Veidrad asjad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Veidrad asjad

PostitusPostitas Ronet » 15. Juuli 2016, 15:22

Veidrad asjad
Stranger Things (2016)

1980ndad, Indiana, USA.

Pärast noore poisi ootamatut kadumist hakkavad väikelinnas aset leidma järjest veidramad sündmused, mille jäljed viivad salapärase sõjaväebaasini.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas Kadii » 25. Juuli 2016, 12:58

Rasmus, sa pole vist eriline sarjasõber, aga see peaks sulle küll must-see olema, kui sa juba pole näinud.
Väga hästi tehtud ja meeletult kaasahaarav thriller-õudukas, täiega soovitan.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas Rasmus » 25. Juuli 2016, 14:05

Kadii kirjutas:Rasmus, sa pole vist eriline sarjasõber, aga see peaks sulle küll must-see olema, kui sa juba pole näinud.
Väga hästi tehtud ja meeletult kaasahaarav thriller-õudukas, täiega soovitan.

Tegelen hetkel sarjade backlogi likvideerimisega ja siis lähen kohe "Stranger Thingsi" kallale. (Y)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas lostinthemist » 27. Juuli 2016, 19:50

Uskumatu saavutus, aga ometigi üks kord, mil alustan sarja vaatamist ja ka selle lõpetamist enne Rassut!

Pärast kuut hooaega "Game of Thrones"i vaatamist tekkis isu millegi muu järele ja palju kiidetud "Stranger Things" sattus mu radarile, kuuldes selle kohta selliseid võrdlusi nagu "Twin Peaks" meets "Super 8." Kes iganes nii ütles, pani sellega väga täppi. Kaheksa episoodi on algusest lõpuni väga põnevad, kaasahaaravad ning hästi teostatud. Mõnus 80ndate õhustik. Õudusžanrit suunanud oluliste õudusfilmide "The Thing" ja "Evil Dead" postrid ilutsevad tähelepanelikema vaatajate jaoks. Täielik imeja nagu ma olen atmosfäärilise (ambient) muusika suhtes, köitis mind avatiitrite muusika. Terve tänase ja eilse päeva kummitas see lugu.
Spoiler :
"Strange Things" teeb minu jaoks suurepäraselt seda, millega esimene "Insidious" hakkama ei saanud. Kui lähete sinna teispoolsusesse või tagurpidi alla (nimetage seda kuidas iganes tahate), laske julgelt fantaasial lennata.

Kas ma olen ainus, kes arvab, et Willil on enam-vähem sama riietus nagu Marty McFly'l? Lapsnäitleja näojooned isegi sarnanevad kohati Michael J. Foxiga. :irw:
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas Ronet » 27. Juuli 2016, 23:10

Kui Super 8 oli minu jaoks veidi pettumus, siis Stranger Things suutis seda sweet spoti hittida küll. Teise hooaja suhtes olen veidi skeptiline, kuid see et nad seda järjeks, mitte uueks hooajaks kutsuvad, teeb selle kuidagi rohkem ahvatlevamaks. Endale meeldis just see KIng meets 80ndate Spielberg kirjeldus. Kõige tähtsam asi, millega Stranger Things hakkama sai, oli just nooremate laste valik, sest nende najal kogu see kupatus põmst seisabki.

Änksa!
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas lostinthemist » 27. Juuli 2016, 23:20

Intervjuu Dufferi vendadega teise hooaja ja teiste asjade (mittekavatsetud kalambuur) kohta. Sisaldab hulgaliselt spoilereid, et lugeda ainult pärast finaali.

Millest ma rääkisin üle-eelmises postituses spoilerkasti all, heidetakse valgust ka intervjuus:
Spoiler :
And how about the look of the Upside Down?

...
We talked about “Silent Hill,” the video games were an inspiration, and “Alien” was an inspiration, in terms of the look.
...


Selline lõpmatu tuhasadu ning üleüldse kogu atmosfäär meenutas mullegi kergelt Silent Hilli :)

Nõustun eelmise kasutajaga täielikult lapsnäitlejate osas.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Veidrad asjad (Spoilerid!!!)

PostitusPostitas Rasmus » 28. Juuli 2016, 02:49

Armusin sellesse seriaali, kui kuulsin, et ühe tegelase nimi on Steve Harrington.
Armusin sellesse seriaali, kui kuulsin, et ühe tegelase nimi on Nancy.
Armusin sellesse seriaali, kui nägin avatiitreid.
Armusin sellesse seriaali, kui kuulsin esimest korda seda süntekamuusikat.
Armusin sellesse seriaali, kui nägin fonti, millega "Stranger Things" kirjutatud on.
Armusin sellesse seriaali, kui esimeses osas Toto - "Africa" kõlas.
Armusin sellesse seriaali, kui sain aru, kui palju stilistiliselt John Carpenterile viidatud on.
Armusin sellesse seriaali, kui Nancy klassiruumis aknast välja vaatas nagu Laurie Strode esimeses "Halloweenis".
Armusin sellesse seriaali, kui linnatänavad nägid välja nagu esimeses "Halloweenis".
Armusin sellesse seriaali, kui tagaplaanil "Jawsi" postrit märkasin.
Armusin sellesse seriaali, kui tagaplaanil "The Evil Deadi" postrit märkasin.
Armusin sellesse seriaali, kui tagaplaanil "The Thingi" postrit märkasin.
Armusin sellesse seriaali, kui Jonathan Willile "Should I Stay or Should I Go'd" ette mängis.
Armusin sellesse seriaali, kui nägin Nancy naeratust.
Armusin sellesse seriaali, kui nägin Nancy kurba nägu.
Armusin sellesse seriaali, kui nägin Nancy mõtlikku nägu.
Armusin sellesse seriaali, kui nägin, et Byersite pere praktiliselt "Evil Deadi" cabinis elab.
Armusin sellesse seriaali, kui sain aru, et lapstegelased ei ole tüütud coreyfeldmanid, vaid hoopis lahedad tüübid!
Armusin sellesse seriaali, kui Nancy ja Jonathan normaalselt suhtlema hakkasid.
Armusin sellesse seriaali, kui šerif müsteeriumit lahendama asus.
Armusin sellesse seriaali, kui sain teada, et selles linnas Elm street on.
Armusin sellesse seriaali, kui tegelased Elm streeti poole sõites laulumängu mängivate tüdrukutega kohtusid.
Armusin sellesse seriaali, kui kõik asjast teadlikud tegelased seitsmendas osas lõpuks kokku said.
Armusin sellesse seriaali, kui Nancy, Jonathan ja Steve eriti evildeadilikult cabinis demogorgoniga võitlesid.
Armusin sellesse seriaali, kui hambutu kutt Landost rääkis.
Armusin sellesse seriaali, kui tumedanahaline poiss pahadele tüüpidele "eat shit!!!" karjus.
jne

1x06
nancy on voodis. jonathan on põrandal. kaamera keskendub nancyle. pikk vaikus.
mina vaikselt omaette: can you come here? can you come here? can you come here?
nancy: can you just come up here?
mina: OH THANK GOD

küsimusi on ainult üks:
Spoiler :
MIKS NANCY STEVE'IGA KOKKU JÄI???? :( :'( :(

9/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas lostinthemist » 28. Juuli 2016, 09:08

Rasmus kirjutas:küsimusi on ainult üks:
Spoiler :
MIKS NANCY STEVE'IGA KOKKU JÄI???? :( :'( :(

9/10


Spoiler :
Steviest kui karakterist ning Nancy ja Stevie kokku jäämisest räägiti minu ülaltoodud intervjuus. Võtab minu mõtted kokku, sest selline lahendus on pigem üllatavam ning realistlikum ja Steve muutus mitmeid episoode järjest ahmides üha sümpaatsemaks tüübiks. Täpselt nagu see kiilaspäine õlinäpp tolles Max Madi filmis.
Steve kohta:
much more likeable and charming than we originally had envisioned. If you read the pilot, he’s the biggest douchebag on the planet. It’s not that he’s a flawless character, he’s flawed, but Joe was so good we started to fall in love with the idea that he has an arc himself. He’s maybe not the perfect guy, but he’s maybe in with the wrong crowd. As opposed to him turning Nancy to his side, maybe it’s more Nancy turning him to her side. We liked giving him that arc.

We made that month-long jump at the end of the season, and we don’t exactly know what happened in between. We feel like we hinted at it in the hospital scene where we’re seeing Jonathan with his brother, and how happy he is, whereas Nancy obviously still has this tremendous guilt and anger over what happened to Barb. She’s lost someone, so even though there is a victory, it’s certainly bittersweet for Nancy and she needs someone in that time.

Minu meelest igati loogiline. :)
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas Rasmus » 28. Juuli 2016, 15:19

lostinthemist kirjutas:
Rasmus kirjutas:küsimusi on ainult üks:
Spoiler :
MIKS NANCY STEVE'IGA KOKKU JÄI???? :( :'( :(
Spoiler :
Steviest kui karakterist ning Nancy ja Stevie kokku jäämisest räägiti minu ülaltoodud intervjuus. Võtab minu mõtted kokku, sest selline lahendus on pigem üllatavam ning realistlikum ja Steve muutus mitmeid episoode järjest ahmides üha sümpaatsemaks tüübiks. Täpselt nagu see kiilaspäine õlinäpp tolles Max Madi filmis.
Steve kohta:
much more likeable and charming than we originally had envisioned. If you read the pilot, he’s the biggest douchebag on the planet. It’s not that he’s a flawless character, he’s flawed, but Joe was so good we started to fall in love with the idea that he has an arc himself. He’s maybe not the perfect guy, but he’s maybe in with the wrong crowd. As opposed to him turning Nancy to his side, maybe it’s more Nancy turning him to her side. We liked giving him that arc.

We made that month-long jump at the end of the season, and we don’t exactly know what happened in between. We feel like we hinted at it in the hospital scene where we’re seeing Jonathan with his brother, and how happy he is, whereas Nancy obviously still has this tremendous guilt and anger over what happened to Barb. She’s lost someone, so even though there is a victory, it’s certainly bittersweet for Nancy and she needs someone in that time.
Minu meelest igati loogiline. :)

Jah, loogiline on see muidugi, aga mitte rahuldav.

ehk siis:
http://www.imdb.com/title/tt0120082/quotes?item=qt0408817
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas lostinthemist » 28. Juuli 2016, 15:28

Spoiler :
Üldsegi Willi venna ja Nancy käima hakkamine oleks olnud tüüpiline klišee. Kindlasti oli nende vahel mingi säde teatud hetk ja Willi vend meeldis mullegi. Seepärast seda pööret ei osanud oodata, ergo minu jaoks rahuldav lõppkäik, sest osati üllatada. Stevie on päris cool düüd ka eniveis. Äkki teises hooajas saab Nancyl Steviest villand.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas Rasmus » 28. Juuli 2016, 23:22

Olen sinuga tegelikult täiesti nõus, lostinthemist,
Spoiler :
Jonathanist on sellegipoolest kahju. Shippisin neid täiega.

Ja mis värk selle Barbara haibiga nüüd järsku on? Ta oli imo üks väheseid tegelasi, kes absoluutselt mingit muljet ei jätnud, aga nüüd on mingid "Meet The Woman Behind 2016’s Most Adored New TV Character" stiilis artiklid välja ilmunud. Ta on enamvähem sama karakter, keda Christopher Mintz-Plasse mängis "Fright Nightis", ja too oli fucking despicable (lisaks oli ta vampiir, aga see pole hetkel oluline). Ma saan aru, kui vaataja sümpatiseerib outcastiga, aga Barb ei üritanud peatada Nancyt tegemast asju, mida ta hiljem kahetseb, vaid ta üritas teda lihtsalt peatada lõbutsemast. Tema peamiseks motiiviks pean samuti pigem kadedust kui Nancy südametunnistuseks olemist. Ei olnud sugugi kahju,
Spoiler :
kui ta suri.
#WeAreAllBarb #FuckBarb
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas lostinthemist » 29. Juuli 2016, 00:13

Rasmus kirjutas:
Spoiler :
Jonathanist on sellegipoolest kahju. Shippisin neid täiega.

Spoiler :
Jep, Jonathanist oli kahju, aga arvan, et talle läks antud olukorras venna pääsemine rohkem korda. :)
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas lostinthemist » 31. Juuli 2016, 11:55

Spoiler :
Uuesti vaadates märkasin, kuidas D&D mängu esimese episoodi alguses kasutati nutika loo jutustamisega sündmustest, mis edasi toimuma hakkab.
Mike: "Something is coming. Something hungry for your blood. A shadow grows on the wall behind you, swallowing you in darkness. It's almost here."
Dustin: "What if it's Demorgorgon? Oh Jesus, we're so screwed if it's the Demorgorgon."
Mike: "An army of troglodytes charge into the chamber!"
Mike: "Wait. Did you hear that? That.. that sound. Boom. Boom! That didn't come from the troglodytes. No, that... That came from something else. The Demorgorgon!"
Dustin: "We're in deep shit."
Mike: "Will, your action!"
Will: "I don't know!"
Dustin: "Fireball him!"
...
Hiljem Will tunnistab Mike'ile: "The roll, it was seven. The Demorgorgon, it got me."

Väga nutikas viis, kuidas terve seriaal lühidalt kokku võtta kõigest lauamänguga. Sarnast asja tehti "Shaun of the Dead"is, kus Shaun ja Ed jõid Winchesteri pubis vahetult pärast seda, kui Liz jättis Shauni maha.
"A bloody mary first thing, a bite at the King's Head, couple at the Little Princess, stagger back here and bang... back to the bar for shots."


Seepärast usun, et viimase episoodi epiloogis D&D on suureks ettekuulutuseks, mis järjes/järgmises hooajas toimuma hakkab.
Mike: "Something is coming. Something angry. Hungry for your blood. It is almost here."
Will: "What is it?"
Dustin: "It's the thessalhydra, I'm telling you."
Lucas: "It's not the thessalhydra."
Dustin: "I'm telling you, it's the thessalhydra."
Mike: "The thessalhydra!"
Dustin: "Damn it."
Mike: "It roars in anger. Will, your action!"
Will: "What should I do? I..."
Lucas: "Fireball him"
Dustin: "Fireball the son of a bitch."
*14*
Mike: "Boom! Direct hit. Will the Wise's fireball hits the thessalhydra. It makes a painful... and then... it crumbles to the ground. Its clawed hands reaches for you one last time and and and... Lucas cuts off its seven heads and Dustin places them into his bag of holding. You carry the heads out of the dungion, victorious, and you present them to King Tristan. He thanks you for your bravery and service."
Dustin: "Whoa. Whoa, whoa, whoa, whoa, that's not it, is it?"
Mike: "No, there's a medal ceremony..."
Dustin: "Oh, a medal ceremony? What are you talking about?"
Mike: "And..."
Lucas: "The campaign was way too short."
Will: "Yeah"
Mike: "It was ten hours!"
Dustin: "But it doesn't make any sense."
Mike: "It makes sense."
Dustin: "Uh, no, what about the lost knight?"
Lucas: "And the proud princess?"
Will: "And those weird flowers in the cave?"


Keegi tuli välja teooriaga, et mida iganes Will välja oksendas, leiab oma tee karjääri läbi torude ja Hydra hakkab seal tegutsema.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas Forzelius » 27. September 2016, 02:26

Norm, head lapsnäitlejad ja huvitav olustik, aga mitte parim asi since sliced bread. Palju raiskulastud võimalusi. Oleks tahtnud rohkem seda kommuteemat ja vähem tiinekadraamat. Kogu see love story
Spoiler :
Mike'i ja 11 vahel oli täiesti tarbetu. Õigemini see, kuidas see love storyks pöörati lõpus.
Šeriff oli cool, agajah, head lapsnäiteljad olid tõeist valitud. Toothless vist meeldis enim.
Kui 2. hooaeg tuleb, tahaks mingit universumi edasiarendust, mis esimesest vajaka jäi. Loodetavasti on lisaks
Spoiler :
11'le tagasi ka see David Lynchi meenutav professor, kes küll näiliselt väga suvalise lõpu sai.
Mdea, kirjutamine oli algosades parem ja kuidagi köitvam. Aga jätku ilmselt vaataks küll, kui midagi tuleb.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Veidrad asjad

PostitusPostitas Jolt » 27. September 2016, 13:14

Forzaga üsna ühel lainel, kuigi tegu on hea sarjaga, siis ühestki Rassu poolt ära markeeritud või ka muust aspektist ajendatuma ma "Stranger Thingsi" ülepeakaela ära ei armunud. Samas on see Netflixi projektidest, mida ise näinud olen, kõige paremini õnnestunud. Eelkõige kiidaks tempo jaotust, mis Netflixi bingemisele üles ehitatud sarjade struktuuri juures on mulle alati probleemne tundunud. Olen kuidagi eeldama hakanud, et seda kaubamärki kandva toodangu puhul realiseeritakse äkklõpud järgmise episoodi esimestel minutitel ja edaspidi lastakse tempo üsnagi lohisema. Kuni järgmise cliffhangerini. ST puhul on aga huvitavaid sisuliine piisavalt palju, et pinge püsiks üleval läbi terve sarja. Lapsnäitlejatele laotud kiitusega olen samuti päri ning tõesti, OST kannab olulist rolli vajaliku atmosfääri loomisel.

Kuigi olen nimetatud plussidest tulenevalt "Stranger Thingsi" mitmel korral, suure menuga, sõpradele soovitanud kannan hinges valusat okast selle sarja aadressil. Peaasjalikult selle pärast, et ma ei suutnud vaatamise käigus ilmaski ära unustada filme, millest "Stranger Things" on mõjutatud. Nii palju stseene on kuni valgustuse ja kompositsioonini otseselt kopeeritud-pasteeritud. Tulemuseks on seega mingi 80ndate superhittidest kokku keedetud kompott, kus iga sisuliin kulgeb omaette žanris. Too mashupi stiilis kokku laotud lugu mõjus üllataval kombel isegi derivatiivsemana kui keskmine Hollywoodi film, mis on üles ehitatud žanrile vastavale loo skeletile.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron