Restart

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Restart

PostitusPostitas Rasmus » 26. November 2015, 20:36

Restart
Restart (2015 – 2015)

Kõpperi ja Tamme ("Vasaku jala reede", "Nurjatud tüdrukud") lavastatud põnevus-draamasari mehest, kelle elu variseb hetkega koost. Gerd on abielus kauni Luisaga, tal on armas laps, mugav kodu ja hea töö Mareki ehitusfirmas. Kuid õnneliku peresuhte varjus naudib Gerd üha ohtlikumat armuelu ja ka tööl hakkavad tuuled pöörduma. Gerdi süüdistatakse omavolitsemises ja tema lähim kolleeg Sven mässitakse reeturlikku vandenõusse. Tagatipuks ilmub ootamatult välja Gerdi isa, kellega ta pole juba lapspõlvest saati kohtunud. Ainsa päevaga pöördub tema senine muretu elu pea peale...

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Restard

PostitusPostitas Rasmus » 30. November 2015, 00:26

Olen nüüd mingi kolm viimast aastat Eesti telesarjadest hirmuga eemale hoidnud, aga "Musta alpinisti" vaatamine tekitas hetkelise huvi end väärtuslikuma kodumaise kraamiga kurssi viia. Kui kuulsin, et "Restardi" taga on samad mehed, kes "Vasaku jala reede" ja "Nurjatute tüdrukutega" hakkama said, oli sellest projektist keeruline mööda vaadata, ja nüüd olen paari päevaga 1. hooajaga lõpule jõudnud.

Esimesed emotsioonid olid ikka väga negatiivsed, 1x01 järgi hinnates ei oleks sugugi liialdatud sarja täiesti kohutavaks nimetada. Halva näitlemise ja stsenaariumi koostööl on seriaalis läbivalt hulganisti naeruväärseid stseene, aga piloodis on neid juba hirmuäratavalt palju. Muidugi on täitsa võimalik, et sari ei läinudki progresseeruvalt paremaks, vaid ma lihtsalt harjusin aja jooksul läbiva halbusega ära. Igatahes näitlemine on tõesti arusaamatult nõrk, isegi kui näitlejad tegelikult päris head olema peaksid. Alo Kõrve ja Saara Kadak teevad esimeses osas suhteliselt piinlikku tööd, Priit Võigemast särab samuti alles hilisemates osades, kui talle näitlemise osas (näiliselt) vähe rohkem vabadust antakse. Ainuke, kes teeb läbivalt kõva rolli, on peaosaline Sten Karpov. Ta on mulle varemgi silma jäänud, aga "Restardis" tõestab ta ennast küll ühe parema eesti meesnäitlejana. Tarvo Krall väärib samuti kiitust, muhe mees. Ad-libbimine ilmselt aitas.

Marilyn Jurman on muuseas täiesti õudne. Isegi Karpovi parukas paistab tema näitlemise kõrval usutavana. Jurman pole mulle kunagi meeldinud, aga see, mis ta "Restardis" teeb, on lihtsalt rõve. Tuleks selle eest kõik IMDb creditid ära võtta või midagi.

<Defexer> kuidas restart meeldis?
<+Rassu> 1x01-02 on kohutav olnud
<+Rassu> aga vaatan ikka edasi
<Defexer> miks kohutav, acting?
<+Rassu> jep
<Defexer> peanäitleja paneb ainult hästi jah
<+Rassu> ühe stseeni ajal naersin päris pikalt, kuna lihtsalt nii kohutav näitlemise-stsenaariumi kombo
<+Rassu> karpov on äge jep


Pilt

Ma ei teagi täpselt, miks ma "Restardiga" jätkata otsustasin - ilmselt sellepärast, et episoode on kokku vaid 10, ja vaatamine on suhteliselt lihtne. Igatahes neljanda osaga hakkas asi vaikselt kerima ja edasi läks juba väga libedalt. Piinlikke momente oli siin-seal ikka, aga julgen arvata, et see kivi läheb pigem stsenaristide kapsaaeda, kuna näitlejaile ette antud materjal ei kannata kohati absoluutselt kriitikat. Enamik tobedaid lauseid olid millegipärast Laine Mägi repertuaari sattunud - justkui poleks tegijatel aimugi, kuidas vanemapoolsed naisterahvad reaalsuses rääkima või käituma peaksid. Igatahes paistab, et lohakate tütarlaste realistlik kujutamine tuleb KõpperTammel paremini välja kui vähe normaalsemate inimeste oma. Samas pole ma enam sugugi kindel, et "Nurjatud tüdrukud" üldse hea sari oli, võib-olla olin ma siis veel lihtsalt noor ja rumal.

Loo kohta üldisemalt ei oskagi väga midagi arvata, ega ta ju tegelikult väga hea või kaasahaarav olnud. Rain paneks ilmselt 8/10, aga näiteks Suur-Sõjamäe müsteerium oli küll täielik let-down, mis oluliselt vähem tähelepanu väärinud oleks. Üleüldse jäi Gerdi suhe isaga kuidagi alakasutatuks ja ausalt öeldes mõttetuks - algselt jäeti mulje, nagu tegu oleks mingi keskse teemaga, aga lõpuks ei jõudnud see nagu kuskile välja. Selliseid suvalisi stsenaristide mõttevälgatusi oli näha veelgi, tohutult realiseerimata võimalusi ja poolikuks jäänud liine. Kusjuures mulle jäi täiesti arusaamatuks, mida Mari-Liis Lille tegelasega teha üritati. Pidi ju nagu hea naine olema, aga kohati kirjutati ta ikka täielikuks debiilikuks, kes nii mõnelgi hetkel kerget rusikahoopi näkku oleks väärinud. Magnuse probleemid ja koolist puudumise oleks väga vabalt võinud täielikult välja lõigata, keeldun uskumast, et see kedagi kottis.

Pilt
Pilt

Aga igas osas oli vähemalt mõni moment, mis mulle täiega meeldis, nii et päris mahavisatud aeg ikka polnud. KõpperTamme talenti küll enamasti keskpärase loo tagant välja ei paistnud, aga täitsa meelelahutuslik vaatamine sellegipoolest. Parimad hetked:
  • Gerdi ja Eva esimene kohtumine
  • KõpperTamme cameo liftis
  • Märt Avandi cameo, "kuradi Õnne 13"
  • Alo Kõrve viinakokteilid
  • Saara joob ennast kohvikus purju
  • Saara kohtub palja Piusiga
  • Kõik Liis Lassi ja Saara ühised stseenid
  • Võigemast sõimab Alo Kõrve läbi
  • Gerdi ja Eva seksuaalsest pingest nõretav jutuajamine (1x08)
Lootsin tegelikult, et sari jõuaks vähemalt ammendava kulminatsioonini, et lõpuks moodustuks terviklik lugu, aga selles osas valmistati küll paras pettumus. Otsese kaljurippujaga ei lõpetatud, kuid lahtiseid otsi, mida tõenäoliselt enam kunagi kinni ei seota, jäi küllaga. Enim ootasin lahendust Eva loole, kuna ta oli väikestviisi mu lemmiktegelane, aga lõppkokkuvõttes oli just tema see, kelle arc kõige lahtisemaks jäi. Äkki võib siis kunagi film-järge oodata? Pettumus oli ka see, et ainuke alastus, mida sarjas näha sai, tuli Priit Piusi poolt.

Mina pärast finale't:
Pilt

Loo moraal: kui oled hea inimene piisavalt ilus mees, antakse sulle lõpuks ikka andeks.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist