Tume peegeldus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tume peegeldus

PostitusPostitas Ronet » 23. Detsember 2016, 13:56

Tume peegeldus
Black Mirror (2011)

Tume ja satiiriline vaade tulevikku ning võimalustele, kuidas tehnoloogia inimkonda muuta võib. Iga osa näitab erinevat ja õõvastavat lugu, milliseks inimene tehnoloogiat kuritarvitades suuteline on.

Ülevaate lisas: Kadii

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Tume peegeldus

PostitusPostitas Kadii » 23. Detsember 2016, 14:22

Ma ei tea, kas ma olen ise mõne viimase aastaga kalgiks muutunud või tekitas teise ja kolmanda hooajavaheline pikk aeg suuremaid emotsioone või on asi Netflixi ülevõtmises, aga kolmas hooaeg on suhteliselt pehmo. Viimane osa küll vaatamata veel, aga siiamaani ei tekitanud ükski eriti tugevaid ja õõvastavaid emotsioone, mida esimesed kaks hooaega teha suutsid.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Tume peegeldus

PostitusPostitas Jolt » 27. Detsember 2016, 13:23

Ei saa sinu emotsiooni valeks lugeda, aga samas ei taha nõustuda ka sellega, et kolmas hooaeg on võrreldes eelmistega pehkinud. Olen iseenesest nõus, et hooajast tervikuna jääb... kuidagi kergem mulje. Arvan et põhjusi selleks ongi mitu ja oled olulisemad nendest välja toonud.

Esmalt on üsna ilmne, et muu meelelahutus on BMile järgi jõudnud. See ei ole enam ammugi ainus sari, mis nii ohtralt ammutab inspiratsiooni tänasest päevast ning arendab ol.olevaid tehnoloogiaid ning trende edasi üksnes silmapiiril nähtava määrani. Pealegi on esimese hooaja linastumisest möödunud viis aastat ning tehnoloogia ning vastavad lahendused saanud järjest suuremaks osaks meie argipäevast. Pigem üllatab mind, et olen kaasaja probleeme kõnetavaid sarju/filme märganud rohkem alles viimasel paaril aastal.

Kokkuvõtlik hinnang sõltub muidugi ootustest ja eelhäälestusest ka. Kui eeldasid, et iga osa lõpus saad maksahoobi siis jah, poole pikemasse hooaega mahub ka pikemaid hingetõmbehetki. Minu enda arvamus on pigem see, et need helgemad momendid on samuti vajalikud. Kui iga lugu oleks kulgenud üksnes mööda kõige tumedamat võimalikku ajaliini takerdunuks "Black Mirror" üsna kiirelt stampidesse ja oleks vähemalt minu jaoks muutunud tüütuks, etteaimatavaks ja punnitatult küüniliseks. Ehk ma ei leia, et selle värskenduse tõttu oleks "Black Mirror" minetanud midagi, mis tegi sellest 2011. aastal sarja, mis mind sellise määrani läbi raputas.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Tume peegeldus

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 07. September 2018, 11:36

Viies hooaeg kinnitatud. Mul neljas veel nägemata. Väga hea kraam.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Tume peegeldus

PostitusPostitas Defexer » 10. September 2018, 23:32

Teatud põhjustel ma pole seda sarja vaatama hakanud ja ma ei tea kas see on õige otsus olnud või mitte. Pidavat päris mindfuck olema ja tahaks öö rahus veeta. Äkki kammib ära
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Tume peegeldus

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 12. September 2018, 14:18

Defexer kirjutas:Teatud põhjustel ma pole seda sarja vaatama hakanud ja ma ei tea kas see on õige otsus olnud või mitte. Pidavat päris mindfuck olema ja tahaks öö rahus veeta. Äkki kammib ära


Enda seisukohast ütleks, et ilmselt ta enam nii ära ei kammi. Seda põhjusel, et see tulevik, mida seal sarjas on ettekujutatud, on enam-vähem kas kätte jõudmas või siis juba ongi olevik. Samas, kas mitte see just ei olegi see õõvastav hetk selles... Kindlasti annab ta ideid selle kohta, et kuidas võiks kõik veel s*temaks minna. Kuna minu vaimuolek vaikimisi ei ole päikesepaiste ja linnulaul rohelisel põllul siis mulle meeldib selline rida.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

cron