Gotham

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Gotham

PostitusPostitas Rain » 10. Mai 2014, 14:15

Gotham
Gotham (2014)

Gothami linn on tuttav igale ulmefännile, kes on mingilgi moel kokku puutunud DC Comicsi kõige suurtemate ja kurikuulsamate kurjategijate ja kangelastega, nagu näiteks seda on Batman, Catwoman, the Riddler või the Joker. Seriaal räägibki loo politseiniku James Gordoni ülestõusust korrumpeerunud ja kurjuse äärel kõikuvas Gothami linnas, kust saavad alguse nii eelmainitud, kui ka teisedki kurikaelad ja rahvaväelased. Kuid Gordoni jaoks saab kõik see alguse vaid ühest mõrvast... Bruce Wayne'i (tulevase Batmani) vanemate mõrvast, kui Gordon annab viimasele lubaduse õiglus jalule seada ning leida tema vanemate mõrvar.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Gotham

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 17. Juuni 2014, 10:20

It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Gotham

PostitusPostitas ruut » 23. September 2014, 21:52

Nagu oli...ja ei olnudka. Kohatihakkas vastu osade tegelasteliigne "koomilisus", näiteks
Spoiler :
Kassnaine ei sobinud küll eriti kuhugi oma ronimiste ja nende hipster-gogglesitega
. Samas aga
Spoiler :
Pingviin, Riddler, Joker...kõik olid väga lahedalt olemas.Fakt, et Riddler töötab GCPDs on üpriski huvitav ning jään ootama, mis sellest saab.

Kohati tundus veits odavana kogu see asi, aga edasi vaatan ikka, sest noh, Batman.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Gotham

PostitusPostitas Spellbound » 24. September 2014, 18:51

Nagu esimese treileri järgi kartsin, siis ongi sarjal odav TV digitaalne look.

Esimene osa ise oli hea. Mitte suurepärane, aga hea. Näitlejad on sobivalt valitud. Gordonit kehastav mees meenutab Russell Crowe'i (mitte aktsendi pärast). Episoodi kulgemine ja tempo mõjus huvitavalt ning tahaks seetõttu veel vaadata. Dialoog oli kohati liiga ekspositisiooni täis - me teame neid tegelasi, ei ole vaja korrutada üle ja kui on väga vaja, siis võiksid tegelaste paika panemised väljenduda rohkem pildis endas.

Catgirl ei sobinud üldse. Rikkus sarja tõsist tooni. Ma ei taha üldse uskuda, et Catwoman oli lapsena kassilik plika Gothami katustel ja kui oligi koomiksite järgi nii (ei tea, pole lugenud), siis ei seedi ikka. Natuke sunnitud on kogu see "noored pahad enne suuri tegusid" idee, aga eks 2. episood ütleb juba kindlalt ära, kuidas sari kulgema hakkab. Pakun, et episoodiline mõrvalugu/kuritegu, mille taamal pulbitseb Wayne'i vanemate mõrv ja iga juhtumiga on seotud kaudselt mingi tulevane suur kurikael.

Spoiler :
Kus Jokker oli? Mõrvar?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Gotham

PostitusPostitas Ronet » 24. September 2014, 19:18

Spellbound kirjutas:
Spoiler :
Kus Jokker oli? Mõrvar?

Spoiler :
Tal oli mingi esinemisproov selles Fish Mooney klubis.

See digitaalne linn oligi suurimaks pinnuks silmas. Nagu oleks seda BBC Copper'it vaadanud vms. Ei näinud kuigi autentne välja.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Gotham

PostitusPostitas Jolt » 25. September 2014, 00:26

Level kirjutas:
Spellbound kirjutas:
Spoiler :
Kus Jokker oli? Mõrvar?

Spoiler :
Tal oli mingi esinemisproov selles Fish Mooney klubis.


Spoiler :
Olen aru saanud pigem nii, et Joken on esimese hooaja long tease. Igas osas on mingi karakter, kes idees võiks olla Joker... ja ehk siis järgmisel hooajal paistab, kes neist reaalselt Joker on. Esimese osa, mida ma näinud pole, puhul peaks selleks olema jah, tõesti to stand-up koomik. Kas nad kõik on koomikud või käiakse kogu Jokeri saamislugude kaleidoskoop läbi, ei oska öelda. Teine variant oleks lahedam, tho.


Sarja pole muidu vaadanud ja hetkel pole ka plaanis vaadata, samadel põhjustel mille üle siingi nurisete. Trailerites näeb kõik nii neetult made-for-tv välja ja dialoog tundub pehmelt öeldes rabe. Just sellise selge kvaliteedivahe pärast filmidega pidasingi pikka aega tv'd nõrgemaks meediumiks. Hetkel on ammu juba käimas tele kuldaeg ja õnneks on häid sarju vaatamiseks võtta liiga mitu, et peaks Gothamiga üleüldse algust tegema.
Kui vastukaja on eriti üheselt positiivne võin mõistagi ümber mõelda.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Gotham

PostitusPostitas LiveForThis » 01. Oktoober 2014, 22:29

Kohati liiga lihtne ja kohati isegi väga tihe. Siis jälle lendab kõik väga kiirelt kiirustatud pudruks ja seejärel toimib kõik taas, nagu poleks midagi juhtunud. Karakteriarendused kannatavad kõige enam. Ainukesed legitiimsed tegelased tunduvad olevat Gordon ja Fish Mooney, mingil määral ka Pingu-poiss. Potentsiaali on kohutavalt.

Juba ainuüksi teist episoodi vaadates tekkis väga palju mõtteid, et kuidas nad hakkavad igast Batmani lore`i igale poole sisse toppima, aga noh minu mõteteks need jäidki, sest praeguse kahe episoodi põhjal võib öelda, et selles sarjas tegeletakse rohkem üksteisele ägeduse kattevarju all noogutamisega, kui reaalselt tiheda ja pingelise sisulise arendusega, tegelastest rääkimata.

Potentsiaali aga on, isegi suht palju. Nii et ma loodan, et asi läheb liiga nod`i põhisest fan fiction`ist veelgi sügavamaks, tumedamaks ja ägedamaks (huumor ja süngus käsikäes).

Ja kes kurat sellele Cat`ile põsepuna ja huulepulka peale lajatab? Ma saan aru, et on vaja nunnu tirts publikule võimalikult meeldivaks muuta, aga see on juba absurdne. Kui juba teatud elemendid hüppavad seriaali enda kontekstist välja, siis on asi juba nati murettekitav.

Teine asi, mis mind kohati häirib, on see ajaperioodide segamine - kohati nagu 70ndate stiil ja kohati nagu tavaline moderne elu. Ühel hetkel see mix töötab ja teisel hetkel jälle üldse mitte. Lohakus?

Spoiler :
Siis kui Pingu-poiss Gothamist jalga lasi, hääletas ta end mingile täiesti tavalisele modernsele ümarale maasturile ja hetk tagasi sõitsid Gothami mendid ringi julmalt 80ndate masinatega.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Gotham

PostitusPostitas ruut » 02. Oktoober 2014, 09:45

LiveForThis kirjutas:Teine asi, mis mind kohati häirib, on see ajaperioodide segamine - kohati nagu 70ndate stiil ja kohati nagu tavaline moderne elu. Ühel hetkel see mix töötab ja teisel hetkel jälle üldse mitte. Lohakus?

Gotham (linn).
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Gotham

PostitusPostitas LiveForThis » 02. Oktoober 2014, 15:14

ruut kirjutas:
LiveForThis kirjutas:Teine asi, mis mind kohati häirib, on see ajaperioodide segamine - kohati nagu 70ndate stiil ja kohati nagu tavaline moderne elu. Ühel hetkel see mix töötab ja teisel hetkel jälle üldse mitte. Lohakus?

Gotham (linn).


Ja? Ja edasi...?
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Gotham

PostitusPostitas ruut » 02. Oktoober 2014, 15:57

See oligi kogu vastus. Linna eripära.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Gotham

PostitusPostitas LiveForThis » 02. Oktoober 2014, 17:21

Sedand nüüd küll, et Gothami eripäraks ongi ajastute kokkusulamine ning linn ei paiknegi kindlas meile omases ajas ja kohas, aga just see minu arvates kohati üldse ei tööta. Hetkel mõjub kogu mix nii häirivalt tobedana kui ka igati sobilikuna. Tasakaal on paigast ära.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Gotham

PostitusPostitas ruut » 10. Oktoober 2014, 14:49

Teate, kolm episoodi hiljem on Gotham mulle meeldima hakanud. Gordon-Bullock tandem on muhe, nende vahel on hea keemia, Pingu kasvamist on huvitav jälgida. Isegi selle kohati kaheldava kvaliteediga olen ära harjunud. Eks siin ja seal on kohti, mis panevad pead vangutama, aga üleüldine vibe on mõnus.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Gotham

PostitusPostitas Ronet » 10. Oktoober 2014, 14:57

ruut kirjutas:Teate, kolm episoodi hiljem on Gotham mulle meeldima hakanud. Gordon-Bullock tandem on muhe, nende vahel on hea keemia, Pingu kasvamist on huvitav jälgida. Isegi selle kohati kaheldava kvaliteediga olen ära harjunud. Eks siin ja seal on kohti, mis panevad pead vangutama, aga üleüldine vibe on mõnus.

Eks ma ootan kui mingi tosin episoodi on väljas ja siis proovin edasi vaadata.
Arrow jätsin ka alguses pooleli ja hiljem võtsin uuesti ette.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Gotham

PostitusPostitas Spellbound » 10. Oktoober 2014, 22:40

Level kirjutas:
ruut kirjutas:Teate, kolm episoodi hiljem on Gotham mulle meeldima hakanud. Gordon-Bullock tandem on muhe, nende vahel on hea keemia, Pingu kasvamist on huvitav jälgida. Isegi selle kohati kaheldava kvaliteediga olen ära harjunud. Eks siin ja seal on kohti, mis panevad pead vangutama, aga üleüldine vibe on mõnus.

Eks ma ootan kui mingi tosin episoodi on väljas ja siis proovin edasi vaadata.
Arrow jätsin ka alguses pooleli ja hiljem võtsin uuesti ette.


Ma jätsin kõikuva kvaliteedi pärast Agents of S.H.I.E.L.D.'i pooleli, aga nüüd räägitakse, et on muutunud väga heaks, Arrow puhul oli sama olukord. Samas on hea nii avastada, et sari on väärt edasi vaatamist.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Gotham

PostitusPostitas LiveForThis » 18. Oktoober 2014, 15:06

Hetkeseisuga tundub, et "Gotham" jääbki selle mini-villian per episode struktuuri juurde. See ei ole iseenesest halb, aga ausalt öeldes on kõik senised pahalased üsna kahvatud olnud. Ja eks nad on kehvad ainult seetõttu, et neid nii kiiresti ja lühidalt Gothamis kasvava korruptsiooni ja kriminaalsuse keskele loobitakse. See on praegu põhiline, mis meelehärmi tekitab. Silma paistab raisatud aeg ja potentsiaal.
Aga kõik muu, Gordoni ja Bullocki partnerlus, maffiabosside ja nende vahel ujuvate minibosside võimuvõitlus, korruptsioon ja muu säärane langus on üsna efektne. See kõik on muidugi üsna lihtsalt esitatud, aga oma lihtsuses on Gothami eluolu igati ponks vaatemäng. Väikese Wayne`i, Gordoni ja Pingu areng on senini olnud üsnagi rahuldustpakkuv.

Suht okei on siis minu praeguseks hinnanguks.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron