ideedega, mis on kindlasti sarja üks suuremaid plusse. Farscape universum on väga värvikas ning kirev nii tegelaste kui ka rasside poolest, kuid seetõttu võib see paljusid ulmevõhikuid eemale peletada. Seepärast soovitan sarja eelkõige ulmesõpradele. Eriefektid on aga vapustavad ning tulnukate kostüümide ja nukkude disain on vapustav. Tegelikult uskusin neli hooaega, et Moya piloot on CGI.

Tegelaste omavaheline keemia on super, seda enamjaolt tänu osavatele näitlejatele, kes lihtsalt rolli väga hästi sisse elavad.

Ja armastus peategelase ning teatud tegelase vahel, asi mis ka kõige paremates sarjades viltu läheb, on siin perfektne! Kunagi ei tundu see teema väsitav, igav ega üksluine. Ehk ka seepärast, et see on üks sarja tähtsamaid sisuliine.Mudu läbib seriaali üks suur sisuliin, mis kestab üldiselt kõik need neli hooaega ning kulmineerub miniseriaalis Peacekeeper Wars.

Peale selle on veel kaks boonust: kolmanda hooaja opening on vapustavalt võimas ja kolmanda hooaja lõpp (cliffhanger) on vist kõige parim cliffhanger üldse, mul jäi lihtsalt suu ammuli ja käed värisesid.

On ka mitu asja, mis ei meeldi kindlasti paljudele. Esiteks, kirev tegelaste disain ning nukkude kasutuselevõtt, mis võib paljusid ulmesõpru peletada, rääkimata ulmest mittehuvitatud inimesi. Teiseks peategelase Crichtoni ülimalt segane släng. Endale meeldis küll ning andis Crichtonile rohkem iseloomu kui tavaline Joe kes kogemata pärapõrgu sattunud.

Mis siin ikka, tegu on ühe südamelähedase seriaaliga, mida kavatsen vist traditsiooni pärast iga august vaadata.

Ei jaga sellist hinnet just tihti, kuid...

10/10.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Pixie » 26. Veebruar 2011, 16:41

Alles esimese hooajaga poole peal, aga paneks mõned mõtted kirja. :) Tegemist ühe väga kummalise, veidra ja ebatavalist stiili omava seriaaliga. Kulus aega, et selle kõigega harjuda, ja ma polegi veel täiesti sold. Fännid väidavad, et seriaal läheb iga hooajaga paremaks. Hea meelega vaatan edasi.

Seni on lemmik tegelane Zhaan. Kasutatud nukud on väga tõetruud ja detailirikkad, aga ikkagi oli esialgu neid raske tegelastena näha. Küll aga meeldib Moya piloot. :) Ajudele käib D'Argo. Pidevalt peab ta vastu vaidlema ja vihane olema, dramaatiliselt rääkima ja üldiselt kõva mees olema.

Tulnukate välimused on päris huvitavad ja mitmekülgsed. Samuti idee, et ringi lennatakse elavas (praegu tiines) laevas. Erinevad vidinad on päris lahedad - DRD'd, n-ö binoklid jm. Kohe alguses seletati... hoolitseti selle eest, et keel ei oleks takistuseks. Natuke rohkem oleks soovinud näha peategelase kohanemist sellise kummalise maailmaga. Midagi enamat kui hambaid puhastavate nälkjate kasutamine hambaharja asemel.

Eks näis, mida arvan nelja hooaja pärast. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas hint » 27. Veebruar 2011, 01:19

Räigelt retarded sari, mis kasvas vägagi südamelähedaseks. Fun sci-fi, ei kahetse vaatamist kuidagi, Vastava genre fännidele soovitan vabalt.

SG1 fännidele võrdluseks siis, et sari on umbes vala ja mitchell pilves peaga trippimas mingis haiges badass universumis. Reaalsed samad 2 karakterit, kuna SG1te Farscape lõppedes nad sisuliselt lihtsalt kolisid üle ja jätkasid samu rolle. Aga tegelt oli see sari veel ka palju palju enamat, tehke kinldasti tutvust.

Kahjuks rohkem ei mäletagi enam, detalidest rääkimata, kuna vägagi ammu sai seda vaadatud, aga emotsioon on jätkuvalt meeles ja see on positiivne.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

PostitusPostitas Pixie » 27. Veebruar 2011, 03:21

hint kirjutas:SG1 fännidele võrdluseks siis, et sari on umbes vala ja mitchell pilves peaga trippimas mingis haiges badass universumis. Reaalsed samad 2 karakterit, kuna SG1te Farscape lõppedes nad sisuliselt lihtsalt kolisid üle ja jätkasid samu rolle.

:P Julgeksin vastu vaielda. Browder meeldib Crichton'i rollis rohkem kui Mitchell'ina ja Aeryn'i naljad ei ole nii over the top (ja naljakad :)) ) kui Vala omad. Eks igaühe enda arvamus, aga olen kuulnud küll, kuidas SG-1 S9-10 kohta öeldi Fargate. Nüüd lõpuks saan aru ka SG-1 "200"-s olnud paroodiast.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Pixie » 06. Mai 2011, 21:58

Just sai miniseries vaadatud. Suurepärane ja võimas lõpp ühele vingele ja twisted loole. :))

Teist hooaega vaadates oli esimene vaimustus kadunud, sest kõik kummalised tegelased ja kohad ja sündmused olid oma vau-efekti juba kaotanud. Farscape'i õnneks aga meeldib mulle söömise ajal midagi vaadata, niisiis sai kuidagi neljanda hooajani välja jõutud.

Viimase hooaja lõpp läks minu jaoks taas väga huvitavaks, mis tipnes PKW-ga. Isegi Rygel ja D'Argo hakkasid meeldima. Kuigi John/Aeryn venis kohati väga pikalt, ilma et kuskile jõuaks, meeldis mulle nendevaheline suhe. Eriti PKW ajal. :)

Kogu vaatamine venis umbes kolma korda pikemaks kui nt BSG puhul (mis oli sama pikk 4 hooaja ja paari filmiga) ning ei olnud minu jaoks sama pealuv. Siiski jään arvamuse juurde, et tegemist on väga erilise ja omapärase sarjaga ning hea meel, et nähtud sai.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Farscape

PostitusPostitas Zinera » 06. September 2011, 10:38

Olen vaadanud küll vaid esimese osa esimest hooajast, kuid pean ausalt ütlema, et päris pettumus oli, ootasin midagi rohkem ulmelist või põnevamat. Siiski vaadatav on, vaatan edasigi ehk, kuna tv6 näitab seda nüüd argipäeviti, kuid niisama ei hooli...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Wisegirl » 09. September 2011, 22:52

Farscape on... siiani mulle meeldinud, üllatavalt huvitavad episoodid. Kuigi kohati on palju äratundmist pakkuvaid, ja seetõttu etteaimatavaid sündmusi.
Ben Browderi karakteriga on lood küll sellised, et Ben ei oska vist teadlast mängida. Pilootosas olin ma veendunud, et tegu on mingit sorti sõjaväelasega, vaatamata sellele, et kõik dialoogid ilmselgelt sellele ei viidanud (otse vastupidi!), aga see mind ei veennud, Chrichton on ju kõndiv lihamägi.
John suutis küll ilusti peast ütelda mõne teoreetilise lause ja näitas üles ka väikest teaduslikku? huvi teiste liikide vastu. Sellega aga see teadlase osa ka lõppes. Not very convincing at all. Aga annan andeks.

Üleüldiselt tundub ta karakteriga pisut.. ebakindel olevat. Teistel tegelastel on kuidagi selgemate piirjoontega iseloomud, John on aga nii.. ebakindel (inimlik?).

Hea siiski.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist