Castle Rock

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Castle Rock

PostitusPostitas JazZ- » 02. Mai 2018, 20:43

Castle Rock
Castle Rock (2018)

USA psühholoogilise õudusseriaali "Castle Rock" tegevustik hargneb lahti Maine'i osariigis paiknevas Castle Rocki linnakeses. Seriaal põimib tegelased ja ainestiku Stephen Kingi samas paigas toimuvatest lugudest.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Castle Rock

PostitusPostitas JazZ- » 30. Juuli 2018, 00:36

Pean ennast suureks Stephen Kingi fänniks. Seetõttu olen endale varunud esindusliku kogu tema teoseid, mille lugemiseni ma, tõsi küll, veel jõudnud pole, aga mõte on see, mis (erinevalt minust) loeb. Ja mõte on selles, et tema loomingut austan ma hoolimata ebaolulisest tõsiasjast, et ma sellest suurt midagi ei tea.

Niisiis, vabakutselise Kingi fännina ootasin "Castle Rocki" päris innukalt ja seetõttu olin ennast vaimselt juba suureks pettumuseks ette valmistanud, aga pärast kolme avaosa olen hoopis mõõdukalt elevil. "Mõõdukalt", sest tean kogemusest, et 7 osa on täiesti piisav aeg, et tugev vundament kirkaga puruks peksta, aga vähemalt siiani näljaseid lammutustöölisi silmapiiril ei paista. Feel'ilt üsna sarnane "It"-i viimasele ekraniseeringule, ainult vähem lapsi, tagasihoidlikum õudusfaktor ja Bill Skarsgård pole (võimalik, et eelnimetatud põhjustel) pooltki nii lustlik. Mingeid paralleele võiks tõmmata ka "Twin Peaksiga", sest võtmesõnad "väikelinn" ja "psühholoogiliste sugemetega üleloomulikud müsteeriumid" tulevad siingi mängu, aga tegelased pole nii quirky'd ja meeldejääva atmosfääri loomises on Lynch oma orjadega mõnevõrra edukam. Samas selline kerge töölisklassi meeleheite hõng, nagu oleks dementorid linna üle võtnud, on päris hästi ära tabatud ja "enamus linnaelanikke peavad ots-otsaga kokku tulemiseks vanglas töötama, sest muid töökohti lihtsalt pole" annaks Bruce Springsteenile terve albumitäie inspiratsiooni.

Suuremaid ja väiksemaid reference'e Kingi loomingule on päris palju olnud ja mulle meeldib, et need on tehtud üsna peenelt, mitte mingi:

Tegelane: "See juhtus suvel, kui raudteerööbaste kõrvalt selle poisi laip leiti..."

Teine tegelane: "Kas see oli viide Stephen Kingi jutustusele "The Body", mille alusel väntas Rob Reiner 1986. aastal parima adapteeritud stsenaariumi Oscari nominatsiooni saanud filmi "Stand by Me" ?"

Kuna "Castle Rock" pole "Deadpool", siis selles stiilis viiteid pilduda oleks nagunii raske, aga "pole Deadpool" on minu jaoks ka omaette väärtus, nii et võit on see nii või naa. Ootan põnevusega, kuidas neil see ära rikkuda õnnestub!

TL;DR: Stephen Kingi fännidele kohustuslik
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron